Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

kolka1
25. okt 2009

Adenka a chce ozaj papat? Ci sa ukludnit? Ako casto cez den papate?

adenka
25. okt 2009

kolka nechce...dnes som zobrala mliecko so sebou, tak trosku podudkala a potom ked som ju dala do kocika zasa spustila rev... ona si z mojho prsa urobila dudel...a to jej chyba...

karin.
25. okt 2009

Ahojte maminky,

tak my sme sa konečne vo štvrtok presťahovali do nového domčeku. Je to super ale zároveň to bolo aj poriadne náročné zvládnuť celú sťahovačku popri našom Adamkovi. Tak som sa chcela aspoň trochu s vami vytešiť 🙂

babulka123
25. okt 2009

ahojte, my uz spime.. docela to zvladla pekne, ked si zoberem ze je v podstate 8 hodin.. a neplakala.. teda rucala na zaciatku a potom som ju umasirovala.. taka bola spokojna..

a ja tiez..

my sme sa vychytili dnes ze ideme do rakuska a v BA nas napadlo ze sak oni maju v nedelu zavrete.. tak sme boli v mekaci, potom v tesku a potom u kamarat na navsteve..
tam som ju supla do kocika a spala aspon 1.5 hod. lebo moc toho nenaspala..

ale zacala som jej davat 150 aj cez den {nutrilonu } a v pohodicke mi vydrzi 4 hod. bez papania. spokojna je.. dokonca ked sme boli v meste tak si jednu davku dala len 80 a tak som zbytok odlozila a ked sa zobdila tak som jej to strcila { bolo to tych 2 hodin takze pohoda} a teraz zas stihala 150 takze supeeer.

babulka123
25. okt 2009

a co sa tyka rucicky tak my zasadne pravu.. a dokonca aj pravou vsetko docahuje, lavou velmi malo.. tak som zvedava..

kolka1
25. okt 2009

Adenka, fuuuha tak to uz je trochu neprijemne. Vyskusaj este ak chce didku strcit malicek do pusy. Mne to poradila sestricka v porodke ked sme isli na ultrazvuk oblicky a Borko sa rozplakal a pekne sa ukludnil. V krajnych situaciach napr. ked sa mi minule rozplakal v aute, bol vecer a bol unaveny som to aplikovala a je to pre neho prijatelnejsie ako dudlik.

Babul, kolko Ti mala pred tym pila 120? Baby co ste na UM ako vobec ako viete, ze treba pridat, pytaju si castejsie jest?

bagaja
25. okt 2009

ahojte

no my už tiež spíme-dúfam... išli sme presne podľa starého času o siedmej kúpať, papať a spať, tak možno s a nás ta zmena ani tak nedotkne, uvidíme čo bude v noci a zítra,

no kolka nezavidím tu prácu, ja už študovať eee a ešte pri malej no neviem si to predstaviť, ale obdivujem všetky maminy ktoré študujú a držím palce.

my ani neviem ktorú ručičku, lebo my si ich tam dáme aj obe naraz, šak aby sme poriadne zvracali 😀

babulka123
25. okt 2009

ano predtym papala 120.. a po jedeni este plakala a tak som jej dala dudel a ukludnila sa. ale po 2.5 hodke chcela znova.. tak jej teraz davam 150 a vydrzi 4 hodky.. ale papa len 5x {napr. o 8, 12., 16, 19:30 a v noci 1x bud o 4, alebo o5} takze v podstate papa rovnako lebo predtym jedla 6x denne..

no a lenka mi poradila ako davat cajik alebo vodu tak este skusam to.

inak baby dnes sa mi zas zadarilo.. mala sa hrala pekne v ohradke, a zrazu plaaac, a ja ze co sa stalo a tak dudel, nepomohol, vykecavanie nepomohlo, zdvihnut nozicky co ma rada nepomohlo.. zmena hracky nepomohlo.. no proste nic.. a tak ze ju vezmem na ruky a ona chuuuuuuuda moje male posrataaaa az na chrbte.. cela , cez body , cez gate az na deku.. hehehe som neodsledovala kedy tlacila a ona v tom asi bola dlhsie lebo ked som ju rozbalila tak to mala az take riedke lebo asi aj cikala do toho .. no proste paraaada.. tak somm ju hned osprsila lebo keby som ju mala utireat tymi utierkami tak to robim asi doteraz.. no proste paraada.. hehehe

bagaja
25. okt 2009

babul my sme mali niečo podobné vo štvrtok, proste kym som ju preniesla do vane tak aj ja som bola okakaná, ale to kakala po štyroch dňoch tak sa ani nečudujem, normálne som to ofotila a mm len tak čumel že čo to dokázala 🙂

adenka
25. okt 2009

kolka to uz mame tiez odskusane, ale nie vzdy pomoze.... no ja uz sa vyrovnavam s tym ze mam dieta ktore neznasa dudle, neznasa kocik, je zavisla na didke a este k tomu tvrdohlava a trucovita.... hold aspon vidim ake su panny.... 😒 😎

lulu73
25. okt 2009

ahojte

my nespime,ale ani neplaceme...posun casu na nas nijako cez den nevplyval....ja nejak spinim,asi mrcha ide a aj brucho ma dost bolelo minuly tyzden...a neviem ci mam dost mlieka...mne sa stale zda ze mam malo,mala vobec nema presne odstupy od jedenia...ona je barsjako

adenka
25. okt 2009

tak dominika sa dnes vypytala okupat o hodinu skor, ale vecerne zaspavanie zas trvalo 2,5 hodiny... dufam ze teraz uz spi definitivne... nechcem ju na noc davat na brucho tak je z toho nervna, ale pochybujem ze mi na bruchu pospi 5 hodin a viac...

karin.
25. okt 2009

lulu: určite sa neboj, že máš málo mliečka, malá si len pýta častejšie papať a čím častejšie sa prikladá tým viac sa tvorí, pokiaľ dodržuješ pitný režim určite sa nemáš čoho obávať

Keď mal Adamko 3 týždne prekonala som zápal prsníka a stratila v ňom mliečko, vtedy som ho začala prikrmovať ale zároveň som si prsníky odsávala a prikladala ich Adamkovi aj keď tam bolo veľmi málo. No a po konzultácii s Annag som zistila, že sa môžem opäť vrátiť len ku kojeniu a tak sa aj stalo. Dnes je to už 18. deň čo ho len kojím a vôbec neprikrmujem a malý je spokojný aj keď prvé dni boli ozaj veľmi ťažké....

lulu73
25. okt 2009

karin...dakujem za povzbudenie...strasne moc by som chcela plne kojit co najdlhsie...aspon pol roka...a moj pitny rezim je velmi zly..ja totizto necitim smad...hned si idem naliat pohar vody!

leri...ta vysinuta super mamicka vcera mala nejake poznamky? nuz ved aj my 😉 mozno jej bolo luto Alexa ze si ho nechala plakat bez dudla a nadychal sa vzduchu...ona bola z toho placu uplne mimo....no a ked si jej povedala, ze Alex nezaspava na prsniku, ci aku idiotsku otazku to na nas mala, tak mala asi dost a povedala preboha

lulu73
25. okt 2009

adenka....toto jedno mi napis,ako sa Dominika vypytala o hodinu skor kupat 🙂

adenka
25. okt 2009

lulu koli posunu casu...kupavali sme o pol 7, a to uz na nej vidim ze nechce didku, nechce spat, je nervozna, mrnci... a ked vidi ze sa nesie prebalovak a hned ako ju zlozim v kuchyni (tam kupeme) tak je spokojna, usmiata a caka... dnes sme teda kupali pred 6... chcela som ju posunut na pol 7 ale uz sa to nedalo vydrzat, tak som ju supla do manducy a rychlo sme chystali veci...

inak pozeram prave nejake stranky a zistujem ze to je celkom normalne ked dieta neznasa kocik... tak vraj nosit.. ale ked to nie je onoooo ☹

karin.
25. okt 2009

lulu ja to robím vždy tak, že si uvarím čaj pre kojacie matky do pol litrovej šálky a keď ju vypijem tak cca do polhodiny až hodiny hneď si uvarím ďalší. Tiež to kombinujem s meltou alebo rascovou polievkou - sú super na podporu tvorby mliečka. Denne tak vypijem 4 - 5 litrov vody.
Inak tiež nepociťujem smäd len sa vždy donútim piť lebo aj ja by som chcela kojiť aspoň do Adamkovho polroka.

adenka
25. okt 2009

ja som si kupila caro a neviem sa ho dopit... uz si ho varim do pollitrovej salky 😅...

lulu73
25. okt 2009

aden...a ako si ho robis? s mliekom?

lulu73
25. okt 2009

idem si aj ja urobit veru

babulka123
25. okt 2009

babulky idem pred TV cmuuk
zajtta som v BA takze tu nebudem.. [apapapap

adenka
25. okt 2009

lulu ano, pol na pol voda a mlieko... straaasne mi to chuti.... fakt vypijem aj liter denne

adenka
25. okt 2009

no vidim to na dalsie vydavky 😒
http://nosime.sk/kategoria458-mam-ochranna-kapsa

karin.
25. okt 2009

adenka vyzerá to tak že sme tu asi len my dve...

adenka
25. okt 2009

karin no ja uz tiez padam z noh, len som hladala nejake tipy ako naucit malu na kocik, ale nic som nenasla....

karin.
25. okt 2009

ja si to ani len neviem predstaviť, žeby malý nechcel ísť do kočíka. Adamko strávi denne v kočíku takých 5 - 6 hodín

adenka
25. okt 2009

karin tak moja mala max hodinku... pol hodinu spi, 15 minut sa obzera a 15 minut place az kym nedojdeme domov...

karin.
25. okt 2009

ozaj nezávidím.....
nejako ma berie na spánok

adenka
25. okt 2009

aj mna...idem do hajan...dobru noc 🙂

karin.
25. okt 2009

dobrú noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre