Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
12. sep 2009

dani , ozaj sfotila si vtedy drobcov spolu?

daniela33
12. sep 2009

a nosíme veľkosť 62, denne sa aj trikrát prezliekame, keďže malá je šikovnica 🙂
tá doktorka je dobrá, ako môžeš vyhladovať bábo, kto tak zaspí s hladom, bieda ... ale malý je dobrý hladoško tiež

mňa po cisaráku nebolí už vôbec nič, len to brucho mi ide na nervy a celkovo tie kilá navyše, ale čo už. Cvičiť zatiaľ nemôžem, chuť do jedenia mám väčšiu ako v tehotenstve a to aj vidno, ani sa nečudujem, že mi zadok rastie, keď pomaly len suchý chlieb so syrom jem. Prvé dni, čo sme prišli domov, aj mňa strašne boleli doslova črevá, až som pískala od bolesti, teraz už je to lepšie, ale zápchu mám neskutočnú 😠

daniela33
12. sep 2009

máte reflux? aj malá stále troška vyzvracia, ale myslím, že je to tým, že nepozná mieru a stále sa prepapká ...
nie vtedy sme to akosi nestíhali, sme boli paf z toho, že ideme obe domov :(. Musíme dať stretko a potom to napravíme 🙂

lenka_66
12. sep 2009

idem marek sa uz ozyva.

drzte sa

daniela33
12. sep 2009

idem aj ja, Tamik je nespokojná, jej čas na prechádzku, tak pekný víkend, pa pa

martinex
12. sep 2009

caute kocky...

no klasika, ja pridem a vsetci idu prec 😀
lenka my obliekame 62 a je nam este trosku volna,ale tak o mesiac mozeme nakupovat nove oblecko...

baby mam jednu intimnu otazku... po velkej potrebe ked sa utrem mam krv na toaletaku...ale nie ze kvapky ale riadne... potom ma chvilu boli zadok ale inak nic... co to moze byt?? hemeroidy? je na to nejaka mast alebo nieco?

z.vrablova
12. sep 2009

Pravdepodobne hemoroidy... sprchuj sa po kazdej potrebe a daj si mast na hemoroidy, v kazdej lekarni ti poradia. Zmen toal. papier za co najjemnejsi. aby si to este vaic nepodrazdila a bavlnenu bielizen, aspon, kym to neprejde... Do 3-4 dni by to malo byt ok. Ak by to nepreslo, urcite chod k lekarovi, moze to byt aj nieco vaznejsie, nepodcenovat. A este jedna vec, jedz take potraviny, co neupchavaju a vela mliecnych potravin, aby bola stolica riedsia. Snad ti nieco z toho pomoze

martinex
12. sep 2009

zuzi dakujem, stolica je ok...ani ma to neboli,ani nic...len ma to zaskocilo...ale ako som sa docitala,mali by to byt hemeroidy,lebo tak krv bola jasne cervena...tak skusim mast a uvidim..hadam to prejde... k lekarovi sa mi ani nahodou nechce... 🙂

blazka24
12. sep 2009

ahojte dievčence, konečne som dočítala a idem teda vyňadriť sa k veciam 😀

babulka ja som si kúpila glicerínové čipky na prvé tri týždne a poviem ti pomohli mi, zjemnili stolicu a za ten čas som si stále natierala tú "zlatú žilu kerá sa nedá predať do zlatníctva" homeopatikami a zabralo to - tak skús......

lulu som po cisáraku a veru rana ma ešte bola v 3 týždni, teraz som v piatom a už je to pohoda, ale mala som šev v rane ešte aj s uzlom ktorý doktor zabudol vybrať tak preto som aj krvácala z rany, tak skús si kamilky prikladať a vydrž, ak to neprejde behni radšej gynde /pre istotu/......

čo sa týka mlieka, nemám a ani mať nebudem, od začiatku som nemala mlieko, malý spapá tak 110 - 120 ml a to odo mňa má tak na tri dávky za deň, inak musím dávať nutrilon AR proti grckaniu........

lenka tak gratuľujem k takému priberaniu, my máme ešte len 3950 g a pri narodení sme mali 3100 g, takže papkáči až taký nie sme a čo sa týka hladu tak to je kravina, že zaspať hladný........neskúšala si dať trochu čajíka na ukľudnenie? ja som musela keď sme boli v nemocke mi sestričky nechceli dať mlieko po hodine keď začal malý plakať, vraj je to zavčasu aby jedol zas, tak som sa nasrala uvarila čajík a ukľudnil sa aspoň do doby kým mi dali moje odsaté mlieko, pretože malý vždy odpil len 10-20 ml a zaspal a to robil aj keď sme prišli domov a teraz už nie, tak asi to vtedy potreboval........

facovka
12. sep 2009

ahojky mamule... 🙂
nestiham citat,len tak zbezne...
lulu,aj mna zaboli ked kychnem jazva allebo pri prudsom pohybe,ale uz teraz sa vidi ze budem mat krasnu jazvicku, fakt len ciarku, tesim, ze mi to tak ten Dr. urobil, ze uz nemam ten spagat po prvej sekcii 😉
my inak noc na prd, maly hore od 3h do 6h, veselo 😅 teraz chrni 😀
kojim,ale musim aj dokrmovat ked po kojeni este stale huci...takze pomaly ale isto sa na to vyprdnem..bo kym sa prisaje,ked ho boli brusko aj 10min. sa mece a zuri,puci...potom 10ho necham na jednom, 10 na druhom , potom grga, prebalim..no hodka v prdaku, nestiham druhe dieta si obriadit 😔 takze cinnost ktora mi najviac casu zabera asi musim vzdat..a zvlast ked nevidim v tom vyznam kedze aj tak krmim umelym..uvidime, ked si predsatavim tu bolst pri zapale, tak este chcem trochen pobojovat....nabu tyzden budem mat satku,naucim par uvazov a malleho si dam jak indianska babicka 😵
cakame navstevu, tak letim,pa 😉

eyya
12. sep 2009

tak moje relatívne kludne obdobie skoncilo...uz aj ja si odskusavam bolest pri zapale, je to strasne a chuda malinka tiez trpi...je to neznesitelna bolest...skusam vsetko co som citala dufam ze pomoze...uz som mala zabal z octanu, vina, lekvaru, nahrievam, este mam v zalohe kapustny list...

malu prikladam ako to len najcastejsie ide...placeme ja aj ona 😢 este ze mam dost namrazeneho milecka, teraz sa zide...

inak fac satka j super vecicka my tiez mame

daniela33
12. sep 2009

dievčatá a aké šatky máte?
aj ja chcem kúpiť, keďže naša Tamarka sa rada nosí na rukách, teda pravdu povediac, inak ako na rukách alebo v kočiari ale vonku, nezaspí. A tak cez deň nič nestíham robiť. Je ich strašne veľa a neviem sa rozhodnúť, ktorú si vybrať ...

paulusa
12. sep 2009

zdravim. tak vidim ze z mlieckom tu mate problem viacere- tak ako ja. v noci som ho musela dokrmit sunarom, lebo by sme nic nespali. cez den sa trapime na mojich makkych prsiach- no hroza.

lenka- ja som pocula ze ked ma babo zelenu stolicu, je hladny.

z.vrablova
12. sep 2009

Fac,.... nezavidim ti ten chaos pri oboch drobcoch... (aj my planujeme hned dalsie 🙂 🙂 ). Ja dokrmujem Kristinku od prveho dna. Nemyslim si, ze to nema vyznam, ak je krmena MM aj UM... predsa len v MM je vela latok, co UM nemoze uplne nahradit. Ja som rada, ze mozem kojit, aj ked mliecka nie je dost, aby sa nasytila, ale nechcem sa kojenia vzdat, rada by som kojila dokedy to bude mozne. Zabera to more casu, cely den sa toci okolo krmenia, prebalovania, kocikovania a nam este pribudlo cvicenie 4x denne.... proste kolotoc. Skus porozmyslat, ale ja by som sa na tvojom mieste dobrovolene kojenia nevzdavala... musime dat drobcom maximum. Vyskusaj satku, da sa kojit aj v satke a tym padom ti ostanu volne ruky pre Filipka... a bude radost kojit... neboj sa. Ja Kristinku tiez uviazem do satky a upratujem, varim, nakupujem... radost zit...

Daniela33... ja mam MOBY, je to elasticka satka vhodna uz od novorodeneckeho veku. http://www.mobywrap.com/. Som veeeelmi spokojna a Kristinka zjavne tiez.... drzim palce pri rozhodovani...

kolka1
12. sep 2009

Ahojte maminky,

Fac super nova tema, tesim sa ze sme sa sem uspesne prepracovali :o). Inac chvalim za tie ***, lahko sa to hlada 😉. Fac uz som to pisala ale velky obdiv ze zvladas fungovat s dvoma tak malymi detmi.

My mame za sebou super dva dnicky po nasich trampotach zo zaciatku tyzdna Borko iba spinka, papa, kuka a chce sa nosit na rukach ale vsak bol u mna 9 mesiacov v brusku tak ma potrebuje citit 😵. Tie bezdovodne place, co sme mali zaciatkom tyzdna tak suviseli s energiami a ich spracovanim z konkretneho dna. Drahy nechcel verit ale trvali 4 dni a to sme tri dni zabsolovali s inymi detmi, ktore zhodou okolnosti v ten den nemali "spravnu" konstalaciu a mordovali sa so zubami a inymi nepohodliami a tudiz boli placlive az jedovite no a jeden den sme navstivili 2 doktorov z toho jedno vysetrenie bolo dost bolestive. Takze od vcera mam opat dobre dieta a zacal znovu spinka aj cez den 😵.

Lenka 90 ml sa mi zda dost malo, to co ho chce dat na redukcnu dietu? Moj dnes o 13,30 vypil 110 ml a o 15,00 si pytal znova.

Inac dnes som si vyhodila z kopytka a isla na film do kina s kamoskou na Bruna. Strasne som sa na to tesila zial v den premiery som rodila. No a bolo to super aj ked som uz ku koncu filmu mala drobca stale v hlave lebo mi chybal ako slak 😵. Ale bolo fajn, trochu vypnut a zrelaxovat neuskodi pri tomto rezime 24 h/ 7 dni v tyzdni.

bagaja
12. sep 2009

ahojte, no my sme dnes absolvovali prvý výlet aj s maličkou, boli sme v polsku, v aute som prebalila nakojila, a kedže maličká zbožnuje voziť sa v aute vkuse spinkala.nakupili sme plný kufor plienok a išli späť 😀 . no ale teraz to bolo horšie, maličku som o piatej dala k cicke popapala tak možno 4 mimuty a potom len plač plač plač ani prisať sa ani ničč, tak po dvoch hodinách som sa nasrala odsala si mlieko a dala s flašky vypila 110 ml a teraz hajuška, no dúfam že sa v noci prisaje 😒 dokelu.

no baby a držím nám všetkým silno päste, lebo je to asi to najkrajšie obdobie detičiek, ale asi aj najťažšie 😉

lenka_66
12. sep 2009

baby uz som to vzdala ,tyrat vlastne dieta.pokial chce tak nech papka.sak ked nechce tak nepije a ani usta neotvori.len dufam ze to nebude velka zataz na komplet traviaci trakt.

mati, skus si kupit toaletak na hemeroidy. su bud klasika papier abo neake v plaste.asi nieco take ako vlhcene utierky.zakaznici si ich velmi chvalili.

polohujete hlavicku? marek sa mi vzdy pretoci tak dufam ze nebude sisun - sisaty.aj vam sa drobci sami z chrbatika pretocia na bok? marek sa aj nozkami posuva ked je nervny.uz ho nemozem nechat len tak.

leri
12. sep 2009

ahojte 🙂
lenka, aj moj sa posuva, ked ho zabalim do perinky, tak sa z nej vie vyvliect 🙂 sameho ho uz necham len v lehatku, odtial nevyskoci este ...........ked tak citam ake mate problemy, tak ja mozem byt fakt rada, ze som na tom ako som, kojim, mlieka mam dost, nechapem ako viete kolko vypije ked kojite, ja ho necham nech taha kolko chce, ale este sa mi nestalo, ze by mi uz nic netieklo......a koliky nemame, obcas boli brucho a puci sa, ale nic strasne.......akurat v noci vstavam trikrat, keby prespal celu noc, tak je to dokonale dieta 😀

lenka_66
12. sep 2009

hej , leri .vylezie z perinky ako taka mala kukla ked sa vykukli 😀

adenka
12. sep 2009

ahojky,

vidim ze rozoberate podobne problemy ako mam aj ja... krv na toaletaku, bolestiva stolica. my sme si s mm kupili taky vlhceny toaletak na hemeroidy a tusim aj pomaha, aspon sa s nim da jemnejsie utriet...

co sa tyka krmenia, stale dokrmujeme, ale len tak 1-2x za den nejakou 30kou. ja vobec netusim kolko mam mlieka ale asi jej to staci, lebo po kojeni pospi 2,5 - 3 hodinky. neviete kolko by mala vypit ked ma dnes 18 dni?? naposledy co som odsavala, tak nejaku 40ku z jedneho...moze jej to stacit??

inak mate deti v perinke? ja som si tak zvykla manipulovat bez nej, ze ju vobec nepouzivam...iba na noc, ale aj to nie je zaviazana, ale ina tak prikryta...

lenka_66
12. sep 2009

adi , ked zaspi tak jej staci.perinku kedy ako.no je mu uz mala 😀 tak len tak.ako podlozka

adenka
12. sep 2009

juj a aj vase baba su take nervozne z navstev?? domca potom tazko zaspava, je uplne nervna a ja tiez... dnes som povedala mm ze buduci tyzden tu nechcem nikoho ani vidiet, tak dufam ze vsetci to nejako pochopia...

reginetta01
12. sep 2009

Ahojte, kočky.
už tu asi nikto nebude, ale čítam, že máme spoločné problémy. Všetkým maminám držím palčeky, aby sa to dalo do poriadku.
Leni, tá doktorka nemá chybu. Neviem, ako u vás, ale v mojom okolí každý mudruje, čo mám a čo nemám robiť, už mi to lezie na nervy. Kurník, každý má patent na rozum, ako keby bolo všetky deti rovnaké, Ale čo už. Už začínam mať hrošiu kožu.
Mati, to sú určite hemeroidy a môžeš byť rada, že Ťa nič nebolí. Inak ja zápchu nemám, so stolicou zatiaľ nemám problémy, ale keď je tvrdšia, tak hnusoba žilovská bolí. Kúp si intímne utierky, alebo sa po každej stolici opláchni a ja mám na ňu masť Faktu. Sú aj čípky, ale tá masť je celkom fajn. A doktorka mi povedala, že hemerodidy sa dajú zatláčať, keď nebolia. Ja som to ešte neskúšala, ale aj tak si myslím, že zasa výjdu von, tak neviem.
Ja zatiaľ kojím, netuším, koľko vypije. Dám jej vždy, keď si vypýta a vždy zvyšok odsajem. Kojím z oboch prsníkov a keď zaspí, tak druhý odsajem. Zatiaľ sa mi vždy mliečko vytvorilo, tak uvidím. Nejako extrémne veľa ho nemám, ale asi jej stačí, keď po papaní neplače. Zatiaľ nedokrmujem, ale pre istotu si kúpim nejakú Bebu, alebo Nutrilon. Maminkám, ktoré nemajú mliečko prajem, aby sa to zlepšilo. Ale netrápte sa, ak nemáte. Detičky budú zdravé aj z UM.
Aden, moja malá vôbec nie je v perinke. Skúšala som na noc, ale ráno bola chúďa celá spotená a to som mala oblečenú len deku. Tak búva v spacom vaku. Inak, dostala som rady od "múdrych" tiet, že by malá mala byť v perinke, dokedy z nej nevyrastie. Aj to som sa naštvala, kurník. Keď je raz v nej spotená a to bola len v košielke, tak ju tam nebudem trápiť. Za to, že sa to robilo kedysi... Ach, som sa rozčúlila.
Zdravím všetky maminky a bábenká.

leri
12. sep 2009

ja mam zavinovacku na gauci tiez rozlozenu, a iba ho prikryjem nou ked spi cez den, v noci spaval asi prve dva tyzdne v nej ale aj tak som ho vzdy nasla tak ze uz mal v nej iba nohy a cely bol vonku ( ano lenka, ako kukla....budu z nich motyliky )........takze uz spi ako velky frajer pod paplonom tenkym

mne navstevy nejako nevadia, ale pravda je, ze tu mame niekoho tak raz za tyzden, ja osm vacsinu dna vonku s nim, niekedy aj 8 hodin vkuse

mirko
12. sep 2009

baby moje, u nas psychiatria ☹ ..........prvorodeny nepocuva, druhorodeny ma obratene spanie, cez den prespi v kuse aj 4 hodky...a v noci des, kazde 2 hodiny hore...

reginetta01
12. sep 2009

Mirko, u nás cez deň prespí veeeeeľmi málo a v noci každé 2 až 3 hoďky hore. Asi máme nespavé dieťa. 🙂

mirko
12. sep 2009

a to sa hovori , ze take male dieta stale spi, hahahaha

reginetta01
12. sep 2009

no veď. My sme dnes krsstili a malá vystrájala. Ale to sme čakali. Musela som ju ísť nakojiť do sakristie 😒

kolka1
13. sep 2009

Aden, babatko funguje lepsie ako odsavacka, takze mala spapa urcite viac, ako 40 ml 🙂.

Regi, tieto "mudre" rady 😒 ma tiez dojimaju. A vrcholne ma obtazuje, ze sa ma cudzi ludia pytaju ci kojim. Akoze nech sa nehnevaju ale co ich do toho 🙄.

lenka_66
13. sep 2009

baby, zelena stolica a hlad bude ASI blbost.marek sice tazko ale uz kakal po piatkovej hladovke a zelena nikde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre