Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
14. okt 2009

bagaja doslo.. ale tie fotky su uz dost male na to aby som ich este zmensovala .. aspon mne to tak ukazuje ze maju okolo 280kb.

lulu73
14. okt 2009

baga...ako ta tak citam, co mate dnes vsetko noveho, zbehni si ty do lekarne pre ten Sativol a necakaj na mna 🙂

martinex
14. okt 2009

babul sak to,ze ho nemam kam dat.... a fakt sa mi nechce ist v tomto pocasi von.... ja dufam,ze toto blbe obdobie coskoro skonci.... a zase bude mat rezim ako predtym

lulu73
14. okt 2009

babulka....uzasny certik je Ninka...my sme vcera dali sponku pri vycesavani...mastne vlasy a sponka 🙂 moment, pridam foto

babulka123
14. okt 2009

matka urcite ano.. nebooj ver tomu . o chvilku budu menej spavat a uz len 2x denne. ale aj tak velmi to chyba. .a hlavne im..

bagaja
14. okt 2009

babula už som na to prišla podla tvojej inštruktáže, čiže supiš a už sa na to vybodni idem to zmenšiť

lulu hej asi pôjdem a hned mi bude lepšie, ja by som potrebovala opium 😉

babulka123
14. okt 2009

bagaja to som rada..a inak to dlhovlase s malou na rukach to si ty? symatacka..

lulu to je ten spravny cas robit uzasne foto. inak ja som dnes kukala malej do hlavy a uz tam nic nevma takze to pomaha

babulka123
14. okt 2009

lulu mala je super..

lulu73
14. okt 2009

dik...u nas je koniec sveta a vychrica a 3x uz vypli elektrinu

martinex
14. okt 2009

lulu mala je uzasna 😀

lulu73
14. okt 2009

dik 🙂

bagaja
14. okt 2009

no pridala som fotos...kuki,
babul to dlhovlase je moja segra, Petkina krstná

lulu mala je supiš...závidim vlásočky my nemáme nič, sponky tak skoro nebudú 😀

bagaja
14. okt 2009

baby a ako dáte do albumu to že Vám počíta koľko ma maličká týždňov, dní... a obrázok pri tom?

kolka1
14. okt 2009

Ahojte,

Lenka, Matka dakuje za gratulacie.

Lenka tak vidim, ze najskor sa 9 mesiacov postis a potom nevies co so sebou a pretahujes uz aj kolotoce 😀 😝.

Lulu mala je uzasna a vidim, ze si uz prudko uziva kupanie, je to super.

Babul a malu aj lockach na balkone v kocari alebo polozis donho a spi? Prosim to co popisem nizsie nech sa nedostane do tiiiicka. Viem, ze urcite nie ale toto je len medzi nami a do prace to nepatri.

Tak my sme zabsolvovali vysetrenie na nefrologii a zistili nam dilataciu duteho systemu III stupna. Mame prist na kontrolu 9.12 a ked bude nalez taky ako dnes, pripadne horsi tak nas hospitalizuju. Pre info po porode 10.8 sme mali I. stupen, 14.8 uz II. stupen takze zatial velmi optimisticka v tomto nie som. Ak by nas hospitalizovali tak budu vysetrovat kontrastnymi latkami a inymi sposobmi, ci nema zuzeny mocovod, ak ano tak pojdeme na operaciu medzi 3 - 6 mesiacom a ak nie tak nas budu iba sledovat.

Zaver je taky, ze je dobre, ze to sledujeme. Toto ochorenie ma V. stupnov a v tom piatom prestava oblicka fungovat. Takze ak by sme to zanedbali a nesledovali tak sa mozeme dostat do V stupna cestou zuzeneho mocovodu.

Takze baby vyprdnite sa na vsetky depky a spliny vsak kazda z nas uz zazila v zivote tazsie chvile ako je vycerpanost pri novorodencoch a teste sa, ze mate zdrave deticky a uzivajte si s nimi kazdy okamih, oni vam to vratia 🙂.

kolka1
14. okt 2009

dakuje = dakujeme

lockach = lockas

lulu73
14. okt 2009

kolka...cauko...nuz vysledky veru nemate ukazkove, ale ani beznadejne...musis to malemu cele vysvetlit a davat mu stale vela pozitivnej energie...vravi sa ze deti nam uz teraz rozumeju co vravime, ako sa citime...su ako spongie

mas pravdu,depky z unavy,reflux a pod je trt

my ideme k dr.3.11., posunuli nas dnes....a doma sme vsetci prechladnuti a mala kycha

kolka1
14. okt 2009

Prislo mi to luto v aute, tak som slzu utratila a drobec sa na mna dlho a intenzivne zapozeral, az som chytila vycitky. Je to presne tak, oni to citia takze toto bolo naposledy. Stale rozmyslam, ze co ma to ma naucit. Inac vcera bola u mna kamoska a som jej licila, ze ako super ze som rodila v lete, lebo v zime lezat v nemocke ked je o 15,30 tma je o nicom. V lete som takto riesila lezanie v nemocke a nakoniec som lezala skoro mesiac, a sekciu a nakoniec som aj rodila sekciou. Zeby som vedela carovat? 😅 Uz si radsej nic nemyslim.

Emca ma silnu a okamzitu imunitu z materskeho mliecka, ona to ustoji. My sme to tiez zabsolvovali asi pred 3 tyzdnami a drobec to nechytil. Horsie je to podla mna s nasou imunitou 😒. Lulu a vam budem drzat palceky aby vsetko dobre dopadlo aj urcite aj dopadne 😵.

kolka1
14. okt 2009

Inac dnes som po nemocke kupila na meniny taku hracku - mobilny telefon je z plysu a ma 4 gombiky a kazdy vydava inu melodiu. Uplne to zere a skeri sa na to 😵 😵 😵 . A este dostal zavesneho levika na hrazdicku aby mu dodaval energiu na prekonanie nepohodli 😵.

A este som chcela tie Kramare to je hnus, pfuj, pfuj.

lulu73
14. okt 2009

opravujem sa, vichrica je s makkym i

facovka
14. okt 2009

kolka, pekne si to napisala, my sa to opustame ze nam deticky placu stale, a co by niektore zeny dali za to mat zdrave babo ,aj ked revuce 😨
nahodila som nejake fotecky nove 🙂
ja idem zajtra so sebou na kontrolu akoze po 600nedeli.. 😒
inak to pocasie, no bleeeeeeee 😝

babulka123
14. okt 2009

lulu nech zije zahorie..

kolka nebooj je mi to jasne..a maly bude urcite ok. co nas to ma naucit.. byt silne a to ze sme matky a sme zodpovedne.. uz to nie je len o nas ale aj o nich.. ja si to zakazdym hovorim ked sa na nu pozriem..
len nerozumiem co ci robim s malou na balkone? ak myslis ci ju vozim v kocari alebo "kocikujem" tak ano obcas ale poobede vacsinou este v pohybe davania zavrie oci a je tvrda..

dnes to bolo super, takze uvidime co prinesie zas zajtra .. my uz spime, snazim sa jej to posuvat kvoli posuvu casu ale aj tak mi to vyjde tak ze 19:45 je v postielke .. no co uz tak bude chodit spavat o siedmej potom..

kolka1
14. okt 2009

Babul hej, ci aj kocikujes. Ale tato zima je riaden uspavak. My sa teda budime v noci ale uz druhy den mam pocit, ze sa drobec ulozil cez den na zimny spanok. Normalne mam problem ho zobudit na kupanie vecer. Zamrnka si ze chce papat a spi dalej, normalne nechapem 😉.

Fac, Oli ma riaden sibalsky kukuc. Ty mas teraz urcite "zahul" ja Ta obdivujem za to, ze si sa na to dala ale vies, ake to bude super o rok, rok a pol ked sa Ti drobci vyhraju? QA my tu budeme riesit ako zabavit krcpcov a ci im "stacime" pri hrani 😉.

babulka123
14. okt 2009

kolka ako ti spi maly? lebo ja som dnes aj budila .. neneham ju spat az do vecera ale najneskor o pol 6 budim.. a o pol 8 je v postielke okupana, a spi..

a ja vam poviem som znovazrodena.. okupana { po roku som si dala kupel} umyta hlava, zhodena srst { 😀 😀 😀} no proste paraaada.. idem kuknut Kosti na JOJ a spat.. a zajtra krasny den.. dufam ..

lulu73
14. okt 2009

babul aj ja som dala kupel, oholila sa, precitala si knihu (par stran)...dokonca som si urobila pedikuru a ponatierala som sa pletovym mliekom...a citim sa fajn, az na to prechladnutie a bolest hlavy, taka tupa...ale inak fajn,fajn...zeby zaberali homeopatika na nervy?

kolka1
14. okt 2009

Babul, vcera od 15,10 mam pocit, ze spi furt. Vcera bol od 15,10 hore hodinu vecer co sme kupali a inac spal. Aj jest si pytal v polospanku. Dnes bol hore bol u doktorky 1 hodinu, dnes pred obedom 1,5 hodiny tak isto aj poobede 1,5 hodiny a vecer 30 minut na ocistu. Ale mozno je aj unaveny z toho vysetrenia.

lulu73
14. okt 2009

kolka...bud rada ze spinka a spi s nim 🙂 ved on rastie, musi veeela spinkat...ty zase az tak veeela nie, narastla si uz dost 😝

sisulka7
15. okt 2009

baby prestahovali sme sa od nasich do nasho zrekonstruovaneho bytika a odtedy mame s malou hrozny boj, vcera cez den skoro vobec nespala a vecer zaspala az o pol druhej, normalne padam dolu hubou od unavy. tajne vam zavidim to ze chodite spinkat o pol osmej, nasa vtedy zacina svoje vecerne pasmo placu a my sichtu nosenia, ktora pri stasti trva do jedenastej ale vacsinou dlhsie. ☹ nestiham pri nej nic urobit, lebo ked je chvilu v klude odsavam, aby nasa mala pohodlna hladoska mala co jest. myslela som ze by mohla byt hladna ale priberame dobre, tak ja uz neviem.

martinex
15. okt 2009

ahojte..

to co je vonku za pocko?? dazd so snehom!!! no dovi dopi...

a my sme vcera spali iba 1 hodinu..cely den bol hore,mrncal,plackal..no zleee...vecer nie a nie zaspat,nakoniec o 10tej sa mi ho podarilo uspat....a od 4tej rana,kazdu hodinu hore...teraz sa hra v postielke,tak dufam ze mu to chvilu vydrzi... ja len dufam,ze zase nabehneme na nejaky system,lebo toto je na maslu 😖

babulka123
15. okt 2009

ahojte, ja som dnes 1?

no spali sme do pol 3, ani dudel nepomohol, takze som dala flasku a zaspala hned, spala do pol 8. a teraz o pol9 zaspala znova..

sisul.. nezmenila si neico? nieco jej vadi, skus ju ulozit skor..

inak holky neviem ci ste dostali alebo nie taku brozuru v tcyh uvodnych pakoch z nemocnice ze "Mama a ja od narodenia po 1 rok" ale je to super, je tam kopec zaujimavych veci... myslim ze je to aj na tomto linku...
niektore veci sa oplatia precitat si , hlavne co sa tyka spania a ukladania...
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1648/do...

martinex
15. okt 2009

babul to bolo v tej krabici co sme dostali.... naozaj kopec dobrych rad..uz to mam preluskane

inak ked mi bude maly takto o nicom spavat,ja netusim ako budem robit diplomovku...uz musim zacat a asi to budem robit po nociach..sak spat mi staci aj 3 hodinky,nie? 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre