Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

iveta6384
18. feb 2010

Livi nech sa vam cim skor polepsi. Nech uz je jar a leto lebo toto pocaie je o nicom. Aj ked my to tu nemame najhorsie, nemrzne, ale zasa tu fuci a prsi. Aj ked posledne 3 dni bola vynimka, slniecko svietilo a bolo super no ale dnes uz je tu opat dazd. 😖

iveta6384
18. feb 2010

Baby a vy kde ste dnes???

martinex
18. feb 2010

ivet ja bojujem s tym mojim certom... uz som na nervy... aj ked som ho uspala v kociku,spal len 30minut,potom reval,lebo je unaveny.... tak som dala do postielky,nech reve tam... som uplne hotova a pripadam si neschopna ☹

perla200
18. feb 2010

čaute kočky....zabudla som vám napísat...včera sme boli na EKG a nasa morka, ktorá nevydrží na chrbte ani ked ju prebalujem nepohnuto ležala skoro 15minút...vsetci sme boli v šoku...aj doktor aj sestrička aj my.... 😀 😀 😀 😀 tak sme jej kúpili hračku....a potom sme boli v lekárni a teta lekárnička skoro vyskočila spod pulta ako ju chválila aká je krásna....a mala hollywoodske úsmevy...no konec!!!!

iveta6384
18. feb 2010

Matka chuda, citala som aj na FB ze obalujes nervy cokoladou. Nezavidi. Nas maly nespaval prve 3 mesiace. teraz mi spi aj 3-4 krat za den sice len okolo 45 minut, ale aspon cosi. Asi mu to staci, ked sa zobudi je vysmiaty ako leco a rozprava si. Ja sa nechcem chvalit, ale od 3 mesiaca mam uzasne dobre babatko. On takmer neplace. Este aj v noci ked sa zobudi na to, ze je hladny tak neplace ale zacne kricat a rozpravat. Kedysi mi paty strielali, aby som mu urobila rychlo mlieko,lebo revalna cely barak. Aj cez den to uz musi byt aby zaplakal, najcastejsie ked sa ovali nejakou hrackou po hlave, ale inak nic. Predtym bol u nas boj ist von, isli sme na pol hodiny a s takym revom domov, dobre ze mi ho po ceste socialka nezobrala. Tak som sa pochvalila, dufam, ze sa nam to teraz pokazi. Ale dalsia vec my este nemame zuby, takze to nervne obdobie nas asi este len caka. ☹

martinex
18. feb 2010

ivet ja som mala uzasne babo do 3 mesiacov...ale sak ono to zase prejde,len to chce pevne nervy a tie ja nemam.. nie som velmi trpezliva,takze toto je brutal trening pre mna 😠

z.vrablova
18. feb 2010

Novinka... cinka nam zubok o lyzicku... uz pretrca... ale este kym vyjde uplne vonku ako dlho to potrva??? A zda sa, ze aj ten vedlajsi je na ceste.... tak onedlho je aj Kristinka selma zubata... 😀

facovka
18. feb 2010

zuzi,gratulka,to aj zo mesiac kymcely pekne vyjde,ale to ju uz nebude boliet,ked je prerezany,mozno ten co este nieje 😉 my stale ani chyru ani slychu chvalabophu,este by mi chybalo aby bol viac nervny jak je 😀

livia1
18. feb 2010

Perla 😀 bude z nej dobra herečka, čo bude je! 😉

No kuko dneslámal rekordy.Spinkal od 12:00 do 15:38. Normálne som nechápala, keby som vedela že bude spat tak dlho tak sa učím. no neva oddychla som si teda aj ja. Zlatko moje už bol asi aj on unavený z tej noci. 🙄

z.vrablova
18. feb 2010

Livi... ze Kuko?!?! 😀 😝
Fac, si ma "potesila"

facovka
18. feb 2010

zuzi,to si ja len tak matne spominam,ze asi tolko...ked to tak daaavno bolo 😉 😉 neboj uz len 19ks 😉 my este 24,oliho 20 a 4ks 5ky filipkove 😒

z.vrablova
18. feb 2010

to ste aj tak popredu... nas este caka 19+20 zubkov dalsieho drobca... (verim, ze bude) 😵

facovka
18. feb 2010

😵 😵

livia1
18. feb 2010

Z. tak ho volá naša neter šarlot,ona malen rok a 10 mes. 😀

martinex
19. feb 2010

vyyyborne

Dnes o 10:05
Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

martinex
19. feb 2010

inak dobre ranko....

noc bola kupodivu celkom ok,bol hore len 3x tak som vyspata...snad dnesny den bude uz lepsi,lebo vcera to bol des.... skoncilo to hadkou s mm,lebo som ho poprosila,ked sa maly o 9tej zobudil,aby ho isiel utisit,tak ho po dvoch minutach dotiahol do obyvacky,ze jemu to nejde,tak nech je za trest hore... takze som ho muslea zobrat ja a ist ulozit... potom som mu povedala,ze mi vobec nepomaha,nato sa urazil,ze on musi predsa do prace chodit a uz som bola ja ta zla...tak som sa zobrala a isla spat 😉 a rano velke prepac a bla bla bla,no vidim ze nabuduce to bude take iste,takze to musim nejak zmaknut sama,bez jeho pomoci 😒

inak neviete mi poradit,co mozeme malemu sa pomoct vykakat? jablcko som skusala a nepomohlo

z.vrablova
19. feb 2010

Matka... tak my sme mali podobnu noc... mala sa zobudila o 23ej a neskutocny rev... tak mm k nej vstal a ked sa mu ani po 10min nepodarilo utisit, tak ma vytiahol z postele, ze on to nezvlada a musi sa vyspat... tak som s Kristinkou pochodovala do pol dvanastej... nakoniec som to vzdala a spala s nami v posteli do tretej, kym sa nezobudila na papanie... a o siestej uz bola hore... normalne padam z noh... tazky tyzden a mm robi aj v sobotu... Myslela som, ze zubky, ale mala krce v brusku... tiez vcera ani nekakala... tak na desiatu dostane hrusku s jablckom a ked nepomoze, tak uz neviem... u nas rektalna rurka nezabera...
Inac, ta basnicka skvela 😀

perla200
19. feb 2010

ahojte....marti - tak tá básen - ma dostala...čistá pravda....

skús hipp výživu broskyna jablko....nasa sa tak posrala ž esom ju musela sprchovat....odvtedy jej ju nedávam.....

my noc ok.....

martinex
19. feb 2010

len aby bolo jasno,to neni moja basnicka,tu som nasla tu na MK,ale je super...tak nejak sa citim,len mam teroristu len jedneho 😀

zuzi no u nas rurka tiez nic,kedze ma tak hustu kaku,ze ju upcha 😠 a jablko mal dva dni teraz a nic...tak snad dnes to uz pojde a sa vytoto

perla tu papal vcera a nic 🙂

z.vrablova
19. feb 2010

nam zatial stale zaberala hruska... uvarim na kompot a uplne rozmixujem... vyskusaj...
A Kristinke vcera mama dala tu vzorku kase od Nutrilon, co sme dostali v balicku a este na obed mala kalerab, ryzu a masko... tak sa tak v noci pucila... dnes ma dietu... 😉

martinex
19. feb 2010

no len nemam doma hrusky... tak to budem musiet vymysliet inak...

a ta kasa od nutrilonu chutila aj nam... inak zuzi ryzu malej ako robis? normal uvaris a premixujes na jemno?

perla200
19. feb 2010

z.vrablova aj my sme mali podobnú noc ale s tým, že zaspala o pol8 a o pol10 hore...plač...ale po chvíli v pohode a o 23.h zalomila a spala do pol7 bez prestávky a teraz spí zas...ako nechápem to ona nikdy takto neurobila....

z.vrablova
19. feb 2010

presne tak...
hehe... vyrovnali sme

z.vrablova
19. feb 2010

Matka, to tebe patrilo.... uvarim do makka (mozes nechat aj rozvarit)... a rozmixujem na jemne hrudky... sa mi 1x skoro pridusila, ked som nemixovala... ale teraz mu urcite nedavaj, ryza zapeka...

martinex
19. feb 2010

zuzi neboj,ja len sa pytam... aby som vedela...a vodu ale nesolis,ked varis,ze?

z.vrablova
19. feb 2010

vobec nesolim, ani nesladim...

rene82
19. feb 2010

ahojte. super básnička.
idem sa vám trošku pochváliť aj posťažovať. Od pondelka máme prvý zúbok 😵 a mamina už schudla 3 kg. no a tá zlá správa je, že tamarka má ekzémik (asi atopický). najprv jej červeneli líčka, potom sa k tomu pridali aj vyrážky. v nedeľu som jej už vyrážky cítila aj na stehienkach a ramienkach (tam ich ale nevidno, iba na dotyk cítiť). kožná nám dala olejček oilatum na kúpanie (každopádne vôbec neodporúca zn. J......´s, že je to najhoršia značka aká môže byť) a po kúpkaní ešte tým olejčekom aj pretrieť a ešte mastičku, no teraz mi vypadol názov. zarába sa v lekárni a je hnedá a smradľavá. lieky jej ordinovať nechcela (našťastie). tak dúfam, že sa z toho dostaneme čo najskôr. a inak mi s tým neodporúča plávanie a už vôbec nie v aquaparkoch, kvôli strašne prechlórovanej vode. že v trnave je dáke plávanie pre detičky v prírodnom prameni či čo, tak keď už, tak jedine tam (neviem, kto by ma tam vozil 😠 ). takže asi tak.

rene82
19. feb 2010

jo a aby som nezabudla, kožná mi zakázala dávať malej tie kašičky. že iba ovocie a zeleninu varenú, mäsko a žĺtok. a v žiadnom prípade nestrkať do ruky piškóty (sú aj pre deti od 6m) a rožky, ako to majú niektoré mamičky vo zvyku.
keď sme pri tom ovocí. banán sa iba roztlačí, že? ten sa nevarí a ostatné sa varí. aké všetko ovocie sa môže? jablko, hruška, banán a ?

z.vrablova
19. feb 2010

rene... marhule a broskyne este...
Je mi luto, ze Tamarku trapi ekzem,... ja som tiez proti kasickam... a piskot dostava len do ovocia mixnuty, maximalne jej dam do ruky ryzovu chrumku cmulat, kym dochystam papanie, ked je nervozna...
A ja ovocie varim (okrem banana)

facovka
19. feb 2010

rene,indivindi,my tu znacku pouzivame od narodenia a pohoda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre