Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
17. dec 2009

dakujem zajtra idemem do poradne tak poviem Dr. nech predpíše, dúfam že to zaberie a zmitna, a lulu vlasy mastné nebudú lebo žiadne niesú, toš aspon nejaká výhoda 😀

no idemem my von, tak pečte upratujte a oddychujte....

lulu73
17. dec 2009

ok, tak raz dva tri.......vypinam sa

adenka
17. dec 2009

mati mozes mi poslat recept na medovnicky co robis teraz? to budu makke do vianoc?

lenka_66
17. dec 2009

no , tomu dr. v damskom magazine by som dala mareka ked som pocas kojenia jedla.ze vraj sa kludne moze kapusta , fazula .... .marek mal krce este aj ked som mlieko vypila 😠

blazka24
17. dec 2009

baby tak idem sa pochváliť čo som zaseky vyviedla..........
včera som si doobeda bachla na ksicht penu na tvár, bežne som ju pred tehu používala na odmasťovanie a viete ako to dnes dopadlo? vedľa nosa mám beďar jak trám - rastie mi asi druhý rafák a na brade mám takú lišaj ako keby som si dávala hubičky s chodníkom bradou - ešteže nerobia výberko na Marfušu tak by som určite vyhrala...........

lulu tak strach budeme mať všetky o naše maličké ratolesti - ten môj krpec zaspal až teraz a to som mala hodinu na hlave turban kruci už mám vlasy zas jak dráty a čo sa týka padania, tak to by som mohla metlu urobiť na upratovanie z vlastných vlasov.............

inak na tú hlavičku ja používam olej do kúpeľa oilatum - na atopický ekzém - dali nám vzorku v nemocke a ja mám doma celý liter lebo mi ho dala kožná na telo 😀

zuzkamilko
17. dec 2009

blazka,ty si ale cislo 😉

lenka_66
17. dec 2009

ja som s padanim vlasov bola normal na koznom.bo som ako po chemoterapii.chytim a chumac v ruke.predpisala alpricort a kyselina listova.vraj aj b komplex moze.a mala som uz kupene tablety revalid tak mozem s nimi pokracovat

zuzkamilko
17. dec 2009

hlasim,dnes sme boli na kontrole u rehabilitacnej a vraj je to omnoho lepsie-huraaaaa,maly samozrejme na konci plakal a teraz spinka uz 2 hod. v kociari pri otvorenom okne,francuzaky v trube,bôcik sa pecie, este riady umyt,prach utriet a moze prist manzel domov 🙂

zuzkamilko
17. dec 2009

lenka...ja kojim a vcera som zjedla trochu segedinu a maly sa celu noc budil 😠

zuzkamilko
17. dec 2009

lenka...presne ako vravis,jedla som chleba s maslom a mali sme take koliky,mala som pocit,ze najlepsie ked nic nebudem jest :(

lenka_66
17. dec 2009

blazka ten atopicky ekzem je cerveny drsny flak?

lenka_66
17. dec 2009

zuzi , ja som mohla len vodu a suchy chlieb. ☹

blazka24
17. dec 2009

zuzkamilko tak gratuľujeme k zlepšeniu u nás sa to pohlo do kočíka, som ho kočíkovala na chodbe a kedže mi vrzga koliesko tak som si pripadala jak vozíčkar 😀

lenka tak bkomplex to som kedysi brala a mala som dojem že mi riť rastie z toho 😀 keď sa ukážem na kožnom ja nabalí ma liekmi že lekárnik sa len mädlí koľko doplácam kua tak ešte tam ísť kvôli vlasom tak si to hodím na susedovu jedličku 😕 inak sused ešte netuší že príde o dve vetvičky, mužovi som dala úlohu, že zajtra večer pekne pílka do ruky a ohoblíkuje dve vetvičky nech máme aspoň vôňu vianoc keď to tu tak nevypadá, ešte ani výzdoba nehrozí šak na prach ju budem ukladať..........

apropo zuzka milko a ty kedy stíhaš utierať prach, ja sedím na riti a píšem na koni a kopa na prádlo sa mi dvíha do výšky minimálne meter a pol a keď už som na tom zle tak si dávam tričko neožehlené a otváram dvere zakrytá za nimi aby nedostali infarkt keď otvorím dožuvaná jak z kravského zadku 😝

blazka24
17. dec 2009

lenka také niečo - ale atopický je extrémne vysušovanie pokožky ako dieťa som si to do krvy rozdrápala a teraz mám také stavy že niekedy normálne také šupinky na pokožke ale len na niektorých miestach ........

martinex
17. dec 2009

aden napisem ho sem,nech nemusim potom babam 100x preposielat.
takze:
4vajcia, 300g pr.cukru,200g medu, 150g hery, 2 CL sody bikarbony, 4 CL pr.do pernikov, 700g hl.muky, vajce na potretie.

vajcia,cukor a med preslahame do hustej peny (mne sa z toho este pena nepodarila uslahat 😀 ), pridame roztopenu Heru, potom muku so sodou a praskom do pernikov. Muku davajte po troske,lebo je jej vela,tak nech sa to pekne vsetko spoji. Cesto je lepkave,takze lyzicou ho vyskrabem na foliu (alebo alobal,podla toho co je doma) a pekne zabalim a dam na 2-3(4,5,6 hodin-ako mam cas) do ladnicky,na balkon alebo tam kde mate zimu.
A potom vyvalkat na 4-5mm,piect cca 5min vo vyhriatej rure na 200st. po vybrati este teple potriet vajcom

ale,je toho vela,ja totiz peciem pre celu rodinu,takze toto mega mnozstvo mi vyhovuje.
pernicky su makkucke a vydrzia aj 2-3tyzdne makke (nevydrzia-zjedia sa skor)

no mam aj iny recept,mnozstvo je mensie,tiez som ho robila,hned su makke tie perniky
takze:
140g pr.cukru, 2 vajcia, 2PL medu, 1 CL sody, 2 Cl pern.korenia, 400g muky
-ked tak na to teraz pozeram,je to vlastne asi to iste len polovicna davka 😀 hehe
a postup ten isty 😉

martinex
17. dec 2009

lenka tak ja som zistila,ze jedine co nemozem je sosovica,paradajka,paprika...inak aj kapustu ci fazulu som jedla a pohodicka...tesim tesim na kapustnicu...keby som si mala vybrat medzi nou a kojenim,asi maleho odstavim od mlieka 😀

lenka_66
17. dec 2009

blazka 😀 😀 😀 , no bude caro vianoc od suseda

lenka_66
17. dec 2009

mati lenze on povedal ze je to mytus vraj sa vsetko kludne moze.ze problemy ma ak zena a nie dieta

blazka24
17. dec 2009

marti dík za receptík skúsim ak to dopadne ako minulý rok že nimi môžem hádzať do diaľky ako závažím tak bude sranda 😀

leni veru sused ani nevie akú radosť nám urobí vianočným darčekom 😀

martinex
17. dec 2009

lenka ano,pocula som.... no mytus to nie je,zistil by keby sa natlacil ako ja sosovicou a potom celu noc nespal,lebo maleho bolelo brusko...

lenka_66
17. dec 2009

blazka bude nova disciplina? hod pernikom?

martinex
17. dec 2009

blazka urcite nie...tieto su makkucke a fajne

lenka_66
17. dec 2009

skratka mudry muz co sa rozumie zenam.

lenka_66
17. dec 2009

mati ak by som ich ja piekla tak urcite sa nepodaria

martinex
17. dec 2009

lenka no cesto na medovniky je aj hotove v tescu 😀

zuzkamilko
17. dec 2009

no mam najradsej takych "odbornikov",to ako jeden na mna ako tehotnu nakrical,ze tehotna zena ma pribrat max. 8kg,ze potom sa nemame co cudovat,ze nam chlapi zahybaju 😠

lenka_66
17. dec 2009

mati aj medovniky 😀

martinex
17. dec 2009

lenka hej, to mas recht 😀

zuzka tak keby vedel kolko som pribrala ja,odovzda diplom 😠

lenka_66
17. dec 2009

kolegyna mala bolesti a gyndos jej povedal ze ju tam nema co boliet nrch nevymysla.myslim ze on uz tomu moze fakt rozumiet aj keby naviem kolko titulov mal.ja tiez neviem ako boli ked sa on buchne do vajec

martinex
17. dec 2009

lenka to nie,ale zase vieme aka je to sranda 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre