Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

reginetta01
14. jan 2010

mati, ja tiež. ale už som zistila príčinu včerajšieho bolenia hlavy. Dnes sa k omu pridružilo tečenie z nosa, tak už je to jasné. som vyžmýkaná ako handra. už sa teším, keď príde tatino z práce...

martinex
14. jan 2010

regi no ja to musim dospat,zajtra bude zase dobre... a ked nie,tak som tehu,lebo jedine co mi na zaciatku tehotenstva bolo,ze som bola brutal unavena....

no,idem za malym a skusime ist spat

reginetta01
14. jan 2010

mati, s akým kľudom to píšeš 🙂

funny
14. jan 2010

ahojte,

martinex, tak som sa odvazila na ryzovu kasu a nezapeka! hura, lebo starsieho zapieklo vsetko a vzdy, kym si zvykol... ale nasim nociam to nepomohlo, stale je kazdu hodinu hore...
pri lozeni to chvilu potrva, kym pochopia tu koordinaciu - prava ruka, lava noha a naopak. 😉 ale su aj ine talenty! mozno fakt zacne.

baby, co davate bebu ha, ak maju baby zelenu stolicu, tak to je normal, neviem, ci na slovenskom obale, ale na nemeckom je to vyslovene napisane.

uz maju vasi mali/e zubky? ci este len lezu?

chudak kristinka, na slovensku sa motoricky vyvoj strasne riesi, niekedy by stacilo len trochu casu, ved nie kazde babo je podla tabuliek... drzime palce.

reginetta01
14. jan 2010

funny, naša malá ešte nemá ani jeden a ani dasienka nemá naliate.tak neviem, kedy vylezie prvý.

martinex
14. jan 2010

regi ja som v pohode,tesila by som sa.... len nahlas sa bojim vyslovit,ze by som chcela druhe,lebo to bude pre nas tazke.... takze to nechavam na nahodu 🙂

funny to som rada...ani nam to s nocou nepomohlo,ale malemu chuti,tak mu ju davam

inak uz spi,odkvecol po 2 minutach na prse 😀

reginetta01
14. jan 2010

Mati, ja tiež rozmýšľam o druhom, zmenila som názor, že neskôr. Ale ešte chvíľu počkáme. A súhlas, aj pre nás to bude ťažké, ale človek keby čakal, že na tom bude lepšie po finančnej stránke, tak by sa nedočkal.

bagaja
14. jan 2010

no tak bola tu kamoška a potom že idem kus ľahnuť kým malá spí no len čo som lahla tak sme aj vstávali 😵

reginetta01
14. jan 2010

baga 🙂

bagaja
14. jan 2010

no a som jak razanka a citím sa hrozne, moje nervy už nech je víkend že sa postará taťka a ja sa budem liečiť

eviqa
14. jan 2010

no my sme spapali 150 kelrábu so zemiakom, malého som ledva stihla prezliecť von a už zaspal, tak vegetí na balkone. Dúfam, že mu to stačilo, lebo som munestihal dať mlieko. Ale kde som čítala, že 150-200g ked spapá, tak by nemal pýtať mlieko a pri svojej váhe by maroško nemusel.

...no riešite tu druhé? žeby to bolo na sľubnej ceste mati? regi? 😉 na mňa to tiež doľahlo nejako, už tretia moja kamoška je tehotná a chýba mi ten pocit mať bruško. Niežeby som nejaké to po pôrode nemala 😀 ale také iné bruško. ale ked budeme tu o tom písať, normálne asi bude narastať chuť. 😀 😀

lizatko1009
14. jan 2010

eviqa a ten karelab a zemiak si robila na pare? mne tiez tak zje 150g ale vecer ked ide spat tak viac a este musi aj dopit.

eviqa
14. jan 2010

lizatko, ja to nastrúham na širokom strúhadle a varím vo vode. Môj vždy vypil po obede ešte asi 150 mlieka, ale dnes nestihol. Potom bude jesť okolo pol šiestej a zas o pol deviatej a dobrú noc

reginetta01
14. jan 2010

Evi, ešte nie. Chcela by som tak, keď bude mať Natálka rok a pol. Uvidíme, či sa zadarí. No a mne to bruško veľmi nechýba, nieže by som si to neužívala, ale keď som prenášala, tak už toho bolo dosť. Ale je krásne, keď to bábo v brušku rastie. No, ale stačí 🙂

lizatko1009
14. jan 2010

eviqa a potom uz malemu davas iba tie nastruhane kusky? ja som malemu este zemjak neskusala davat tiez iba varis vo vode bez vsetkeho?

martinex
14. jan 2010

regi mas pravdu... len my ani nebyvame vo svojom,cize druhe bud hned-to by sa mi predlzila materska len o rok,alebo potom naozaj az ked dadik bude mat 4-5rockov

reginetta01
14. jan 2010

Jasné, Mati. Veď každý si rozumie sám a vie si najlepšie zhodnotiť svoju situáciu.

martinex
14. jan 2010

boze ten maly ale reve...ani bohovi spat,unaveny jak slak... 😠

eviqa
14. jan 2010

lizatko, ja to potom ešte pomixujem.
mati, ja by som sa tiež chcela tak do štyroch rokov vrátiť do roboty, lebo potom tam majú byť personálne zmeny a chcem ešte stihnúť staré vedenie. no ale pri našom dvojročnom snažení o maroška by sme mali už asi začať. No uvidíme, či sa zadarí.Na jednej strane sa bojím, že by to mohlo prísť hned, ale na druhej strane ked si predstavím, že by to vôbec nemuselo vyjsť, neviem,neviem.

martinex
14. jan 2010

juuuj,cert jeden...nech uz dojde tato,mu ho zavesim na krk a pojdem spat...ochotna som max prso vytasit ked bude hladny!

lulu73
14. jan 2010

mati...ty mi pripominas mna ked som mala Marca ... tiez som chodila este do skoly, ale bola som tretiacka...v podstate maly bol stale s mojou mamou, ja som totizto poctivo chodila aj na prednasky, na denne studium 😀 a ani neviem ako mi vyrastol....tiez sme nemali vtedy vlastne byvanie, ale vsetko casom prislo.... a keby som bola ja teraz na tvojom mieste, tak by som si druhe babatko poriesila hned teraz 😎 ... druhe som stale odkladala, lebo sa mi stale zdalo ze nie je dobra doba(hlavne peniaze a byvanie sme nemali) a potom uz nebola vobec dobra doba...chodila som do prace a domov a Marco bol vlastne jedinacik...a byt jedinacik je take smutne...jasne ze ked niekto nemoze mat druhe babo alebo ma preto vazne dovody, to je ine...ale ja som do toho mala ist, lebo ked vidim ako sa vedia prehrat a neskor ako si rozumeju surodenci medzi ktorymi je maly vekovy rozdiel, je mi luto ze som hned nemala druhe...dodnes je Marco sam, v podstate vyrastal medzi dospelymi a lasky mal vzdy strasne vela, ale to nie je ono ako ked sa zavres v izbe so segrou alebo brachom a spolocne drzis proti rodicom 🙂 a tie vecerne sepkania a tak....to on nemal...tak tolko moj nazor na druhe u vas, mladych mamiciek 😝

martinex
14. jan 2010

lulu preto som prestala brat HAK a tvarim sa neutralne... len mm o tom neni moc presvedceny...v podstate je to tak,ze obaja to potichu chceme,len sa bojime ci to zvladneme 🙂 takze to necham na nahodu a manzelovu sikovnost 😀

lulu73
14. jan 2010

a Emma je vpodstate tiez jedinacik 🙂 ako mi povedala jedna moja nemenovana znama "urobili ste si vnucatko?" 😎

lulu73
14. jan 2010

mati...rozhodnutie je v prvom rade na tebe, ty ostanes tymi detmi 🙂ty sa na to musis citit ako prva a byt o tom presvedcena...financie vzdy nejake boli a budu

lenka_66
14. jan 2010

ahojte,
no tak nas od vcera vecera drzia koliky.tresne ma 😠

lulu aj vy mate 2v1? dceru a vnucku 😀

lulu73
14. jan 2010

lenka...nazdar korcula 😀 ano, aj my aj my ...mala by som dostavat matersku a dochodok no nie?

martinex
14. jan 2010

lulu ja som presvedcena ze to chcem....velmi by som si priala...dokonca aj mama a svokra su za,ze by sme mali spravit hned dalsie... takze nenapadne opatrne mm sem-tam nieco naznacim...a uvidime...sak mozno uz aj v brusku je 😉

uankab
14. jan 2010

lulu, je sice dobre mat vela mliecka, ale pravdupovediac uz teraz sa bojim, ked zacnem odstavovat... ja totiz este stale kojim ako mi anag poradila - 2 az 3 kojenia z jedneho a potom z druheho.. ked som ich striedala po kazdom kojeni, tak to bolo este horsie... a ako pisala leri, doost to rozkladajuce sa mliecko smrdi... mm mi minule v noci zahlasil, ze smrdim tak som sa mu podakovala... no ale to si mam menit pyzamo kazdy den???
my sme o druhom este neuvazovali, ale urcite by sme chceli mat dalsie, mozno o rok 😉 .. len presne ako eviq pise, kedy sa zacat snazit, pretoze my sme na Magdalenku cakali 8 mesiacov...

lulu73
14. jan 2010

mati...ale ako starsia ti musim povedat, ze to sa nenaznacuje opatrne sem tam, ale sa poriadne mm pridrzi vtedy ked treba 😎

martinex
14. jan 2010

Synáček se ptá matky:
Mami, proč jsou svatební šaty vždycky bílé?
Matka se zamyslí a povídá:
To všem svatebčanům a přátelům říká, že nevěsta je čistá...
Syn se zamyslí a jde s toutéž otázkou za otcem.
Tati, proč jsou svatební šaty bílé?
Otec se na něj překvapeně podívá, pak jej vezme za rameno a provede
ho po bytě. V kuchyni ukáže na lednici a ptá se, jakou má barvu.
Syn odpoví:
Bílou.
Ukáže na myčku nádobí a znovu se ptá, jakou má barvu.
Bílou, odpoví syn.
Totéž udělá otec v koupelně s pračkou a sušičku.
Potom povídá:
Vidíš, chlapče, všechny domácí spotřebiče jsou přece bílé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre