Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
12. jan 2010

marti, ja ked som na to mrkla, som myslela, že nejaký príklad z matiky 😀 šikovný je dávidko

lizatko1009
12. jan 2010

missy to nevadi ze este nekakal mne raz sa vykakal az na 5 den, alebo skus na teplomer dat olejcek, alebo baby aviril ked mas a vopchaj to do zadocku ako ked meroas teplotu.
baby drzte palce zajtra ideme na ockovanie 😖

missy97231
12. jan 2010

lizatko, teplomer uz bol, a zatial nezabral 😉

eviqa
12. jan 2010

missy, a ked ho bolí bruško, teda kolika, skús ho dať do umývadla a teplú vodu na bruško. Alebo aj do vane na lehátko s teplú sprchu. Nám to pri kolikách zaberalo

reginetta01
12. jan 2010

Paulusa - obrovská gratulácia! To je skvelé a držíme aj s Natálkou palčeky!

z.vrablova
12. jan 2010

Som spat z anglictiny - spokojna som s lektorkou... po skonceni tohto levelu je test a mozem ziskat certifikat.. Moje dieta je dnes od druhej u babky,... ked som volala tak spala, som zvedava kedy ju ulozim na nocny spanok... uz maju kazdu chvilku prist.
Ja od zaciatku robim Bebu z vody z vodovodu... castejsie sice cistim kanvicu a termosku od kamena... Babul, idem pozriet tu Britu... Skusala som Lucku, mala po nej stale grcka a ak nema problem s obyc vodou, nie je co riesit.
Pouzivam Pampersky Sleep and Play, spokojnost.
A kakame vselijako...
Nas pravdepodobne caka prve ockovanie 25.1, ak dovtedy do toho nieco nepride. Kristinka uz mala 3x nadchu so soplikami, a tocili sme dokolecka aj my s mm,... naposledy pred tyzdnom...tak sa trochu bojim...
Kupete este stale babatka kazdy den? Ja som teraz malu kupala raz za dva dni, ked bola prechladnuta, tie ostatne dni som ju len tak nad umyvadlom... ale mam pocit, ze nemala tie dni taky pokojny spanok... mozno vidi rozdiel,.. ale rada by som ju tak pomaly naucila... tak neviem... (aj ked vodicku miluje, len mm robi poobedne smeny, som na nu sama..)
Kalerab davam aj ja, skoro od zaciatku a zatial problem nebol.
A dnes som kupila mrazeny spenat, chcem vyskusat dat Kristinke vo svrtok, ja si idem dat makarony so spenatom... mnamky

reginetta01
12. jan 2010

Zuzi, ja malú kupkám každý druhý deň. Striedam to. Jeden deň do vody a druhý ju poutieram mokrým uteráčikom a potom pokračujem už so všetkými procedúrami, ako pri kuokaní.

eviqa
12. jan 2010

zuzi, my kúpeme každý deň, teda mm. Ale dnes sa maroško asi kúpe sám, lebo mm nie je ešte z práce doma.

paulusa
12. jan 2010

zuzi- ja kupem uz len v stredu a v sobotu. ked sa pokaka leti rovno pod umyvadlo. rano umyjeme tvaricku a rucicky tiez v umyvadle. spokojny je. kupanie ma rad, ale pocula som ze caste kupanie je nie dobre na pokozku.
a pouzivam pampersky alebo baby essencial-z teska.

eviqa
12. jan 2010

paulusa, ja som tiež zvažovala či budem kúpať každý deň, ale nakoniec, aj nás kúpali každý deň, v pôrodnici tiež, tak to robím aj ja. A po pokakaní tiež pod umývadlo.

martinex
12. jan 2010

ja kupem od narodenia kazdy druhy den...aj v porodnici to tak bolo... a moj nazor je,ze ista davka "spiny" je zdrava, na podporu obranyschopnosti dietata...aj ked dadik moc lubi vodu,posledny mesiac som ja viac mokra jak on,tak kopec nohami a spiecha 😀

zuzi to je super,ze si spokojna...ja som mala vzdy na AJ zlych ucitelov,asi preto k nej nemam vztah a proste mi nejde

a inak uz spime... poobede som stihla upiect kolac (miesto ucenia),tak mm uz zaboreny v ladnicke kostuje 😀

paulusa
12. jan 2010

mne drobec zasa zaspal na gauci v obyvacke- fakt som zvedava co ideme robit v noci 😠 .
aj ja som od zaciatku kupala kazdy den, no asi mesiac uz kupem takto.

paulusa
12. jan 2010

mati- suhlas a aka spina? pockaj ked budu rozkopavat mlaky na ceste a sipat piesok na hlavu 😀

livia1
12. jan 2010

Vidím že sa bavíte o kupaní. Ja kupem kazdý deň, lebo Kubko si tak na to zvykol, že bez kupania nechce zaspať, lebo vie, že ked ho okupem ide sa skoro spat.

martinex
12. jan 2010

paulus vies ako to myslim...tak jasne,ked bude cely od blata,tak ho tak nenecham 2 dni... ale pokial neni nejak spoteny tak nevidim dovod castejsie... ale ako ritual pred spanim je to fajn...taky signal pre babo,ze uz pojde haji

lizatko1009
12. jan 2010

missy ked ma makke brusko tak to nevadi nic sa nedeje horsie by bolo keby bolo tvrde 😉

babulka123
12. jan 2010

noo a sme same.. baby .. pomoooc snad 1x v zivote budem sama doma s malou ..
ja som taky poserkyn co sa tohto tyka ale sak snad ma ninka ochrani.. heheh

marek isiel zapijat a kedze je to v BA tak ide spat k rodicom taxik do somorja by bol dost drahy.. ja idem zajtra na cely den so sestrou k nasej mamine tak sa tesim ..

a dnes som sa dozvedela ze v sobotu ideme do kina, spime u svokrovcov, takze super, budem mat troska volna.. mam super svokru takze nemam najmensi strach jej tam nechat malu.. okupeme napapame a potom nech bojuju oni dve.. hehehe

a my kupeme kazdy den, skusala som nekupat malu 1x a bola hore po hodine lebo jednoducho sak som sa neokupala tak co chces aby som spala celu noc.. a mimochodom este stale bojuje... hehehehe

babulka123
12. jan 2010

a slubujem ze dnes spravivm ten zoznam

martinex
12. jan 2010

babul to zvladnes,neboj... ja som uz tak bola,ked mal drahy narodky a zmakli sme to... a to kino zavidim,asi aj my nieco poriesime,potrebujem vypadnut na chvilku von 😉

paulusa
12. jan 2010

ja sa tiez bojim sama doma, aj ked je von vlciak pocujem kadejake zvuky a som posr.... 😀

a na aky film idete? ci dozvies v sobotu?

bagaja
12. jan 2010

no tak my sme prišli pred hodinou, som malu budila v aute aby ešte nespala lebo potom by som si s nou nedlala rady...

a dala som jej kvapky do nošteka, harmanček pod postielku a šupla som jej Hedelix(dočítala som sa že môžu aj dojčatká)lebo kusen pokašlieva, tak preventívne, snad to zaberie ale chrapčala hrozne ☹

a my sme kúpali každy den, ale teraz ked ma soplíky tak kúpeme každy druhý alebo tretí deň...a ostatok na umyvadlom poumývam a pohoda

babul aj my sme sami...budeme na Vás myslieť, ale my sme už zvyknutý

paulusa
12. jan 2010

idem lahnut- dobru noc prajem vsetkym 😉

martinex
12. jan 2010

cau mamina tehula 😉

lely29
12. jan 2010

Ahojte Paulusa gratulujem a prajem bezproblémové tehotenstvo a zdravé dievčatko.My sme boli dnes na poradni a ockovali nas.Zatial je mala v pohode ale dala som jej studené obklady a uz spinkc.Od zajtra začíname s prikrmovanim.S cin ste začínali mrkvičkou?

babulka123
12. jan 2010

zoznam na FB hotovy ..

leri
12. jan 2010

ahojte vsetky 🙂
paulusa, si nasa hrdinka 🙂 tromfnes aj facovku ...........drzim palce aby to bolo co najpohodovejsie tehotenstvo a aby to bolo krasne zdrave dievcatko 🙂
martinex, dnes som volala s konzultantom .........prva konzultacia uvodna k diplomovke 😀 skoro ma zozral 😀
a baby, ja som sama kazdy den, na jednej ruke by som zratala kolkokrat bol ocko vecer doma, chodi az okolo polnoci domov a to uz alex spi 🙂

babulka123
12. jan 2010

fuuuha tak to u nas nie.. aj ked niekam chce ist najprv pride domov okupe a potom ide..
nastastie..

martinex
12. jan 2010

leri dobreee...ja som dnes tete odovzdala prve dve casti-tiez som za nou bola prvy krat...a v pohode,povedala ze mi napise mail,tak som zvedava 🙂
vy ste nejaka vytazena rodinka,nie? 😉

inak baby jak tak premyslam,aj by som to druhe babo teraz brala... ale mm planovane nechce 😒

leri
12. jan 2010

babul, ved on nie dobrovolne, stale v robote, musi zavriet 🙂

reginetta01
12. jan 2010

Mati, ja som asi na 90 percent rozhodnutá, že druhé bábo by sme poriadili aby to vyšlo nejako okolo Natálkinych 2 rôčkov. uvidíme, ako sa zadarí. ak to pôjde tak ako s natálkou, tak neviem, neviem, či sa tak skoro dočkáme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre