Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
10. jan 2010

no baby podla mna na nocnik je este velmi skoro,ako pise lulu.... ale co matka,to iny nazor...

bagaja
10. jan 2010

no tak po poriadku...akoby ste mi čítali myšlienky...včera som po kúpaní normalne skoro plakala ked som sa zazrela v zrkadle, proste otras a to som bola okúpaná čiže pred to bo,lo ešte horšie, ako hroza panika no proste niečo hrozné, depka jak sviňa od včera a mm sa tak snaží mi zdvíhnuť sebavedomie ale nejde mu to 😝

a s tým nočníkom - však všetko postupne príde..pomaličky sa naučia na všetko načo budem dávať ked chuďa tomu nechápe ani náhodou...mám pocit že veľmi by sme chceli urýchliť vývin našich detí, už aby aj do školy chodili, ale všetko má svoj čas a ešte nám bude ľúto že nemáme prd sebou naše miminočká...ja sa ťaším z úspechov ktoré malá urobí sama od seba nie do ktorých ju ja musím tlačiť - to je mamina vôľa - toď môj názor...

martinex
10. jan 2010

baga nemaj depku,ja ked vidim to cislo na vahe,tak az mi je zle...ale kazdy gram co ide dole ma potesi.... a co, sak v teplakoch sa aj tak najlepsie citim 😀 obhajujem to tym,ze som sportovy typ 😎

deina2005
10. jan 2010

no ono zato ze dieta tomu este nechape si casom na to tak zvikne na ten nocnik ze to potom bude pre necho uz normalna samozrejma vec.mam kamosku co ma 3 rocne dieta a nosi plienky a nevie co to vlastne nocnik je 😖

lulu73
10. jan 2010

deina...to je extrem ze 3 rocne dieta nevie co je nocnik, rovnako ako je extrem posadit na nocnik 4 mesacne dieta a vyzadovat od neho aby sa vykakalo a vycikalo

facovka
10. jan 2010

no tak k tomu nocniku, preboha,ja si myslim ze to je total skoro, je to uplna nahoda a "pavlov"reflex ak vobec...bo este si vobec babenka neuvedomuju zvierace, to az okolo roka....toto ja nepochopim,je to ale nazor kadej maminy, mne oli este nesedi,ale aj keby sedel,nedam,sak fifo sa teraz este len uci,uvedomuje si to je jasne,ale ma odpor k nocniku,a to uz od roka skusame, sem tam...ale kludne v 2rokoch,to proste musi prist,chystam sa odplienkovavat na jar, teraz nema vyznam aby sa mi stale pocikaval, a ja ho prezliekala ked je kosa....tot moj nazor, zbytocne trapenie dietatka..som total proti-livi neber to osbne 😉

facovka
10. jan 2010
deina2005
10. jan 2010

aleeeee nie netreba ziadat od neho aby sa vykakala alebo piskalo.ja som len dala sadnut a hravou formou vysvetlovat co sa na tom nocniku roby trva to mozno minutu to staci.mne to fungovalo pri vsetkych deturensoch

lenka_66
10. jan 2010

tiez si myslim ze este nocniku nerozumeju.no ak dieta kaka 1x denne a aj to tazko.tak ak ho rychlo posadim tak sa vykaka a zvykne si casom.podmienka je aby vedel sam sediet.

vanda_3394
10. jan 2010

ahojte baby, onedlho mi konci materska a chcem sa s vami poradit ohladne predlzenia materskej. je medzi vami niekto, komu konci materska a ide si ju predlzit? viem, ze materska sa da predlzit na 37 tyzdnov, ak dam prehlasenie, ze nezijem s otcom dietata. neviete ako to Soc. poistovna kontroluje? nechcela by som riskovat, ze budem raz musiet nieco vracat, ale zaroven nechcem, aby som prisla o nejake peniaze.

martinex
10. jan 2010

ahojte,

tak ja som zase sama doma,mm zobral maleho k svokre sa hrat,tak mam klud na ucenie...

inak maly bojuje pri jedeni tej mrkvy a zemiaku,asi mu to moc nechuti,ale ani sa nedivim, rezen je lepsi 😀

vy asi vsetky vikendujete,tak si este uzite manzelikov doma,ten moj zajtra ide po 3tt do prace,tak si budem tazko zvykat 😉

facovka
10. jan 2010

vanda,soc poist.ma tlacivo ktore vyplnis a posles, pokial viem,nekontroluju 😉 je to kvazi cetsne prehlasenie..ak si po rozvode, kopiu rozsudku musis prilozit 😉

missy97231
10. jan 2010

ahojte.
marti, tak mm mi uz odisiel do prace, a to tiez po 3tyzdnoch ☹ a dokonca isiel na slovensko a ja s davidkom sme ostali sami v cechach. to som teda zvedava, ako budeme "bojovat"... uz mi je divne. ale co uz - to je zivot. niekto nas musi zivit 😒

perla200
10. jan 2010

no ja dnes horor den .....isla som k zemi, sama doma samozrejme s malou....moja duchaprítomnost položila malú na postel a ja neviem určite som na pár sekúnd stratila vedomie...zavolala som mamu a muž prisiel z práce....tak som celé poobedie ležala....no čo mi je? kua.....

izabelkak
10. jan 2010

ahoj dievčatá, len vas tu tak pasivne čítam aj ked mám doma tiež agustový pokladík, no k téme nočník mi nedá nereagovať, možno ste už aj počuli o bezplienkovej metode možno nie, funguje to tak že rodičia odsledujú signály svojich detičiek ked chcú vylučovať, do 4 mes. zvierače ovládajú velmi dobre, ak sa však na signály nereaguje tak od tejto schopnosti logicky upúšťajú a následne sa ca. v 2 rokoch musia učiť to s čím sa narodili... možno to znie šialene ale naozaj to tak fungujem, u nás sa síce nebezplienkuje (je to spravidla len pojem, aj tieto mamičky používajú plienočku ako poistku) ale ak sa mi malá zobudí po 1 - 2 niekedy aj 3 hod. suchá neviem prečo by som ju nad šerblíkom nepodržala, nie neposadujem ved to ani nevie, držím ju v klbku nad šerblíkom alebo umývadlom a ona sa vyciká. Vám sa nestáva že sa vám detičky pocikajú na prebalováku? nám sa to stávalo často tak preto skúšam aj šerblík so signálom ššš a a často to funguje, alebo ak sa mi malá odtŕha od prsa - dnes už viem na 99% že potrebuje vylučovať ak stihnem rozbaliť ciká do nočníčka... ale ako som písala praktikujeme to len okrajovo, som lenivá, maminy kt.sa tomu venujú obdivujem...

babulka123
10. jan 2010

ahojte.. dnes ma vytaca neskutocna rychlo MK.. normalne som sa vytocila.. tak aspon tolko ze som pridala nejake foto..
zajtra sa ozvem .. cmuuuk

leri
10. jan 2010

ahojte vsetky...........perli, zeby kandidatka na tehu test? minule si vracala........... 😀
co sa tyka nocnika, tak mi sme paradny dostali pod stromcek.........nedovolil mi ani naznacit ze tam sedi ked sme ho chceli odfotit, tak som ho dala do krabice a nechala tak,..........posledne dni sa vyrazne posunul dopredu v sedeni, nechce byt oprety ani za ten svet.........ale este mu nedovolim sediet a vzdy ho podopriem alebo dam lahnut.......ja som za strednu cestu, ked bude uplne samostatne a v pohode sediet, co moze trvat este par mesiacov, tak az potom ho tam budem skusat davat sediet, ale nie za ucelom vycikania, len tak aby si zvykol na to, potom mu budem postupne vzdy davat dole nohavice, aby vedel ze tam si sada vzdy vyzleceny a az potom ked budem vidiet ze to chape ho zacnem ucit ze sa tam cika..........teda tak to planujem.......ale realita byva casto ina 😀

facovka
10. jan 2010

izabelka, tak toto pocujem prvy x a tiez sa mi rozum zastavuje... 😕 proste sa nemozem vzit do toho, davat male 4mes. babenko nad nocnik a podobne, proste ee....a nik ma nepresvedci ze odnaucil napr. v 5mes. od plienok, proste stupidita....sorry,ale musela som to napisat, sak kazdy robime ako sami uzname za vhodne....ale teraz uprimne, zaujimalo by ma kedy sa odnaucite od plienok, myslim to teraz v dobrom,zaujima ma to,a dufam ze sa este ozves ked to zvladnete 😉

facovka
10. jan 2010

izabelka, tak toto pocujem prvy x a sa mi rozum zastavuje... 😕 proste sa nemozem vzit do toho, davat male 4mes. babenko nad nocnik a podobne, proste ee....a nik ma nepresvedci ze odnaucil napr. v 5mes. od plienok, proste stupidita....sorry,ale musela som to napisat, sak kazdy robime ako sami uzname za vhodne....ale teraz uprimne, zaujimalo by ma kedy sa odnaucite od plienok, myslim to teraz v dobrom,zaujima ma to,a dufam ze sa este ozves ked to zvladnete 😉

z.vrablova
10. jan 2010

pekny vecer vsetkym... virusy nam skoro spapali pocitac, tak sa konecne hlasim.... zvitazili sme a vsetky virusy sme poslali niekam do prec...

iveta6384
10. jan 2010

Ahojte,
tak mi ideme zajtra na to ockovanie, teda druhy pokus... som zvedava ci nas budu a ci nebudu ockovat, ale uz by som to chcela mat za sebou...
V piatok letime na Slovensko, strasne sa tesim... 😵 😵 😵 😵 😵

martinex
11. jan 2010

dobre ranko...

tak my sme uz hore od 5tej,aj ked teraz prave zase zaspal Dadik..odprevadili sme tatina do prace a tak sa mozem ist opat zase raz ucit 😀
vcera som spravila pokus,nedala som malemu kasu,ze co a ako bude v noci..tak bolo tak isto ako pred tam, do polnoci kazdu chvilu hore,potom kazde 2-3hodky...takze teraz premyslam,ci mu tu kasu dalej davat alebo nie... ale ked jemu tak chuti a sak mu jej nedavam vela,tak asi budem pokracovat... 😉

deina2005
11. jan 2010

fac neide oto odnaucit 5 m dieta od plienok to sa ani neda ide oto aby sa dieta oboznamilo s nocnikom.mne to fungovalo a mala mi pekne sedi.samozrejme na nocniku ju pridrziavam ked vidim ze jej to neroby dobre tak samozrejme ju tam na silu nedrtim.vsetko je hravou formou.ako soom uz pisala moje deti uz od roka a pol nenosili vobec plienky a ani sa nepocikavali.tak ked viem ze to funguje preco s tym nepokracovat aj u malej.neviem si predstavit ze by som s tym zacinala az u 2 rocneho dietata vsak by ma porazilo. 😀

bagaja
11. jan 2010

chorá som jak pes, hrdlo v ri..., kašel hnusný 😠 dufam že moje drobátko to nechyttí...a neviem čo môžem, aké lieky?

babulka123
11. jan 2010

baga.. no pekne.. mna este stale drzi nadcha ale uz som ako tak ok..

babulka123
11. jan 2010

baby ... PLS poslite mi to IP vase noramlne meno a prezyvku na MK aby som to mohla nahadzat ako zoznam do FB..
dakujem

bagaja
11. jan 2010

babul si sa na to podujala? 😉

no ved mna to už drží viac ako tt, ale raz je lepšie a potom zas horšie ☹

izabelkak
11. jan 2010

ahoj kočky, no tiež som na to zpočiatku pozerala ako puk, najma ak som videla video kedy 6 týždnové mimi čúrka do záchoda - mamina ho pridržiava klbíčku, nič zdraviu ohrozujúce... deti spravidla dávajú signály kedy vylučujú alebo idú vylučovať len si to vysvetlujeme že chce papať, niečo ho bolí alebo je unavené a podobne, je to potreba ako každá iná tak to dáva najavo, ak sa to však ignoruje kvázy rezignuje...
fac sú aj také bezplienkarky mamičky čo plienky nepoužívajú, zase kým človek dieta rozbalí tak už može byt po funuse, spravidla však tieto maminy nosia detičky skoro stále v šatke takže sú stále akeby 2 v 1, lahšie sa tak s dieťaťom komunikuje ...
Izabelka čúrkala aj včera do šerblíku ako som vam napisala príspevok, zobudila sa po 1,5 hod. čo som ju uložila trošku nakojila dala nad nočník trošku si mrnkla a šup ho vycikala teda riadne množstvo ... to isté teraz po rannom hodinovom spánku, u mna ide vlastne skor o časovanie nie o komunikáciu kedže sa tomu venuje fakt okrajovo... ale ako sa detičky učia nové veci prichádzajú obdobia vzdoru, nemajú čas na šerblík a hlásenie vylučovania to je normoš, takže spravidla to lepšie funguje u menších detičiek ako u tých vačších... čo som čítala úplne bez nehody bývajú "bezplienkové" deti okolo 1,5 roku až 2, čo u detičiek v jednorázovkách asi také jednoduché nebude ...

čo sa spánku týka sme na tom ako vačšina z vás, malá predtým spávala tak 4 - 5 hod. v kuse po pol noci trošku plytšie ale teraz je veru hore každé hodinu či dve a chce prsník, nemyslím že od hladu, častokrát si mliečko ani nespustí len chce asi vediet ze som tam🙂)) pocitam ze este min. rok sa nevyspim no co uz...

facovka
11. jan 2010

deina, ja budem tak zacinat u fifa, a neporazi ma hadam 😉 proste su to male deticky a nikdy sa s tym nestotoznim....jasne, ze keby nevyvadzal uz od 9-10mes.ked som skusala na nocnik davat tak mozno by to uz vedel,ale proste netlacim na pilu....je to bezne odplienkovavat v 2rokoch...aj ked ked bude vyvadzat mozno to este aj par mesiacov navyse potrva,co uz..vecne v plienkach nebude, vobec to neriesim 😉

vanda_3394
11. jan 2010

facovka, dik za odpoved k tej soc. poistovni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre