Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

wenka
26. jan 2010

pekný dnik vám prajem..

my sme od soboty teplotovali (38-39,5 po odpočítaní), ale dnes to už vyzerá konečne lepšie. Inak soplíky len symbolicky, kašel tiež len aby sa nepovedalo, sem-tam trocha grcol a raz ho prehnalo.. tak sme neboli ani u doky,, hádam to boli zúbky, aj keď tam nič ešte nevidno.
..ale včera spinkal 21,00 - 5,00 vkuse a potom ešte do 7,15, asi z tých teplot. Ale radšej zdravý a vstávať v noci ako takto.
😝

zuzkamilko - nám Infadolan krásne zabral, dúfam, že pomôže aj vám.. a posielame gratululáciu 🙂

daniela, ešte je Tami stále chorá, alebo ju v noci trápilo niečo iné? nech je to čo xce, podľa mňa by si všetky detičky zaslúžili, aby ich nič netrápilo.

babulkaa,
prečo treba mäsko z mrazáku ešte raz nechať prejsť varom? ešte som to nepočula, dobre, že píšeš.. a tá ryžová múčka, to je ako obyčajná surová ryža pomletá alebo ako? Maťko má radšej kašičky zatiaľ redšie, tak to mixujem aj s troškou vody, v ktorej zeleninu varím, alebo pridávam trochu MM, a niekedy to zriedim veľmi a zachraňujem to tou instantnou ryžovou kašou..

inak v piatok sa narodili bývalej kolegyni dvojčatááá.. je to krásnučke, ale bude mať čo robiť.. všetko 2x, kŕmenie, kúpanie, obliekanie keď sa ide von,, toto jej nezávidím, ale inak by som aj ja brala dvojky 🙂

daniela33
26. jan 2010

inak ja som tiež niekedy mimo z tej doktorky, hlavne ked s nou telefonujem ... však AR ste brali, lebo ti grcká že.... mne tiež kázala zmeniť nutrilon za sunar, ale my bereme HA aj to len raz alebo dvakrát za den

lenka_66
26. jan 2010

dani vraj ar mlieko obsahuje svatojanksky chlieb a vela deti ho nemusia.tak naco ho tam pchaju

lenka_66
26. jan 2010

oo a pisla teta stonozka 😉 , ze cez vikend jej mam nahlasit pocet kusov co pridu .takze ...

daniela33
26. jan 2010

wenka Maťkovi skoré uzdravenie prajeme, nech sú naše detičky len zdravučke 🙂
Tami ešte soplíkuje, teploty nemá ale začala zvrackať, tak neviem či z choroby ... zatiaľ aj ked doktorka odobrila, nedavala som jej ani prikrmy kvôli tomu zvrackaniu ... len kojím a dvakrát denne sunar dostane. S čajmi tiež bojujeme nechce, len sa hraje s cumlom na flaške, ale nepije.
Neviem či sú to zuby, ale Tami posledné tri noci zaspí, o hodinu je hore a nechce spať, potom zaspí za tri hodiny ale len hodinku, zasa je hore dve hodiny ... a dlhšie ako do ôsmej rána ešte nespala

daniela33
26. jan 2010

leni my ideme, Tami už dovtedy by malo byť lepšie, a očkovať ideme až v utorok

ja som celkovo mala pocit, že Tamarke nesedí Nutrilon, či taký alebo onaký, mali sme HA, comfort, allergy care, zo všetkých mala koliky

perla200
26. jan 2010

dani a sunar ti vyhovuje? čítala som že zo sunaru deti vrackajú

daniela33
26. jan 2010

Leni od dnes som sa dala na tu 90 - dnovku, tak som zvedavá ... ale poviem ti ráno hruška a jablko a pijem matový čaj a hladná som taká, že by som aj klince pojedla... nech už je obed... nič nenavarené, za pol hodinu prídu kolegyne...tak tam asi šmarím len dve vajcia na panvicu, k tomu chlieb a paradajky

lenka_66
26. jan 2010

no my sme mali najprv sunar a ten eee .
dala nam do skupiny este niekoho cize moze byt aj neaky vypadok od nas

daniela33
26. jan 2010

Jani sunar pije už asi tri mesiace a doteraz z neho nezvrackala, až teraz ... ale včera už menej len dvakrát, v noci vôbec, len som kojila, uvarila som jej aj ryžový odvar, v noci som sa s tým piplala, ale nechcela to vypľúvala cumel ...

lenka_66
26. jan 2010

tak sa vysanti pekne a nech pekne popestuju oslavenkynu 😉

daniela33
26. jan 2010

ja som chcela skúsiť bebu, lebo Kubko bol na bebe a nemal problémy, ale každé dieťa je iné ... už nech začneme papkať príkrmy, zajtra skúsim mrkvičku

lenka_66
26. jan 2010

idem aj ja kade lahsie . majte sa

perla200
26. jan 2010

čau leni...maj sa...nech teda sa nevážite na billáckej váhe🙂)))))))))

dani - no vies možno čím je starsia tak jej to vadí ktovie? ja by som skúsila vymenit mlieko...skús france lait ja som spokojná ale mali by sme pit 2france lait a to zapeká že vraj tak možno skúsim hami

daniela33
26. jan 2010

leni xi xi prídu pracovne len na chvíľu a utekajú naspäť do práce

daniela33
26. jan 2010

Jani ja som tiež počula, že to francúzske mlieko je dobré. Len moja doktorka stále špekulovala, že nie je dobré meniť mlieka, ale asi skúsim niečo iné ... a Hami je oki? Lebo malá kaká len raz za 7 dní, tak aby ju ešte viac nezapieklo...
Doktorka dokonca tvrdila, že ked začnem dávať kaše tak môžem len Sunarku, kedže pije sunar ... mne sa to nezdá

jajkar
26. jan 2010

tak baby,
dovolala som prave s kamoskou z Rakuska, a tam neockuju TBC a ani Prevenar vobec. Jej malinka ma 7 t, a teraz ju idu iba Rotavirusy a to je u nich zadara. 😀 😀 😀 😀 že super, ja som lahsia o 120 ecok 🙂 wrrrrrrrrrr

a neviete kolko tu stoji vakcina na Pneumokoka?

perla200
26. jan 2010

neviem či je ok, lebo aj my sme mali trampoty s kolikami a nechcem to už nikdy zažiť ale ked viem a velamamičiek hovorilo že france lait 2 zapeká tak načo jej to budem dávat a potom aj tak menit? no nie je dobré menit mlieko ale my napr. sme skončili na 4mlieku....aj to bezlaktozovom.....a sunarku - toje blbost - nema tvoja dr. nejaké ksefty so sunarom? lebo nas ma s nutrilonom a moje dieta NIKDY nedostane nič čo sa nazýva NUTRILOn či kase, mlieko nič proste...humus kentus najväčší na svete podla mna

martinex
26. jan 2010

ahojte....

mame zub! taka som pysna 😀

babulka123
26. jan 2010

jeeeeeeeeeej paraaada.. gratulujem.. my este nic..

martinex
26. jan 2010

diky babul.... a jak pekne cinka 😀 😎 no,uz ostava len 27 zubov 😀

babulka123
26. jan 2010

matka potesim ta .. len 23.. deticky maju 24 zubov..

daniela33
26. jan 2010

jani, presne nutrilon bleee, vraj najlepší prdlajz .... 😠
tiež nejdem skúšať ked zapeká, uvidíme čo bude ked začnem dávať príkrmy ... doktorka nemá kšefty so sunarom, xi xi ked tak skôr s nutrilonom, lebo sunar som si sama vypýtala na radu doktorky z gastra... ale má taký divný názor, že musí to byť jedna značka... čo je podľa mňa blbosť

matiiii gratulujeme 🙂

daniela33
26. jan 2010

babul takže xi xi nás čaká ešte tých 24 ... som vám písala, že som sa chválila všade že máme zub a nakoniec tam moja malá mala hnis a švagrinej Tobi zasa kašu 😀

martinex
26. jan 2010

babul este lepsie 😀

dani diiik 😉

babulka123
26. jan 2010

danka.. rychlo vypadali nee??? hehehehehe vam uz pojdu trvale ..

z.vrablova
26. jan 2010

jajka... vakcina proti pneumokokom je Prevenar, a ten je pre deticky nar. v roku 2009 v zakladnej ockovacej scheme plne hradeny poistovnou... (lepsie keby bol dobrovolny)... A co sa tyka TBC, z krajin EU je povinne ockovanie proti TBC len u nas, v Cechach a Bulharsku.... k tomu nie je co dodat... 🙄
Matka, gratulujeme Dadikovi k prvemu zubceku... u nas tiez stale bieda...
Daniela... 😀
A my mame bielu bodku uz skoro 3 tyzdne a stale nic

babulka123
26. jan 2010

z.. nestras..hehehe

inak dnes som mala pecene zemiaky s cibulou a sampionmy.. mnam a zeleninovy salat k tomu..

ozaj zajtra ked mam mat ovocie, mozem mat namiesto toho len zeleninovy salat? alebo to prestriedat???

z.vrablova
26. jan 2010

myslis na ranajky??
lebo zajtra ak mas treti den, mas mat uhlohydraty, az potom je vitaminovy den...
A na ranajky ja mavam len ovocie... milujem to... zelenina mi staci k hlavnym jedlam, ale myslim, ze nie je nic zle na tom, ak si das namiesto ovocia zeleninu... ale netrufam si tvrdit na 100%
Matka a ty si na tom ako s dietovanim??? Este mavas pocit hladu medzi jedlami?

babulka123
26. jan 2010

ovocie by som mala mat zajtra..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre