Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
18. dec 2009

karin.. maly je uuuuzasny.. len ja keby som ninku nechala na stole tak uz parkujem na kramaroch.. nevydrzi uz ani 2 sek na chrbte toci sa ako na kolotoci.. na brusko , potom nohmai kade tade..

karin.
18. dec 2009

babul: ďakujem, náš malý sa zatiaľ otočil len 2x, keď je na stole tak mám naňho super výhľad hneď spoza barového pultu, zatiaľ to takto vyhovuje aj keď musím povedať že teraz ho častejšie kontrolujem.

zuzkamilko
18. dec 2009

joooj posledne tri dni moj maly zaspinka a ked mu vypadne cumel,tak zaplace,snazila som sa ho uspat bez cumlika,tak stale daval rucku do pusy ☹

karin.
18. dec 2009

začína ma nepríjemne bolieť hlava, idem si ľahnúť.

Dobrú noc.

zuzkamilko
18. dec 2009

nikde nikoho 😢

babulka123
19. dec 2009

ahojte.. ide ma rozhodit od nervov.. panicka o 1 hore, a o 5 definitivne.. a ked som jej dala jest zas zjedla len ledva 90...

karin.
19. dec 2009

babulka aj my máme za sebou hroznú noc, od 23:30 - 00:30 hodinový rev, pučenie, o 1:30 zas rev tak som dala jesť, o 4:30 zas rev a pučenie, znova som dala jesť a o 6:30 je pokladík hore - takúto noc sme ešte nemali, neviem či cítil že tato nie je doma...

bagaja
19. dec 2009

hrozná noc, prídávam sa do klubu: 100 x hore 😠 , to debilné očkovanie, dúfam že už to bude ok., chudatenko tak vzlykala zo sna, isto ju to bolelo ☹ tak som sedela pri postieľke a hladkala ju, aby sa trošičku ukludnila, a o 4 definitívne hore, tak ju mm zobral do obyvky a vraj zaspali ešte do 6 takže dobre, teraz už znova spí

a všetci mi popod okno chodia provokatívne s lyžami 😠 až rozmýšlam že kam by sme zajtra išli lyžovať, ale neviem ako s malou a kojením, čiže asi nikde 😵

bagaja
19. dec 2009

karin ty maš X-landra, a máš originál pláštenku na nho? lebo ta moja popukala od zimy, musím kupiť novú 😠 to je kvalita

bagaja
19. dec 2009

zuzkamilko, krásna pohladnica 😉

babulka123
19. dec 2009

ja som dala malu este o pol 7 do postielky a teraz sme vstali.. aspon ze tak..

baga.. ani mi nehovor o lyzovani.. 9.1. sme mali ist na lyzovacku do Levoce ale znamy to zrusili tak zas nic.. a mam nervy min. rok som nelyzovala uz lebo sme boli tehu a tento rok zas nic.. som z toho smutna.. milujem lyzovanie a povedala som ze to je jediny sport ktoreho sa nevzdam ani ked budem na voziku.. hehehe

bagaja
19. dec 2009

babul moja reč, ja tiež milujem lyžovanie a minuklého roku nič, aj ked ja som chcela ale mm a mamka nedovolili aby som neublížila malej a tento rok by som chcela ísť - teda musím ísť aspon pár krát, lebo 2 roky bez lyží šak to neprežijem, to je fakt jediný šport ktorý ozaj milujem, a budem k tomu viesť aj maličkú

martinex
19. dec 2009

caute, tak my v noci len 3x hore, to este zvladam...teraz zaspal,tak si idem nafarbit hlavu.. cafte 😉

babulka123
19. dec 2009

matka ja som robila udrzbu vcera o pol 11...

baga.. aj ja.. mala bude lyzovat hoci sme z "dolnej" zeme.. hehehe
mna ucil otec a chodili sme 2 x do roka na lyzovacku a bolo vzdy uplne super..
zima bude na mna a leto na marekovi...

bagaja
19. dec 2009

hmm aj mne by trebalo ten šmalec zmyť 😀 ne, no až také zlé to nie je ale trebalo

babul že z dolnej zeme 😀

babulka123
19. dec 2009

tak moja jja som teraz uz vazne z dolnej zeme.. samorin... hheheheh to uz ani Ba nieje.. to je uz trnavsky kraj..

sisulka7
19. dec 2009

Bagaja, tak vy to tam mate blizko, tak sa da. my musime ist na lyzovacku aspon na tyzden a neviem neviem, ci s malou by to uz slo. Mozno ked bude trosicku starsia si urobime aspon jednodnove vyletiky na lyze a malu nechame u nasich, no uvidime, ale ja ju hrozne nerada opustam.
Inak vcera sme mali vianocnu party z druhej roboty a prisla som domov o pol tretej a odkedy som malu o deviatej ulozila, tak ani nepipla a spala az do siestej rana. Tomu sa hovori idealne babatko. A potom spala asi do pol desiatej, lebo maminka je uplne grogy, lebo ked prisla domov este odstriekavala, no a 4 hodiny spanku no nic moc.
Inak baby bola som vcera u gynekologa, lebo mam svoje dni uz 3 x tento mesiac, pricom prve trvali 8 dni, potom bola tyzden pauza, potom dalsie trvali 4 dni a o tyzden nanovo, no a gynekolog mi vysvetlil, ze to moze byt antikou, ale ze to zeny ktore koja mavaju. No citim sa total vystavena. Povedal, ze si mam zvysit hladinu hormonov a ked zacnem krvacat mam si dat dve tabletky namiesto jednej, ze to obcas pomoze. A vcera som sa rozpravala s kamoskou a ona hovorila, ze krvacala skoro do polroka nonstop pri kojeni. Ja som tajne dufala, ze budem ten opacny pripad, co nema menzes cele kojenie. ☹

rene82
19. dec 2009

ahojte baby. asi tu teraz nikto nie je. naša princezná začala v noci soplíkovať a aj jej to stekalo do hrdielka, lebo kašlala (tak hlienovo). má to teraz prvýkrát, tak som z toho hotová. chúďatko malinké občas ani cez nos nevie dýchať. odsávame odsávačkou otrivin (ústna) a máme aj sprej do nosa detský s morskou soľou. ráno mala aj zvýšenú teplotku, tak som jej dala panadol baby sirupček. normálne ju každú chvíľu kontrolujem, či dýcha, aj keď máme monitor dychu, lebo sa veľmi bojím. už vidím zase noc, kedy sa to určite zhorší. vždy je to v noci horšie (vlastná skúsenosť). dúfam, že neskončíme na pohotovosti.
nemáte dáky osvedčený recept na to? alebo za ako dlho to môže odznieť? bože akurát musí byť víkend, kedy ani svojmu doktorvi nemôžeme ísť.
sa strašne bojím ☹

deina2005
19. dec 2009

ahojte konecne som tu po dlhej dome.ako sa tu mate a co deturence?moja uz beha v chodacke jak sumacher.vcera si deti ozdobili stromcek a mala ho chodi oberat 😀

rene82
19. dec 2009

ahoj deina, šikulnica je to. naši kúpili malej chodítko pod stromček, takže tiež bude ako na ferari. 😀

rene82
19. dec 2009

no ja odchádzam, musím tie soplíky stále odsávať. chúďatko moje maličké 😔

zuzkamilko
19. dec 2009

deini...a ako ti spava cez den?

sisulka7
19. dec 2009

rene, my tiez soplikujeme, doktorka doporucila kvapky sinupred, vraj zarucene zaberaju a vytierat nasivinom

deina2005
19. dec 2009

zuzka no uz to nieje take ako ked mala 1 mesiac.spinka tak max 45 minut asi 5x za den ale zato spinka pekne celu noc takze aspon sa v noci trocha vyspim.

zuzkamilko
19. dec 2009

vzdy ked som tu,tak tu nikto nie je ☹

babulka123
19. dec 2009

a mozu byt babatka tak skoro v choditku? lebo si viem zivo predstavit ako by sa to Ninke pacilo..

inak mame uuuuplne ze cervene licka.. asi ten krem co som jej kupila ze na zimu pre deti je uplne na hov...
takze ich ma chuda moje uplne vystipane.. dnes mi svokra poradila infadolan, tak som zvedava.. snad sa jej to troska zmierni..

egyptanka
19. dec 2009

babul, chodítko nie je vhodné, pretože sa dieťaťu nevyvíja pohybový systém správne, Dieťa sa má postaviť až keď sa postaví samo spontánne a nie je vhodné ho dávať do zvislej polohy predčasne. Predčasne danie do choditka môže mať za následok problémy s kĺbmi a chrbticou. A taktiež preskočenie fázy lezenia, ktorá je veľmi dôležitá, aby si dieťa osvojilo základy sedenia a tým pádom aj koordinácie.

egyptanka
19. dec 2009
bagaja
19. dec 2009

ahojky

no my sme mali návštevu tak a už malá konečne hajá, tak dúfam že nás čaká lepšia noc ako predošlá 😖 a nemáme ani teplotky ani nič z očkovania, trochu bola mrnčiaca v noci ale inak celkom oki

inak ja malú do chodítka tiež nedám, ja som proti tomu , myslím že to vôbec nie je zdravé a vhodné pre také malé detičky a štvormesačné už tobož nie, deina dúfam že sa neurazíš, ale to je môj názor 😉

sisul hej, máme kopce blízko, ale malú kojím každe tri hodky a neodsajem mlieko do zásoby čiže tiež to bude ťažké ale snád sa mi to aspon pár krát podarí

z.vrablova
19. dec 2009

ahojte... nazor na choditko podobny ako egyptanka, vsetkych v rodine som upozornila, nech sa neunuvaju ani kupovat, nasa mala v nom nebude...
Tak Kristinka bola dnes cely den u nasich rodicov a my sme si s mm vypratali komplet cely byt... tepovali sme koberce, okna, linku, chladnicku, sporak, wc, kupelnu, kompletka prach, dlazka... no proste vianocne upratovanie... az sa lepsie dycha... mam svalovku neuveritelnu..
Inac mam nadchu ako svina... beriem askorbat vapenaty, soplim, kaslem... no parada... a este k tomu musim nosit rusko... 😒 Som bola vcera takla odpalena, ze som ani PC nezapinala..
Eviq, blahozelam, ze uz nemusite cvicit Vojtovku,... my sa tomu dokial nebude samostatne chodit nevyhneme... ale co uz... nas sprdla teta, ze som ju nedavala na brusko... snazila som sa jej vysvetlit, ze kvoli refluxu grckala aj 3 hod po jedle... napriek tomu stale pri cviceni ju mam na brusku, ale hneva sa...
Zo zaciatka som ju mala v kuse na brusku, a polavila som az pri refluxe... ma vraj slabe chrbtove svaly, stale zdviha ritku... tak musime teraz davat aj niekolkokrat denne..
Fac, gratulacia Olimu k vcerajsiemu vymesaciu..
Perla, sa tesim, ze nemate intoleranciu... super sprava...
Matka - pes 😀 soms sa pobavila.
Eviq, my mame doma oblecene body s dlhym rukavom, teplacky a tricko s dlhym rukavom, alebo kosielku, ponozky.
Na noc body s dlhym rukavom a overal, ponozky /spaci vak a dekou prikryta/
Kristinka dnes mala mrkvicku s brokolicou, zbastila vsetko co mala nachystane. Zajtra ju caka 1x zemiak, sa tesime... heh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre