Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

facovka
3. okt 2009

yo, a som zabudla ze pomedzi to vlastne obriadujem druheho synatora..ten ma nastastie len jeden denny spanok, ked mu to oli dovoli.. 🙂

z.vrablova
3. okt 2009

tak my sa stale trapime s upchatym nostekom, odsavame aspon 5-6x denne a to mnozstvo, co vyjde... a blazeny vyraz po odsavani... chudatko male, uz sme minuli skoro cely sprej do nosa z morskej soli... Vytery z nosa a hrdla ma v poriadku, tak to bude asi len obycajna nadcha, ale trapi sa s nou poriadne. Vcera sme vyvysili postel, trosku pomohlo...

martinex
3. okt 2009

tak my sme cele poobedie hore..absolutne nechcel spat....len stale mrnka a ked ho dam do postielky tak rev... no zle...snad aspon vecer bude pekne spat

perla200
3. okt 2009

čaute kočky...kde ste? víkendujete? teda ja nestíham vnímať kedy je víkend a kedy nie:(((

lulu73
3. okt 2009

ahojte

my sme sa dnes vytrepkali do BA na nakupy a do Incheby na Inter Beauty, kde vystavovala aj moja segra ....neboli sme dlho, lebo tam bolo strasne vela ludi, ale dalo by sa tam pekne nakupit od licidiel cez vsetko mozne na vlasy, plet, do vlasov,robili tam masaze, kozmetiku,strihali,malovali...odburavali tuky, saunovali...no proste co len chcete.....zial, nemohla som si nic uzit...Emka nedovolila 🙂...vsetci ludia tam hykali aka je nadherna...mala by som ju zase ocuranou plienkou riadne posuchat🙂

zajtra sa chystame na chvilocku do Stupavy na Den kapusty. Poobede mame navstevu.

no a teraz idem, lebo som si uz myslela ze malicka spinka, ale akosi ked zacina Super sta a ja som si chcela vylozit nohy a najest sar, tak sa zobudila aj nasa star

vyrazky brutalne skarede, cervene svinuchy mame stale...uz si aj zvykame 🙂

babulka123
3. okt 2009

ahojte, my sme dnes spali do pol 7 potom dala flasku a bola hore do pol 9 a potom sme to zalomili do pol 12.

potom sme boli v BA, boli sme pozerat nabytok bola uzasna kukuckovala spokojne, potom sme isli svokrovcom, dala som jej jest a nechala som ju svokre a svagrine a isli s marekom na nakup do tesca..
no a kedze panicka poriande nespala poobede lebo sak vela ludi a tak, tak teraz mame problem zaspat ale snad sa nam to podari.

zajtra ideme na oslavu nasho velkeho kamarata ktory ma 2 rocky, tak sa tesim.

inak pohodicka, mala bola uzasna, zas si pokecala so svokrou .. ona na nu hoviorila {ma neskutocne melodicky hlas} no a mala si vypraaavala.. akonahle svokra zmenila hlas tak zmenila aj Ninka ton.. no zabavali sme sa na nich.. uuuuplne to vyzeralo ze sa jej zaluje.. heheh

takze tak..

babulka123
3. okt 2009

jedine coho sa troska desim je ze ninka dnes kakala len 1x. rano.. od vtedy nic, ale snad je to ok, ani neplace ani sa nepuci.. uvidime..

lulu73
3. okt 2009

citam si tu tie vase denne rezimy-nerezimy a casove sledovacky...ja vam poviem pravdu, ja sa absolutne nepozeram na hodiny, vobec neviem ako dlho mala spala a nespala, alebo ako casto jedava...mne sa zda ze kazdu pol hodinu ked je hore 🙂 ... ja si totizto stale myslim ze nase babatka su na akykolvek pravidelny rezim primale, takze naco stresovat s hodinkami...oni vedia najlepsie kedy sa zobudit, kedy spinkat a kedy papat...minimalne do 3 -4 mesiacov sa musime riadit my ich casom a nie naopak 🙂 tolko moja vecerna uvaha

lulu73
3. okt 2009

a este nieco k mojej uvahe...to plati iba pre maminy co maju na starosti iba jedno male babatko...tie co mate viac malych deti doma, fuuu, na to nemam kluc...ale ked vymyslim, napisem

a ked sa my maminy budeme zatial riadit casom nasich babatiek a nastavime sa nan , budeme ovela kludnejsie a budeme si to poriadne uzivat...ved na materskej sme hlavne kvoli nasim drobcekom a vsetko ostatne by malo byt druhorade

lulu73
3. okt 2009

proste kaslite na sledovanie casu a uzivajte si naplno vsetko okolo babatka

perla200
3. okt 2009

ano lulu....ale je dobre vedieť kedy treba jest. ved nasa by pýtala každé dve hodiny keby mohla 😀 a to by si zvykla aj v noci a to zase nechcem....my mame zajtra hody tak som nadsená:( vsetci ju budu okukávat na kolotočoch a večer bude revať ako tur z tolkých ludí 😠

adenka
3. okt 2009

ahojte,
lulu pekne si to napisala, ibaze ked ten moj drobec pol dna preplace, kocik neznasa, ked ideme von tak ak ju nedam do kocika total tuhu tak nezaspi, lezi tam max pol hodinky a potom taky rev ze dovi... takze som cez den odsudena sediet doma a lietat ku postielke kazdu pol hodinu... nestazujem sa, ale niekedy mi z toho dobre sibe... hlavne ked moj drahy manzel je vecne v praci a ked je doma tak je utahany, alebo nema naladu, alebo tu ma synatora... 😒

inak malinka ma zapalene ocko...ja uz neviem co robit...optalmo septonex jej kvapkam od prveho dna v porodnici, uz si podla mna nanho aj zvykla a to ocko nereaguje...ale ked ho zavrie, ani ho nevie otvorit lepo sa jej to hned zlepi ☹ ☹ ... asi skocim k doky, lebo sa bojim ze sa to este zhorsi ☹

babulka123
3. okt 2009

lulu pekna uvaha.. len ja si myslim ze ak nemaju aspo aky taky rezim tak su rozbite ako Ninka dnes.. hehehe
zas sme sa trajdali po vonku a nemala to na co je zvyknuta, svoj klud, poobedny spanok a uz to bolo poznat.. alebo druha vec, ze si zvykne na to ze sa kazde poobedie niekde trajdame.. ani to by nebolo zle.. heheh

aden skus mliecko do ocka.. nam to pomohlo..

a este jedna vec k tomu ci tieto dni spia alebo nie.. zajtra je spln, takze moze byt aj to ze ich ovplyvnuje..

a este jedna vec.. nasa mala si zvykla na jeden jediny dudel do flasky a ani za ten svet ziaden iny.. no bojujeme.. fesanda. heheh

adenka
3. okt 2009

babul citala som ze mliecko nie je dobry napad, ze to moze upchat kanalit, kvasit v ocku... ja uvazujem ci jej nemoze skodit ten optalmo septonez ked jej ho davam uz 6 tyzdnov tak 1x denne....

inak aj domca chcela jedine dudel lovi...aventacke flase aj s dudalmi mi odmietala...

babulka123
3. okt 2009

no nevime, inak skusala si jej to s takym tym tamponikom s tym oftalmo vytriet? ci len nakvapkas a nechas tak?
ale ak jej to neustupuje tak chod k dr. mozno da nejaku masticku a bude to lepsie..

a dudel, my len chicco. kupila som flasku a sedel jej hovorim si super, kupim taku istu na vodu a bude pohoda.. no prd, ten prvy mal malilililinku dierku a pohodicka, ale ten druhy ma normalnu a to sa pajedi a jeduje.. no uvidime..

avent nehrozi {apson zatial} , ani MAM jej zatial nepasuje, ale nevadi ved casom sa aj tie nauci akceptovat..

adenka
3. okt 2009

babul nakvapkam a vytieram... dnes som zacala vytierat aj harmancekom, predtym nam zabral. tak uvidime a ked tak skocim k doky...

skus lovi, oni presne imituju bradavku, su makke a v puse sa tiez prisposobia...

babulka123
3. okt 2009

lovi? kde kupim? pasuju na avent flasky?

inak my mame dnes presne 2 mesiace.. tak o hodinku mi praskla voda.. hehehe

perla200
3. okt 2009

avent flašky...bože nasej to tečie z pusinky až do ucha a za ucho:(((

adenka...z čoho to ma mala? z prievanu?

babulka123
3. okt 2009

perla keby tieklo je dobree.. nas to dusi.. heeh

adenka
3. okt 2009

babul asi vsade... je to tusim polska znacka...ja som mala jednu k odsavacke a jednu som dostala od zdrav. poistovne. a na avent nepasuju, vsak to by nebol biznis 😉

perla ja neviem, ona to ma od narodenia, raz menej, chvilku vobec a potom sa mi rano zobudi so zlepenym ockom ☹ .

babulka123
3. okt 2009

aden, mam pasuju do avent, avent pasuje do chicco, to len pre info..

adenka
3. okt 2009

babul no chvalabohu teraz flase vobec neriesim a nepotrebujem, ale dik za info... tie mam sa mi celkom pacia, ale kedze mam cely start set aventiek tak si mlada bude musiet zvyknut az na ne dojde rad... 😀

babulka123
3. okt 2009

aden.. sak to to .. aj u nas je to tak. mam avent a su mi na prd teraz.. ale postupne ju na to nejako prenaucim ... snad..

adenka
3. okt 2009

babul tie avent dudliky sa mi zdaju take tvrdsie ako ine... podla mna ked budu drobci vacsi tak budu mat viac sily z nich tahat...aspon dufam 🙂
ozi ake mliecko pijete? predavam bebu ha 1, mam 2 balenia neotvorene...

babulka123
3. okt 2009

mame nutrilon.. dnes som1x dala HA1,doteraz mala normalny tak uvidime co bude .. snad jej to nepokrci crievka viac.. a dnes kadila len 1x snad to je ok..

adenka
3. okt 2009

babul kym neplace a nema krce tak ano.. ja som taka happy ze od kedy nepapa UM tak krasne kladie do plienocky 1-2x denne... taka je spokojnucka 😵

leri
3. okt 2009

baby, ja mam doma jednu aventacku flacku malu co bola v tych boxoch darcekovych a nic viac.............ked budem kupovat tak podla coho sa amm riadit???? lebo mam v tom chaos, nieze by som potrebovala, mlieko zase ako sproste tecie.....babul, zase sa mi brutal nalievaju, ja uz neviem.......

livia1
3. okt 2009

Leri tebe sa nalievajú a ja som rada ked odsajem aspoň 30ml z oboch. Inak prešli sme z beby na sunar. Je lacnejší a o mnoho chutnejší.

babulka123
3. okt 2009

leri.. ja som odsavala naposledy rano a od vtedy nic {mala uz vobec nehce prsko tak som si aj pofnukala} a citim ze by som vydrzala aj do rana..

na tvojom mieste by som to uz asi riesila s dr.ked uz nezabera to co ti radila Annag... alebo skus dat tie homeopatika na znizene tvorby.. ale zas aby sa neico nepototo.. ja nevime .. rada by som ti poradila..

co sa tyka flasiek.. no ja ti neviem , podla mna flaska ako flaska ale zalezi asi na tvare dudla..
aventky si asi nechaj na neskor, teraz skus {ak potrebujes} nieco co sa viac podoba bradavke..

livia1
3. okt 2009

Ja sa zase snažím aby sa mi zvýšila tvorba mlieka.Včera mi mama bola uvariť zaprážanú polievku, pijem červenú vineu a mám aj čaj. Len neviem čikombináciou tohoto všetkého to aj nepreháňam a preto sa mi nevie znova rozbehnúť. Inak už nemám vôbec problém, že by sa malý nevedel prisať. Najskôr mu dávam pred každým krmením cicik a až potom sunar, len v noci dávam iba flašu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre