Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
3. feb 2010

paulusa, nám ide fajne rýchlo, ja som spokojná 🙂

perla200
3. feb 2010

aj my orange internet mame a som spokojná
čo sa týka MM a prebalovania tak ked mu poviem že nech pozrie či je mala pokadená tak začne kaslat a viem že je🙂 tiež ho napína - PADAVKY tí chlapi

daniela33
3. feb 2010

baby, ďakujeme 🙂 , no Jani si ma nepotešila, to ozaj týždeň po očkovaní???

sisul, ani Tami nechce tekutiny, ani čaj ani vodu, dávam nasilu, aj to polovicu povypľúva. Príkrmy by jedla a jedla, chutí jej ale nesťažujem sa ani na mlieko, aj to chce, a oveľa viac ako predtým.

začínam mať pocit, že mám málo mliečka, neviem, či je to vyčerpaním alebo nejaká laktačná kríza znova ....

evi nech ti to rýchlo prejde....

ninka všetko naj 🙂

paulusa to ozaj znova sneží? v KE zatiaľ nie, už teraz mám problém sa niekde s kočiarom dostať, a ked ešte viac nasneží, tak ma asi rovno vystrie, zavretá doma ako vo väzení... a čo sa týka mm, môj síce nie je na služobke, ale od dnes do piatku ťahá dvanástky, a to odchádza o ôsmej a prichádza o pol jedenástej, tak to ako keby ani doma nebol .... 😠 . A včera som zistila, ešte že ma napadlo urobiť kuk do papierov, že na gastro máme ísť už v piatok, bola som v tom, že až v pondelok a ked nasneží, tak som zvedavá ako sa sama s kočiarom budem terigať cez celé Košice.... ☹

zuzkamilko
3. feb 2010

dani,kde v ke byvas?

lenka_66
3. feb 2010

ahpjte

dani , zapadnes u mna 😀

lenka_66
3. feb 2010

paulusa aj my obcas praskame

vitam nove maminy
a zas som polku zabudla 😠

daniela33
3. feb 2010

zuzka na furči a treba mi ísť na kvp .... 😀

leni xi xi, ked budete doma, tak vás možno prídeme kuknúť ako ste vyrástli 🙂 , ozaj už som videla tie videjká, bol tu Rišov brat a spravil mi ten prehrávač ... malý je úžasný 🙂

lenka_66
3. feb 2010

na ktoru tam mas byt?

daniela33
3. feb 2010

Leni o 12:45 h.

lenka_66
3. feb 2010

no tak o takej 3 si u mna 😀

sisulka7
3. feb 2010

vsetko najlepsie Ninke k 6. mesiacom, tu je pocasie, ze ani psa neradno vyhnat von, strasne fuka a snezi ten drobny sneh. No ale Kristinka je umrncana, tak jej skusim dat dusene jablcko, lebo som zabudla kupit vyzivku a pojdem ju nechat troska vymrznut.
Inak s tymi nasimi tekutinami je to hroza, skusali sme vsetk mozne, tak jej obcas dam nasilu, ale aj tak neviem kolko toho skutocne vypije a kolko vypluje.

facovka
3. feb 2010

ahojkyyyy,hlasim ze zijeme, sme u nasich na Orave, zostala som na tyzden,parada,msnehu kopec,fifo sa blazni 😉 prikrmy papame,ale v noci o 1x viac hore a teda o jedno papanie viac,asi rastivy spurt,a asi by mal viac cez den pojest 🙂 necitam spatne,len nahodne som od babul precitala, ze sa pyta co je so mnou 😀 drzte sa, vela zdravia detickam....paulus,tebe to teda letiiii, zachvilu viete aj kto sa ti v brusku skryva 😉

z.vrablova
3. feb 2010

Sisulka,.... tuha strava obsahuje tiez dostatok tekutin... napr. jablcka, zeleninka, aj masko samotne, a kasicku ak robis z MM, tak si myslim, ze by jej mohlo stacit... ale nadalej skusaj ponukat. Flasku odmieta?? Skus ovocne stavicky s vodou, alebo cajik troska prisladit glukozou...... alebo vyskusaj striekacku...

facovka
3. feb 2010

jej a Ninka ma polroka,parada,gratulka 😉
inak k tej 6tke, aj nas fifo to mal,ale je to na prd,bo vela x dr.nevedia ci to je ono a nasadia ATB, a pritom by nebolo treba, nas fifo tiez 3dni 40ky, a potom sa vyhadzal a ende.....tak uvidime ci aj oliho to drapne,nemuselo by,ach jo.. ☹

z.vrablova
3. feb 2010

my mame prave obdobie, kedy sa mi budi uz asi 4 noc po sebe okolo 22ej s hroznym placom, ponuknem cajik (a vypije ho aspon 30-50ml) a spinka dalej... tak neviem, ci zle sny, alebo smad, bolest... neviem, ale caj to vyriesi... a potom na papanie sa zvykne budit az okolo 2-3ej a vsatvame o 7-8ej... tak sa nestazujem, len neviem pricinu toho nocneho budenia... Cez den je v klude, uz ani gelik na zubky nedavame... tak myslim, ze zubky mozme vylucit...

daniela33
3. feb 2010

fac no tak to je super, tam musí byť ale snehu, čo je pre deti ráj 🙂

leni, moje nervyyyyy .... spomalená doktorka .... a dúfam, že ked sme objednaný na čas, tak tam nebudem tvrdnúť dlho, bo ma vystrieee 😀

zuzi moja tiež nechce čajík ani vodu, ale dávam striekačkou ako píšeš a tak sa mi viac podarí ako fľašou, ja sa len bojím, aby sa vedela vykakať pri tuhej strave, ked nemá dost tekutín ...

konečne vidno výsledky nášho trápenia s vojtovkou, otáčame sa na obe strany, z bruška na chrbátik do oboch strán v pohode, nie stále síce na prvý pokus, ale ide jej to, a ked sa načahuje za hračkami tak aj z chrbátika na bruško, ale len do pravej strany, čo včera predviedla aj doktorke ...už aj nožku si dá konečne do pusy 🙂

eviqa
3. feb 2010

sisulka, aj u nás je to s pitím biedne, ale ponúkam každú chvíľu. Občas sa napije a občas len kuše do cumla.
zuzi, aj my sem tam dáme gélik, ale mám pocit, akokeby ani nezaberal. Včera mal práve taký deň.

bagaja
3. feb 2010

baby tak u nás čajik ani náhodou, čo má doteraz netrápilo ale kedže už prikrmujeme tak ma to štve...

fac tak si oddýchni a uži si to....si to veľmi záslúžiš 😉

eviqa
3. feb 2010

bagaja, ja dám iba čistú vodu, ale nič iné nám neostáva, iba neustále ponúkať

paulusa
3. feb 2010

no my s cajikom podobne. zo zaciatku vypil aj 200ml denne, teraz som rada ked do neho dostanem 50ml.
daniela- nooo ozaj snezi 😀 , ale taj hnusne ze som zavolala mamine aby mi isla na nakup, lebo mne sa nechce a este ta moja nadcha. 😠
fac- tak si to teda na orave uzite 🙂

sisulka7
3. feb 2010

tak pojdeme asi kupit striekacku, lebo snazim sa lyzickou. Skusali sme aj ovocne stavy, ale stale rovnaky vysledok. Kedysi nemala problem ani s vodou ani s cajikom, krasne pila z flasky, teraz do nej len hryzie. A ked dneska rano nechcela vobec mlieko, tak som normalne rozmyslala, ze jej dam aj na ranajky kasu. Ono je to v podstate uplne riedke ked je to s MM. Ale nakoniec som ju presvedcila a vypila az 50 ml. A robila som jej dusene jablcko, lebo nemam Hipky ovocne, no a akurat co ma oplula, normalne ju napinalo. Ach jaj.
No a kym som sa ju snazila nakrmit, tak mi zhorela cuketa so zemiakom,lebo sa odparila voda. No krasne ten den zacina.

eviqa
3. feb 2010

no tak maroško mal na desiatu mliečnu banánobú kašu od HAMi, nezjedol síce celých 150, trošku nechal, ale tváril sa lepšie ako včera.
sisulka, ja som včera prvýkrát dala maroškovi jablko a tiež na mňa pozeral, že mama čo to dávaš? daj mäso. Ale dnes to bolo už v pohode

sisulka7
3. feb 2010

tak ale my jablcko od Hipp lubime, ale nic ine. Skusali sme aj ine znacky, ale z toho sa mi normalne davi, no neviem, co do toho davaju. Inak zeleninove prikrmy jej varim a masko nam tiez velmi chuti

daniela33
3. feb 2010

sisul no ked sa darí tak sa darí 😀 , to poznáááám

evi a odkedy prikrmuješ Maroška?

eviqa
3. feb 2010

daniel, ja od piateho. teraz sme prešli na mäsko a začala som dávať aj ovocie na desiatu. včera som varila jablčko a dnes som si to uľahčila s kašou 😉

eviqa
3. feb 2010

...a práve dumám nad tým, že dr. mi kázala dvakrát do týždňa mäso nahradiť žltkom, ale teraz si neviem spomenúť, že či len polovicu žltka do jednej dávky, lebo sa mi zdá dosť veľa dva žltky za týždeň 😕 joj som jak tupá ceruzka, si nepamätám. odkedy som na materskej riadne zabúdam. 😅

janulka27
3. feb 2010

Ahojte bambulky..no ja Vas nestacim citat..Lizatko super, tak mame rovnako "STARE" deticky..No inak kym Vas vsetky spoznam to potrva..je tu nieko zo Ziliny alebo okolia?
Som citala ze piset kolko g Vam spapali zeleninky a kolko ovicia - to predtym vazite? Ja som to nikdy nerobila, ale veru dobre vediet kolko drobcekovia spapkali. Moj Samko bude mat pol rocka teraz 8.2., ale este ho neprikrmujem, cisto len kojim, nedavam ani caj ani vodu. Vy ste kedy zacali s prikrmami? A co ste davali ako prve?Mrkvicku?
No a kukam ze jedna maminka je v15tt-no mas moju poklonu a obdiv..Pekny dnik maminkam i babenkam.

babulka123
3. feb 2010

jeeeej babulky dakujem ...

maminka sa dnes zobudila taka seknuta ze marek musel ostat doma a pomoct mi s malou lebo ako sa pohnem tak sa mi neskutocne toci hlava ze ani stat neviem , takze lezim..

ale ste velmi mile ze ste si spomenuli... noooo takto pred pol rokom som uz jeden klistyr mala za sebou heheheheheh

vcera ninka zaspala navela az o pol 10... a zobudila sa rano o 6... zas ten jej cas.. ale podarilo sa mi uspat ju po pol hod a spali sme este do 9...

teraz kym spi idem si lahnut nech mi to co najskor prejde.. cmuuk

eviqa
3. feb 2010

babulka, drž sa, seknutý chrbát je hnusná vec, nech ti to čo najskôr prejde.

janulka, ja som začala od piateho mesiaca, ale my sme na UM a začali sme mrkvičkou. A jedlo vážim, len tak hodím celú misku na váhu a potom zas. To len pre moju info.

lenka_66
3. feb 2010

dani super ze vidno vysledky

bsbul , chrbat to poznam auuu

evi , ze tupa ceruzka :D

este ak marek zjedol 15 dkg zemiak mrkva brokolica .kolko to je. ten moj truhlik este stiahol 150 ml.a o 3 hodky uz spustal sirenu.ja mam pocit ze on akoby ani nemal zeleninu v sebe.stale vydrzi tolko kolko mlieka vypil.
no je este jedna moznost ze ma 4 zaludky ako ALF 😀 mna asi zneho klepne raz sak ja zjem 15dkg salatu a mam dost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre