Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
27. sep 2009

caute caute...

tak my sme boli na tom obede,celkom pohodka, maly spal tak si ho babka hojdala na rukach...

a potom v avione,to tiez bolo ok...vo vaku mu je proste dobre...

len teraz uz je nevrli,poplackava,tak sa ideme kupat a snad sa potom pekne napapa a zaspinka...

pekny vecer kocky 🙂

babulka123
27. sep 2009

fac.. heheh sa mi smej.. vy si to odskacete teraz a potom bude pokoj.. ja neverim ze u nas to moze byt az take jednoduche.. nieco sa urcite poriadne posere..

napr. dnes .. heheh boli sme v BA na nakupoch, mala poriadne nespala a skocilo to tak, ze sme ani nekupali, prave sa nafutrovala a uz spi.. uvidime dokedy... este nieje stavana na to byt na nakupoch.. hehehe

babulka123
27. sep 2009

aden pomohol ten fenikel??
dr. ma upozornovala na to ze ho nemam malej davat lebo ze sposobuje este vacsie krce... tak neviem .. daj vediet ako ste dopadli..

zuzujan
27. sep 2009

babulka fakt pekny rezim, ukazkove babo, fakt take nepoznam 😉 ........
nasa mala vcera aj dnes prespala cely den, v noci casto hore, lebo asi to vyzera ze malicka ochorela ☹ ☹
vcera sme mali stretnutie so svagrinou a svokrovcami....ale prisiel prechladnuty svagor, stale v miestnosti kychal a svokra opuchnute oci - ze vraj z prievanu, samozrejme mala na rukach ked nespala a urcite od nich ochorela...kurnik, taky bezohladny ludia, svagor si kupil rusko, ale mal ho asi 10 sekund 😖 😖

takze nase zlaticko je uplne apaticke, ma studen ruky a nohy, sopliky, teplota zatial 37,5 - ale najhorsie ma oci, uplne opuchnute cervene, cervene okolo oci.....zajtra idem k doktorovi - som zvedava co bude v noci

kocky ktore ste mali chore babo prosim cim mam zacat?? ked som este nebola u doktora?? ? ako jej pomoct???
samozrejme odsavame....boooze musim koncit tak placka chudatenko, nemoze zaspat....tak zatial papa

babulka123
27. sep 2009

zuzu ak ma sopliky tak odsavat, max jej potierat tou vatovou tycinkou namocenou v kvapkach nostek.. a asi dost nosit na rukach vo zvysenej polohe nech sa jej lepsie dycha..
davaj pozor na teplotu ak by isla nad 38 tak cipok, a ak nezaberie davaj pozor na febrilne krce.. treba to pozorovat..

nebooj mozno jej to prejde.. hlavne jej davaj casto pit.. prsko ak kojis ak nie tak vodu.. ked je apaticka aby sa ti neodvodnila..

lulu73
27. sep 2009

ahojte maminy

my sme boli vcera v Rohozniku na vareni gulasa, mala ho cely prespala a poobede sme sa stavili v Tescu nakupit jej nejake oblecko, lebo z novorodeneckeho uz vyrastla a do toho co mame doma este nedorastla 🙂

dnes som varila, upratovala, prala a zehlila a poobede sme boli u nasich..vecer v dedine hrala ludovka, mame hody, tak sme si sli aj s malou popocuvat muziku ...mm si dal vinko, ja zase nic ako vzdy...vlastne, mala som nanuk....mala bola taka nejaka nevrla, casto sa budila, v kociku sa jej moc nepaci, tak som ju polovicu cesty niesla na rukach ja, potom mm...jaaj, strasne ma boli chrbat...ani ma nenapadlo zobrat ten nosic ked mame kocik...ale asi vzdy ked pojdeme von, budem nosit so sebou vsetko mozne

Adenka, facovka a vsetky maminy co mate bolave babatka.....prajem vam, nech uz mate toto tazke obdobie za sebou....skutocne treba len vydrzat a som presvedcena ze vase babatka su nekludne z jedneho jedineho dovodu a tou je bolest 😔 chudatka, nevedia to inak dat najavo, iba placom a nepokojom....nasu Emku ked boli brusko, je to s nou na nevydrzanie...chvalabohu to nemava casto...musi to byt pre vas narocne nielen fyzicky, ale aj psychicky ked vase babatka trpia skoro cely den a noc...

zuzujan...sorry, ale to je vrchol nezodpovednosti ked je niekto chory ze ide na navstevu kde je malicke babatko...a s ruskou....to je co za blbost??....tak toto by som teda nedovolila a povedala by som milej navsteve, ze nech ani nechodia ked su chori, nech pridu ked budu ok....nechapem, ze na to sami neprisli a dovalili sa k vam...fakt nechapem

ok, idem spat...

perla200
27. sep 2009

ahojte babulky...no my mame dva mesiace a žiadny režim...kedže malej je asi týžden dobre, lebo predtým koliky, výmena mlieka a problémy tak som jej nechala na zregenerovanie týžden, odzajtra chcem zaviesť režim ale ako? babulka - obdivujem tvoju trpezlivosť....fakt...

babulka123
27. sep 2009

perla.. trpezlivost? nejako to islo samo.. ale ako hovorim ja cakam ze sa to nejako dos...., nemoze to byt take jednoduche..

perla200
27. sep 2009

no a ked bez trpezlivosti tak to ti úprimne závidím....ako naša si to nejak sama vytvorila...ráno okolo 8.h sa zobudí doobeda je hore, okolo 12 zaspí a spí tak tri hodiny, potom je hore a to ideme von v kočíku občas pospí hodinu večer okolo 19. h sa kúpeme a o 21.h zaspí a v noci sa zobudí okolo tretej a potom niekedy o piatej ale ako sa napapa hned zaspí....ako je to celkom fajn....ale či je to režím neviem....

babulka123
27. sep 2009

ale ano.. ak to je tak plus minus pravidelne tak ano.. preco nie..
ide oo to aby si si to ty poposuvala ako to vam obom vyhovuje a dodrziavala to..

perla200
27. sep 2009

aha aby si proste zvykali na to...ale ked jej chcem niečo zmeniť tak to mam urobiť radikálne? napr. aby zaspávala sama?

leri
27. sep 2009

ahojte 🙂
my nemame ziadny rezim........vecer zaspava niekedy o osmej a niekedy o desiatej, v noci vstavam kazde tri hodiny ale niekedy aj kazdu hodinu, a rano spime niekedy do siedmej a niekedy potiahne aj do desiatej, ale zatial to neriesim, lebo mu ani s tym rezimom moc nepomaham, ked sme doma tak nespi..........ked ideme von tak v kociari spi aj tri styri hodiny a to v ktorukolvek hodinu............ked bude zimsie a nebudeme tolko vonku tak skusim zaviest nejaku pravidelnost .........teda mozno 😀 ani ja nemam rezim, tak to nemozem chciet od alexa 😀

perla200
27. sep 2009

leri zlato...ťa postrádam...akos a mate? no presne ako píšes...ja tiež som nikdy nemala režim, ked som nebola tehu niekedy som v tej dobe ked som mala vstávať si líhala🙂))))

ale nejak nam je už dobre - dúfam...tak chcem aby si mala zvykala...najhoršie je, že nespáva v postielke ale v kočíku....a to ako urobím to neviem? a ved som niekde čítala leri, že ty nejak predlžuješ malému dobu kedy ideš k nemu ked mrnčí nie?

babulka123
27. sep 2009

perla presne..

a co sa tyka zaspavania sama.. no radikalne urcite ale tak ze napr. das ju do postielky a sadni si k nej , zhasni a bud po ruke keby nahodou plakala alebo tak .. ja som jej zo zaciatku zvykla suchat medzi ockami , to ju donutilo mat ich zavrete..
teraz to uz nepotrebuje, v noci ked sa zobudi na jedenie tak zaspi s tym ze kuka na svetlo z vysielacky.. po case jej zacnu klipkat ocka.. som ju vcera smirovala.. hehe

a postupne to skracuj.. ja to teraz robim tak ze ma aj otvorene oci , necham ju tam zavrem dvere ale ked mrnkne alebo tak tak tam ideme .. vacsinou je to uz len dudel ale ak nahodou nevie zaspat tak po 10 min, tak si ju na chvilku este zoberiem k sebe a potom opat.. ale to sa mi stalo mozno 2x ..

leri.. ano ak nemas svoj rezim tak babatku ho nerob.. je to zbytocne..
ale skus ho zacat ucit aspon na to ze vecer medzi tou atou hod. sa robi vecerne kupanie a tak.. uvidis ze to ocenis..

babulka123
27. sep 2009

perla a preco je v kociku ?

babulka123
27. sep 2009

leri ako mliecko?

leri
27. sep 2009

perli, no ja som rada vela vela ze vam je uz lepsie, hadam uz bude len dobre 🙂 a ano skusam to podla tej knihy "kazde dieta sa vie naucit spat" ale nejako si len vyberam zatial co mi vyhovuje, a vlastne vecer to ani nemusim praktizovat, lebo okupem, nakrmim, a ponosim 5 minut na rukach ulozim do postielky a vacsinou zaspi a ked nie tak este raz nakojim a zaspi, ............v noci sme mali revy okolo stvrtej, ale to uz tiez dva dni nebolo, tak uvidime, minimalne by som chcela zacat kupat v rovnaku hodinu, lebo teraz v tom je chaos plus minus dve hodiny a potom chudak nevie ci uz ma dlho spat alebo staci aj kratko 😀

perla200
27. sep 2009

no babulka tak to vyskúsam....my totiž sa uspávame na fitlopte...ale potom ju šupnem do kočíka a pomrví sa a niekedy až na 3 krát zaspí...to chcem zmeniť hlavne....

leri
27. sep 2009

babul, vidis vidis, presne to chcem zaviest ako prve.........ja si moc nemozem planovat, lebo kolkokrat mi zavola obchodak a utekam do mesta, tak by bol moj rezim v prdeli 😀 ale zatial to alexovi nevadi, a som rada, ze v kociari nema problem zaspat..........
a mlieko hadam lepsie, pijem ten caj ked sa zadariiiiiiiii, mam pocit ze uz sa mi tak brutalne nenalievaju prsia..........aj ked dnes to zase islo potokom, ale pokial sa alex nestazuje, tak to neriesim, nebudem to zbytocne znizovat ked uz neplace, aj ked vidim ze to ide stale prudom..........

babulka123
27. sep 2009

leri.. tak tak .. presne ako pises v poslednej vete..

ja som ju naucila tak ze o 6 papat, aby vydrzala vecerne ceremonie viac menej bez placu ale ak reve tak ju necham aspon sa vysili.. chuuuuda.. to som matka co ?? samozrejme ze sa snazim si pohnut potom aby to nebolo take zle.. dufam ze viete ako to myslim..

ale napr. ak kupeme uz u hodku neskor tak je uz mimo..

a kojenie alebo vecerne krmenie robim tak ze sa snou zavrem do detskej nech uz vie ze je klud a hotovo..

a perla na fit lopte je to super, ale dokedy ? oni budu rast a priberrat a potom to bude horsie.. si myslim .. fit loptu si nehcaj ako zachranu ked pojdu zuby. to budeme estee konikovat v noci.. nebooj

perla200
27. sep 2009

no ano babulka....ale zase ked si predstavím kamarátky, ktoré uspávajú deti na rukách a majú ich vyťahané ako šimpanzy tak mi toto pripadá lepšie riešenie.....nie?

babulka123
27. sep 2009

leri parada.. super, s tym mliekom sa velmi tesim .. a ak je alexovi uz prijemne tak to neries.. aby si neznizila az moc. ja som uz na kojeni tak ze 12 hod z jedeho a 12 hod z druheho.. ale teraz ma neskutocne bolia..

perla ano mas pravdu ale nie v zlom podla mojho nazoru to ttreba vylucit uplne.. ale to je len moj nazor.. ine maminky to miluju prave ze mozu pokladiky uspavat .. ale co mam robit ked ninke sa to nepaci.. heheeh

cmuuk idem haji..

leri
27. sep 2009

ano babul, verim ze bolia, viem si predstavit, ja si to teraz uzivam, ze nemusim byt ako balon pred prasknutim 😀
no perli, ty si to mala o to tazsie ze ste mali tie hrozne koliky, tak po takom placi by som uspavala ako by sa dalo...........teraz ked jej uz bude lepsie tak sa ti bude lahsie skusat nove "metody" 🙂 a mne tiez nevadi ze uspavam na rukach, pokial ho nemusim nosit dve hodiny, to by som bola fakt ako opica........myslim s rukami 😀

babulka123
28. sep 2009

ahojte prave sme dokrmili tak len zdravim a idem spat do hajan.. cmuuk

deina2005
28. sep 2009

dobre ranko vsetkym 😉

perla200
28. sep 2009

ano leri.....ja vyskúsam, dnes začína tvrdí drezúra🙂))) uvidíme...držte nam palce

leri
28. sep 2009

perli a mas tu knihu stiahnutu celu? je to vyse sto stran, ak chces poslem ti ju 🙂

eviqa
28. sep 2009

dobré ránko,
my sme víkendovali u babičky, bolo super. Maličký je zlatý, spinká od 7 do 4, tak sme si s oteckom odbehli na svabdu. Síce nečakane - ešteže existujú obchody 😀 Malý vydržal bez nás celú noc, naši mali službu - v pravidelných intervaloch ho kontrolovali, či spinká. Asi sa boja viac, než my.

bagaja
28. sep 2009

ahojte

no babul tak máte fakt bombový režim, no tan náš je taký hocijaký, niekedy pravidelný inokedy nie, no čo už, snád to príde, ale čo ma teší že už piaty večer malá o osmej spala a spí do tej druhej a potom ešte okolo šiestej je hore čiže aspon nočný režim je v pohode, celkom sa vyspím.

No dnes sme boli na USG nožičiek, takže to vôbec nie je také zlé ako nás vystrašili v nemocnici a dokonca tu ortopedickú perinku máme nosiť už len 3 týždne, čiže nie do piatich mesiacov a potom znova kontrola ale povedal dr. že vyzerá to normálne, sa normálne čudoval že nám dali perinku 😖

Och od dnes budeme asi s malou celé dni vonku, kedže nam začali oteplovať bytovku, tak si to viete predstaviť ten hluk pri vrtani do panelov, sa čudujem že mala vôbec zaspala. 😠

livia1
28. sep 2009

Ahojte baby, čo to čítam o akej knihe sa bavíte,čo idete skúšať na deťoch? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre