Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
23. apr 2010

marti, 😀 takže si v nemecku narobila rošambo.

martinex
23. apr 2010

no myslim ze nejedneho chlapa potom cakal tazky vecer 😀

hmmm zaujimave je to maso...

eviqa
23. apr 2010

marti, tá roláda vyzerá pekne, je to také do žlta, také jarné a je chutná. Samozrejme, plnku si ochutíš sama, či viac pikantnú, alebo solenú. A hlavne nie je s tým veľa roboty. a k tomu my podávame zemiaky a nie ryžu, lebo by to podľa mňa bolo dosť suché s tou ryžou.

perla200
23. apr 2010

marti ako my ti mame radit tebe slávnej kuchárke a pekárke? nesranduj🙂))))))))))

perla200
23. apr 2010

no eviq ale môže to byt chutné....no ja to vyskúsam nabudúce len tú formu zohnat 😲

martinex
23. apr 2010

ale perla prestan... staci ked ma inspirujete... mm vyhlasil ze im mam spravit halusky,ale to mi pride take nijake..

perla200
23. apr 2010

no ja ta asi tazko budem inšpirovat jedine ťa môžem povzbudzovat a chváliť 😀

martinex
23. apr 2010

perla 🙂

eviqa
23. apr 2010

marti a ešte som ti našla jeden dobrý recept, ale neviem, či sa ti bude hodiť, lebo nie každý má rád kombináciu mäso, zelenina, ovocie.
ale píšem ti ho:

Nadrobno nakrájanú cibuľu podusíme na oleji dosklovita, pridáme 100 g kur.prsia, posypeme asi 1 PL sladkej červenej papriky a 2 PL kari korenia. Podľa chuti osolíme, pridáme troch apálivej papriky a podlejeme vodou a dusíme. V polovici dusenia vložíme niekoľko väčších celých ošúpaných zemiakov a dusím do mäkka. Medzitým si uvaríme ryžu.
a nakladaáme na tanier týmto spôsobom:
na tanier dáme troška ryže (treba pokryť celý tanier v tenkej vrstve), na ňu dáme mäso a 1 zemiak a posypeme hrozienkami, pokrájanými banánymi, ananásom, neslané kšu oriešky a kokosovou múčkou. Na konci pridáme nakrájané na kocky paradajky, uhorky čerstve a cibuľu. V lete to môžu byť aj broskyne a melon.
Mäso a ryža musia byť horúce!

tak toľko recept. Píšem ti ho tak, ako som ho dostala aj ja.

eviqa
23. apr 2010

no ešte k tej gramáži mäsa, ja ked to robím, tak to robím tak, že koľko porcií, toľko kúskov mäsa a zemiakov. 😉

eviqa
23. apr 2010

inak, vyzerá to dobre a dobre to aj chutí. Vieš si to sama naaranžovať ako treba.

eviqa
23. apr 2010

perla, žeby v domácich potrebách sa dala? 😀

perla200
23. apr 2010

no ale ten druhý recept to je na mna moc🙂))))))) ja som začiatočníčka....vidís skúsim pozriet🙂)))))))))) kua že ma to nenapadlo🙂

martinex
23. apr 2010

eviq to je dobreee..taka kombinacia by ma nenapadla.... dakujem... nieco pospekulujem a snad vymyslim 😀

zuzujan
23. apr 2010

ahojte, mati chcem ti poradit super recept.....tiez som ho varila pre svokrovcov ked sa po dlhsej dobe vracali z cudziny a hrozne im chutilo. Je to rychle, jednoduche, robi sa to v jednom plechu a vyzera to fakt slavnostne, odporucam
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22169

inak baby dnes vnoci horor, pipal senzor dychu, skoro som umrela, malu som prebrala, nastastie dychala, ale potom nemohla 2 hodiny zaspat, chuda moje
vsak ten senzor funguje aj ked mala stoji v postielke, aj ked je v jednom rohu alebo v druhom, ale ked v noci pekne lezkala na chrbate a spala a ono to zacala jacat.......teraz stale rozmyslam, ci naozaj prestala dychat alebo co ☹

eviqa
23. apr 2010

zuzujan, aj nám sa to stalo, a to sú teda riadne nervy. A ako píšeš, tiež som rozmýšľala a bála sa. ale už nech sa stlao čokoľvek, chvalabohu, že zapípal

aj to mäso je dobré, robili sme ho.

perla, však ten druhý recept je veľmi jednoduchý.

martinex
23. apr 2010

zuzi dakujem za recept 😉

eviqa
23. apr 2010

marti, dobré a aj to dobre vyzerá, také farebené 😉

martinex
23. apr 2010

baby a co keby som spravila kuracie rolky, plnene sunkou,mozarellou a pripadne nejakymi bylinkami... to by som hodila do misi,zaliala besamelom a v rure upiekla...to by slo,nie?
a k tomu zemiaky,len neviem ci varene,ale asi skor pecene....a nejaky salatik, len zelena trava s balzamikom,mozno rajcinou

eviqa
23. apr 2010

marti, to znie dobre, potom rolky na tanieri rozkrojíš a vyzerá to eňo-ňuňo. Ale asi by som nedala bešamel. Len by som ich narýchlo opiekla na oleji a potom dala zapiecť, zaliala smotanou rozmiešanou so syrom. a zemiaky asi pečené a šalátik

bagaja
23. apr 2010

no dakujem za typy na nedelný obed 😉

eviqa
23. apr 2010

marti, ešte som nerobila mäso s bešamelom, tak preto by som ho nedala. Ale možno to chutí dobre. Neviem 🤐

bagaja
23. apr 2010

jooj baby a teraz som vysávala a zas mi tak raflo v tých krížoch ja už som uplne v koncoch ☹ ☹ ☹

martinex
23. apr 2010

baga tak aspon vies,ze vysavat uz nemas 😉

eviq besamel bude hustejsi...ale moze aj smotano dat...sak to uvidim...a jasne,masko by som najprv opiekla,aby sa zatiahlo...
este ma napadlo,zeby som mohla varene zemiaky spravit,ale nove,male v supke... no musim kuk co mam v ladnicke a co treba dokupit 🙂

bagaja
23. apr 2010

Mati a bešamel - mlieko s múkou? či ako?

bagaja
23. apr 2010

hej a vysávať už nebudem, ešte by trebalo zotireť dlášku ale to bude musieť mm....

martinex
23. apr 2010

baga hej, plus este syr by som tam nastruhala a dala bylinky

eviqa
23. apr 2010

marti, a už sú nové zemiaky? ja som ešte nevidela. Síce na nákup u nás chodí iba mm, ja občas, ale s novými to bude mňam

bagaja, ja práve pre kríže rozmýšľam, či vysávať. Ale trebalo by. Neviem, či len tak neutriem zem s mopom na suché utieranie.

martinex
23. apr 2010

eviq ja som kupila v tescu...len mm zobral balenie,kde boli prevazne vacsie...tak musim kuk ci tam nahrabem dost malych a ked nie,kupim dalsie

eviqa
23. apr 2010

tak my do tesca nechodíme, máme to dosť od ruky a mm nakupuje väčšinou po ceste domov. Ale musím ho poslať tam, už by som si aj dala nové zemiačky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre