Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

adenka
6. okt 2009

uz som aj uvazovala ci nie je hladna, ze mozno toho mlieka nemam dost, ale to by asi sala keby bola na prsniku a neplakala by pri nom....

lulu73
6. okt 2009

aden.....inak ked sa to tak zoberie, tak nasa Emka toho tiez vela nenaspi...lenze ona ked zacne plakat, tak jej vzdy davam didku a ona hned pije a pije a potom je zase pol hodinku,max. hodinku dobre...bud kukuckuje (malokedy) alebo spinka...v kociku iba ked je dobre najedena a kludna, tak max hodinu....cize tiez mam pocit ze len kojim a nic ine nestiham.......dnes dobru hodinu plackala, mrvila sa, proste bola nespokojna....normalne som jej nasilu dala dudel a aj sa nan chytila a dost ju ukludnoval co som rada, lebo ved nemoze byt na didke vkuse.....tiez som uz myslela ci nie je hladna ked je stale hore..musis to nejak prezit, ukludnit sa...nic ine ti neostava....co sa tyka bolesti, tak pruh u dospelych boli ako prasa...mozno ten detsky je o niecom inom a koliky su aj ked sa koji 😒

blazka24
6. okt 2009

Ahojte dievčatá,
hlásim príchod po dlhom čase a pridávam sa do témy, nechápem že vaše deti spia, môj malý nespí cez deň už pekný mesiac - maximálne také 20 minútové spánky a to len na mne a ja medzitým sedím v sedačke s vyloženými nahami a robota mi stojí a to nehovorím o jedle ku ktorému sa nedostanem, akonáhle sa snažím malého uložiť roztvorí oči a je po zábave........
S plačom to máme tak, že ak je hladný nepočká ani sekundu na mlieko /ja nekojím/ takže chytá také tie plače až ho zadúša a to už bežím oživot aby sa nepridusil ale mám dojem že to skúša ..........

lulu73
6. okt 2009

a presne ako pises, velke svinstvo je ten hnusny reflux...aj my ho mame...malinka krasne spinka, vo vyvysenej polohe a po 20-30 min sa strhne, zobudi s placom...evidentne ju nieco zabolelo a je po spanku a len chudatko prehlta, drhne sa...ma urcite kyselinu...ked si spomeniem ako mna trapila kyselina a bez rennie som ani jest nemohla, tak ju obdivujem ze to este tak zvlada ako zvlada....ja by som na jej mieste revala nonstop

adenka
6. okt 2009

lulu tak u nas je to podobne, akurat ze ked sa naje je spokojna kym je pri mne...len ju nesmiem zlozit...
a dudel nechce ani za bozicka... ja uz kaslem na vsetky rady ze dudel nie, doslova ju nutim a nic...pluve ho von...
a koliky...to by sa asi pucila alebo nieco..koliky sme si prezili, uz ich poznam...toto je o inom... uz som myslela ci to nie je ten rastovy neviemco... ale to by chcela stale jest a nie plakat...

adenka
6. okt 2009

blazka vitaj v klube 😅
lulu presne....tusim nemame len rovnake veci ale aj rovnake deti... 😅

lulu73
6. okt 2009

adenka....ja asi napisem annag ci je normalne cez den jest kazdych cca 45 minut 🙂 ... no vidis, tak to mame rovnako az na to, ze moja mala po kojeni pospi chvilku aj na gauci

lulu73
6. okt 2009

a to som ti stale nenapisala, ze sa mi nasa Emka podoba na vasu domcu ...na tych fotkach z porodky....normalne som si ich raz na FB pomylila, som si myslela ze to je nasa Emka a to boli tvoje fotky...je fakt ze potrebujem pri PC okuliare 🙂

lulu73
6. okt 2009

domca znamena Dominika

blazka24
6. okt 2009

lulu, adenka tak sme na tom presne rovnako, dnes malý mal takú kyselinu že som videla ako mu mlieko vystrelilo do krku a krpec to stihol prehltnúť, keď som ho zodvihla tak nič len zmrštil tváričkou a bolo..........
tak môj malý zasa dudel chce, normálne si zvykol že ho ukľudňuje, kým si neodgrgne tak mu ho musím dať lebo sa inak začne hmýriť a to vedie ku grcaniu - síce sa nám grckanie už trochu upravilo ale niekedy sa teším ako som ho krásne obliekla a otec ho chce nakŕmiť /raz za čas 😀 / a presne vtedy sa malý vyšablí - ako na potvoru 😝

adenka
6. okt 2009

lulu aj mne pospi 15-20 minut ale len ked ju kojim v lahu...ale potom sa bud pogrcka, alebo hrozne strhne s placom ☹

ano straaasne sa podobaju...minule som ukazovala erikovi ze ake su rovnake tak suhlasil...takze okuliare nepotrebujes, bud pokojna 😀

lulu73
6. okt 2009

blazka...aj nasa mala par krat stihla prehltnut...zlatko moje malicke, tiez sa pri tom utrpitelsky tvari...mame aj sirup na reflux, ale nechce ho, uplne ju napina az ma ocka cele cervene a zaslzene a cely ho vypluje...inak bol nechutne drahy ten sirup...kua

lenka_66
6. okt 2009

ahojte, dnesna poradnda celkom pohodicka marek kecal s dr. 😀 .mame 😀 6015g .
no asi som si tam vzala ine dieta.marek edol o 13. a odvtedy spi.mal akurat pauzu pocas poradne.

idem pocitat ako sa mate 😉

adenka
6. okt 2009

lenka krasna vaha 😉 ...mas uz co nosit 😀

lulu73
6. okt 2009

lenka...necitaj, mame sa vsetky skvelo

babulka123
6. okt 2009

lenka on ma noc???

lulu73
6. okt 2009

adenka .... aj tak uz mam okuliare 🙂

eviqa
6. okt 2009

ahojte, tak konečne mám čas sadnúť si, počítať a napísať. Včera sme boli s malým na FRO, tak pani dr. povedala, že musíme s malým cvičiť, samozrejme pri tom plače - chudáčik, lebo sme leniví dvíhať hlavičku. Ked ho držíme na rukách, tak ju pekne drží, ale ked ho dáme na bruško, tak sa asi radšej zadusí, akoby ju dvihol ☹
no a ja som dnes bola so sebou na internom s vysokým krvným tlakom, tak som vyfasovala prístroj, ktorý mi meria tlak 24 h a zajtra zas k lekárovi 😒 ta sa nám dajako darí 😒
aspoň s tým spánkom to máme v pohode. 🙂 malý po každom papkaní je hore asi hodinku a potom spinká. Na papkanie vstáva každé tri hodinky a vnoci sa budí okolo 3, napapká sa a spí do 8. klop-klop nech nám to vydrží. Inak pri každom papkaní dávam 5 kvapiek espumisanu a už 3 dni sme v pohode s kolikou.

aden, ☹ držím palčeky, aby sa to upravilo, teda všetkým mamkám držím palčeky, aby bábäká krásne spinkali

lenka, ta vy ste iní borci 😉

blazka24
6. okt 2009

dievčatá, tak ja som nekupovala žiaden sirup na reflux, nám zaberá nutrilon ar - kový zaberá, normálne sa nám grckanie upravilo ale vy kojíte tak to je iné......ja do odsatého mlieka ktorého je málo /tak na dve dávky denne dávam nutriton a to zahustí mlieko a je to v poriadku/ takže takto sme to vyriešili ale ešte mu tie stavy grcania a prehltania zostali........
dievčatá vaše deti majú štikútku ??? náš malý akonáhle leží rovne dlhšie tak dostane štikútku, dokonca teraz niekedy ju dostane aj keď leží na mne čo som z toho v šoku. Ale malý má štikútku aj 10 krát za deň čo sa mi nezdá normálne.

Lenka tak ty máš valibuka - náš malý má ledva štyri a pol kila xixix

adenka
6. okt 2009

juj a vsimla som si pri kupani ze ma v zadocku teda v tej medzierke take cervene akoby pupaciky s bielym hnisom... su dobunke a len par ale nemoze plakat koli tomu?? davam jej sudokrem tak neviem z coho to moze mat...

lenka_66
6. okt 2009

lulu smola uz som docitala.

aden , ja som zvykla mareka dat do zavinovacky (nohy mu trcia uz mu je kratka 😀 ) dam si ho na nohy a tak kolisem.celkom to zaberalo a pocas kolik brosko hladkam.alebo aj bez perinky

adenka
6. okt 2009

blazka to je prave koli refluxu...ked prehltne grcku alebo vratene mliecko zacne stikutat...

lulu73
6. okt 2009

adenka...tie vyrazky mame aj my,... to neboli, neblazni...a viete co este mame? chlpy nad zadkom 😀 😀 😀 cierne

lenka_66
6. okt 2009

baby uz rozmyslam ze ho jemne zbudim.mam v plane ho este trosku vytrapit.aby to nerobil potom on mne o 3 rano.ale ked tak krasne spinka 😵

adenka
6. okt 2009

lenka ja ho mam tiez casto na kolenach a kecame si....ale to je zas o tom ze je na rukach, ze ja nic neurobim a hned ako ju dam dole tak koniec....

babulka123
6. okt 2009

aden zo sudokremu urcite nie..

lenka_66
6. okt 2009

blazka ale my aj papkame ze az hruza.keby mohol tak aj chladnicku si otvori 😀

lulu73
6. okt 2009

my stikutame cca 2x denne

adenka
6. okt 2009

lulu no pekne 😀 😀 😀

lenka skus ho vybrat a dat mu len papat...mozno potom hned zaspi..

blazka24
6. okt 2009

dievčatá ale štikútka nonstop aj 10 - 15 krát za deň a do doby kým mu nedám napiť trochu vody tak aj pol hodinu by štikútal a potom sa začne nervačiť lebo už ho evidentne bolí bránica.......chudáčik môj maličký......
nad zadkom chlpy? hehehe to tak to nemáme
ja na zadoček používam bepanten vždy ako náhle vidím len trochu sčervenania ale odkedy nepoužívam doma vlhčené utierky ale po kakande vždy umyjem zadok tak je to v pohode, malý miluje vodu tak sa teší že ideme zadok umyť 😀
Dievčatá aj vaše detičky už nahlas zakričia, usmievajú sa na vás keď sa smejete vy a snažia sa jazykom napodobniť vaše kloktanie a rôzne citoslovcia aby sa smial????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre