Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lizatko1009
23. feb 2010

ahojte nas exot dnes spi jak dudek, od pol 12 do pol 3 a teraz znova zaspal, az sa bojim aby nebol chudokrvny, alebo co, ja som bola chudokrvna ked som bola tehotna, ale to by bol asi casto chory keby bol, nie?

eviqa
23. feb 2010

no ahojte, tak my sme sa dnes vonku nedostali. Malý pred obedom plakal asi trištvrte hodinu, neviem z čoho, ale zrejme zúbky, lebo pästčka v ústach a plač a plač a plač, až sa mi skoro raz zašiel. Som sa veľmi zľakla. Krvi by sa mi nedorezal.
...no a potom plači zaspal pri obede. Normálne sa mu zúžili očičká, otváral ústa a zrazu zalomil. Tak som ho preniesla do postieľky, že reku sa prebudí, oblečieme sa a ideme von a on tvrdý ako štolvertka. Takže spal od druhej, doteraz. už ho počujem.

zuzi, uvarila som so žltkom an tvrdo, ale vyskúšam aj také surové. skoré uzdravenie vám prajeme.

lulu73
23. feb 2010

ahojte maminy

neviete mi poradit ci maju deti nejaku reakciu ako hnacka, teplota,neklud aj po ockovani proti rotavirusom, ktore sa nepicha, ale papa?

dnes sme boli v poradni....mame 5950g a 64cm, cim si dovolujem nasu Emminku vyhlasit za najmensie augustovciatko.... ale dosiahli sme dvojnasobok porodnej vahy, takze vsetko je OK

vdaka

martinex
23. feb 2010

lulu o nicom takom som nepocula,ale tak je to dalsi bordel,co ide do babatka,tak mozne je vsetko. co, emuska sa neciti dobre?

a pekna vaha, budes z nej mat modelku 😉

lulu73
23. feb 2010

mati...vcera si spominala socialku...ja mam zazitok tiez....z uradu prace mi prislo rozhodnutie ze mi uznavaju rodicak od 1.1.2009 sekli sa o rok...mozem to ist teraz riesit

ano, mala je umrnkana a riadne

martinex
23. feb 2010

lulu pekne, som sa rovno isla pozriet ci mne sa nesekli, ale nie,nastastie 😉

a aj ju ockovali ci len rota? alebo zuby idu,s dadom to bolo zleee, 4 dni plakal kym mu druhy vysiel, skoro som sa zcvokla 😠

lulu73
23. feb 2010

iba do pusy ockovaciu vakcinu...nepichali ju...a zub nemame ani jeden ..... nuz uvidime

lizatko1009
23. feb 2010

lulu aj ja som rozmyslala, ze dam maleho zaockovat proti rotavirusom, ale neviem ci je to moc dobre a kedy si dala, dnes?
a kolko si zato platila?

martinex
23. feb 2010

lizatko stoji to 2x63€

precitaj si na www.rotavirus.sk a aj na nete je mnoho diskusii

ja mam teraz tazke srdce na tu nestle kasu,teda neviem ak vam,ale mne sa neda poriadne rozmiesat,su tam hrudky a cela ma nejaku divnu konzistenciu 😠 dojeme ju a vratim sa spat k hami

zuzkamilko
23. feb 2010

lulu...viem,ze hnacka a neklud mozu byt pri ockovani rotavirusom,mala to kamoskova mala ☹

babulka123
23. feb 2010

ahojte, hned napisema viac.. teraz len tolko.. ja ze ninka spi a prd, zas stoji a kuka z postielky do obyvacky na TV,... no a rehot najvacsi..
tkaze idem uspavat.. hehehe

inak som bola 2 dni u nasich a bolo super.. zajtra pride zas sestra tak zas bude veselo..uz teraz sa tesim ..

a hlavne z pocka.. chystam sa zajtra poooriadne von, uvidime co bude.. cmuuuk

lizatko1009
23. feb 2010

marti poradim ti ako ju miesaj, vzdy s vidlickou miesaj a po troska dosypuj a tak to stale miesaj ja som uz nato prsila, niekedy som najprv vysypala a tak som miesala a kopec hrudiek. dnes som kupila malemu nejaku susienkovu nestle kasu, tak som zvedava aka bude.

nechapem dnes maly cely den spi, zajtra ideme na ockovanie a ja si davam robit krvny obraz na chudokrnost, biela som jak stena.

martinex
23. feb 2010

babul by si dneska nenapisala,tak by som ti rano volala a ta zvozila... som uz premyslala co je s tebou 🙄
mas stastie 😉

perla200
23. feb 2010

lizatko a to ako prečo si myslíš že je chudokrvný? a ako to preto že spí? či ja nechapem?:(

aj my mame nestlé lipovú kasu a malej berie velmi, ale tiež hrudky:(((( hami bola lepsie ale mam kúpenú nestlé ryžovú tak to dojeme a vrátime sa k nasej bananovej....nemliečnej samozrejme.....

martinex
23. feb 2010

to som skusala dneska,ale asi som dementna ale aj tak tam boli hrudky 😀 no nic,dalsi pokus zajtra

a krtek uz spi 😎 juch...dnes to bolo bez placu

z.vrablova
23. feb 2010

Lizatko, nasa mala od narodenia extremne vela spi... malokedy vydrzi byt hore viac ako 2hod a uz lomi, mala robeny krvny obraz uz 2x a zelezo aj cervene krvinky v poriadku, teda celkove v poroadku, tak sa nejdem stresovat a uzivam si to... ved drobci najlepsie vedia, co je pre nich dobre... 😅
Ja vymiesavam Nestle kasicky podobne, s vidlickou prisypavam po troske a ide to... a este necham odstat aspon 5 min.
My uz spinkame (zase🙂)...
Lulu, Eminka je definitivne pasovana za najmensie drobciatko-augustovciatko.... (nasa je hadam najmensie julovciatko... hehe)
Mati, a nejdes testovat??? Ja sa ani necitim, ze by mala dojst potvora jedna... ale testovat chcem az cez vikend...

lizatko1009
23. feb 2010

perla, ja som bola chudokrvna ked som bola tehotna a lekarka mi nato nic nedala az po porode mi davali zelezo a potom znova nic a ja neviem ci by som nemala nieco brat ked kojim maleho a som aj bleda a maleho podozrievam z toho, ze cely den spi este aj teraz spi a 2x bol len dnes kojeny co stale spi boli sme aj v meste a spal 3 hodiny, ale jedol aj maso zo zeleninou a zajtra ideme na ockovanie, tak sa hned opytam, ale to by bol asi chory keby bol chudokrvny, nie? a zatial nebol ani raz.

marti skusaj skusaj, ale len troska dosypuj, moj ked mu robi kasu, tak mu urobi hustu prehustu s hrudkami a tak hadka.

leri
23. feb 2010

martinex, mne sa tiez stale robili hrudky, musi byt aj spravna teplota vody,........ja robim teraz tak, ze voda ked zacne varit tak ju vylejem do misky, pridam lyzickami naraz kasu a hned to metlickou ci ako sa to vola vyslaham.........a je konecne vzdy bez hrudiek 🙂

martinex
23. feb 2010

zuzi sak som uz 2x... ako mozem zo srandy este raz,ale nemam pocit zeby som bola tehu... 😉

perla200
23. feb 2010

aha a to ako ked deti vela spia môžu byt chudokrvné? no aj nasa mala dosť vela spí a ked bola bábätko vela spala aj teraz dost spí ak nám nejdú zuby a neočkujú nás a nemame virozu.... tak toto som nevedela teda fakt....

z.vrablova....ano nasa max 3 hodiny ale to reve na rety že spat spat ....to ona ma na to formulku a znie ako euro euro....a vtedy sa musíme ukladat....nepamätám kedy bola dlhšie hore....

lizatko1009
23. feb 2010

marti, lebo skus ponorny mixer, minule som tak vymixovala ovocnu kasu nestle uplne bola jak krem od dukatovych buchticiek aj ja som ju jedla.

perla vacsinou deti co ju maju maju anemiu, su blede a moc vela nejedia, ale moj prave vela a rad je. tak moj prespi dohromady 5 hodin po obede. kamoskin maly ma rok aj 5 mesiacov a je chudokrvny on vobec nic nechce jest a prave nespi, akurat sladkosti je, ja by som mu tolko sladkeho jest nedovolila, minule bol u nas a 15 cukrikov zjedol. a je chory aj 2-3x do mesiaca.

z.vrablova
23. feb 2010

Leri, nemliecne kasicky od Nestle obsahuju nejake bifidus neviem co, a tie zabije teplota vody vyssia ako 45stupnov...

babulka123
23. feb 2010

matka.. ale volat mozes..

ja som ibola v nedelu u svokrovcov, troska si oddychnut, a vcera sme isli so sestrou k nasim a nejako sme tam skysli az do dnes.. bolo super, az na to , ze sa deti navzajom budili takze toho moc nepospali ale dalo sa..

ja som dnes spravila strasny utok na tesco ale nie pre ninku ale pre seba, mali vypredaj triciek tak som si kupila asi 8 ks, som zasobena na leto a velmi sa z toho tesim , k tomu 2 teplaky { hehehe aj tak nosim teraz len to = ale to su take elegantne teplaky cize aj na von } tak sa velmi tesim ..

no a dieta samozrejme dostala na frak u nasich ale od zajtra som uz tam kde mam byt tak snad sa to zas posunie aspon o nieco dole..

inak som stale chora, teda kaslem ako posledny tuberak, neviem sa zbavit sopla ale snad to uz bude lepsie..

a nemam cas vas docitat, len tolko ze eminka je najmensia ale o to viac roztomilsia.. cmuuk jej posielam

a dnes som osmykala ninku, zas mala vlasy az do oci , a kedze jej nechcem davat sponky lebo sa bojim ze by ich dala do pusy tak sup sup noznicky a je dobre, sice vyzera ako chuligan ale ved to dorastie.. cmuuuk

leri
23. feb 2010

ja si myslim ze tym ze tu vodu dam do studenej misky a nasypem tam tu kasu, zoberiem metlicku tak medzitym aj moze tolko stupnov mat.....ked som cakala dlhsie tak boli hrudky

babulka123
23. feb 2010

jeeej a ked sme pri kasiach. , ja som dnes ninke dala 1x obilnu kasu .. tak snad nebude ziadna reakcia.. uvidime.. teraz si dam tak tyzden pauzu { musela som jej ju dat lebo inu som u mamy nemala.. } a ak to bude ok, tak od 7 mesiacov zaciname s kuskusom ako lepkovou stravou ..

martinex
23. feb 2010

no ponorny mixer keby som vytiahla maly ma zozere,to on nema rad taky hluk....

leri,hlavne ze na tej kasi je napisane,ze jemne pomiesat-neslahat...tak by som chcela vidiet tych co ju spravili,ako ju pripravuju

babul tak hlavne ze si si oddychla, choroba odoznie a cakam vas u nas...je nam za vami smutno 😉

a tricka by som mala aj ja pokupit,aj slusne teplaky,tak najblizsie sa kuknem co tam maju

blazka24
23. feb 2010

ahojte babule, tak už sme od našich doma......poviem vám čert vzal to nosenie na rukách, doteraz sme mali taký kriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik nie a nie ležať a hrať sa, začal sa akože drhnúť, potom tie jeho zvuky ako keď vám zabehne - no horor, snáď sa dostaneme do normálu 😉

kašičky - ja nedávam takú horúcu vodu, normál z termosky čo mám pre krpca vodu prevarenú a kým sypem kašu tak vidličkou miešam a nevytvárajú sa hrudky, inak používam nestlé........

leri
23. feb 2010

martinex, no podla mna sa mysli prave take slahanie tym mixerom, ja branim metlicku 😀 a kase nestle 😀

babulka123
23. feb 2010

ja davam tiez z termosky vodu , do toho troska ovocia a potom kasa a hrudky zatial neboli..

matka .. oplati sa, teplaky 5 euri, tricka po 4 euri popripade v akcii 2 za 6 euri.. som spokojna.. aj tak v lete beham len v rifloch a trickach , popripade kratasy a tricka takze na kocikovanie to uplne staci..

baby idem zehlit lebo moja domactnost dostava za posledne dni nafrak a kedze zajtra je tu zas sestra tak toho zas vela nespravim..
aaaa.. ideme sa zajtra fotit aj s detmi {teda hlavne oni} tak sa tesim .. potom pridam fotos.. zatial cmuuk

a matka skus zas testnut nech je sranda...

babulka123
23. feb 2010

jaaj a kase - nutrilon alebo HAMI

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre