Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

leri
16. jan 2010

a co ste si dnes vsetky zobrali neplatene volno ci co 😀

deina2005
17. jan 2010

dobre ranko
🙄

facovka
17. jan 2010

bre ranko,deina co taka smutna 😒
u nas tv bezi nonstop cely den,a my sme stale v tej jednej izbe, takze asi tak,ale deti to ani nevnimaju, iba ked ide reklama akoby spozorneju inak maju na haku 😀 aj tak je to iba ako podmaz...este teraz ,fifo bude mat skoro 2roky a nejavi nejao zaujem, takze ani nevnima ze by to bolnejaky bonus abo tak,sem tam rozpravka,ale to vydrzi sa sustredit tak 5min 😉 takze neriesim,nezakazujem 🙂

rene82
17. jan 2010

bré ránko. dáko sem nestíham chodiť a už vôbec nie dočítavať. s tou telkou je to u nás tak, že malá sa na ňu občas zadíva, ale či to vníma, to neviem. skôr ju to "baví" preto, že sa tam dačo mihá a bliká.

a chcela by som vás poprosiť o radu. budem rada, keď dakto pomôže.
- keď preváram vodu napr. na zarobenie kaše či čaju, robí sa mi tam taký povlak na nej (ako keby vodný kameň). je to na závadu? alebo to preváram zle?
- to isté mi robí, keď sterilizujem (v hrnci). potom tie veci treba ešte vyutierať alebo prepláchnuť pod vodou? alebo to tiež nie je na závadu, keď mi po vyvarení ostane fľaša a všetko ostatné také biele.
- varenú mrkvičku iba roztlačenú vidličkou mi úplne odmieta, ale keď jej dám z fľaštičky od hipp-u, tak tú zje. môžem jej dávať iba tie, alebo ju dáko nútiť jesť klasicky varenú zeleninku.
- a čajík varím už asi 5 dní, ale vôbec ho nechce piť. ona sa s cumlom na fľaši skôr hrá, má to za hryzátko. a keď jej trošku čajíku vykvapne do pusy, tak sa strašne zaksichtí. mám jej ho skúsiť dávať z hrnčeka (tie plastové so sosákom)?

bože to je otázok. nechcem vyzerať ako dementná, ale pre tamarku chcem iba to najlepšie 😵

missy97231
17. jan 2010

dobre ranko,. fac, s tou reklamou je to u nas rovnako 🙂 maleho zaujme akurat reklama, a tiez bezi tv v kuse 😅

martinex
17. jan 2010

ahojte...

u nas tvtiez ide skoro v kuse,maly sa sem tam zadiva, ale nejak to neriesim....

rene no neviem ci sa da voda zle prevarit.... skor asi kanvicu vycistit od kamena vodneho,lebo inak neviem kde by mohol byt problem..mne sa nic take nerobi... alebo potom vodu,ci nemate nejaku "divnu" ak davas z vodovodu... skus prevarit kojenecku a uvidis,ci bude povlak alebo nie
s mrkvou ti nepomozem, to skor sa lekarky spytaj..aby ti aj neskor neodmietala zeleninku... nam tiez najprv nechutila ale zvykol si a postupom casu pekne papa
a cajik mne pil v pohode od zaciatku..ale tiez sa hra s cumlom... pripadne jej skus iny caj kupit,mozno ten co mas je prilis aromaticky,alebo jej proste nechuti... ja mam od teekanee-detsky caj a malemu chuti 🙂
snad som pomohla

perla200
17. jan 2010

ahojte....no my podobne....ako mala vydrží pri tom bebe tv aj pol hodinu ale nepozerá vkuse....len ak ju niečo zaujme.....

ja preváram len lucku a to na varnej doske v hrnci.... a potom si to prelejem do flasky od Lucky a tak jej to zarábam....nenút ju rene ak nechce...čo si s tým pomôžes?
my mame už týžden tú istú kasičku - mrkvu, zemiak karfiol...to jej najviac chutí tak jej to dávam....ani neskúsam iné načo? potom neskôr dám do toho mäso.... a večer mame kasu bananovú zatial....iné chute neskúsam zatial.... kedže teraz mame nové mliečko resp. to isté len s laktozou ale to jej berie ty kokso....je sladké tak ho tak zbúcha 200ml ako nič.....tak sa tomu tesím, zatial žiadne vyrážky a kakanica dva krát denne....takže som spokojná.....

rene82
17. jan 2010

no veď práveže preváram iba lucku a aj na tej sa mi robí taký povlak. a aj keď z toho robím čajík alebo tú kašu, tak tam plávajú také maličké biele kúsky - vždy.

a ešte jedna vec. napr. po varení mrkvy zostáva hrniec zafarbený, ale aj pri preváraní vody ostáva vodný kameň. môžem čistiť hrniec normálne jarom a práškom? alebo to sa ešte nesmie. zatiaľ všetko umývam iba teplou vodou a zvlášť na to určenou hubkou

rene82
17. jan 2010

a preváram v hrnci, nie v rýchlovarnej konvici. len pre poriadok 😉

leri
17. jan 2010

kokos, to mna v zivote ani nenapadlo umyvat hrniec inak, ja aj flasku umyvam normlane aj lyzicku alexovu a potom to dam vyvarit a hotovo........a to ani nie vzdy vyvarim.......... 😖

uankab
17. jan 2010

ahojte, nas zasa posledne dve nocky trapilo brusko... fac, vy ste ako na tom? uz vas prestalo?
musis ist pospratavat vsetky veci a pozehlit, teraz som stale prala posledne dni, v utorok rano letime domov, tak musime zacat balit.. a Magdalenka ma este stale sopliky, dufam ze bude ok 😅 ... odsavame stale...

z.vrablova
17. jan 2010

Rene... ja to neriesim, od zaciatku umyvam vsetko jar-ou a Kristinkinou speci hubkou, Bebu robim z vody z vodovodu, prevaram v kanvici... tiez sa robi povlak (resp. vodny kamen), castejsie vyvaram octovou vodou. Myslim, ze v slovenskych domacnostiach je to normalne, kedze mame tvrdu vodu. Ked som bola v Skotsku, tam vodu zmakcuju, o kameni ani slychu, dokonca aj do zehlicky som davala vodu z vodovodu...
A ja ked vyvaram, tak to hned aj umyjem jar-ovou vodou a je to lepsie (aspon o nieco)...
Keby som po UM neumyvala flase saponatom, tak ich mozem onedlho vyhodit... su "mastne"..

z.vrablova
17. jan 2010

a hrnce samozrejme tiez saponatom ako ostatne riady

bambi02
17. jan 2010

ajojte, konecne chvilka "volna" 😀
ja davam normalnu prevarenu vodu...nakupila som aj Lucku, ale je na klasicku vodu zvyknuta od narodenia, tak neriesim...
tiez si myslim, ze skus najprv vycistit kanvicu od kamena a uvidis ci sa to tam bude robit....
a lyzicky, ktorym davam kasicky nevyvaram, umyvam ich uplne normalne pod tecucou vodou....dufam,ze som kvoli tomu neni zla matka..ja som sa teda vypytovala aj maminy aj krstnej ako to robili oni pri nas, ked sme boli mali a sme tu a zdravi bez nejakych problemov...ono, kazdy mi poslednu dobu hovori, ze cim sme na detusiky haklivejsie, tym budu nachylnejsie na choroby..ze ich treba zacat teraz po tom polroku uz zvykat aj na nejake tie bacily...neviem co si o tom mysliet, ale v podstate asi na tom neico bude....tiez dudlik ked padne na zem (teda u nas doma), tak ho umyjem pod tecucou vodou a prevaram ich iba 1-2x denne, nie zakazdym tak ako som to robila na zaciatku az do toho 5-mesiaca....
a co sa tyka cajiku...Adelka vobec nechcela caj - od narodenia az do nejakych 4 mesiacov, stacilo jej mlieko a ked vypila trochu caju -ci uz sackoveho detskeho alebo sypaneho fenykloveho, vzdy mi ho vyvracala....potom som jej kupila ten granulovany - co by sa moc nemal kvoli zubom - a ten je oka..negrcka mi ho, a od smadu ho vypije kopec, co som moc rada, lebo som sa stale stresovala, aby nebola dehydrovana...tak neviem. zatial zubky nema, hadam jej to az tak neuskodi a casom hadam prejdeme uz bez problemov aj na iny caj...

bambi02
17. jan 2010

a co sa tyka TV, tiez bezi cely den a tiez nas zaujimaju len reklamy 😉 ..to je normalne..rychlo sa meniace obrazky farebne...to uputa...inak je to pre deticky nuda....akurat mam vzdy strach ked mi v bezke dobehne rovno pred TV, tak to vypinam..inak pohodka.

z.vrablova
17. jan 2010

Bambi... ja cumel vyvaram max 1x tyzdenne... umyvam ho po tecucou vodou 1-2 denne a samozrejme, ked mi spadne na zem vonku... ak spadne doma a nie su na nom nalepene vlasy, nerieism... Flase tiez vyvaram asi raz tyzdenne (resp. , ked si spomeniem..)... dokonca poznam mamicky, co detom prestali po pol roku zehlit... ja sice zehlim stale, ale zese nekmitam okolo Kristinky s antibakterialnymi prostriedkami... nech si pomaly navyka na bakterie okolo nas, nemozem ju drzat v bavlnke a vonku ju ofukne vietor a prelezi tyzden....!
Ja davam sypany HIPP caj, ale polovicne mnozstvo ako je napisane v navode... tzn. na 100ml davam polovicu lyzicky, to potom nie je tak sladky a malej stale chuti... cistu vodu nechce. Alebo je uvarim vrecuskovy caj a dosladim pol lyzickou glukozy (v prasku) na jeden pohar caju 200ml...

missy97231
17. jan 2010

ahojte. prajem peknu nedelu 🙂
jejda, to fakt na umyvanie pre krpcov, mate specialnu houbicku??? ja teda umyvam misku a lyzicku normalne hubickou co mam na umyvadle 😒 maly mi flasu teraz odmieta, tak to neriesim,,, ale prve mesiace som vyvarala po kazdom pouziti 🙂 ale teraz ked som mu skusala aj cajik, tak som nevyvarala 😝

facovka
17. jan 2010

uanka,nie sme ☹ stale ho bolieva,tlaci,prdka, nevie sa sam vykakat,ked uz tri dni nekaka musim mu teplomerom pomoct 😔 ja uz neviem...ale take tie echt koliky uz nema ze vecer 2-3hodky rev jak na raty, len proste uboleny, ufnukany a tak...ked ho zabavam trochu vie zabudnut,akonahle chce zaspinkat alebo papa, je to des 😒

facovka
17. jan 2010

btw. nezehlim nic,sak kazdy den periem pracku 😅 to by som otrok zehlenia bola..ked je uplne ze krave z pysku tak zehlim,ale inak ee...vyvaram priebezko...ale urcite nie kazdy den...a umyvam kefou na flasku co mam priamo na flasticky + na dudlik...ale bezne aj hubkou co mam na umyvadle... 😉
a neviem uz kto spominal,aj mne sa na prevarenej vode roby taky povlak,aj ked nenechavam jasne ze na druhy den tu z predosleho dna,ale proste je to od kvality vody,asi dost tvrda, tedaaj vodneho kamena habadej...a kanvica je cista tak to bude vodou 😠

bambi02
17. jan 2010

z.vrablova: tak priznam sa, ja flasky vyvaram po kazdom pouziti v mikrovlnke - mame sterilizator..lebo malá mala raz brutalne hnacky, az tak ze mala uplne bolavu ritku a trosku sa bojim....ale ostatne pohodka...
s tym zehlenim: teraz prvy krat som nestihala zehlit, tak som jej niektore veci len poskladala a tie co boli moc pokrcene mam pripravene na zehlenie...ale vzhladom na to mnozstvo pradla co teraz zaspini tym ugrckavanim a papanim kasiciek (to jedlo je vtedy fakt vsade), tak nejak nestiham 😒
inak s tym sypanim cajom - my sme to robili podla navodu (mali sme sypany z lekarne, ale nebol to hipp), ale mam pocit akoby bol na nu dost silny..mozno preto z neho vrackala....a inak nesladime..

facovka: a ked ho nechas chvilku na brusko, tak to nepomoze? alebo ta poloha na letca? nam to brutalne pomahalo...a teraz hlavne ked je na brusku, tak uprdkava a potom ma pokoj....chvalabohu musim povedat, ze mame s tymto uplny pokoj....ja som malinkej nijak nepomahala (ani teplomerom ani rektalnou), iba masaze, hojdanie, poloha na brusku a tak...a uplne jej to preslo....kamoska davala rektalnu hned jak mrnkol malinky a doteraz sa jej bez rektalnej ani nevykaka...

bambi02
17. jan 2010

halooooooooooooo

lulu73
17. jan 2010

ahojte

rene, mne s arobi to iste co tebe...ked vyvaram cumel a flasku v hrnci a potom tu flasku vyberiem, je taka akoby matna a je na nej taky prasok...obcas oplachnem obcas nie a prevaram na sporaku v zvlast kupenom hrnceku Lucku a tam sa mi robi brutal vodny kamen a povlak, ale tak ako to je, tak to nalejem do flasky. Prejdem na vodu z vodovodu a budem varit uz iba v konvici, ked dominam Lucku. Mam este nejaku flasu dve.
Jarou neumyvam, tych par dni co som davala UM tak som flasku aj dudel dala do umyvacky a pred jedenim som to este vyvarala 5 minut.
Ale cim je dieta starsie, tym mensie ceremonie treba robit. Padnuty dudel, lyzicku a pod umyvam pod tecucou horucou vodou. Myslim ze to vyvaranie a sterilizovanie je skor na mieste pri novorodencoch.

bambi02
17. jan 2010

jj suhlas lulu

lulu73
17. jan 2010

a este jeden tip pre tie ktore ho este nepoznate....dajte do konvice namiesto octu kyselinu citronovu...cisti fantasticky a nesmrdi

lenka_66
17. jan 2010

ja som uz skusala vsetky vody a z kazdej mi ostava ten biely sajrat.no prisla som na to ze to staci len normal s kefou na flase vycisti .cca 2x tyzdene cistim konvicu a termosku.

lenka_66
17. jan 2010

u nas bezia hockedy naraz aj 3 telky , takze neriesim.marek sa obcas zadiva ale to len.umyvam normalne saponatom ale flasu mame sklenenu tak tu staci iba oplachnut vodou.vobec sa nezanasa tak ako plastove.a nevyvaram no obcas ak robim caj abo kavu a zvysi voda najem do flase a necham kusok postat.cumle len oplachnem tou vriacou.

kolka1
17. jan 2010

Ahojte,

v prvom rade gratulujem Pauluske k ocakavanemu prirastku 😵 😵 😵. Viem ze je to sok, viem si predstavit ake to bude narocne ale ked budu mat drobci dva roky tak to docenis, vyhraju sa sami a budu z nich tazky partaci.

Nacali ste zaujimavu temu ohladom toho, aku vodu zarabate a z coho davate babatkam. Nasla som zauimavy clanok pise sa tam, ze na vacsine uzemia su kvalitne pitne zdroje a teda mozeme davat babatkam aj vodu z vodovodu. Ale je dobre si to overit na Regionalnom urade verejneho zdravotnictva. Snazila som sa vygooglit, nepodarilo sa. Viete sa niekto na to kuknut, pripadne nepoznate niekoho kto tam pracuje ze by sme si overili?

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

A za nas velka novinka. Mame prvy zuboooook, sa tesim, tesim, tesim 😵 😵 😵.

bambi02
17. jan 2010

jo my mame len sklenene flase, lahsie sa udrziavaju, a chladi alebo ohrieva jedlo
gratulujeme k zubku!!!parada!!

bagaja
17. jan 2010

ahojky

och aká som ja krkavčia mať: cumel nevyváram vôbec, iba prvý krát, inak umývam pod tečúcou vodou, ale mením jej ho dosť často a malej nežehlím nič, iba šatičky a rifličky, bodynká iba poskladám 😖 a vôbec ma to netrápi 😉

no a my sme mali krásny vík..včera sme boli na prechádzke v Tatrách, krásnučko bolo a dnes sme boli lyžovať, konečne po dvoch rokoch malá bola u babky a my sme si dali iba dve hodky ale na začiatok stačilo, joooj paradička 🙂

a zistila som že malá plače preto lebo vôbec nie je hladná, čiže už nepapáme každé tri hodky ale každé štyri....takže nechápem ale zrejme jej to stačí

kolka gratulka k zúbku

lulu73
17. jan 2010

kolka...ja viem ze petrzalka ma jednu ak nie najlepsiu vodu z BA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre