Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
26. jan 2010

no baby co vam budem hovorit.. ninka dnes spala 2.5 hod na balkone co sice bolo uplne super, ale od 3 poobede ani prd... o 7 odpadla do postielky uuuuuplne mrtva.. neviem co to bolo ale zaspat poobede jednoducho nebolo mozne.. skoro ma slahlo..
takze som velice zvedava co bude v noci.. predpokladam ze o pol noci je hore a budeme mat nocnu zurku...

nejako si tusim krati spanky na 2 denne ale prd z toho ked ten prvy ma len pol hod, a druhy len do tej 3... to je velmi malo.. no uvidime co bude zas zajtra..

vecer som jej dala tu chamomilu ci ako sa to vola, zuby natrela dentinoxom a potom aka bola dnes je vrele odporucam aby zajtra mala aspon 4 vonku.. heheheh

no nic idem spratat ten bordel co tu je a troska k tv.. cmuuuk

egyptanka
26. jan 2010

babul, s tym spankom je to ok ... 6 mesacne dieta ma v noci spat 10-11 hodin a cez den 3-4 hodiny rozdeleny do dvoch spankov. Spolu by mali spat nocny aj denny spanok okolo 14-15 hodin.

lulu73
26. jan 2010

zuzi...tyzden sa to nesmelo namocit, 24 hodin to mala zalepene...cize v den cistenia sme nekupali, iba som ju poumyvala a potom sme ju kupali v tom vedierku rtak, ze sme jej nenamocili ruku a ak tam nahodou frkla voda, hned som to susila plienkou

blazka24
26. jan 2010

tak babul ešteže ide k telke, nie som škodoradostná ale prežívam nesmierny pokoj na duši že nie som sama, malý teraz spí jak zarezaný asi ma porazí ........

egypťanka ja som nikdy nerátala koľko malý spí 😀 zaujímavé čo všetko by mali deti mať určené 😝

babulka123
26. jan 2010

blazka.. citala som zbezne ze to mate vesele..
inak co pise egy je pravda.. teda aspon u nas urcite.. viem ze ked malo spi cez den tak noc je desna..
ono ide o to ze tie deticky su uz tak strasne unavene potom ze im staci napr 2-3 hod spanku v noci a potom sa zobudia, alebo preberu a maju vela energie lebo dospali to co potrebovali a funguju v noci dalej.. a ty sa mozes aj roztrhat a nezaspia skor ako po 2 hod..
aspon teda u nas to tak je..

blazka24
26. jan 2010

babul beriem ale ja som to krpcovi nikdy nerátala, on sa sám naučil spávať okolo jedenástej a potom okolo tretej-štvrtej .......no čo dokazuje teraz to je na psycho - beriem že ho bolia zúbky a mám podozrenie že aj prskanie je častejšie..........no ešte spíme, zase kupam okolo deviatej alebo desiatej, ale už si tak zvykol že je nervozny ak nekúpeme 😕

z.vrablova
26. jan 2010

mala uz je v postielke od pol osmej, zaspala o 5 min, teraz som ju isla pozriet a v izbe smrad na nevydrzanie, tak som ju nemylosrdne zobudila a prebalila, inac by bola do hodiny hore so strasnym revom... uz spinka, tak ma mamina chvilku pre seba, kym dojde mm z prace,...

z.vrablova
26. jan 2010

ze nemylosrdne... heh- nemilosrdne... oci mi idu vyskocit

daniela33
26. jan 2010

Tami spala presne pol hodinu a už sa nosí na rukách 😠

perla200
26. jan 2010

no čaute....kedže prebdená noc tak som sa zobudila o 19.h a mala so mnou tak neviem čo nas čaká?:((((( môj muž sa ju snaží uspat momentálne ale nedarí sa mu to moc....dúfam, že nas kasel opustí abudeme môct normalne fungovat lebo to už dlho nevydržím:/

lenka_66
26. jan 2010

hlasim dnesny den.
prave sme vstali od siestej.no kedze sme po ockovani tak som ho nechala nech spi kolko chce.teraz sa s nim trosku pobavime a hajde spinkat.aj tak mam tusaka ze o 3 vstane a povie : mama neviem ako ty ale som vyspinkany a chcem sa hrat 😀 .

poradna nam zacala komicky uz v cakarni.boli 3 deti.najvacsi objemovo aj do vysky bol marek.ja som ho drzala rukach abo mi sedel na kolenach.ostatne tak postavali na lavicke a obzerali sa navzajom. vosli sme vsetky k sestricke a ta zacala pripravovat karty pytala sa na vek deti tak 9 a 10 mesiace mali.ja ked som zahlasila ze 5 tak tie najprv kuk na mna s marekom a potom na sestricku.a ta len tak poznamenala : dobre ste poculi 5 😀

vaha - noo tak tu neviem presne .polozila som mareka na vahu (sestricka nevladala uz minule tak ju nebudem trapit).ale to lehatko ci co to je na vahe bolo velmi male a evidentne sa na nom zle lezalo lebo marek spustil taky rev(co predtym nikdy) a zacal sa hadzat ako ryba na suchu.cisielka na vahe stale len preskakovali.tak sestricka usudila ze to sa neda a zahlasila 9500g.dr.skonstatovla ze je zdravy a pribera tak je to fuk.

ockovala nas sestricka.pri odchode sa s marekom ,, zakecala" (teda chcela) a ten ju oplul .nooo zacne asi vojenska vychova 😀 😀 😀

z.vrablova
26. jan 2010

Lenka 😀 😀 😀 ja by som sa po tebe a Marekovi tiez isto pozrela nechapavo...

leri
26. jan 2010

lenka, tak na vasu vahu sa nehrabeme ani my s alexom 😀 asi zacnem s vykrmom ......chapes som sutazivy typ, ale mame co dohanat 😀
perli, dufam ze vsetci spinkate zasa a precitas si toto az rano lebo celu noc prespite 🙂

lizatko1009
26. jan 2010

leri nedohanaj sa, rychlovykrm nieje good, bud rada ze maly je este maly, aspon nebude lenivy 😉

zuzkamilko
27. jan 2010

prvaaaaaaaaaa 🙂
nasa noc,2x hore,ale na druhy pokus hodinka hore a nie a nie hajkat 😅
dnes pridu kolegyne,tak sa tesimmmmmmm
pekny dnik maminkam a ich detickam 😵

babulka123
27. jan 2010

zuzka.. si ma predbehla..heheh

no my sme na tom podobne ako vy ale ja som to cakala... zaspala o 7 teda odpadla do postielky.. o 2 sa zobudila, nevedela sa ulozit, ani na bok ani na chrbte, ani na rukach .. no nic, potom spustila plac.. no po 2 hod to zalomila takze nocna zurka za nami a o 7 rano hore... takze som velmi nadsena...

isli na striedacku s filipkom... sestra spala u mna a tak ked som nepocula ninku tak som pocula Filipka.. hehehe docela zabava.. a to sme kazda spali v inej izbe..

zuzkamilko
27. jan 2010

babulka....ta to ina zurka 😉

bagaja
27. jan 2010

ahojky

v prvom rade všetkym babetkám veľa zdravíčka a skoré uzdravenie...

No Marek ten je jak moja sestra ked mala rok tak 18 kg 😀

no a ja som prišla k záveru, že moja malá sa budí často vtedy ked sa ja nenavečeriam, respektíve ja často už od obedu nejem nič 😖 a moje mlieko je potom na prd...lebo vstávame stále, akonáhle sa večer ešte najem tak vstávame prvý krát až okolo 2 čo je super....čiže žiadna diéta ja musím jesť aby som mala husté mlieko a drobček spal, no čo už,

wenka
27. jan 2010

zuzujan a nemôžu ju bolieť ušká?

tutifruti • 26. nov 2008 o 20:05
No zacalo to tak, ze mi malá nechcela piť z jedneho prsnika... /mala asi 4 týždne/, pri ťahaní totiž bolia uška, lebo vznika podtlak a ju to bolelo, plakala... Na rukach bola v poho... ale nie po ležiačky, ale dohora... A potom bolestivý plač, ktorý ustal a z ničoho nič znovu začal.... najmä v noci, lebo ležala... zvyčajne mala aj teplotu...

annag • 3d • 27. nov 2008 o 21:53
pri zápale ušiek zvyčajne dieťatko bolí zatlačenie v okolí ušiek, treba ich jemne prehmatať, ak sa bábo strne, zaplače, tak ho bolia ušká

lulu73
27. jan 2010

dobre ranko

uz nikdy sa nebudem chvalit, ze v noci sa budime iba 2x 😝 .... tuto noc to bolo zase kazdu hodinu....a o siestej konecna, nespi sa doteraz.....jedine co ma tesi je fakt, ze dve noci spala relativne normalne, co mi dava nadej, ze zmena je este mozna...ale kedy nastane, to ani srnka netusi

wenka
27. jan 2010

a pekné ráno prajem..

čo vám poviem, taká som krava 😒 sestra robila v nedeľu krstiny a poslala koláče. No a ja som si v pondelok dala jeden taký, čo bol ananás na vrchu.. a včera Maťo celý chrbátik posiaty drobnými červenými vyrážkami ☹

a noc v pohode, zaspal 20,30, kŕmili sme 2,30-2,50 no a potom vstal 5,15 a už ani za svet naspäť zaspať,, zaspal až teraz

perla200
27. jan 2010

ahojte baby.....no nasa simonka drží diétu a ako o polnoci hore samozrejme, zaspala o jednej potom o 5.h a definitívne tak vstávalm ôj muž, ja by som to asi už nezvládla....a este kukučkuje ako spala nejakú pol hodku odvtedy....a ani za toho svätého jest mlieko...ledva 100ml....baby to môže byť ten rastový spurt alebo niečo??????

facovka
27. jan 2010

dobre ranko, my noc relativne ok 😉
baga,ja som kdesi citala ze je blbist ze kvalitne a histe mliecko, ze kazda mamina ma kvalitne, jasne ze ked hladujes uplne, ze asi v nom nieje tolko vyzivy,ale v podstate by malo byt ako kazde ine,nie hustejsie, nie redsie, z toho ze nejes 😉

daniela33
27. jan 2010

pekné ránko, túto noc sa na boj podujal náš ocko a tak som spala v obývačke, ale krava som, lebo som tak tvrdo zaspala, že som mala poodchýlenú vetračku, chcela som vyvetrať a ráno zahlienená a chrbát ma bolí... záver ... ta chcela som sa jednu noc vyspať, tak som si len chorobu privolala a bolí ma teraz celý človek.

facovka
27. jan 2010

pisem ako tatar,ale sak rozumieme si 😵

lulu73
27. jan 2010

fac...rozumieme...hlavne sa nechval, ze v noci spavate 😎

daniela33
27. jan 2010

fac aj ja som to čítala, ale presne ako bag píše mám ten istý problém, aby bolo mlieko, musím jesť, už viackrát som sa rozbehávala s kojením a stále sa podarilo, ale musela som začať jesť, lebo ja som pred tehu bola taký týpek celý den len ovocie, semiačka, zeleninu, mäso raz za mesiac ...

neviem, v čom môže byť problém, ale Tami ked zaspí hned je hore, včera večer to isté, zaspala o siedmej o pol ôsmej hore do desiatej, zaspala o desiatej o pol jedenástej hore, spať ani za toho ... nakoniec o polnoci som zaľahla a staral sa ocko a vraj bola hore dvakrát dal jej mlieko, ale potom ju kočíkoval aby spala, tak dakujem pekne ...

babulka123
27. jan 2010

no pekne.. vidim ze na rano same pozitivne spravy...

baby .. hore hlavu.. v 18 tich to bude dobre.... heheheheh to budeme riesit ine veci nespala som lebo nebol doma atd..
ninka teraz zalomila ... chuda tak mrnkala... mam pocit ze to bude fakt rast alebo zuby.. inak neviem preco by mala byt taka mrzuta...
alebo ze by ta nocna zurka??geheheh

ako marek povedal bude ju nahravat a ked sa vrati z diskoteky tak jej to bude pustat nech vie ake to je.. hehehe

daniela33
27. jan 2010

wenka, aj my začíname skúšať už jesť všetko, no niekedy to skončí takto ... ja tiež som urobila blbosť, lebo som si zasa nedala pokoj s citrusmi a Tami zasa šúcha oči v kuse...

bagaja
27. jan 2010

fac ja som to tiež čítala, ale jednoducho tak mi to vychádza a sledujem to nejaké dva tt. takže asni predsa niečo na tom bude 😖 proste mlieko mám ale jednoducho ju to asi nenasýti, ja neviem no proste zase sme mali hroznú noc a včera som od obeda zjedla keksík a pila čaj 😖 a malá už o 11 hore že hlad 😠 a potom každé dve hodky...

a o 4 debata veliká, no ešte kus zaspala a o 5,45 definitívne hore

no a ja som ešte aj tu debilnú mrchu dostala 😠

ja jem inak už fakt všetko, aj strukoviny, aj čerstvú zeleninu, aj kapustu aj všeliaké ovocie a chválabohu nám nič nieje čiže sa teším

a idem baliť, lebo zajtra ideme na chatu na lyžovačku, ale mám pocit že potrebujem celý byt zobrať 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre