Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
25. jan 2010

perla preposlem ti to..

perla200
25. jan 2010

dakujem babul 🙂

jajkar
25. jan 2010

baby kedy davate kasu? na noc ci cez den?
Ja davam malej doobeda ako desiatu, od Hami, ta jej strasne chuti, a kupila som aj tu Bio z Dm ale ta je hnusna, dnes som jej do nej dala lyzicku medu tak aj tu zosmakovala 😀 😀 😀
len mne ta kasa pride pre nu ako dezert, lebo hned za 2 hod. je po nej hladna. 😉 😵

perla200
25. jan 2010

jajkar - ja na noc.... Hami výrobky sú vsetky velmi dobré...ja kupujem len tú značku kaše....nasa ich lúbi moc...

baby - bude mesiac odkedy prikrmujem malú takže už môžem zaradit ovocie na olovrant a mäso na obed?

z.vrablova
25. jan 2010

jajka.. s medom opatrne, zahlienuje... alergen!
Perla, ja som po mesiaci dala najskor maso a tyzden-10 dni na to ovocie... aby potom neodmietala maso, ked ochutna sladke ovocie

babulka123
25. jan 2010

perla tak ako pise zuzka.. nemas sa kam ponahlat..

egyptanka
25. jan 2010

jajka,med??? med je silny alergen a moze sposobit kaz zubov ... cukor a sol do jedneho roka dieta nema co citit (odhladnuc od prirodzenych cukrov a soli ). Moze sa stat, ze si navykne na sladku chut a bude ti odmietat zeleninu, masko a ine. V prvom roku sa tvoria stravovacie navyky a takto lahko mozes vychovat z dietata sladiča.
Ked uz o tych zubov ... spomeniem moju ovela starsiu sesternicu, ktora svojim detom (tohto casu cca 18 a 20) namacala cumel do medu - teraz su z nich alergici a prve mliecne zuby este ani nenarastli a odhnili , smrdelo im z ust a museli im rezat dasna, aby tie zhnite pahyle odstranili ... takze tak.
Ked uz mas potrebu dosladzat jedlo tak radsej pouzi Glukopur ako med.

bagaja
26. jan 2010

ranečko ...prvá 😉

no síce my už buntošíme od 5 ale v podstate sme v noci vstávali iba o 1 a o 5 čiže super noc....

zuzkamilko
26. jan 2010

ranko 🙂
my mame dnes 5 mesiacikov 😵 😵 😵

missy97231
26. jan 2010

dobre ranko 🙂 baga, pekne ste spinkali. my sme mali tiez o trochu lepsiu noc nez obvykle, o pol3 a o pol5tej. A od 7dmej sme hore. A to moje male - ako zistil ze sa da otacat, tak mam problem normalne dat plienku... A vobec si nechyta nohy... a ze ich moze davat aj do pusy??? Tak to teda este nezistil, pretoze vzdy musi byt inak, nez si mamina praje 😀 Ked chcem aby bol na chrbatiku a hral sa s nozkami, tak to behom sekundy je na brusku, a ked akoze idem cvicit na brusku, tak vtedy chce byt na chrbatiku 😀 😀

zuzkamilko
26. jan 2010

a co sa tyka tych suchych miest,nam sa to rozsirilo po celom tele,tak idem mastit Infadolanom a ked sa to za den-dva nezlepsi,tak k dr. 😒

bagaja
26. jan 2010

jooj veru dobre sme spinkali ale akurát som ráno hovorila mm že mojim snom je spať konečne aspon jednu celú noc 😝 ale to tak skoro asi nebude 😖

miisy neboj ked zisti že nohy sa dajú chytať a žužlať tak plienku už duplom nedaš a ponožky alebo opančušky budeš meniť non stop čo budú ožužlané 😅

bagaja
26. jan 2010

zuzi gratulka 😵

z.vrablova
26. jan 2010

Zuzka, blahozelame k vymesaciu, ja som vcera tiez kupila Infadolan, je tam v letaciku, ak to neprejde do 7 dni, tak k dr... nam sa to, chvalabohu nerozsiruje dalej, ale od vcera mastim poctivo aj ja...
Missy, my sa nepretacame, ale nozky zuzle jedna radost...

z.vrablova
26. jan 2010

ideme sa poobliekat a na plucne... davate detom sal cez pusinu, ked je vonku taky mraz??
U nas je skoro minus 10

bagaja
26. jan 2010

ano zuzi ja jej dáím radšej šalik aj na noštejk tak voľne, lebo to je ostrý vzduch a občas ešte prekryjem dekou cez fusak

missy97231
26. jan 2010

no vsak mne doktorka na rehabilitaci povedala ze mu mam napomahat,,, ale stale nejavi zaujem o tie nozenky. inak - dnes mi dovezu novy notebook 🙂 sa musim pochvalit... lebo tento sluzobny co mam, tak raz budem musiet vratit, a nas starsi, tak ten potrebuje manzel v praci. tak som si urobila radost, a objednala novy. 😉

babulka123
26. jan 2010

zuzi gratulujeeem..

ako tak citam tak som rada ze infadolan pomaha.. tesim sa..

ja dnes idem mat perny den, pride sestra s malym a nasi... velmi sa tesim ... takze dnes tu nebudem cely den..
a tak dopredu prajem krasne ranko, pekny den a snad na vecer nakuknem..

perla200
26. jan 2010

prebdená noc za nami....mala zakaždým ako zakaslala tak sa zobudila a kaslal každých 10minút tak som mierne na nervy:(((((

sisulka7
26. jan 2010

perla 😢 snad si coskoro aj ty odpocinies. Inak baby klobuk dole pred tymi, ktorym babenka v noci nespia. Kristinka spi nastastie ako anjelik skoro od narodenia, max sa 2-3 x napapa, ale inak spinka, ona v podstate zacne mrncat, dam jej flasu a ona spiac ju vypije, este aj grga a pritom spinka. No a vstavame tak okolo pol deviatej uz celkovo. Normalne som si pri nej zvykla si pospat pekne. Ale zasa v noci odsavam a ked ju krmim, tak to je taky prerusovany spanok, ale je to super v porovnani s maminkami, ktorych deticky su stale hore.
Davala som Kristinke uz jablcko, moc jej neviezlo, ani banan nejako extra, skusala som vyzivy z DMky, ale jedine, co jej zatial chuti je Hipp. Obedik jej varim, ale najradsej by jedla len brokolicu so zemiacikom. Ale ani pastrnakom s mrkvickou nepohrdne. Ale pripada mi to akoby papala podla nalady.
A len tak mimochodom, zabudla som jej kupit biogaiu a par dni sme boli bez nej a normalne sa nam vratili koliky a nemohla sa poriadne vykakat, tak to asi naozaj ma nieco doseba. Teraz sme na nu znova nabehli a vsetko v najlepsom poriadku.
Inak prevraciame sa len na jednu stranu, jedujeme sa v kociku najradsej by sme sedeli, ale kedze to este nevieme, snazim sa ju udrzat v lehu ako sa da. Prevratit sa na brusko sice vie, ale nevie to naspat, ale aspon sa uz viac zahra na brusku a vraj cim viac na brusku tym skorej sa posadi, lebo si posiluje svaly, tak aspon hovorila nasa lekarka.
A s tym lepkom

daniela33
26. jan 2010

bré ráno, o noci radšej ani nepíšem ... proste bieda a des...viac nespala ako spala

Zuzka gratulujeme Lukáškovi 🙂 😵

lenka_66
26. jan 2010

zdravicko,
nas dnes caka ockovanie ☹ .uz teraz som happy 😠 . dufam ze nas neposle sa zvazit do billy na vahu co a vazia cele kontajnery zeleniny 😝 .obcas si pripadam ze uz len tam nas budu vazit

luky , tak vsetko naj ....

daniela33
26. jan 2010

Leni 😀 😀 😀 , hlavne že Marekovi chutí

aj Tami mala byť dnes očkovaná, ale pre chorobu nás doktorka objednala až o týžden na očkovanie

lenka_66
26. jan 2010

hej len moja chrbtica nenachadza pochopenie pre jeho apetit 😒

este grckate?

z.vrablova
26. jan 2010

my sme po cisteni TBC... zvladla to malicka v pohode.. najlepsia hlaska bola, ze su strasne agresivne tie vakciny proti TBC, ale ze vraj lepsie chrania... som skoro odpadla... Denne osetri minimalne 10-15 deticiek!!!
Idem varit a vonku na slniecko... pekny den vsetkym 😅

lenka_66
26. jan 2010

ooooo nechce sa mi ist do kalendara kuk no ak ano tak tamarke zelam nech ju netrapi brusko a mamka s cvicenim.jooo a dlhy kludny spanok 😵

daniela33
26. jan 2010

tak to verím, ale za chvíľu začne behať ...

ešte hej, ale už nie tak veľa, včera len dvakrát, ono to vyzerá ako reflux, a na gastro ideme až 8.2.

Zuzi super malá to super zvládla a máte to za sebou...to dnešné zdravotníctvo ....

daniela33
26. jan 2010

Leni ďakujemeeee 😉 😵, no ten spánok keby sa zlepšil, bola by to paráda... lebo za chvíľu mamka bude aj cez den chodiť ako spiaca ale nie krásavica ale mátoha 😀

lenka_66
26. jan 2010

gastro nespominaj , bo by som vrazdila.volala som vcera normal mi pripadala dr. ze nevie co s marekom.na ciernu stolicu mi povie ze to ma z prikrmov ked som jej povedala ze ich zakazala tak ze mam davat AR mlieko mam vyskusat za obycajny nutrilon ze mozno po nom bude menej grcat.a po 10 minutach telefonatu na zaver mi zas striktne zakazala prikrm.

lenka_66
26. jan 2010

...ze nemem davat AR...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre