Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
20. dec 2009

v pohode aj vcera aj dnes .no dnes som bola na obed von tak 45 minut potom som zasla do obchodu tak na 15-20 minut a zas dalsie 45 von a tak hajde dom.dospaval este pri na chodbe bo kolesa sme mali plne snehu.marek lezi na jednom licku a cez druhe aj nos prehodim plienku podla toho ako je zima.bud 1 vrstvu abo 2 😉 .aj som skusala da sa pod tym poho dychat 😀

lulu , vy sa v lehatku uz hojdate? mas ho bez tej modrej zarazky ? ja som tiez chcela ale pise ze tak az od 6m.no neviem ci koli chrbtici abo preco?

lulu73
20. dec 2009

lenka...ano, mam to bez zarazky, navod som necitala 😕

lenka_66
20. dec 2009

lulu ani ja to je na krabici nakreslene 😀 a dost velke

perla200
20. dec 2009

ja som objednala malej hraciu deku.....dúfam že sa jej bude páčiť....my momentálne trieskame do hrazdičky nohou a nie rukami...rukami je to nuda....teda momentálne už spí...ale cez den....nepretáča sa už...to je nuda...začala sa z lahu rovno stavat na nožky....a chyta vsetko....ked jej poviem polúb maminku tak ma chytí za tvár a ohmatáva....je to úžasnééééééé

lenka_66
20. dec 2009

perla 😵

bagaja
20. dec 2009

ahojte

no my sme boli dnes na nákupoch, malá bola u babky a zvládla to bravúrne 😉

no naša ked sa začne v tom lehatku hojdať len čakám kredy ju vystrelí dalekooooo takže radšej už priputam.

a včera som jej dala olíznuť banán, to ste mali vidieť tie očiskáááááááááá, ale inak príkrmi až od februára, načo skor ked ma všetko v mm

a chodítko isto nie, odrážadlo až ked začne stať samostatne 😉

bagaja
20. dec 2009

perla aj nás ohmátáva na tvari a je to úplne super, ked ju tak hladká a objavuje a potom sa čertí lebo ked ju začnem bozkať tak ani dýchať nemôže 😀

a inak ja som sa pýtala dr. že do kolko - von a on povedal že -5 len nie moc dlho lebo že ked im ráz sčervenejú líčka - akože primrznú tak sa im to nestratí kým nevyrastú 😲 no ale ja jej dám tenkú dečku cez tvár aby ju neomrazovalo úplne

lulu73
20. dec 2009

lenka...kdeze je krabicaaaaaa 😀 na tu som ani nekukla ked som to rozbalovala a skladala...nevidim dovod nehupat sa v tom

perla200
20. dec 2009

no a ešte dnes sa pretáčala pri hrazdičke a pretočila sa tak že sa zasekla medzi tie stlpy hrazdičky a olizovala tie hračky tam....no fajn reku...ale spokojnost obrovská......

babulka123
20. dec 2009

baga nestras s tymi lickami.. my ich mame uuuplne cervene ruzove.. ale ten ifadolan pomaha..

citam co robite a co nie.. takze my sa pretacame na brusko .. najvacsia zabava.. , konikujeme uz na vystretych rukach a najnovsie si pchame uz nohy pod ritku , takze o chvilku sa budeme pretacat snad aj na chrbat, okrem toho robime kukuk a bohovsky sa nam to paci.. mala si sama prikryje oci , potom odokryje a marek ked na nu urobi kuk tak sa zacne nahlas smiat.. strasne je zlata.. a este si zacina oblizovat nohy.. akonahle je bez pliekny chyti nohy a zacne cuclat..

inak dnes bola uplne super, len poobede troska plakala viac ako by som si predstavovala ale 40 min spanok to spravil..
a idem pridat nejake foto..

lulu73
20. dec 2009

baga...my ideme zajtra nakupovat potraviny a malu nechame u nasich...ale kedze uy tak bola, nemam obavu, mala by to zvladnut

jaaaj, ako nam tie deti rastu

blazka24
20. dec 2009

ahojte babenky,
tak ja som si dala zaracha na koňa cez deň, lebo nestíham vianočné upratovanie, stihla som umyť okná z vnútra a kuchynské aj z vonku ale krpec sa rozhodol bojkotovať spánok a tak z ďalšieho upratovania nič moc, len potom podvečer som stihla celú obývačkovú stenu vyumývať a sošky čo tam sú už tak ufujazdené že sa prach usadil aj na spodnej časti som musela normal umyť 😀
starý došiel o dve hodiny že baterka v aute zlyhala takže vianočný darček vitaj 😕

perla200
20. dec 2009

no babul...nevedela som pochopit že pchat si nohy pod ritku??? ako snaží sa batolit??? lebo nasa vypúča ritku ale ma ju tazku a taha sa dopredu ona by sa asi aj chcela pohnút ale je tazká este...ale skúsa to a nevzdáva.....

blazka24
20. dec 2009

no tak nestíham vás čítať ale idem reagovať na tie novinky u dieťaťa - tak náš krpec sa rohodne diskutovať a vykecávať keď ho krmim? normálne mu dávam jesť a on začne dudulu vypľúvať a začne wuuuuuuuuu auuuuuuuuuuu aaaaaaaaaaaa ako keby mi niečo chcel povedať a ja sa tvárim ako keby mu rozumiem 😀

babulka123
20. dec 2009

perla... ano , ked lezi na brusku tak si dava nozicky pod seba a snazi sa prevratit na chrbat, a keby sa jej to nesmykalo tak v podstate su to prve kroky k tomu aby zacala neskor liezt..

bagaja
20. dec 2009

babul ja nestraším len dávam info do obehu kdyby neco 😉

lulu veru kde by som ja malú nechala takto bez obáv pri babke ešte pred mesiacom isto nie, a teraz v pohode 😉 rastú drobci naši

inak na silicová kyseliny - či aký fras nám pomáha tak dakujem a teším že to mizne

babulka123
20. dec 2009

inak bratislavske baby .. od nasich kamaratiek marcoviek mam typ na baby friendly restiku.. mozeme dat po vianociach stretko..

bagaja
20. dec 2009

babul malá nemá chybu po tom kúpani, ona je inak fotogenická, ja tu moju nemôžem prehovoriť na úsmevy pri fotení vždy len vypučí oči a čumí, a inak fotíte deturence s bleskom, lebo my hej 😕

babulka123
20. dec 2009

ano s bleskom.. nech si zvyka zivot je svina.. hehehe

blazka24
20. dec 2009

ja som kúpila na zimu pre malého krémik a ten dávame na tvár keď ideme von - dokina vravela že keď začne mrznúť ale my sme to dávali už skôr a v poho, cez tvár nič nedávame 😕

bagaja
20. dec 2009

ja tiež mastím indulonou modrou, ale aj prekryjem tvár...istota

baul oka, šak nech si zvyká, ja len či kvôli tomu sa my tam nesmeje

babulka123
20. dec 2009

baga.. niee.. ninka ked vidi fotak tak tiez kolko krat ostane vazna..
ja velmi casto vyuzivam funkciu ze mi to hadze viac fotiek za sebou a potom vyberem tie naj.. ale tieto boli fotene normalne..

ja momentalne davam ten infadolan.. je neskutocne mastny ale to je dobre. lebo vcera chuda podla mna nevedela aj zaspat kvoli tomu ze ju to muselo stipat.. ten krem sebamed co sme mali predtym bol uplne na ho...
no ale snad nebude taka ruzovolica do puberty.. hehehe by sa mi podakovala..

lulu73
20. dec 2009

super, kazde babatko robi pokroky...super,super,super

my ked lezime na chrbatiku, tak Emka sa zapre nohami o podlozku a odraza sa ...takto sa posuva dopredu...uz ju nemozem na prebalovaku nechat ani chvilku...ale na brusku sa jej moc nepaci, ani koniky moc nechce past a hlavicku drzat....akoze drzi ju, ale ten vyraz tvare je pritom zufaly 🙂

lulu73
20. dec 2009

babulka...Ninka je krasne dievcatko

bagaja
20. dec 2009

lulu na prebalovKU už ani náhodou bez dozoru to by som ju určite hladala niekde pod stolom 😀 no a my najčastejšie hrame pretáčanú: malá s aotočí na brucho a nervačí že späť nejde, tak volá mamu ta ju otočí a znova, čiže potom do kresielka tam sa ešte neotočí aj ked je to len otázka času kedy sa odopne a odíde sama po svojich 😅

babul no on hovoril že on tak svoju dcéru vymrazil, že do 10 rokov také líčka malá..no ale snád vám to prejde tým krémom

blazka24
20. dec 2009

babulka Ninka je nádherná xixix tak ako vidím naše deti sa radi fotia, krpec ten síce len keď má chuť ale inak tiež kuká do foťáka a ksichtí sa že čo to za oko na mňa čumí 😒

babulka123
20. dec 2009

lulu dakujeme.. sice obcas vyzera ako chuligan, hlavne ked ju oblecem do tmavsieho .. ale sak o to ide.. ked bude po mame . no amen tma. hehehehe

inak toto odrazanie robi aj nina.. je to docela sranda a na prebalovaku uz musi mat vankus za hlavou aby sa nahodou nebuchla o stenu..

adenka
20. dec 2009

ahojte,

teda ja len zasnem ake su tie vase deturence sikovne... domca je uplny lenosko.. ked ju dam na brusko, tak lezi, kuka okolo seba a potom na mna pozre takym pohladom ze to uz snad stacilo nie 😀 a ked ju nepretocim tak rev 😠 . ked lezi na deke, tak sem tam sa jej uraci dvihnut ruku aby sa niecoho dotkla, ale ked uz musi tak radsej nohami kope do hraciek. aj ked vcera sa jej podarilo z hrazdicky odmontovat vtacika, nechapem ako 😅 . a v lehatku tiez len lezi a cuca si ruky... takze mam pocit ze oproti vasim deturencom nevie takmer nic 😅
a co je horsie, nas denny spanok sa zasa zvrhol na 3x pol hodina a dost... ale aspon nie je totalne mrzuta...

a co sa tyka zimy, my sme dnes boli vonku asi 45 minut. to s plienkou je dobry napad lebo domca ma uplne cervene lica aj nostek a ma to aj trosku take suche pri nosteku, ale pocula som ze mliecko excipial je na to dobre tak skocim kupit

bagaja
20. dec 2009

no babul my sme sa tak buchli ked malá petra asi 2,5 mesiaca sa odrazila a pribila do steny sme bučali obe ☹odvtedy tam je vankúš, aj ked herečka ho schmatne rukou a hodí na zem, ale je no...

babulka123
20. dec 2009

aden.. nebooj to sa ti len zda.. ona sa rozhybe..ninka bola tiez taka a potom zo dna na den k nezastaveniu..
a lulu neboj aj Emka bude rada na brusku ked sa tam dostane sama.. Ninka je toho priklad.. predtym ani nahodou a teraz sa tam otoci a paci sa jej to .. a hlavne oni musia dojst na to ze je to iny pohlad na svet a ked si budu vediet uz aj chytit hracky to bude parada..

inak stale bojkotujeme lehatko.. nervy nervy nervy..
a naj hracka aku som teraz pre Ninku nasla.. z penoveho puzzle co ma na zemi tak jeden kusok, ten je akurat do ruky a do pusy.. taka je stastna a spokojna s nim... a clovek si lame hlavu ze co na viacoce..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre