Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
13. jan 2010

ivi, ja ani neviem. Ja mám angel care aj s vysielačkami a to máme v prúde. Montoval to môj mm, tak sa nestarám. Funguje. Ale ked ideme niekam na víkend tak ho neberiem. Nemyslím na také strašné veci, lebo by som sa zbláznila. A potom by ho trebalo brať aj do kočíka? 😕 ved ked sme pri tom, stať sa to môže kdekoľvek. Nemyslime na také veci. 😉

paulusa
13. jan 2010

evi- my mame tiez na baterky.
lizatko- neviem ci dovera poziciava. ono to bolo tak, ze ja som v unione a ked som isla prihlasit maleho, tak my ponukli ze ked sa da manzel zo vseob. do unionu- teda ze budeme cela rod. v unione, tak mame nan narok. tak sme aj urobili.da sa s nimi aj dohodnut, ze za urcitu ciastku- neviem aku, ho nechaju aj dlhsie ako 6 mes., ked poziadas. tak sme usetrili korunky a spavam pokojne, sem tam ockom kuknem ci blinka svetielko a som spokojna.

lizatko1009
13. jan 2010

vrablova aj ja som to odkladala toto co mal dostat na 3 mesiace dost az teraz na 5 a ked nebude mat teploty ze bude to dobre znasat aj tak moze SIDS nas strasit?

eviqa
13. jan 2010

paulusa, som rada, že ho mám, spím kľudnejšie, svetielko bliká. Nechcela by som byť bez neho. Je to dobrá pomôcka, ale netreba to brať až tak prehnane vážne. Aj ja sa o drobčeka bojím, ale všetko s mierou

uankab
13. jan 2010

ahojte, nam sa po ockovani rozbehli sopliky a uz druhy den mame zvysenu teplotu a chrnime, odsavame kazdu chvilku... chuda magdalenka, ked zapneme vysavac chyta paniku... ☹
dufam ze sa vylieci skoro, lebo v utorok letime domov....
ivet, vy beriete aj velky kociarik? my sa rozhodujeme ci zobrat s vanickou alebo sportovy,... sportovy bude skladnejsi, ale vo vanicke jej bude asi lepsie...
my monitor dychu nemame, radsej nie, asi by som zinfarktovala keby zapipal...

lizatko1009
13. jan 2010

uankab a kolko dni ste po ockovani? nemala by si zajst za lekarkou? moj ked vysavame sople tak drzi jak hluchy 😉 ja teraz som na vazkach ci ho kupit, alebo nie ja sa snazim verit ze sa to nestane a urcite keby nam tak zapipal tak prestala by som skor dychat ja.

eviqa
13. jan 2010

uan ☹ tak nech je magdalénke čo najskôr lepšie. Ja mám odsávačku na baterky, tak je to v pohode, lebo si to neviem predstaviť s vysávačom, ked vidím, čo vyvádza malý ked idem vysávať.
... a monitor? nám zapípal dvakrát a krvi by sa mi nedorezal. Som vyskočila ako strela, malý oči tvorené a som ho tak rýchlo vybrala z postieľky, že sa až rozplakial. Ale to bolo dávno. teraz je to o..k

z.vrablova
13. jan 2010

ja tiez radsej nemyslim na najhorsie...
Moja princezna sa konecne zobudila, idem sa venovat... pa vecer

eviqa
13. jan 2010

idem aj ja, ideme na nákup, lebo zajtra budeme hladovať 😀

uankab
13. jan 2010

v pondelok sme mali ockovanie, cize to moze byt mozno len reakcie, kedze dostala 3 vakciny... no dufam ze to prejde, ak nie tak budeme musiet ist k lekarovi, aj ked ved co ti daju na nadchu...
mame tu na vysavac, aspon dobre odsaje sopliky...
co sa tyka toho monitoru, presne take su moje pocity, lebo niekedy je to naozaj len plany poplach, ale pre rodicov infarkt !! preto som sa rozhodla ze nie....

paulusa
13. jan 2010

teda ked zapipa, tak ho prebere, alebo mu este mozes pomoct, ako keby si sa rano nahla nad postielku a drobec uz v nebicku- to by bolo na infarkt. inac som sa pytala priamo zachranarov, ako davat umele dych. takemu drobcovi a iba kyvali hlavou ze je to dost tazke- musia byt na to dvaja a je to dobra makacka, aby clovek neskolaboval, lebo drobci dychaju rychlejsie. takze povedal ze by som ho asi nezachranila, ze mozno skor ublizila. ale to by v tom momente uz bolo asi jedno.

lizatko1009
13. jan 2010

eviqa 😀 ze maly bol viac z toho paf ako ty 😀 urcite mal oci otvorene ako sovicka, ale verim ti co si v tej chvili prezivala ked to zapipalo urcite ti podskocilo pri srdci a zacalo bit ako dive.

paulusa
13. jan 2010

aj ja idem konecne umyt tu dlazku. majte sa

iveta6384
13. jan 2010

Uan my mame velky spolu so sportovym, iba to sklopis do sedu, takze berieme.. A berieme aj autosedacku.

uankab
13. jan 2010

ivet, mozte brat aj autosedacku aj kociarik??? ved autosedacku vam do lietadla nezoberu, ci hej?
pridala som inak nove fotecky 😉

deina2005
13. jan 2010

tak ockovanie za nami a ta starsia ma anginu tak cakam super noc ☹ mala zatial pohoda len je nejaka zaplackana tak som jej dala nurofen.

lizatko1009
13. jan 2010

deina a aky nurofen si dala? lebo jahodovy je stiahnuty z lekarne, dnes som sa bola aj pytat.

martinex
13. jan 2010

no tak my sme uz doma,boli sme nakupit,akurat som okupala maleho,mm ho krmi,dala som robit veceru a uz nevladzem 😀

babul potesim ta, dnes sa mi ozvala "kamoska" lonovka 😠

lizatko1009
13. jan 2010

to ked maly bol dnes ockovany sa moze kupat?

lely29
13. jan 2010

Ahojte lízatko ja som malu vcera kúpala ale rano a aj teraz ma horúčku.rano som jej dala cipok a teraz jahodovy nurofen preco ho stiahli z lekárni?

iveta6384
13. jan 2010

Uan ja si myslim, ze mozeme mat aj autosedacku.... Ved ju daju do lietadla nakoniec, tak ako aj kocik az uz ked nastupujes do lietadla, tak rozlozis kocik a das im ho, snad mi tak zoberu aj sedacku. Ci nie?? Ja som videla ludi aj so sedackami na letiskach, ale pravda je ze som sa na to neinformovala. 😕

perla200
13. jan 2010

čaute baby....lizatko ja som kúpala ak nema horúčku môže....

baby a ten viburcol je na zuby? lebo kým jej vyjde ten zub asi mne vsetky vypadajú.... 😲

babulka123
13. jan 2010

ahojte zlaticka..
dnes som bola cely den u nasich a nemam cas vas docitat.. ale verim ze ste vsetky ok..
my sme noc prezili ok 1x same.. v noci sme si dali 2 hodinky pauzu ,.. pokecali , poplakali a potom hajali do 7 .. heheh asi citila ze marek nieje doma a tak moze zurovat..

perla.. virbucol je na celkove ukludnenie , takze ano aj na zuby..

matka.. no pekne, ja sa stale neviem dovolat dr. ale povedala som si ze bud. tyzden pojdem na blind, zavolam mamine nech postrazi ninku a budem tam musiet ist.. hned ta aj objednam.. ??? hehehe
ale nezavidim, viem co to je boli to ako svina.. a co som si pisala s babami co maju tento problem tak pisali viacere ze sa im to vratilo tak po 4-6 mesiaci.. takze sa teism

perla200
13. jan 2010

babul a kedy ste boli hore? nie od polnoci do dvoch? lebo my tak...🙂)))))))))))))))))) no tak idem teraz na nákup lebo ja inokedy nemam čas tak skúsim lekáren, mala by byt do 21.h otvorená....ale nie že jej niečo urobím, ona je už opät moja simonka, čert odisiel🙂)))))))) je kludnučká

perla200
13. jan 2010

AZ NA TIE ZUBYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYyy 😒

babulka123
13. jan 2010

perla.. noo skoro my od pol 2 do pol 4.. aaa. preto idem haji..
a mimohocdom tehu netehu, porod, neporod, mrcha presne na 28 den...
ale neboliiiiiiii , neda sa to porovnat ako to bolo predtymm..

cmuuk zajtra sa vam venujem.

lizatko1009
13. jan 2010

perla aj ked ma take tvrde v mieste pichu mozem kupat? nas uz vidno uz aj druhy zub a este aj dnes zaockovany, zatial to ide v pohode, len nejak vela spi po obede 2 hodiny potom este 2 a pol hodiny aj teraz zaspal a potom ho este okupem.

bagaja
13. jan 2010

lizátko ja som nekupala, preventívne, myslím že babo jeden den bez kúpania zvládne 😉

no a my monitor máme, pretože SIDS sme mali v rodine, takže ja som mala strach neskutoočný, ale radšej na to nemyslím, pretože sám Dr povedal že keby on tam bol v tej chvíli tak nevie či by pomohol....a umelé dýchanie bábetkam iba ten vzduch čo máte v ústach žiadne hlboké nádychy, lebo ony majú malé plucka...Ale baby žiadne zlé myšlienky, MYSLIME POZITIVNE, JASNAČKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

perla no bež do tej lekárne, najvyšší čas, u nás by už bola zavretá 😖

a neviem čo som ešte chcela

aha že som chora jak pes, nadcha jak svina, a pijem prevarené vínko 😵 šak nech lieči

bagaja
13. jan 2010

lízatko a načo ho ešte preberať, nebude už spať do rána???????

iveta6384
13. jan 2010

Pockat, pockat baby to ako je s tym SIDS??? 😕 😕 😕 😕
Ja som myslela, ze dieta len zabudne dychat, chytis trosku zatrasies, alebo fuknes do tvaricky a ono sa spamata, ze ma dychat. A nieze az tak, ze ho mam ozivovat... Ja to asi ani neviem takemu babatku... boze co za temu sme to zasa nacali.... A teraz mam nervy. Som bola kludna, ze sak je monitor, keby cosi tak signalizuje a vy ste ma vystrasili tak ze sa nevyspim kym nebude mat 1,5 roka. ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre