Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
1. nov 2009

kolka krásnu mate váhu, darmo chlapi sú chlapi...

no a nepochopila som to s kojením 12 hod z jedného - to ako cez den kojíš iba z pravého napr za každým a v noci z druhého?

my máme večer problém s tým že okolo 16.00 sa zobudíme a potom už nespíme aked ju ideme okolo siedmej kojiť tak je taká unavená a nervózna že nechce ťahať, len plač a plač a plač a niekedy zaspí bez jedla ☹

bagaja
1. nov 2009

no idem ja do hajan lebo som úplne grogy, dobrú a pokojnú nocku všetkým

kolka1
1. nov 2009

Baga ano, presne tak kojim 12 hodin z jedneho. Toto iste robil Boris, teraz sa snazim radsej kupat skor a potom je to celkovo v lepsej pohode.

babulka123
1. nov 2009

no baby .. dnes zacalo to rano obchodom , potom 6x pracka, vyvesat, prezlecene pradlo, umyte vsetky okna , navareny obed, upratane izby, umyty prach, pozehlene... marek vysaval.. som uyuuuuuuplne mrtva.

perla200
1. nov 2009

kolka....vy ste si presne ako my 😒
ale nasa už tretiu noc spí v postielke...ako zázrak boží...ale ešte mrnká a nepáči sa jej ale zaspí....uvidíme možno si zvykne...ja som jej vieš čo urobila? obyčajnú plienku zlož na takú akoby valec...proste po dlžke a prilož jej to k tváričke z jednej aj z druhej strany...ona si to chytila ručičkou a zahajala...a na ručičky teda pri ručičky som jej položila plysovú hračku nech ma nejaký mantinel....a spinká zatial..

dnes mala simča oslavu mením...pozrite na FB sú fotky

lulu73
1. nov 2009

kolka....kolko vazite????? 😲 no to je sila...my ideme do poradne v utorok a vahu som nakoniec nekupila, lebo mi ju cela rodina vyhovorila...ale kupila som tu deku a uz aj prisla...Emka na nej vydrzi cca 15 min a potom je plackava...oci vyvalene, pozera, pocuva, smeje sa....

bio gaju mame od narodenia v chladnicke, dala nam ju nasa Dr. ale ja som ju nedavala...zato ja uz tyzden beriem probiotika, tie co aj Slavkicek raz pisala ze berie...mala bola ok a dnes po dlhej dobe zase koliky...nuz skusim dat aj ja bio gaju...tusim 5 kv denne vravela

baby, ja zabudam davat malej Vigantol ☹ kua, vzdy ma to napadne ked uz spi a pritom ho mam cely den na ociach na stole

babul...sikovna si, co dodat...ja som iba prala, nevyzehlene, nenavarene, neupratane, ale zato mm spokojny 😝

perla200
1. nov 2009

lulu ten vigantol je dôležitý...aj ja som to zabúdala ale doktor ma na to upozornil tak si dávam pozor

akú deku si kúpila lulu?

babulka123
2. nov 2009

dobre ranko.. babyyyyyyy od pol 8 do 6:15 do rana.... {aj to som jej uz ja dala mlieko ze uz musi byt hladna a ona este spala..aka som blba... }
samozrejme od vtedy je hore ale nevadi...
v noci len mrnkla isla som tam , dala som dudel a prykrila som ju lebo bola chladna a ze idem na wc a potom uvidime co bude... a pridem spat a ona tvrda ako stolverka..tak tom ju nechala tak ze aj tak asi tak o pol hodku bude hore.. noooo ani nie.. hehehe super..

sisulka7
2. nov 2009

tak babul gratulacia, nasa tahala skoro do siedmej. 🙂 ale vratili sa nam koliky, uz naozaj neviem, co mam jest. Ale vcera sme boli bez beby, zato dnes sa nam to asi nepodari,lebo maminka bola taka unavena, ze budik o jednej proste ignorovala a zobudila sa az o pol piatej. ☹ Ja som vcera odspala aj Chodura pri superstar 😢 , hlavne ze sa nato tesim cely tyzden. Poslednu dobu som neskutocne unavena a nic nestiham. baby, co kojite beriete nejake vitaminy?

bay
2. nov 2009

Dobre ranko 😉
Tak my sme dnes v noci boli hore kazde dve hodky ale skoro uplne presne na minuty. Rozdiel max 2 minutky 😀 😀 😀
Ako davate drobcov spat ked ich davate na vyvysene (kvoli refluxu?). Som totiz zacala maleho od soboty vecera davat na vyvysene (ale iba na noc), bo si v noci nechce odgrgavat a potom vracka 🙄 Cez den je uplne ok, len ta noc 🤐 Lebo ja ho davam na bok, ale od soboty sa mi takto prehne uplne do zadu a je ako luk 😔 a neviem ci je to pre neho dobre 😔

babulka123
2. nov 2009

sisul.. ona by mozno spala tiez. ale ja som ju o tej 6 zobudila tou flaskou..
keby som nedala tak mozno spi aj dotreaz.. heehe
zato teraz uz lomi zas asi hodinu a pol.. neviem dnes bude asi spat cely den... az rozmyslam ci jej nieco nieje..

bay.. mne sa tiez prehyna ale grgat grgame. ked mala vyvysenu postileku tak nevedela spavat..

bay
2. nov 2009

No on mi na tom v poho spi, len je prehnuty a to doteraz nebyval. Cez den grgame ze sa steny trasu ale v noci nie. To zaspi pri jedeni a grganie uz potom odignoruje 😝 😀
Sisul, ja nic. Teda vcera som si dala cecko bo ma skrabalo v hrdle. Ale dnes je to uz ok, tak zas nic 😉

stansun
2. nov 2009

ahojte u nas zacala zase mala spekulovat a od pol piatej zacina vzdychat, neviem ci tlaci alebo co ale normalne pri tom ma zatvorene oci a iba sa prehadzuje z jednej strany na druhu a to spi na brusku, hrozne mi to vadi lebo ja nemozem spat a ona tak isto 😖 a to uz som sa tesila ze nas to preslo

bay nasa spinka na brusku je to pre nu lepsie ako na chrbatiku 😉 a ona nevracia v noci ale zase cez den aj ked je na vyvysenom

babul porad recept preco ti mala takto krasne dlho spinka 🙂 u nas sa budime dva krat za noc

eviqa
2. nov 2009

pekné ránečko, my sme spali klasicky, od 20.00 do 6.00. Aj koliky nás našťastie asi opustili (klop,klop), i ked sme ich nemali často. Včera som mu prestala úplne dávať espumisan, tak uvdíme, čo to spraví.
bay, aj náš spí všelijako pokrútený, ale nechávam ho tak.

lulu73
2. nov 2009

dobre ranko

perla...kupila som taku interaktivnu deku, vola sa to detsky telocvik...drahe to bolo ako slak, ale malej sa to paci a duuuufam, ze ho vyuzije naplno ked podrastie...nad dekou su dve hrazdicky s hrackami a je tam taky vankusik na hranie na brusku a taky panel so svetielkami,pesnickami a zrkadlom ... objednavala som to cez net ... Kolka mi dala typ

my v noci spinkame stale rovnako...je jedno kedy ide spat, vzdy potiahne 6 hodin...raz sa stalo ze 7 a pol .... no a potom ju iba nakojim a spi dalej dalsie 2 hodiny a potom uz je hore...doobeda na brusku pospi od 1 do 3 hodin a poobede je to katastrofa az do kupania...nespi a nespi

a koliky sa vratili aj nam....ten plac je srdcervuci

babulka123
2. nov 2009

stan keby som ja vedela.. vidis sak som ju v strese zobudila. heheh

lulu73
2. nov 2009

asi sa pise tip a nie typ

adenka
2. nov 2009

dobre ranko...
tak domca mi vcera po 30ke nutrilonu ar zaspala poobede na 3 hodiny!!! normalne som chodila pozerat ci dycha...
tak po dokladnom pozorovani a v spolupraci s annag som zistila ze babulke sa presne po pol hodine vratia grcky... jasne ze ju to boli a potebuje to splachnut, tak preto si pyta prsko kazdu pol hodinu... ten nutrilon jej to asi zadebnil tak spokojne spala...len sa desim ze ju zasa zapecie ☹
dnes mi rano vypila az 2x30 nutrilonu, teraz spi na mne v manduce, tak ak sa do 15 minut nezobudi skusim ju dat do postielky...

babul kraaaasny spanok...my sme 2x hore v noci...

bay aj nasa mala spi na brusku...

lulu73
2. nov 2009

babul...presne viem ako sa citis...ked dieta place zle je, ked neplace tiez je zle...nasa mala bola taka v sobotu...rano sa zobudila o 9:30, usmiata...najedla sa a do hodiny uz zase spinkala do 14:00 ... zobudila sa usmiata!!, najedla sa a sli sme na detsku oslavu narodenin...tam sa usmievala, pozerala na deticky...nakojila som ju v restike, pokukala, posmiala sa a zaspala do 18:00 ... prisli sme domov, zobudila sa v autosedacke usmiata, okupali sme ju...stale mala super naladicku a po nakojeni si lahla v postielke s otvorenymi ocami a bez jedneho zamrnkania tam takto bola asi 30 min a zaspala....s mm sme sa zacali bat, ci je ok, ci jej nieco nepadlo na hlavu, alebo ci nie je chora, ci nie je apaticka a tak...my sme nevedeli ze mame dieta...bolo to neskutocne a ja sa snazim doteraz si spomenut co som jedla a pila, ze bola taka kludna

zato v nedelu sa zobudila s placoooom a s nim aj zaspavala a dnes to tiez vyzera skor na uplakany den....hrala sa rano na deke a odrazu strasnyyy plac...posrate koliky, alebo kyselina...vtedy mam chut najst vinnika a nakopat ho...len ziaden nie je...necham sa prekvapit aky bude ten dnesny den 🙂

lulu73
2. nov 2009

aden...a co ti poradila annag ked ste zistili ze sa jej vracia mliecko po pol hodine? my s tym mame tiez strasne problemy...mala mi stale prehlta chudatko...v podstate stale...my vobec nevraciame

adenka
2. nov 2009

no ona mi radila hned po nakojeni ju dat do nosica...nech sa vyhneme tomu dudkaniu hodinu a viac...tam ju uspat a mozem sa pokusit dat ju do postielky, ale len ak predtym nebola uz 2 hodiny hore. proste vynhut sa tomu aby bola hore dlhsie ako 2 hodiny (my sme skor riesili nespavost ako vrackanie). a vcera som jej pisala ze po nutrilone mi spi tak mi poradila kupit nutriton. tak dnes znehnem do lekarne a uvidime....
ani domca nevraci, len vidim ze sa jej to vracia ,kyslo sa tvari a potrebuje to hned zapit....

stansun
2. nov 2009

inak aj nasej Eme sa to asi vracia pretoze sa mi vzdy po pol hodine zobudi a potom tu nacvicujeme a niekedy este zaspi a inokedy uz nie ale to som netusila ze to moze matz toho ze sa jej mliecko vrati naspat 😖

adi ja som pocula o nutritone ze sposobuje bolesti bruska aj nam to odporucali ale bojim sa jej to dat

lulu aj my to mame takto isto ako vy niekedy je den uplne ako zo skatulky a inokedy je to tazka katastrofa 😅

adenka
2. nov 2009

lulu inak ta sobota krasny den....ked zistis recept tak cakaaaaaam 😵

stani domca zaspi az na prse...lenze nase posledne dni vyzerali tak ze hodina na prse a pol hodina spanku, z toho 15 minut este na rukach... to bolo na maslu...preto hladam nejake riesenie..
nutriton vyskusam... kazde babo je indivindi, tak budem dufat ze dominike pomoze...

adenka
2. nov 2009

stani a este annag mi radila davat jej len polovicnu davku nutritonu aby ju nezapieklo..mozno cela davka sposobuje tie bolesti...

stansun
2. nov 2009

adi ved vyskusaj, my to zatial ako tak zvladame aj bez nutritonu tak uvidim ako to pojde dalej

inak kedy budete babatka prikrmovat? Lebo ked sme boli my babatka tak nas prikrmovali uz pomaly v 2 mesiaci 😕 a kedze my mame reflux tak uvazujem ci nazacnem skor ako od pol roka

adenka
2. nov 2009

stani kojene deti od myslim od ukonceneho 6. mesiaca a deti na UM od ukonceneho 5. mesiaca

stansun
2. nov 2009

adi dik musim si to pomaly studovat lebo to ubehne ako voda 😉

adenka
2. nov 2009

ja uz na to tiez cakam...podla mna sa potom ten reflux vyrazne zlepsi...

babulka123
2. nov 2009

lulu sak to.. normalne rozmyslam co sa od vcera zmenilo.. iba tolko ze si dala vecer hodiknku spanku od pol 5 do pol 6.. ale inak bola pohoda.. neviem ..

alebo ze by to bolo tym ze kukala MASH {na FB su fotky} a ju to uspalo tak ako to uspava maminku.. hehehe cele tehu som pri tom zaspavala.. len zvucka a ja som tvrda.. milujem ten serial

adenka
2. nov 2009

babul ak tak ja zo zasady vzdy zaspim ked si pustim harryho pottera... ani jednu cast som nevidela do konca...tak zeby som to pustala malej?? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre