Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
5. feb 2010

baby uz koncim, ideme robit malemu izbu,tak mi mm rusi pocitac ☹ tak pekny vecer a drzte sa..

livia1
5. feb 2010

Perla no máte krásne miery, super 🙂

Blazka kupila som v jednote Coop Jednota Dojčenksý pokrm. A už mi dnes spapal aj banánovú kašu nestlé, normálne som mu nestíhala davať, tak sa teším 😀

perla200
5. feb 2010

no ahojte...zabudla som vás napísat že mame jeden zub a druhý sa nam prerezáva tak ma doktor upozornil že bude mierne mrzutá...čo aj je:(((( celý den lamentuje akokeby niesla tarchu svetovej hospodárskej krízy na pleciach.

Čo sa týka papania - asi jej nemôžem dávat karfiol lebo ju nadúva. Inak najnovsie nechce večer kašu - iba mlieko neviem prečo??? a mlieka tiež nič moc nevypije v noci ano raz ráno ano, aj desiatu, potom sprace obed ale olovrant je boj aj večer.... tak neviem? ale ide jej ten zub a vtedy že vraj deti nechcú papat. tak ked nechce nech nepapa....minule som to do nej silou mocou natlačila a vygrcala mi to no načo je to dobré? tak ked iba chce tak papa 😉

lizatko1009
5. feb 2010

livia ved ta kasa nestle bananova je super, perfektnu chut ma, ale hami bananova fuj.

bagaja
5. feb 2010

no a ono keby že nechcela papať v noci tak ako cez den, tak to by som ani nelamentovala 😝 ale v noci papá 3-4 krát 😠

perla super že jeden je už von, škoda že ich je až 20 😅 čo? Blahoželáme k zubadlu

perla200
5. feb 2010

lizatko - hami bananová nemliečna či mliečna kasa? lebo nemliečna je fajnová....inak až tri druhy nemliečnych kašičiek je....super - broskynová nam nechutí tak banánová a jablková este:((((((((((((

no bagaja - asi jej lepsie chutí v noci🙂 ale nie...no to je také na prd

bagaja
5. feb 2010

perla šak na rovinu aj mne najviac chutí v noci a ked som bola tehu tak som pravidelne vyjedala chladničku žeby jej to ostalo? 😀

z.vrablova
5. feb 2010

pekny vecer, som nemala dnes cas ani nakuknut... Hlasim prvy pad na zem... papali sme polievocku so zltkom, mala sa naciahla po miske, celu polievku na seba vyliala, vzoprela nohy a uz bola na zemi... na hlavicku... asi z 20cm vysky (nastastie)... rev ako tur... tisila som ju na rukach asi 20min... kde som ju polozila, vrieskala... polievka na zemi, Kristinka hola v pancuskach,... ja som poletovala medzi izbami... panika... ale nastastie ako presiel plac, zacala vykecavat, usmievat sa, hrala sa s hrackami... akoby sa nic nestalo... Na hlavicke ani nemala cervene, na dotyk ju nic nebolelo... skor sa zlakla tej polievky, co sa na nu vykydla ako padu... Potom sa kludne napapala a udrziavala som ju 2 hod po pade, aby nezaspala, nakoniec odkvecla z poslednych sil, uz nevladal drzat oci otvorene... No krvi by sa mi nedorezali, ked som ju videla na zemi... Tak som dnes nahnala mm, aby skladal stolicku... je mi jedno, ci vie alebo nevie sediet, na kolenach ju krmit nebudem...!
Deina... som v soku z toho otvoru... ani by ma nenapadlo, ze take nieco moze byt...
Hned som malej kontrolovala zadocek.. 😉
Idem vas este docitat...

lizatko1009
5. feb 2010

perla nemliecna hami nananova je hrozna total bez chuti aj jablkova hami. nestle maju lepsie ale hami na dobru noc bananova uz je fajna.

martinex
5. feb 2010

no tak uz mam prestahovany pocitac v obyvacke... juch...mozem s vami kecat a pritom kukat tv, jaka parada 😀

babulka123
5. feb 2010

matka a kde su fotky novej izby? ci mam dojst okuknut?? heheheh

ninka uz spi.. dnes sme boli na tazkom vylete, hypernova aj ikea.. potom sme boli u segry.. chceli sme sa ist kupat ale som to zrusila , jednak som nestihla vcera spravit dostatocnu ocistu tela a ducha.. hehehe a jednak strasne fucalo a kedze som vcera volala s matkou a povedala mi zopar dovodov preco teraz neist tak sme nesli.. hehehe ale snad sa bud . tyzden tgroska umydry pocasie..

martinex
5. feb 2010

babul co blaznis....zatial sme len odtial vypratali nabytok,zajtra musime oskrabat malovku,natiahnut stierku,potom vymalovat a az potom zariadit...takze to bude este trvat 🙂
a som rada ze si na mna dala...ver tomu,nic nam neutecie 😉

babulka123
5. feb 2010

ja viem .. aj s marekom sme to zhodnotili..

martinex
5. feb 2010

neboj,v lete sa vysantime do syta.... dame bazen na zahradu a potom vas cakam 🙂

babulka123
5. feb 2010

juuuj ani nehovor..
ja teda zimu ozaj milujem ale uz staci.. obliekanie, vyzliekanie, 150tis tasiek s oblecenim , fusak, deka, ked niekam idem som z toho na nervy.. .v lete, tricko sukna a dovi dopo..

livia1
5. feb 2010

Lizatko tá kaša je úžasná ale malý mi odmietal jest lyžičkou vyše mesiaca, skoro 2, od kedy sa snažím ho dokrmovat. najskor som začala s mrkvou, potom som pridala zemiak a nakoniec kuracie prsia. ani výživu, ani kašu, vobec nič nechcel do včera. talk sa teším snadf ho to už neomrzí. 😀

martinex
5. feb 2010

no presne,hodinu trva kym sa nachystame a vymotame z domu... tiez mam toho uz dost, nech sa to roztopi,vyschne a nech je uz jar... 🙂

leri
5. feb 2010

helou.......presne ako hovorite.....v lete ked boli tie horucavy a alex chodil stale v bodycku tak som sa nevedela dockat kedy bude zimsie aby som mu mohla obliect vsetky tie pekne veci.............a teraz sa neviem dockat kedy bude moct behat naholo 😀

babulka123
5. feb 2010

leri tak tak .. presne.. ja sa preto tesim na jar.. pekne veci prichystane.. ale staci 1 svetrik alebo tak .. ale nie teraz.. toto je uz vazne dost.. a dat ciapku u nas je priam nadludsky vyjkon dostatocne okoreneny placom..

ale sak u nas sa teraz place cele dni tak je to jedno..
neviem co sa jej porobilo ale ma vazne zle obdobie.. neni dobre.. a zuby to nebudu..
ale uz som si aj zvykla..

leri
5. feb 2010

my mame zase celkom dobre obdobie, ...........ale psssssssssssst ......nechcem to hovoirt nahlas 😀

babulka123
5. feb 2010

leri .. u nas si nahradza 3 mesacne obdobie kolik.. heheheh

leri
5. feb 2010

babulka, ale ved nemoze byt ninka dokonala.......pamatas ako sme my lamentovali a ty si pisala ze sa nudis ze ninka stale spi 🙂 tak ti to chce vynahradit 😀

iveta6384
5. feb 2010

Cauko maminy,
dnes hlasim velky uspech.. skusila som namiesto caju dzusik jablkovy s ciernymi ribezlami zmiesany s vodou 1:5 a vypil 210ml som bola sokovana,caju som do neho dostala tak 40 ml za den. Tak uvidime ci to mal iba dnes dobry den, alebo bude v tom pokracovat. No a papal jablcko s kasou zmiesane na olovrant a chutilo. On nas asi jedneho dna zje. To je neuveritelne ako tlaci.... 😀 😀 😀

lizatko1009
5. feb 2010

liívia tak mi vsetko na lyzicku mrkva so zemjakom mu nechuti, tak som mu dnes spravila karfiol so zemjakom a toto strepal misku. a uz ti papa aj vyzivy? nasmu chuti nasuchane jablcko s bananom a s nadrobenym detskym keksikom. a caj pijeme normalne na pohar ako dospelaci, lebo na flasu nepotiahne, dnes som mu kupila ovocnu kasu tak som zvedava, lebo teraz si dava predspanok, zobudi sa, dostane kasu este dopije a spime.

leri nasi experti budu mat v pondelok 6m ako ten cas leti, keby uz nerastol 😅

jankasz
5. feb 2010

Ahojte,chcela by som vas poprosit o radu...kedy mam zacat prikrmovat ked kojim, od zacateho 6.mesiaca alebo od ukonceneho 6.mesiaca...13.2 bude mat 6.mesiacov...a chcem sa este spytat,najskor mu mam davat len obed alebo mu mam dat aj na veceru kasu ako tu pisete Nestle,Hami...dakujem vam pekne za odpovede 😅

leri
5. feb 2010

lizatko, no leti to veru.........a ja chcem aby narastol, aby uz chodil a aby vynasal smeti a aby sa hral v izbe 😀 ale urcite mi bude toto chybat........

jankasz.....podla mna je to individualne, riad sa instinktom......odporuca sa od ukonceneho siesteho mesiaca, ale aj dr mi povedala ze v odobrnej literature je vsade od ukoneceneho piateho......podla mna je to jedno tych par dni, ak mas pocit ze uz je nekludny a ze pyta viac jest tak zacni prikrmovat pomaly, ak ti v pohode vydrzi a je spokojny tak neni dovod.........moj alex bude mat v pondelok 6m a prikrmujem uz asi 3 tyzdne........necham ho nech zje kolko chce, vzdy aj kojim po jedle, on to ma skor ako zabavku 🙂
zacni iba obedom zeleninu, asi po mesiaci pridaj maso, a potom zhruba o dva tyzdne ovocie, kasu mozes a nemusis, my sme vyskusali a chuti mu tak ja mu davam, ale myslim ze sa odporuca az ked zavedies to ovocie na desiatu alebo olovrant..........ja sa tym moc neriadim, najblizsie dni uz zacnem s masom.......a kasu davam pred vecerom, ale nie pred spanim 🙂

lizatko1009
5. feb 2010

leri to si pis, ze este vacsiu radost nam budu robit. 😅 aj ked si pozriem fotky z porodnice a ked bol mensi, tak mi to chyba, rada by sa vratila este na porodnicu 😀

leri
5. feb 2010

no tak to az tak daleko nie,.....to bolo pekne ta euforia a chcela by som to este raz zazit ale nie vratit 🙂 ja sa tesim hlavne na to ked sa vyspim viac ako tri hodiny vkuse, ale to si este pockaaaaaaaaaaaam 🙂

bagaja
6. feb 2010

jeej leri naše sny o spánku sú rovnaké....ale ešte nedohľadne splnitelné 😢

a dnes sa kamoške narodila malá Lucinka a má miery presne ako naša...tak sa teším na také malé bábo, to moje je už veľké nezbedné, ale zdravé a to je najpodstatnejšia vec.... a dnes zatiaľ aj papá, tak dúfam že už ju to diétovanie prešlo 😉

martinex
6. feb 2010

dobre ranko...

baga dufam ze vam to papanie vydrzi...

u nas su zeleninove obedy o nicom,niekedy zje max 50 a niekedy 100 uplne v pohode...tak ho necham,sak on sa rozbehne 🙂

dnes ma caka vypratavanie skrin,este netusim kam tie veci dam 😠 asi budu niekde len tak bezprizorne lezat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre