Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

livia1
9. jan 2010

Ahojte baby,tak miod dnešného rána zase bojujeme sami. Ocino nám dnes odišiel ale tento krát nie nadlho 😅 .Za 6 týždňov je spat. 🙂

Už sa neviem dočkat, tento týžden ideme na poradnu, tak sadozvieme kolko náš tučko pribral 😀 .V pondelok ideme aj na nožičky, snad to bude dobré, ked to bolo v 6 tyzdnoch?. 😒 Kubko si objavil nožičky asi preddvomityzdnami a najlepsie sa s nimi hrá v ústach 😀 . z chrbátika na bruško sa mu dnes podarilo prevrátit len raz, ale to bola asi len náhoda, alebo mu Maťko pomohol. 😒

livia1
9. jan 2010

AAAAAAAAAAAAA zajtra máme 5 Mesiacov 😀

martinex
9. jan 2010

ahojte...

tak nas den pohodka, ja som sa ucila, upiekla som tortu -skor pre tatina ako dadika, bola u nas svokra na navsteve a doniesla malemu zase nejake oblecko-ze za meniny 😉 tak sa nam to kopi....

inak sa musime pochvalit,dnes sme 3x zaspali bez prsa...len som ho ulozila,chvilu mrnkal a zaspal,tak sa velmi tesim... maly uspech ale predsa...

tak pekny vecer kocky a bru nocku potom... 🙂

zuzujan
9. jan 2010

citam ze pisete ako sa vam babatka pretacaju, tak ja sa idem pochvalit....nam sa Nelka pretaca z chrbatika na brusko a z bruska na chrbatik uz hadam aj tri tyzdne, nemozem ju nikde nechat samu hned je na brusku, dokaze cestovat po miestnosti, hore dole, pregulava sa, pokusa sa aj plazit, zdviha ritku, ale ruky este neposluchaju, ale cakam ze zachvilku na to pride 🙂 🙂
rozmyslam, ze by som uz zachvilku chcela davat mrkvicku, aleb mozno kasu na noc...sme na materskom mlieku, ale vidim ze to malej nestaci, ked nas vidi jest cela sa trasie, pohar mi vytrhava z ust a chce hrozne pit, no a v noci spime tak do jednej maximalne, potom kazdu hodinku hore, kojim tak 4x za noc 😒
v stredu idem k doktorke na poradnu tak sa na to spitam, ci uz mozem davat aj nieco ine ako mlieko....

baby napiste ako je to s tymi kasami, robite to klasicky do flasky? ak ano tak ako to riedite??? nie je to tazke na noc? spinkaju vam drobci po kasicke?

inak livia obdivujem ta takto byt sama, ja si to ani neviem predstavit bez tatina...skoda ze nam teraz po dlhej dovolenke ide znova do prace, ale zas nemozem mat vsetko 😉

zuzujan
9. jan 2010

mati to uspavanie zavidim, mne mala zaspi len na rukach, alebo v kociku 😒
od pol roka idem praktizovat natvrdu knihu kazde dieta sa vie naucit spat, musim ju naucit zaspavat samu, skusam to aj teraz, ale mala dokaze aj hodinu plakat v postielke, ked ju zoberiem na ruky a dva krat pohupem hned spi, takze aj z mojej lenivosti, radsej uspim na rukach......ach jaj

livia1
9. jan 2010

zuzajan to je super mala je poriadna šikulka. A to uspávanie máme aj my hrozné. nezaspí sam aj keby čo bolo, len na rukach.

livia1
9. jan 2010

Skoro som zabudla prečo píšem.

Teraz večer sme mali prvý úspech na NOCNIKU 😀 . O dva tyzdne neskor ako Matko ale predsa 😀

zuzujan
9. jan 2010

livi gratulujem a jakubko ti uz dokaze na nom aj sediet? nam mala tiez kakava pravidelne rano o 7:30 a tiez som rozmyslala ci ju uz neposadim na nocnik 😀 mozno to skusim

livia1
9. jan 2010

Kubko sedí sam už vyse tyzdna. Matko sedel od 5 a pol mesiaca a mal 4 mes. a10 dni ked bol prvy krat na nocniku.
Byt tebou tak to určite vyskusam.

zuzujan
9. jan 2010

ja malu ani neskusam davat sadnut, kazdy ma strasi ze to je skoro a poskodim jej chrbatik.....ale ten nocnik skusim, mam este po mne taky malicky

livia1
9. jan 2010

Ja by som ho nedavala sediet keby sa sam neposadil v kresielku. Dala som ho do kresielka ked som isla umyvat riad, bol viac ležmo ako sedel a ked som sa otocila tak sedel sam. nenechavam ho hodinu sediet ale tak 5-10 minut vydrží aj sam bez drzania.

lizatko1009
9. jan 2010

aj nas sa uz zacal otacat na zaciatku 4 mesiaca a snazi sa aj lozit ale na delfina zdvihne zadok a zaryje hlavu do perin a uz to ide 😀

zuzujan ja som kupila v lekarni tu hami kasu na dobru noc bananovu a riedim to s vodou , ale nedavam do flase, lebo maly nevie pit na flasu iba normalne na lyzicku mu podavam trosku sa pohra potom ho dokojim a spime, ale kupili sme este nejake kase, ale nie na dobru noc a napisane je tam ze sa ma riedit s mliekom, ale akym? ved nedam mu krabickove.

perla200
10. jan 2010

no ahojte....my od pol 6 úradujeme už....kua...nejak sa nam nechce spat....momentálne úraduje v stoličke - tak to nazývame a mame novú zábavku v autosedačke sedí a kope do hrazdičky...o aká zábavka.... a momentálne štiká tak idem dat čaj a skúsim uspat...ved je už dve hodiny hore..... ako keby bola družstevníčka a isla dojit kravy také ranné vstávanie brrr......

martinex
10. jan 2010

ahojte...

noc v pohode,po tych dvoch mesiacoch som uz zvyknuta malo spat 😉

lizatko ja mu to zarabam s nutrilonom,kedze mojho mlieka mam akurat a nechcem odsavat aby sa mi netvorilo viacej...

lenka_66
10. jan 2010

zdravim,
nedocitavam vas lebo to by som tu cely den presedela 😀 .dufam ze pokladiky su zdravucke a robia pokroky.

mala som tu krsna cely tyzden tak som sa jej venovala.inac boli sme na gastre prikrmy zakazane vraj treba dat brusko do poriadku.()tazko a zelene kakame,grckame).v ondelok mam volat ci sa to zlepsilo.ja nic nebadam skor opak 😠
no a este mam none foto maleho zavistlaka 😀 😀 😀

lulu73
10. jan 2010

😎 dobre ranko...u nas sa deju zase nejake zmeny...vecer zaspime, potom sa pred polnocou s velkym placom budime, akoby koliky prisli a potom spi na moj vkus priliz dlho, aj 3-4 hodiny a potom klasika kazdu hodinu hore...ale presne, ako svajciarske hodinky...ako Martinex pise, zvykla som si malo spat ....od rana sa pohravam s myslienkou ze opustim domacnost a vybehnem do Auparku 🙂 len by som si mala vlasy umyt, obliect sa a namalovat a poviem vam, strasne som leniva...je to so mnou zle, ze uz aj spolocensky sa pripravit je pre mna namahava cinnost🙂 a tak som sa branila ze ja nebudem taka ta typicka mama ze teplaky a oblvane tricko 😝 ....... a som taka

Lenka maly je uz aky velky 😅

perla200
10. jan 2010

lulu - aj ja soms i to hovorila - nebudem vo vytahaných teplákoch s mastnou hlavou, keby si ma včera videla....vlasy mastnééééé, tepláky vypratééé...ale no a čo....môj muž ma nahovára na ples...hovorím mu sibe ti? ved tam zaspím o deviatej za stolom a aj tak si nemam čo obliect na seba.....a potom ten druhý den zase fungovat celý den, o dakujem....ja som nervozna ked som unavená a po tom vôbec netúžim.....no ako zaspala mala o 8.h stale spí.....neviem čo jej je, to mame rekord..... ale nebol spln? neviete?

zuzkamilko
10. jan 2010

ranecko 🙂
nasa noc klasika-2xhore,ale najnovsie problemmmmm zaspat,taky cirkus,nakoniec ho uhojdame v autosedacke,lebo krik na cely panelak 😠

lulu73
10. jan 2010

perla...ved to...a ja mam este brucho ako v 6 mesiaci...som prudko neatraktivna...uz minule som si vravela, ze sa musim trosku o seba starat, lebo keby mi cez den naaaahodou niekto prisiel na navstevu, tak asi odpadne pri pohlade na mna

lenka_66
10. jan 2010

lulu, perla pridavam sa do klubu oskliviek 😒

martinex
10. jan 2010

baby v pohode.... minule som sla po mamu s malym na vlak a tak sa mi nechcelo prezliekat sa,tak len v teplakoch som vybehla a mama na mna kuka,ze pekne... no cista sedlacka 😀

lulu73
10. jan 2010

Dievcata, a to som Vam este nepovedala, ze tie moje teplake su tehotenske 😀 😀 😀 PS: A este su stale akoby ulial...

funny
10. jan 2010

ahojte,

citam len poslednu stranku, lebo inak nestiham, ale dobreeeee 😀 😀 aspon sa necitim sama v tych teplakoch a mastnych vlasoch 😀 😀 vdaka!!!
ale dnes pojdem do vane a vezmem aj capartov, nech sa vsetci zmyjeme naraz 😉

baby neblaznitre, ta kniha "kazde dieta sa vie naucit spat" je dobra blbost. v krajine povodu sa od nej uz aj autori distancovali. nechapem, ze to ma taky uspech.
decka sa naucia zaspavat, ked pride ich cas, len treba vydrzat.
niektore deti su kludnejsie, ine zasa temperamentnejsie, ale nechat ich len tak bez dovodu a este k tomu vecer plakat, to je podla mna krute. potom je ta noc o to horsia, lebo zaspali frustrovane, ze nik k nim neprisiel a volali nadarmo.....

uff a nocnik 😀 to je tiez na take pisanie - ved su este taki malicki - a neviem, balite do latkoviek? lebo to chapem, ze je to kaki tazko prat, preto sme my tak skoro sedavali.
ale na nocnik sa oplati, az ked vedia, co robia a to pred rokom a pol je zriedka.... inak je to len caste sedenie, ziaden uspech.... to su este male baba, oni sa teraz sustredia, aby vedeli sa riadne hybat, poriadne kvikat, mojkat sa s rodicmi, na vylucovanie nemaju cas.

martinex, ako davas tu kasu? lyzickou? ked davate ryzovu kasu a mrkvu, nezapeka ich?

livia1
10. jan 2010

Ahojte, dnes máme 5 mesiačikov 🙂 🙂 🙂

Lizatko tak isto sa snaží posuvat aj Kubko 😀 , občas sa mu to aj podarí sa posunutpár cm.

livia1
10. jan 2010

Funny keby som s nočníkom nemala dobre skusenosti, tak ho nedam na nočník. Prvy syn mi sedel na nočníku ked mal 4 mesiace a 10 dni a od toho dna sa mi do plienky nepokakal, bolo mu to nepríjemné. Od9 mesiacov sme plienku doma nepoužilia od 14 mesiacov plienky nenosil vobec.Kazde dieta je iné a aj maminy. Ked sa mamine nechce, tak ani dieta sa nenaučí

martinex
10. jan 2010

funny kasu davam lyzickou...a maleho nezapeka ani po kasi,ani po mrkve... vsetko v pohode 😉

livi gratulujem 😉

lulu73
10. jan 2010

neda mi nereagovat na nocnik u 4-5 mesacnych babatiek....osobne a bez urazky, nasa Emma este ani nevie ze ma ritku a nie este aby vedela na co ju pouziva...velmi silno pochybujem, ze si vie ovladat zvierace a vedome tlacit...cize ja ju urcite nebudem davat na nocnik...okrem ineho nevie sediet

ja budem stastna prestastna, ak sa nam to podari v lete.... zacat sa ucit chodit na nocnik....a nie je to o mojej pohodlnosti, alebo ze sa mi nechce....nejake to euro este do tych plienok vrazime 🙂 ...aspon my urcite

zuzkamilko
10. jan 2010

lulu....uplne s tebou suhlasim

lizatko1009
10. jan 2010

livia ale dost je to zaujimavy sposob lozenia, vzdy ved sa zaryje do perin, dost dlhu dobu sa puci, potom zvdihne zdvihne hlavu a predychava 😀 ale uz ani na posteli ho nemozem nechat, spadol by, minule sa skoro z autosedacky vyskocil tak uz sme mu objednali v obchode cestovnu postielku 😉

deina2005
10. jan 2010

funny s tym nocnikom mas aj trocha pravdu ale ja moju tiez dam sem tam na nocnik pri vsetkych som t ak davala a od roka mi cez den prestavali nosit plienky a od roka a poj aj cez noc uz boli bez plienok. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre