Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

kolka1
16. dec 2009

Zuzi mala sikovnica a ten tatino vas nema chybu, prezival to viac ako mamina 😵.

lulu73
16. dec 2009

zuzi....a beba je ok? nas bolelo brusko, skusala som ju ale iba raz.....ale ako tak citam o um, ono budu vsetky dobre, len babatko si musi povedat ktore mu najviac robi dobre

perla.....ten zazitok z rana, dakujem pekne 😒

lulu73
16. dec 2009

bola som teraz s malou vonku...sneh vsetko osvetluje, ludom v oknach svietia vianocne svetielka a jemne poletuje sneh...super na ukludnenie nervov

lulu73
16. dec 2009

baby po ockovani ste kupali deturence?

zuzkamilko
16. dec 2009

lulu,my sme po ockovani nekupali

lulu73
16. dec 2009

ani ja nebudem....dik

z.vrablova
16. dec 2009

Baga.... http://www.martinus.sk/?uItem=73619
a este toto sa mi celkom pozdava
http://www.martinus.sk/?uItem=75791&uAdClick=409

Kolka, nas tatino vsetko preziva 😀, ale este sa to umocnilo, ze mal asi 15 min do odchodu do prace... tak si to asi ani velmi neuzil... ale on si este uzije, ked si to pozrie ako video... heh

Beba AR je v pohode, len je hustejsia ako HA... tak nam krmenie trva dlhsie, dokonca mi zaspava od unavy 😀
zvyknut, ze jej to tecie pomalsie, dnes sa aj trosku pozlostila... a teraz po vecernom kupkani mi hodila slehu ako svet... tak neviem... hadam sa to ustali...

Lulu, radsej nekupat

kolka1
16. dec 2009

Ahojte,

tak my mame uz hodinu hysak. Polozim kdekolvek obrovsky plac, vezmem na ruky po chvili sa ukludni. Nerozumiem. A to nosime primerane, teda myslim tym, ze nie je nauceny ze by sme ho cely den iba na rukach vyvlacali. Ani lezat kdekolvek, ani pod hrazdou, ani v kresielku iba na rukach. Stretli ste sa s tym?

z.vrablova
16. dec 2009

podobne... ked je hladna, tak podobne hysaky... u nas je to vraj len truc... musime s tym bojovat... zatial nechavam aj vyplakat, neberiem hned na ruky, zacala to zneuzivat....

z.vrablova
16. dec 2009

kolka a nepomaha prsnik??

martinex
16. dec 2009

kolka stretla,dnes poobede a trvalo to hodinu a pol a myslela som ze ma porazi... aj som si od bezmocnosti poplakala s nim... potom zaspal na prse..teraz spi ale ako keby zo spanku fnukal,tak popotahuje nosom..no neviem co to bolo...

perla200
16. dec 2009

kolka...to sme mali my včera večer a trvalo to od 21.do 22h.....potom zalomila a spala do 7.h rána bez prestávky.....

no ale to by nebolo vsetko....kamoska mi volala že je tehotná, ako to by bolo super keby nemala polročné dieta a este k tomu nespavé vrcholne...a vôbec to neplánovali a bola v total šoku....tak sme hodinu cez telefon riesili...potom som varila, upratovala a prala...a čeresnička na torte....muž mi robil poličky do komory a niečo mu padlo do oka ako to pílil tak som mu teraz vo fujavici zhánala kvapky do očí....ako dovi dopo den.... 😠 😠 😠 😠

blazka24
16. dec 2009

ježkove zraky ale ste toho popísali, len zbežne som prečítala..........

baby ako dávate videá na fb? napíšte ak viete.........

dnes som nestihla ísť k lekárke ale chceme ísť na to gastro, po prečítaní kedy objednávajú asi to nechám na nový rok .........

baby mňa asi vystrie - malý dnes spustil už tretí krát taký rev - najskôr ho ocino omylom položil na jeho hrkálku tak ho to zabolelo že ručal jak tur, druhý krát sa asi niečoho zľakol a zo sna rev jak blázen, teraz ako som vám písala malý sa hrá s macíkmi v kolotoči a zrazu kopol do nich a rev jak blázen.........človeče on vôbec ako malé bábo nereval ale čo robí teraz, sa divím že sa nepríde sťažovať pol Nitry na krik 😀

babulka123
16. dec 2009

no pekne.. vy placete o 106.. u nas bol dnes docela klud.. klop klop aj ked zaspavala tak vselijako..
ale za to ja som nejaka KO idem haji.. zajtra .. cmuuuk

kolka1
16. dec 2009

No zaujimave, ze deticky cez 4 mesiace takto placu. My sme prave zaspinkali. Z., to bol taky plac, ze prsnik by si nezobral, dudel nedudlujeme. Polozila som ho, lahla k nemu, hladkala po chrbatiku, cmuckala na licko, spievala, prihovarala sa a nic nezaberalo az ruky. Toto mi pripomina tie vecerne dvojmesacne place alebo kolikove.

Perli tak ked den debil, tak riadny 😠. A kamoske povedz ze to neskutocne oceni ked budu deticky vacsie sa vyhraju krasne.

Z. podla mna deticky nie su schopne v tomto veku spekulovat, vsak sa im mozog a nervova sustava este len vyvija a nedokazu si spojit taketo myslienkove pochody. A prosim Ta na EEG sa co zistuje? 😅

z.vrablova
16. dec 2009

vysetruje sa tym elektricka aktivita mozgu, podla danych frekvencii sa da zistit, ci sa CNS vyvyja normalne... Robi sa aj napriklad pri akomkolvek uraze, ci pade na hlavicku. Kontroluje sa aktivita mozgu, akekolvek odchylky znamenaju problem.. Davaju sa elektrody na rozne casti mozgu, takze dr. dokaze urcit poruchu v danej oblasti... Nieco podobne ako EKG

blazka24
16. dec 2009

kolka na EEG ideš aj keď máš rôzne nervové problémy a keď sa nič nezistí na EEG ideš na CT mozgu 😝
my sme boli s malým ešte pred narodením s podozrením na niečo a tam normálne na kramároch to robili všetkým narodeným bábätkám - nechápem prečo inde na slovensku to nerobia 😝

kolka1
16. dec 2009

Baby dakujem za vysvetlenie.

Inac rozmyslala som ohladom toho placu, Boris spal v noci 9 hodin, cez den iba 3,15 min. Podla mna zohrala svoje aj unava.

blazka24
16. dec 2009

zuzka vráblovka, ak papáte AR treba dudel trochenzi širšia dierka aby malá dokázala papať ľahšie - my papáme dávno lebo všetko sme púšťali von ..........

perla ked sa darí tak sa darí.........deň ti nezávidím........snáď bude lepšie........

kolka môj malý reve keĎ sa mu chce spať, to vidím ako šúcha si očká a plače, tak hajde na ruky, čičíkame a spievame tichú noc - to je naša uspávanka a potom len padne ruka a už viem že spí 😀 nerobí to vždy 😕

blazka24
16. dec 2009

dnes je hrozný deň - revem jak blbec, malý sa mi pridrhol zvratkami, nie a nie sa nadýchnuť, začala som revať a kričať a asi sa zľakol ako som ho dávala na bruško na rukách a začal plačkať a ja som ešte ku všetkému sama doma - mm je v robote, vôbec nejdem spať seriem to..........

blazka24
16. dec 2009

hlásim že sme zaspali, tak ja idem pospratovať a možno sa tak vyšťavím že zaspím tiež 😕

z.vrablova
16. dec 2009

Blazka, booooze... chudatko maly... ja by som asi tiez vrieskala na tvojom mieste... dobre si to zvladla... dufam, ze prvy aj posledny krat... ochh

blazka24
16. dec 2009

zuzi vďaka snáď posledný krát, normál ho kontrolujem a nemôžem zaspať vlastne sa mi nechce tak som na nete 😨

martinex
17. dec 2009

dobre ranko...

tak ja som hore od pol 6tej,uz mam poprane,pozehlene..dali sme si s mm ranajky a kavicku a maleho som pravee ulozila... inak noc priserna,kazdu hodinu az hodinu a pol bol hore... ja uz neviem... idem napisat annag ci mi neporadi...
napadlo ma aj ze mozno mu uz mliecko proste nestaci, nepokryje jeho potrebu energie...tak zavolam dr ze ci neskusit uz prikrmy..

kolka1
17. dec 2009

Mata a cez den ako casto kojis?

martinex
17. dec 2009

kolka asi kazde 2 hodiny...

bagaja
17. dec 2009

ahojky

tak ja sa nemôžem sťažovať na noc síce hore 3x + pol hodiny rozprávanie, ale oproti niektorým je to super, tak som rada, hore o 5,50 ma skoro šlahlo, ešteže sa mm pobral s nou a ja som spala dalej

no idem aj ja poprať, bo dáko sa vysypuje z koša, čím to bude? 😵

Mati čím si zdobila ten veniec pre mamku, bielkovou hmotou?

bagaja
17. dec 2009

no mati tak malý je papkoš, ja kojím cez den každé 3-4 hod, a v noci niekedy aj po 5 hodinách, no možno mu fakt bude málo mliečka

martinex
17. dec 2009

baga nie, kupila som si tie tuby dr.oetker na zdobenie...a posipane to bolo striebornymi gulickami
a asi je hlados,preto mam pocit,ze uz mu to proste nestaci

kolka1
17. dec 2009

Ja teda neviem, ale si myslim ze v mliecku to nebude. Keby si ho mala malo by sa pytal kazdu chvilu aj cez den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre