Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
23. mar 2010

sisiul , ja davam sediet . posedi tak do 20 mjinut vzduch a to vsetko okolo ho unavi

iveta6384
23. mar 2010

Dobre ranko,
Tak my spavame uz celkom ok, iba prva noc ked sople zacali bola o zivot, inak pohoda. Akurat si ten spanok skracuje, vacsinou sme stavali az okolo 10:00 a teraz uz okolo 07:00-07:30 sme hore, ale nevadi. Aj ked mama by konecne mala zacat chodit spavat skor ako o 01:00 v noci. Inak sople stale, ked odsajem tak nechcete vidiet tu odsavacku, ale hlavne ze uz spinka, lebo vtedy bol strasne podrazdeny z unavy. Inak nemame nic nove.

Lenka tak vam drzim palce, aby ste to v piatok zvladli. 🙂
Ja pouzivam vodu z vodovodu a prevaram. Potom chuti v pohode. My ju tiez nepijeme, lebo sa mi zda strasne chlorova, vobec mi nechuti, pijeme len Evian, s tocky nikdy. Aj ked neni zavadna ani nic, ale nechuti nam.

Nas maly sam nesedi, ale v kociku ho chvilku necham, ale neni to uplny sed, taky polosed, nech pokuka okolie a potom ho sklopim urobim z neho normalne hlboky a spime, samozrejme iba 30 minut 😀 😀 😀 😀

eviqa
23. mar 2010

sisul, ani maroško nechce v kočíku ležať. Tak ja mám na kočíku také štyri polohy, tak ho vysuniem do takej, kde je pololežmo, ale on aj tak dvíha hlavu a kuká na svet. Ani spať sa mu nechce v kočíku. 😀

chrustik1
23. mar 2010

Čaute maminy, sto rokov som tu nebola, resp. čítať aj čítam no nestíham už odpisovať. Čo máme nové? V piatok sme mali 7 mesiacov, pomaly sa snažíme plaziť, ale zatiaľ iba dozadu, sedieť už vydržíme sami pár minút a keď sa nevrtíme tak aj dlhšie. A čím ďalej tým viac si sadáme sami bez pomoci. Strašne by sme chceli stáť, ale moc to ešte nechcem dovoliť. Papáme už zeleninku aj ovocie, ale mäso nám absolútne nechutí. Zeleninku máme strašne radi, z ovocia najmä banánik, takže ho mixujem ku každému ovociu, tak spapáme. Len sa snažím dáko ho oklamať na to mäsko, zatiaľ to ale vždy spoznal.. 😠
Práve vyberáme kočík, ocino bol pozerať a zamiloval si graco trekko, len ja som mala predstavu štvorkolku s nafukovacími kolesami a toto je trojkolka, neviem či sa to dobre ovláda, nemáte niektorá tten kočík? Viem, že ste ho tu niektorá spomínali, len sa mi to nechce listovať. Ak ho daktorá máte hoďte prosím kritiku

lenka_66
23. mar 2010

do prcic uz 2 dni hladam jednu temu a nikde ju neviem najst 😠 😠 😠 . kde ju len priradili 😠 .nazov cely neviem bo bol neskutocne dlhy 😠

martinex
23. mar 2010

chrustik ja mam graco trekko. hlboky som mala 4kolku,takze to bola pre mna zmena,ale ovlada sa uplne super,som max spokojna, opierka chrbta ma č polohy, opierka noh sa polohuje samostatne, ma preklapaciu strechu co je super,ked fuka,tak ho tam pekne schovam... no ja si ho neviem vynachvalit 🙂

eviqa
23. mar 2010

chrustik, ja mám tiež graco, ale iný. Ale celkovo som s graco veľmi spokojná, a tak ako píše marti, štyri polohy, strecha preklápacia, čo je pri vetre super, ako graco nemá chybu 😉

chrustik1
23. mar 2010

Tak som rada, že mi ho odporúčate, musím ho okukať ešte ja a uvidíme 🙂

karin.
23. mar 2010

Ahojte baby,

tak my sme mali noc úplne super. Prvýkrát prespal celú noc, ráno som normálne nechápala a spal až do 7:30 tak to som už vôbec nechápala, lebo on tak zvykne najdlhšie pospať tak do 6:30. No vytešujem sa z toho, keby mu to len chcelo vydržať...

bagaja
23. mar 2010

no tak: kúpelňa vyprataná (tým sa končí moje jarné upratovanie)
koložvárska v rúre
dieťa na balkóne chrní dve hodiny

no tak rozmýšlam že ta materská je celkom fajn........ale len kým sa dieťa nezobudí a nebude ručať...

inak hej a naša noc totálna katastrofa, ale ja rozmýšlam že čím dalej tým viac vydržím, len dokedy

baby inak fakt tie preklapacie strechy su super, ja síce nemám preklapačku, ale ked ju rozipsujem tak sa prefektne predlží a natiahne čiže malej tam nefúka a to je super....inak mi tiež už máme šorťiak a chodíme bez fusaku....ale včera sme spali až 25 minut v nom, inak čumela na svet čo sa deje...

z.vrablova
23. mar 2010

Pekny den, teraz som sa konecne dostala k pc,... od rana chodievame od lekara k lekarovi.... najskor kozne, kvoli suchym fliacikom, tak ze je to vraj exzem, ale nic strasne, kupila som min tyzden Excipial a 90% zmizlo, tak nam dala este nejaky kupel a kremik a o mesiac kontrola. Potom sme boli na rehabilitacii... tak co nam naposledy vravela dr. neuro/rehab, je vraj uuuplna blbost, krasne rovno sedi, chrbatik ma taky pevny, aky by mala mat, a este par zaujimavosti... co lekar-to nazor!!! No comment!
A este sme dnes boli na kontrole na krcnom, tak tam sme ok.... a tie 4dnove teploty nemaju pricinu, tak snad predzvest buducich zubkov, alebo oneskorenka toho druheho!? 😀
Na trip vlakom do BA sa pridavam aj ja, nastupujeme v Kysaku.... to este ZSR nezazila.... ale napad super... snad by nas zapadniarky aj niekde vypat nechali...😀
Idem nieco pozriet na dnesnu anglictinu... zatial...

lenka_66
23. mar 2010

zuzka, a to tam chses spat ??????????????????????????? to mozem (ako tak)aj doma 😀

z.vrablova
23. mar 2010

no po 6 hod cesty snad nepojdeme hned naspat... 😉

martinex
23. mar 2010

caute...
tak sme boli skoro 3 hodky vonku, z toho spal asi 30minut 😀 teraz som mu dala kasu a uz spi...truhlik,keby som to nevedela,nikam sme nemuseli chodit a mna by tak priserne neboleli nohy 😀

idem nieco zjest a pokracovat v tvorivom procese 😉

zuzi ja by som vas prichilila 😎

iveta6384
23. mar 2010

Ahojte,
Matka tak my sme po 2,5 hodinovej prechadzke a mam dost, fuci taky ladovy vietor, ze hruza. No sak typiicke Irsko. ALe uz mi ostavaju len 2 mesiace, to prezijem a vlastne po 4,5 roku co som tu mi to bude snad aj chybat. 😀 😀 😀 😝

Tak som zvedava ci som prechadzkou drobcovej nadche pomohla a bude to este horsie, alebo sa nam naopak polepsi. No nechame sa prekvapit. 😕

facovka
23. mar 2010

zuzi a nemate 6tu chorobu??ak sa vyhadze zajtra tak to bolo ono, to tak 3-4dn horucky a potom sa vysype..

livia1
23. mar 2010

Ahojte

no dnes bol krááááááááááásny deň. 😎 Teplomer ukazoval 17 stupnov a hadam všetci zo sidliska boli s detmi vonku. Od rána sme boli doma všeho všudy 2 hodinky. Aj Leri s Alexom boli pozriet ocinka v prác, tak sme chvílku pokecali. No ten Alex je poriadny chlapisko. Boli sme si dat u nich v picérke gulášovú polievku. Už sa ani nečudujem že mojmu drahému chuti viac polievka od nich. 😀 😀

No inak noc čistá katastrofa. O 21:00 zaspal a o hodinku sa budil nasoplíky asi kazde 2 minuty. tak som sakala z postele asi pol hodinku, kym sa mi nepodarilo ho nejako uspat. no potom sa zobudil o 1 a potom asi kazde 2 hodiny. A mladý pán 5:50 vyspinkaný, už od nedele sa budí ráno o 6. O týždeň skor si posunul čas. Je v predstihu 😀

z.vrablova
23. mar 2010

Fac, uz som na to myslela, len tusim pri 6. chorobe su horucky vyssie... Kristinka mala max 37,9.... cize len take zvysenky... len bola take cukratko tulkave, inac vysmiata veselucka akoby nic... od pondelka uz nic, tak neviem kedy by sa vysypali tie vyrazky, ak by...
A Matka vdaka... sa nehanbim, ze??? 😀

martinex
23. mar 2010

zuzi v pohode... ak my pojdeme na vychod, nasackujeme sa zase k vam 😀

inak u nas sa uz spi,maly sa vyslovene pytal do postele...

babul kolko dala ninka mlieka na veceru? dadik totiz len 30ml! hadam tak o hodku som este docapujem zvyskom

blazka24
23. mar 2010

ahojte po dlhom čase,
ma skoro mrdlo keĎ som sa nevedela zorientovať v tomto novom onéééééééééééééééé

malý si stále mýli tretiu hodinu rannú s poobednou a tak vypadám jak zoombie a nedokážem ani existovať, dnes som bola len
doobeda vonku lebo poobede sa rozhodol že nebude spať a tak ma poškriabal na nose že vypadám jak prepipá herečka po polnoci.....malý nie a nie spať takže horor..........

zuby nehrozia asi ich omrzelo, takú gymnastiku akú začal teraz stvárať - uťahal muža, mňa, mamu aj svokru, tá padala dole ksichtom, boli sme na liptove cez víkend a nechápala že čo ten krpatý stvára 😀

perla200
23. mar 2010

blazka🙂))))))))))))))))))))))) tak sa pripájam k zombie...🙂)))

facovka
23. mar 2010

aj my sme zombie,maly teraz zaspal az pistal od bolesti,ten druhy zub ma stale len kusok,a nie a nie asi vyliezt:( ach jaj,to bude dnes asi kriticka noc,bo zaspavanie bolo hrozne prenho,chuda,aj to uz asi len od unavy,to trochen dospi a budeme asi nosit celu noc,aby aspon dako sa mu ulavilo,ach jo,a to este 18 zubov uaaaaaaaaaaaa 😠

martinex
23. mar 2010

ja som prave maleho docapovala,takze vseho-vsudy vypil 180ml...to je dost,nie?

perla200
23. mar 2010

fac🙂)))))))))) ano a potom vsetky tie zuby vypadajú....kua🙂

livia1
23. mar 2010

Marti keby mne mali spapal 180ml tak by sa stal zázrak. To ma on na 2x na 4 hodiny 🙂

z.vrablova
23. mar 2010

prave som sa dozvedela, ze kamoska je tehotna, cakaju 11.11.2010.... sa tesim... 😀
U nas sa uz tvrdo spi.... idem surfovat, aj ked vcerajsie odlozene zehlenie ma strasi,..

babulka123
23. mar 2010

ahojte...

no vidim ze to mate vesele.. my sme dnes s uspechom vypili vecer 140 kombinacia mlieko kasa tak som docela rada...
inak dnes si ninka vynechala olovrant., lebo obedovala o pol 3.... zaspala po ceste z ikei tak som ju len u sestry prehodila do postele a spala 2.45 hod.. {zato rano len 10 min}

matka zajtra uuuurcite nikam nejdem, objednala sa kamoska ku mne... a kedze som juuu veeeeeeeeelmi dlho nevidela tak ... nehnevaj sa.

inak baby ja nechap[em, cez den polozim ninku do postele a spi do 3 min, a vecer... lieta po postielke ako uragan.. zaspi tak najskor o pol hod.. ja viem ze pre niektore je aj toto uspech ale ked u nas to tak nebyvalo.. teraz ako bola chora tak sa to cele pos....

a otazka.. idete nejako riesit posun casu.... ja viem ze je to tu zas., ale od soboty uz bude v podstate stvrt na 10 no neexituje ze bude tak dlho hore..

martinex
23. mar 2010

babul pohodka,aj tak by sme sli max na hodinu lebo o 4tej musim ist prec... heh,som zvedava dokedy to budeme takto posuvat

babulka123
23. mar 2010

no mimohcodm stvrtok prides?
baby .. hodinu trvalo kym ninka zaspala..
to je des.. v aute zaspala na mozno 10 min.. a to vstavala o pol 3.. ja uz neviem.. ale tusim to budem robit nekompromisne... o pol 7 kupat a o 7 v postielke..

martinex
23. mar 2010

zatial ano,doobeda ti zavolam stvrtok ze co a ako...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre