Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
2. feb 2010

hohy s nohy 😎

lenka_66
2. feb 2010

baga , no ked je v hopsadle tak mozno .hmmm podla toho ako sa ti stavia

lenka_66
2. feb 2010

lulu uz som zadala prikaz.no co demencia na Ntu ak si niekto myli PID s heslom 😀 este ze ma nezablokovali.normal som si pustila demo nahravku ako sa prihlasit .

martinex
2. feb 2010

baby ako robia fliacky s kapustou? na sladko? nikdy som to nerobila a mam chut na to 😀

eviqa
2. feb 2010

leni 😀
marti, môžeš aj na sladko. ja to tiež nerobievam, ale v robote sme to mali

lenka_66
2. feb 2010

no zakladatelka temy sa nudi tak jej poziciam mareka 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

martinex
2. feb 2010

lenka 😀

eviq hej na sladko.... no uz robim,uvidime co z toho bude a ci to bude jedle 😉

bagaja
2. feb 2010

mati mne sa zdá že tak ako na slano len praškový cukor ešte do toho...ja to totiž nemusím ale varila som to segre 😝

baby a poradte nejakú rýchlu polievku....ale nemám zemiaky ani paradajkový pretlak 😒

egyptanka
2. feb 2010

bagaja, zaprazena rascova 🙂

bagaja
2. feb 2010

no není zlá, diki....ešte nejaké typy? 😉

martinex
2. feb 2010

baga ja to nepoznam na slano 😀

eviqa
2. feb 2010

bagaja, ja robím sedliacku zo sáčku 😀 ale skús aj cesnakovú so syrom

...no a malý mal pred nedávnom desiatu, v čase obeda, lebo spal, spachtoš malý, a prvýkrát dostal jablčko. No nejako mu nešmakovalo, ale oblbla som ho a zjedol 100g. Tak snád si myslím, že aj dosť. koľko vám tak zjedia detičky na desiatu?

osusko
2. feb 2010

ahojte maminky aj ja mam augustový pokladík narodila sa 1.8.2009 v Banskej Bystrici.
Momentálne nás trápili teploty doktorka vravela že zuby alebo nejaká 6 choroba.

funny
2. feb 2010

osusko, 6. choroba - vysypala sa na brusku po 3-4 dnoch? tak jemne, nic strasne. vtedy je uz po tom. 3 dni horucky a potom osypanie.

zo zubov moze byt teplota? ja uz fakt neviem, aj my sme tu vsetci chori uz riadne dlho, ale maly este aj horuckuje.
dr. mi ale tvrdi, ze je zdravy, len prechladnuty.
davate nieco na kasel?

funny
2. feb 2010

joj a kase my davame len jednozlozkove, nastastie tento maly srotuje vsetko. su aj ryzove (milupa, hipp, alnatura) - len fakt ryzove vlocky a nie ochutene - ved ochutit sa da ovocim aj dodatocne.

ale zarabam mu to s vodou, s mliekom to nechce.

tie ostatne, ako prosove, kukuricne (to je bez lepku) a pod., to vacsina deti asi nema len tak rada - len nas otesanek 😀 aj zeleninka mu ide.
aspon je to radost prenho varit a ho krmit. nemusim to vsetko vyhadzovat, ako pri prvom.

inak tie ha mlieka nechce ani nas pes, ani kocur...

baby, kedy sa na sk zavadza lepok? ja som uz zabudla.

z.vrablova
2. feb 2010

po 7. mes ukoncenom... a co je ta 6. choroba?? Aj dr. Haus spominal... 😕

perla200
2. feb 2010

čaute - lulu - BKM je alergia na bielkovinu kravského mlieka....v podstate alergia na mlieko, tým, že tvoja mala je kojená je chránená, ked ju prestanes kojit tak potom ak to ma by mohol nastat problém....intolerancia laktozy je to, že nie je schopná spracovat laktozu tzm. že ju nevie štiepit, nerozloží sa jej v tenkom čreve a ide do hrubého kde robí šarapatu ako koliky, nafuknuté brucho a krče....

paulusa
2. feb 2010

ahojte, ja maam taku strastnu nadchu- fuu. dala som si paralen, dufam ze drobca nenakazim.

zuzi- kila idu krasne dolu, len tak dalej- drzim palce 😉

kasu od nutril. sme dostali vcera- este som neskusala.

aj ja som zvedava na tu 6.chorobu.
drobec je dnes ako cert, neda mi ani pisat. vrieska ako pavian.

funny
2. feb 2010

nieco o 6. tej chorobe napr. tu:

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

ale nie je to nic hrozne. akurat, ak dieta ma nabeh na febrilne krce, je to blbe, lebo teplota nastupuje rychlo a vysoko.

paulusa
2. feb 2010

a chcem sa opytat- Matejovi asi tak pred tyzdnom zacalo pukat v kolene, ked ho prebalujem a chitim za nozicku, tak mu tam cosi pukne- nestretli ste sa s tym?

funny
2. feb 2010

ahoj pauli
mojmu starsiemu, ked bol babo. ale uz to preslo. u deti v raste je to vraj v norme, povedala moja detska. ja som to neriesila.

funny
2. feb 2010

aha este ma napadlo, bud je to vraj sposobene volnym jablckom v kolene, alebo volnymi slachami okolo, vraj sa to spravi same, aj sa.
no idem, maleho mi zasnezilo v kociku a on nic, spi dalej... vynimocne. setri si klasicky sily na noc 😀 😉

paulusa
2. feb 2010

funny- dik

zuzujan
2. feb 2010

ahojte, chcem sa poradit ohladom prikrmov, uz papame vyse dvoch tyzdnov, mala spapa krasne vsetku zeleninku....nevazila som kolko jej davam, dnes som zvazila misku a spapala 130g
chcem sa spytat, kolko maximalne moze spapat a za aku dlhu dobu
a kolko mliecka by mala este vypit po zelenine? moja vypije tak 60ml, ale za pol hodinku najskor...

tiez vam deticky piju menej mlieka ked jedia zeleninu? mne mala doobeda a poobede ledva cosi vypije, neviem ci ju mam nutit, alebo to nechat tak......

zuzujan
2. feb 2010

este som zabudla dodat, ze pijeme len materske mlieko, pred spanim este trochu UM....tak neviem ci je v tom rozdiel

perla200
2. feb 2010

baby a dávate mlieko aj po ovocí.? lebo mala sa mi zgrcala potom asi som urobila chybu

wenka
2. feb 2010

zuzujan - aj mne Maťko bojkotuje mlieko, nexce ani kaše mliečne 😠 tiež ešte kojím, tak aspoň pri zaspávaní niečo vypije,, ale vôôôbec ma to neteší.

perla - ja kojím aj po jabĺčku, ale asi tak po pol hoďke, a zatiaľ v pohode

zuzka - super úbytok, si dobrá inšpirácia.. žeby som sa pridala aj ja? knihu mám doma, tak už sa len odhodlať, leto tu bude čo nevidieť 😎

funny - práve si mi objasnila Maťkovu "reakciu na ananás" ako som si myslela.. takže my už máme šiestu chorobu za sebou podľa toho 😝 minulý víkend horúčky 3 dni a potom tie vyrážky..

a dnes má Maťko 6 MESIACOV !!! booožinku, to ale letí... ani sa nenazdáme a pečieme narodeninové torty 🙂

bagaja
2. feb 2010

o z druhej strany?????
tak my už spíme...

a sme dnes ale riadne vymrzli na prechádzke, ufff brrrr...

bagaja
2. feb 2010

wenka presne tak už len sa odhodlať na diétu ja už odhodlávam skoro 2 tt a ešte som nezačala, som horzná

eviqa
2. feb 2010

no ahojte, tak som sa vrátila z kozmetiky, dve hodinky relaxu, paráda. No a potom nastala tvrdá realita 😒 prišla som domov, a ešte ked som bola na ceste mm mi volal, že malý za mnou veľmi plače, no ved čo, prežijú to, no a vrátim sa k tomu, že som prišla domov, malý plače a plače, potom si ho mm dal na gauč, oprel o vankúš, ja som si k nemu sadla, pozerám a pod ním mláčka. no tak môj mm ho od poltretej nechal neprebaleného dozeteraz 😠 no a už sa malý usmieva. A nebudem písať, čo všetko obsahovala tá jeho plienka. 😅

...no a ešte k tej 6. chorobe, my máme vyrážky na hlavičke, idem prečítať o nej.

osusko, vitaj, aj náš je 1.8., ale v KE

perla, ja nedávam, ved to by ho prehnalo. si myslím. Dnes mal na desiatu prvýkrát jablčko, spapkal veľmi neochotne 100g, tak mu to možno stačilo, neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre