Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
24. sep 2009

lenka no tak to tiez ale neni vyhra.... ale co,sak ono sa to zlepsi a bude chodit domov aj skorej...snad 😎

lenka_66
24. sep 2009

no my konecne spime ale na rukach 😠 .sakra ked to prejde v 3 mesiacoch uz asi nedam s krasavcom rady.

martinex
24. sep 2009

david zase zaspi len ked s nim skacem na fitlopte....

a uz sme hore...tak ja idem...cafte

livia1
24. sep 2009

Ahojte po dlhšej dobe sa opäť hlásime.

Minulý týždeň sme boli na poradni 16.9. sme mali 4400g. presne500g po dvoch týždňoch. včera sme boli na nožičky tak aj tie máme v poriadku.

Dnes sa nám vráti ocino z Belgicka tak sa nevieme dočkať.Príde o tri týždne skôr a potom až na vianoce. 😀

bagaja
24. sep 2009

ahojte no vôbec vás nestíham čítať, lebo moja malá akosi protestuje so spaním tak sa bavíme na rukách alebo spíme iba v kočíku, teraz náhodou zaspala doma v postieľke no tak som zvedavá na ako dlho. 😒

bay
24. sep 2009

Ahojte, tak my sa uz druhy den trapime s kojenim ☹ Snad sa drobcek zas rozje ☹ A idem skusit co to docitat 😉

uankab
24. sep 2009

ahojte, som tu len na skok... k mojej infekcii sa pridaj este aj zapal laveho prsnika 😖 , nastastie tie antibiotika ktore beriem su aj na to... len chuda malinka, odkedy ich beriem je cela nesvoja, strasne ju bolieva brusko a grcka, vcera vecer spustila taky srdevuci plac , az mi bolo do placu a nie a nie ju utisit ... ☹

viete prosim poradit ako rozmasirovat prsnik? snazila som sa v sprche ale nejako mi to neslo 😖 ... snazim sa kojit z neho pri kazdom kojeni, akurat zasa sa mi zacali nalievat viac prsia a mam ich na uuplne plne uz hodinu po kojeni ☹

inak pekne priberame, za tyzden sme pribrali 300g... tusim dopadneme ako lerin alex 😉

lenka_66
24. sep 2009

dnesny zazitok v sktratke - dr. ordinuje do 14.00 o 13.15 mi sestricka oznami ze mam prist inokedy lebo PANI DOKTORKA uz vypla pocitac tak ma uz nevysetri.nakoniec vysetrila no viete si predstavit ako.P.S. bola som aj s marekom a vobec jej to nevadilo.sa takto na mna vyzurit ze mam chodit rano o 8.00

adenka
24. sep 2009

ahojte,

tak moje dieta vcera spalo za cely den AZ 2 hodiny... a to este dosli svokrovci tak uplna parada...vecer som normalne chytila zachvat revu, tak mm nevedel co so mnou... som nanho spustila ako cely den len upratujem po nom a po malej a ta vecne place a ja si nestiham ani navarit... no pekny vecer to bol poviem vam 😅 😎

ale dnes je zlatucka...nasla som clanok o refluxe, skoda ze nie skor, mame skoro vsetky priznaky ☹ . ale su tam dobre tipy ako si s tym poradit, napr. ze po jedeni drzat dieta vo vertikalnej polohe aspon hodinu ( neviem si predstavit ked pride den ze chce kazdu hodinu jest 😒 ) a potom polohovat do autosedacky, alebo lehatka... takze rano mi krasne zaspala v sedacke, po hodine som ju supla do kocika a vonku mi pospala 3 hodinky... a popoludni som ju zas supla do manducy, zaspala po 10 minutach a ja som si pritom osupala zemiaky 😀 . a teraz uz taha skoro 2 hodiny tak parada - klop klop... takze refluxacky skuste to takto 😉

missy97231
24. sep 2009

adenka, mas od doktorky potvrdeny reflux?
mne poradili pred kojenim davat Nutriton. tak uz druhy den papame lyzickou. no, ale dnes hodil krasnu tycku 😠 preobliekam stale.. chudatko moje male. urcite mu to nie je prijemne.

bay
24. sep 2009

Adenka, tak my sme mali vcera rovnaky den 🙄 A vecer som sa musela ist sama prejst bo ma este aj mm nastval 😠

adenka
24. sep 2009

missy ano...v pondelok sme boli na sono... ja davam kazde druhe kojenie iba nutrilon lebo mam malo mliecka, ale ked ju dost dlho drzim na rukach tak uz nezvracka....

bay poznam...ja chodim tiez vacsinou sama...a teraz ked uz bude skoro tma tak uz ani inak nebude lebo kym mm dojde z roboty tak uz bude tma a zima... ☹
a s tym nastvanim ani nehovor...ja neviem ci som taka precitlivela ale niekedy by som ho zahlusila ☹

bay
24. sep 2009

No neviem cim to je 😠 Ale po takom dobrom dni ked je maly milucky a cely den place, ze chce byt s maminkou, tak ma vie nastvat skoro cokolvek 🤐 ale vzdy sa nastvem len na toho velkeho 😀 😀

martinex
24. sep 2009

aden my sme mali vcera rovnaky den... esteze mm prisiel domov az o 11tej a ja som bola uz taka unavena,ze som nemala ani cas a silu sa s nim vadit... v podstate chudak za nic ani nemoze, ale niekto si to musi odniest...

a dnes maly toho zase moc nenaspal,no na rozdiel od vcera aspon neplace...vdaka bohu.. takze sa spolu cely den hrame s hrkalkami, on sa smeje a ja ho fotim... 😀

inak my sme grckat prestali,tak sa celkom tesim...uz som sa bala,ze to bude reflux,tak snad nie

eviqa
24. sep 2009

ahojte, tak my sme boli dnes skoro celý deň von,, malý spinkal, papkal atd. Ale teraz poobede sa rozhodol, že jeho mama musí schudnúť - ležal v postieľke, mama v obývačke, že ide žehliť, a stále mu vypadol cumeľ, tak plač. Som sa nabehala teda. Už je pri mne a dudu už nechce.

s tými mm, rovnako. ale zato v noci vstane urobiť mliečko

uankab, skús infračervenú lampu alebo solux, mne to v nemocke pomohlo. Dali mi to oni, že to pomáha.

leni 😒 , inak včera som sa vyštverala k vám na KVP, bola som trošku pri kámoške a potom že ťa zavolám a vybil sa mi mobil, no na nervy.

missy, aj nám zastupujúca lekárka dala ten nutriton, ale mám ho rozrobiť v pol dávke jeho papkanice. Nám ale nevracal až tak, iba mu niečo vyšlo ked si odgrgol, ale to je asi normálne a potom ked som ho po kojení prebaľovala, lebo mladý pán nevydrží v pocikanej plienke, tak vtedy. Ale to je podľa mňa tiež normálne, ked som mu zdvihla nôžky k brušku. Ich žalúdky fungujú ako presípacie hodiny. Tak nutriton som nedala. Vaše detičky grcakjú častejšie alebo veľa?

missy97231
24. sep 2009

eviq, nam potvrdili na sone reflux. grcal mi dost casto, ale nie az tak vela... ze prudom a cele co spapal, to asi nie. ja iba kojim, tak to papa (ten nutriton) lyzickou, z flase mu nedavam. a vlastne dnes mi zvracal iba raz, coz je pokrok za cely den 😉 aby som to nepreriekla 🙂

adenka
24. sep 2009

bay proste maju talent 😀

mati uz reaguje na hrkalky?? super 😵

adenka
24. sep 2009

missy nesmyka sa ti v postielke ked mas sikmo matrac?? mne stale pada pod paplon, nikedu ju najdem az naspodku postielky a neviem ako ju tam "zakliesnit"

martinex
24. sep 2009

aden ano...ked mu s nou pred ocami idem zlava do prava, normalne ju sleduje...a aj rukami uz do nej chce buchat....a smeje sa pri tom 😀

adenka
24. sep 2009

super, zacnem pomaly skusat aj ja 🙂
kedy dame to stretko s adriankou?

eviqa
24. sep 2009

missy, tak nech vám to skoro prejde.

lulu73
24. sep 2009

caute

vratila som sa z bratislavy a mam dost...mala za cely den spala asi 30 minut....aj to iba na prsiach a jedla asi 20x...ani neviem ci este ma co tahat...brutalne ma z nej boli chrbat,krize,prsia jazva aj brucho...som uplne vyzmykana ako citron...ale co uz...som na materskej kvoli nej, ta sa jej venujem 24 h denne 😀 ....sama sa nemam kedy poriadne najest, tak aspon pijem

babulka123
24. sep 2009

given .. ahooj ,
no bola som v robote a teba som nevidela.. kde si bola???

matka a co po 4 rano.. dokedy spi??
mne teraz zaspala na balkone.. tak neviem co bude. heheh

lenka_66
24. sep 2009

evi , skoda bola by sranda.akurat tu bola daniela.

no dnes den hruza.od 6 rana do 8 vecera az 2 hodky spanku.zvysok krce , grcky 😠 . pomaly uz ani ruky a nosenie nepomahaju.

babulka123
24. sep 2009

vidim ze dnesny den stal za to pre viacere..
lulu a zaspala ti teraz? lebo ja mam pocit ze bola taka rozbita.. zaspala na 3x {co jej vypadol dudel}
snad si potiahne dostatocne dlho..

zajtra idem ku kamoske ale az poobede, som povedala ze ju musim nechat vyspat sa v klude doma..
este su asi malinke na taketo celodenne vylety.. ale sak nech si zvykaju..

lenka.. to mi je luto.. z coho tak grcka.. mate taky silny reflux?

eviqa
24. sep 2009

leni skús ho posadiť do teplej vody do lavorika napríklad. My sme to skúsili a uľavilo. Nabudúce ked sa vytrepem ešte raz hore, tak sa ozvem. 😉

babulka123
24. sep 2009

aden ja pouzivam tie spacie vaky.. kupila som v ikeii takhy hrubsi a je to uplne super..
dekou je uz len prikryta a ked aj nahodou ten vak je dost teply.. ked ju v noci prebalujem tak ma uplne teple nozicky.. skus to .. a nemusis prikryvat.. tiez mame zvyssenu postielku pre istotu..

leri
24. sep 2009

ahojte, my sme mali v pohode den, akurat som choraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mam bioparox, a ak to neprejde tak budem musiet uzivat klasicke atb......kurirujem sa pri caji na znizenie tvorby mlieka 😀
uankab, mne to v nemocnici rozmasirovali sestricky s detskym olejom, islo to super, nemusis tlacit len jemne masiruj a mlieko ti po chvili zacne same vytekat, staci podlozit plienku 😀

z.vrablova
24. sep 2009

mamka mi dnes zobrala malu na prechadzku do mesta, od 13,00 do 19,00.... Kristinka uuuuplna pohodicka, uz si zvykla, ze sme s nou vonku aj pol dna... aj cudzi ludia jej nevadia, nove tvare si obzera, usmieva sa... Tak sme si mm paradne pospali...
Na rehab. pokroky, uz sa nan predlzuju jednotlive kontroly, najblizsie az 6.10. Mala sa zacina maznat, odpoveda na otazky, normalne uz komunikujeme spolu... parada velka.

z.vrablova
24. sep 2009

leri, ja som tiez na atb, beham po byte s ruskom, poviem ti katastrofa. Posielam nam obom veeeeela zdravicka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre