Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
19. okt 2009

bay hlavne vydrz.... chce to kooopec trpezlivosti.... ja som trosku polavila,ked tu bola draheho dcera a potom som mohla maleho ucit na zaspavanie v postielke znova 😠

prave sa inak zobudil...tak som mu dala dole plienku, dala som ho do postielky,dala som mu tam hrazdicku a pekne sa hra... debatuje a smeje sa 😀

perla200
19. okt 2009

bay - u nás je postielka strašiak....akokolvek spinká a dám ju do nej hned to zacíti že je v nej a spustí.....

martinex - super si si to vymyslela....aj nasa je ako anjelík od soboty...ale dnes sme isli s MM na nákupy spotrebičov do nového domu a prisla som domov - mamina ju strážila a plakalaaaa ani papat ani nič ale zaspala...asi nejak si myslela že sa už nevrátim🙂 a spinká nechám ju nech sa vyhaja síce ktovie kedy v noci zaspí ale nech..takto sa aspon ukludní

bay
19. okt 2009

Perla, to iste mame aj my 😀 😀
No v postielke s hrazdickou vydrzi dlho, aj si pokecaju 😀 😀 len spat cez den nie 😔 ale ja ho donutim 😀 😀

babulka123
19. okt 2009

matka ze 1:0.. zabavila som sa.. hehehe
chcem vidiet to skore tak cca v 17 rokoch..

inak co sa tyka spania, ja viem ze ja tu nemam co pisat lebo sak my spime stale {booooze ta bude ale bl...podla niektorych pravidiel ze? } ale skuste svoje pokladiky cez den ukladat spat niekde inde ako do postielky.
citala som v mudrej knihe ze v postielke by mali byt len v noci aby vedeli ze tam sa spi dlho..

ja malu davam cez den spat bud do kocika a ideme von alebo na balkon alebo na velku postel... v postielke je iba v noci a zatial to teda funguje .. klop klop klop...

co sa tyka rezimu.. no u nas si to panicka zacala troska posuvat vselijako ale zatial sme ok , spi hlavne cez obed, doobeda je to vacsinou hodinka, hodinka a pol, cez obed cca 3-4, a na vecer este asi tak hodinka, ale od tej pol 6 je uz hore az do kupania cca o pol8 spime.. teraz jej to natahujem az na 8 , uvidime ako dneska..

vecer uz potrebuje viac pozornosti ale pokial mozno doma a viac v klude, nema rada hluk, a nejake prevlacovanie na rukach vecer.. to uz len tak u mna alebo u mareka a tak sa ukludniit..

idem lebo huci a marek s nou dava tazke debaty ze co by este chcela.. idem ju zachranit..

babulka123
19. okt 2009

ahojte, takze zas som tu sama.. sakra.. my uz spime aj ked dnes so strasnym placom pred jedenim.. no co vam poviem dostala flasku asi o 10 min neskor.. taky rev... normalne ma ucho boli.. a uz haja.. havinka co ma na spanie drzi za ucho a je spokojna..

perla200
19. okt 2009

no babul...to krásne spíte...my od soboty tri hodinky doobeda, dve poobede a tým pádom nezaspí o 20.h ale až okolo 21.h ako dnes....ale to mi vyhovuje...až na to že večer je už mrzutá....uvidíme čo prinesie noc....no nasa spí v kočíku stále....ale objednala som tu na MK kolísku skoro ako novú za 50eur - ako super cena tak zajtra nam tu tato poskladá a ideme do kolísky...uvidíme čo to dá...

baby taká som rada, dnes sme si kúpili do domčeku sklokeramickú dosku, trúbu, práčku, žehličku a fritézu...velmi sa teším....

babulka123
19. okt 2009

perla ake nakupy.. super , tesim sa s vami..

a mala ti doteraz spavala len v kociku? to som nevedela..
som zvedava co bude ked date do kolisky.. drzim palec..

a co sa tyka spania, tak ja nekompromisne o 5, max o pol 6 budim.. {teda vecer} s tym ze okolo 7, pol 8 kupeme..

bagaja
19. okt 2009

ahojky

no my dnes zase o ničom, mala vôbec nespala čiže som nestíhala koníkovať, tak snad zajtra, inak dnes som neurobila absolútne nič, ale nevadíííííííí

no idem do hajan nejako ma zmáhah únava,

dobrú nocku maminy a pokojný spanok drobcom

adenka
19. okt 2009

cauky, tak moja dcerenka dnes popoludni spala 3 hodiny na brusku a potom este pol hodinu v kociku... nechapacka 😀

babulka123
19. okt 2009

aden .. gratulujem.. a mimohcodom pozerala som foto a su super.. a torta.. no normalne parada.
mne bude robit svokra tortu na zapis { my nebudeme krstit } tak som zvedava co vykuzli..

adenka
19. okt 2009

babul dik, kedy mate ten zapis?

babulka123
19. okt 2009

neviem este presne, cca koncom oktobra zaciatkom novembra

adenka
19. okt 2009

no tak ninka to urcite zvladne lepsie ako domca... myslim ze ten kostol dlho nepocul taky krik 😀

babulka123
19. okt 2009

heheh pekne.. viem si predstavit a tam sa to este tak dobre oziyva {ozaj neviem ake iy}

no my to budeme mat na miestnom urade tak dufam ze bude bud spat alebo bude prijemna.. lebo inak neviem .. hehehe aspon bude sranda.. { prinajhorsom strcim flasku a bude ticho... }

adenka
19. okt 2009

no ale sranda je ze pri organe spala... len tie keci ju nebavili 😀

babulka123
19. okt 2009

hehehe .. spravna krestanka.. hehehehe

organ je obcas velmi prijemny.. inak aj martinex ma fotky ze pusta malemu hudbu l.... len mi nenapislaa ze co mu tam pusta..

z.vrablova
19. okt 2009

my mame zapis v piatok 23.10, sa tesim... pojdeme v satke, kedze to je na poschodi, bez vytahu a mm pracuje,.... ale sestra sa slubila, tak uvidime..
Poradna ok, neockovali nas (cvhalabohu), kedze este nemame 5kg... 4600g/58cm... dnes presne 15 tyzdnov. Som sa dohodla s lekarkou, ze chcem prve ockovanie natiahnut az po pol roku, tak snad sa dohodneme, zatial predcasne ma objednala na 16.11...
Aden krasna torticka, sestra ide k zajtrajsej ockovej 55ke piect prsia inspirovane Martinex, tak podam hlasenie ako dopadla..

babulka123
19. okt 2009

z.. a vas uz mali ockovat? juuuj ja sa toho velmi bojim .. bojim sa teploty a tak.. vobec.. chuuda moje.. snad to dobre dopadne.

z.vrablova
19. okt 2009

ockuje sa Hexou 1. davka medzi 3-4. mesiacom... ale podmienkou je 5 kg

z.vrablova
19. okt 2009

aj ja sa bojim ockovania, skoda, ze je na Slovensku povinne, keby sme si tak mohli vybrat proti comu a kedy deti zaockujeme a ci vobec ockovat... strasnu dilemu riesim...

babulka123
19. okt 2009

no ja neriesim radsej ani necitam ze o com .. lebo by ma slak trafil uz uplne..

a co je hexa? na co to je?

lenka_66
19. okt 2009

babul napisala si za mna

babulka123
19. okt 2009

lenka s radostou . hehehe

lenka_66
19. okt 2009

no my inac este nespime , no lezi tisko a pozera po izbe.od 8

z.vrablova
19. okt 2009

Hexavakcína obsahuje očkovanie proti šiestim ochoreniam: záškrtu, tetanu, čiernemu kašlu, detskej prenosnej obrne, hepatitide typu B a Haemophilus influenzae typu B.
a tiez lutujem, ze som vobec zacala citat, ale radsej vediet vsetky rizika...

lenka_66
19. okt 2009

zuzi, no rizika su aj ked neviem ake.no ale ak by mali vsetko toto schytat ze nie su ockovane 😒 .tak neviem co je lepsie

z.vrablova
19. okt 2009

to ide do jedneho stehna a este k tomu vsetkemu pneumokoky do druheho stehna... proste cista zabijacka... chudatka deti... tolko svinstva naraz...
Ale dostala som radu, ze si mam zaopartrit homeopatika po ockovani... Thuya Occidentalis 15CH a Sulfur Iodatum 15CH, pomozu zmiernit reakcie po ockovani,...

lenka_66
19. okt 2009

a pomozu fakty? mne homeo este nikdy nepohlo napr.kasel, nadcha

babulka123
19. okt 2009

lenka sak to... a tie rizika.. ja to radsej nebudme ani citat lebo urcite tam bude ze si napr. kychne a ja budem letiet k dr. lebo to urcite ma.. takze lepsie nevediet a prijat to ako skutocnost.. aj tak sa to musi.. sediet kvoli tomu nepojdem..

od 8 kukuckuje? no pekne ten ma inu vydrz.. to uz by som aj ja zaspala.. inak ja som malu zacala davat do postielky tak ze vidi na vysielacku.. je tam take jemne malinke svetielko - zelene, a tak kuka na neho a o chvilocku zaspi, ani sa necudujem ked kuka na jeden bod stale.. hehehe

z.vrablova
19. okt 2009

z toho vsetkeho je polovica cisty nezmysel, aby to dieta v dnesnych casoch chytilo... tetanus je chorobou krajin tretieho sveta, a nie batoliat, ktorym sa vsetko sterilizuje, cierny kasel je mrtva choroba uz od 70.tych rokoch, a zltacka... uz naozaj... batolata???
A rizika... autizmus, poskodenie mozgu, poskodenie imunity, cukrovka, detska obrna (paradoxne), SIDS,... no vaaazne radsej nevediet...

http://www.rizikaockovania.sk/zdroje.html

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre