Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

iveta6384
29. dec 2009

Babul akoze porad....
Mam sacok tej mrkvy je to asi 1 kg. VBsetko to mam rozmixovat do mraziaka??? Ved to bude kolko davok a po troch dnoch uz mam pridat cosi ine (zemiak), tak ako to mam spravit. Nechcem aby sa mi ta mrkva skazila, cize varit ju kazdy den po 20-30 g, to je blbost, strata casu a za par dni sa pokazi v chladnicke. Ako si to ty robila??? Robis???

babulka123
29. dec 2009

ja ked mam {teda kupim} mrkvu, celu ju ocistim, nakrajam na vacsie kusy a naparim do makka.. alebo uvarim to je jedno.. a bud rozmixujem , ale teraz uz len poooooriadne popucim vydlickou a dam si ju tych krabiciek co sa v tom robi lad.. je to super.. ked sa to zmrazi len to vyberiem a dam do nejakej krabicky a tak to mam v mraznicke..
ale kedze uz budete viac papat tak si takto kup aj zemiak, cviklu, cukinu... roznu zeleninu takto si to sprav a zamraz.. ja uz robim tak ze do kelimku dam podla odhadu napr. zemiak, cviklu, mrkvu pastrnak, spravim si davku cca 140-150 g a tak to zamrazim.. a uz len vytiahnem cely kelimok..

ale na zaciatok som si robila tie kocky a to bolo super, vybrala som 1 kocku mrkvy, 1kocku cukiny, 1kocku pastrnaku... a hotovo.. jednoduche rychle..

babulka123
29. dec 2009

mati maly je taky skvely v tej stolicke.. paradnicek.. ked prideme k vam musime ju odskusat..

iveta6384
29. dec 2009

Super babul diky aj ja to tak spravim. Si zlata... 🙂 🙂

babulka123
29. dec 2009

ivet neni problem ..
inak odporucam po 2-3 dnoch davat dalsiu zeleninku .. my sme zacali s mrkvou { asi tak 3 tt som jej to len mixla a teraz uz papa hrudkove.. } potom zemiak, potom som jej pridala cviklu {to zboznuje} potom cukinu, pastrnak, tekvica.. no proste parada.. dnes mala aj kalerab tusim ,... este chcem skusit brokolicu..
a na sivlestra ju caka masoooooo hehehehe

iveta6384
29. dec 2009

Super ... Dobre je, ze malej chuti, som zvedava ako bude na tom nas maly.... Ano ano aj tu to tak odporucaju ze 3 dni mrkvu, potom pridat dalsiu napr zemiak potom na po 3 dnoch zasa dalsiu. Mam vyhodu, ze sa may narodil medzi poslednymi, mozem od vas brat rady... 🙂 🙂 🙂 Ako dlho uz papka Ninka zeleninku???? Po akej dobe mozeme dt aj masko??? A tie kase to kedy, take tie ryzove viem, ze nie na zaciatok, lebo si zvykne na sladsiu chut a nebude chciet zeleninku.

martinex
30. dec 2009

ahojte...

tak ja som uplne v kybli...noc nula bodov, v podstate som bola stale hore... o 1nej kukuckoval az do 2hej,najprv smiech a potom plac,chudak ani ruky ani nic ho nedokazalo utisit..nakoniec sa mi to podarilo,zaspal a o 3tej znova plac,rev,kopanice nohami..no hruza.... som strhana ako srob a uz vazne nevladzem... o tej 1nej som mu spravila Nutrilon,uz som nemala nervy,sak prsia mam jak plachty... a myslite,ze to jedol? figu borovu,vypluval cumel, ledva zjedol 20 ml.... takze UM na vecer nehrozi,jedine ak lyzickou... ale premyslam nad nemliecnou kasou na vecer,ze by som mu supla... mozno to pomoze a bude sa budit aspon kazde 2 hodniky...

idem si spravit kavu a ranajky a potom skusit nezabit mm,lebo hrat sa vie kurnik,ked je maly dobry,ale ked je zly tak to ne...vtedy sa otoci na druhy bok a spi dalej... keby ma aspon podporil trosku... ☹

babulka123
30. dec 2009

matulkik drzim palce.. inak blizi sa spln, tie zuby do toho , a zmena pocasia...
myslim na teba .. cmuuk

eviqa
30. dec 2009

pekné ránko, my noc v pohode, spinkal od 21.00 di 7.30. iba raz zamrnčal, čo hľadal dudu.

marti, všetko naj... dávidkovi a pekný meninkovský deň mu prajeme. hm, a tá noc, možno kvôli zúbkom ☹

eviqa
30. dec 2009

babulka, mrkla som kočík, pekný. môj vyzerá podobne a je fajn.

babulka123
30. dec 2009

jeeejda ozaj .. ved Davidko ma dnes meniny.. chrobacik .. cmuuuuk pusinku..

evig.. ty sa ale mas.. my sme dnes boli 2x hore.. ale nechcem provokovat matku..tak pst.. hehehe

babulka123
30. dec 2009

evig ja sa vytesujem a velmi.. aj ked marek pinda ze som kupila opachu , povedala som mu ze on moze chodit von s tym co sme mali a nech ma necha.. juuuuj som zurila vcera.. ja som sa tesila a on mi pokazil radost.. ale potom uz bolo dobre vecer...

martinex
30. dec 2009

Dakujem za Dadika 🙂

no ja neviem co uz spravim.... myslite ze mozem skusit tie kase? mozno to pomoze... ☹

deina2005
30. dec 2009

mati skus tu kasu mozno ho to zasyti ja tiez davam sem tam kasu na noc a pekne spinka

eviqa
30. dec 2009

babulka, keby mal tvoj mm chodiť von s tamtým kočíkom po snehu, tak by hned utekal kúpiť s väčšími kolieskami. Ja som od začiatku chcela iba s veľkými kolieskami a potom mi mm dal za pravdu a chcel kúpiť ešte s väčšími ako máme. 😀

marti a tie kašičky nie sú náhodou až vtedy, ked už prikrmuješ?

babulka a ešte som sa chcela opýtať, že nie je potom tá rozmrazená zelenina ako džaba?

martinex
30. dec 2009

deina prave som nasla,ze ak tak ryzovu kasu...tak dneska kupim a vecer skusim dat trosku... uskodit by mu to nemalo... a ktoru davas? ja kupim asi Hami-ryzovu kasu

eviqa
30. dec 2009

deina, blahoželáme aj Aimee k 5. výročníku 😉

facovka
30. dec 2009

ahojte babule, tak olinka zobarla svagrinka na cely den, fifo je s ocinom v petrzke, ocino sa tam poti a fifo ze sa hra pekne, uz vyzera v poriadku,aj ked vycerpany po chorobe chudatenko, a atb do 3.1...ale ze uz vyvadza jak zdravy 😀 dakujem bohu aj za to....mm ma plne usta aft a ked zje banan aj to ho boli,dnes ide k dr. aby mu asi zmenili atb,sak to uz tiez tyzden sa taha...tak my sami bacujeme s olim,teda teraz len ja uplne sama, som trochen poriadila, a budem dnes spat a spat a spat a kukat &tv a spat 😉 okolo 17h ho dovezu skriatka mojho.. 🙂
my este na prikrmoch niesme... 😉

martinex
30. dec 2009

eviq no od pondelka ideme na prikrmy... a nemyslim ze by mu mala kasa pred tym uskodit... tato je od 4teho mesiaca,to deti este nie su prikrmovane

facovka
30. dec 2009

marti ja by som nezacinala kasou a uz toboz nie na veceru ☹ to mu zatazi velmi brusko, akurat na noc, ked maju spomalene travenie, radsej ked uz chces kasicku daj na obed, a dopln ho potom mlieckom..

facovka
30. dec 2009

no baby aby som niektore potesila,my sme papali o 18h, 21h,24h,3h a o 7.45h...rano vzdy chce trochen neskor,neviem preco, tak aby ste vedeli ake mate dobre deticky a zazracne 😉

eviqa
30. dec 2009

marti, ja sa len preto pýtam, lebo som to niekde, myslím v brožúrke čo mám od nestle, čítala, že kaše dávať až vtedy, ked je prikrmované. Vieš, niektoré mamičky prikrmujú už od štvrtého.
My s príkrmami začíname na Nový rok, tak sa teším.

facovka
30. dec 2009

marti,nesmut, to sa upravi..to tu sama pisem,ci co?? 😅 sak vidis,ja takto fungujem od narodenia oliho a este som sa nezrutila 😀 a cco taka lulu...neboj, po jednej noci este nevies istio ze to tak ostane, sak kazda je ina 😉

eviqa
30. dec 2009

fac, ved on papá presne podľa knižky, každé tri hodiny a potom má asi noc 😉

facovka
30. dec 2009

no, podla kniziek mudrych by mal po vecernom papani potiahnut aspon 6hodiek,jeden taky vydatnejsi spanok, tak taky nema ani cez den... 😅

babulka123
30. dec 2009

matka.. kase sa odporucaju u kojenych deti tak od 7-8 mesiaca..
aj ked je napisane ze od 4 mesiaca mozu.. neviem..

ale zacala by som so zeleninou a atd.. ale neviem lebo ak je kojeny tak by som to neriesila na tvojom mieste este aspon mesiac...

evig.. nieje.. az som bola prekvapena.. mozno troska zemiak ale tym ze je to mixovane alebo pucene tak to je uplne ok..

martinex
30. dec 2009

fac to neni jedna noc,to su uz dva mesiace pomaly a uz sa to neda zvladat... a to s tou kasou na vecer, za pokus nic nedam....sak mu nedam celu davku,ale postupne po troske....

henrieta76
30. dec 2009

ahojte
tak mati mi sme mali podobnu noc.tiez sa gretka strasne casto budila aj nam tie zubky daju zabrat.

eviqa
30. dec 2009

fac, no náš tiež zistil, že cez deň je spánok zbytočný, pospí dokopy tak max 4 hod. ALe nesťažujem sa, ved spinká celú noc. Len občas, ked nespí ani tie štyri hodinky, večer sa s ním už nedá vydržať.

babul, ok. skúsim namraziť.

martinex
30. dec 2009

babul sak prikrmy na obed budu zeleninove,ale co s nim mam robit v noci??? cumel nechce,cize flaska je pase a tym padom aj akekolvek mlieko.... tak jedine kasicku mu dat... a nasla som vyjadrenie lekarky,kde pise ze v pohode u kojeneho dietata

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre