Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

daniela33
14. jan 2010

ja kojím, zatiaľ mrcha nie je na obzore, čomu sa vytešujem 😀 a kakáme väčšinou raz za 7 dní, ale vtedy kvalitne a hlavne zeleno. Bag ked ti malá tiež kaká nie tak často, prdí ti tak smradľavo? Tami neskutočne

mati dík, čítala som že už prikrmuješ? a kojíš len, či aj prikrmuješ UM?

martinex
14. jan 2010

dani len kojim... 😉

idem si lahnut,kym sa maly zobudi,nejak na mna prisla unava 🙂

wenka
14. jan 2010

dani, ja som písala ježiškovi, že xcem taký aj num. klávesnicou a vyslišal ma 😵 len mi trvalo všetko preinštalovať z PC na NB

chrustik - ak nepočítam 600nedelie, tak ja mám ešte stále kľud,, ale mám doma HAK, a neviem, či si to "nepokazím" ak ju začnem brať. ale lepšie ako ďalšie bábo teraz.

daniela33
14. jan 2010

ja som teraz len raňajkovala, lebo mi ráno bolo ťažko na žalúdok, v poslednej dobe ma dosť pobolieva .

a o jednej ideme s Tami na rehabilitáciu, a potom chcem ísť pozrieť penové puzzle ako podložku na zem pre malú, mám ju vraj nechávať čo najviac na zemi, aby sa naučila otáčať na bok a viac si obľúbila polohu na bruchu, ktorú nemusí... Ale do sedu sa ťahá neskutočne, keď jej dám ruky, už v sekunde sedí, ale na bok sa neotočí ani za toho.

bagaja
14. jan 2010

no dani prdí kvalitne a hlavne v noci o druhej 😉 celá spálna zamorená 😉

bagaja
14. jan 2010

no tie Puzle su super, my sme ich dostali na Vianoce, len škoda že necestuju po byte s nou 😉

daniela33
14. jan 2010

Mati ahoj

Wenka tak to si super urobila 🙂, ja sa nejako bojím HAK ale ďalšie bábo už nieee a hlavne nie teraz, po dvoch cisárskych ...

Inak som čítala, že Paulusa čaká bábo, tak gratulujemmm 🙂 .

daniela33
14. jan 2010

bag to poznám, každú noc vetrám 😀

leri
14. jan 2010

baby, ja som nejaka rozbita.........rano vstanem a byva mi zle na vracanie........kym sa nenajem je mi na grcku......nechapem to.......bolia ma hrozne hrozne bradavky, tak ako na zaciatku ........uz to bolo super, nebolelo ma nic a teraz by som plakala tie prve minuty kojenia.......ale tehu nie som, test bol negativ, nechapem co mi je 😒
a hlasim ze vcera som si vybrala zehlenie, potom papiere nejake a dnes som rozobrala stromcek.........normlane som si musela zacat organizovat cas, lebo mam toho hrozne vela a ked si to nepopisem co mam spravit tak urobim figu borovu a kopi sa mi to 🙂 takze diar a pisem ako v robote 😀 😀 😀

daniela33
14. jan 2010

leri ja musím písať, aby som nezabúdala, čo mám urobiť a vybaviť, mám totál demenciu 😀 a hlavne ked idem s malou k doktorke, čo sa jej mám opýtať 😎
leri to vyzerá ako na začiatku tehu, inak mne pri synovi tiež vyšiel prvý test negatívny a už som bola v piatom týždni 😀

daniela33
14. jan 2010

Tami už je hore, tak sa ideme pomaly chystať na rehabku, tak pekný dník 🙂

bagaja
14. jan 2010

leri aj mna ti začali znova bolieť bradavky, ked sa malá konečne chytí a dosť sa mi nalievajú prsia, že ma bolia ☹

aha stromček...a nemôže tam ostať rok? 😉

lizatko1009
14. jan 2010

baby uz ste dostali menzes od porodu? ja som prve teraz zacala nejak spinit.

leri
14. jan 2010

daniela, nestras......ja uz som tu panikarila ze som tehu a konecne som sa odhodlala na test, bol negativny, takze tuto moznost definitivne vylucujem ............. ani nad tym nejdem rozmyslat, ...........skor mam pocit, ze mi alex taha aj mozog z hlavy, uplne citim ked kojim ako sa mi to tam v prsiach vsetko natahuje, no brutal........asi je cas zacat s prikrmovanim, lebo ma zozerie 😀
bagaja, tak som neni sama.....mne sa uz dokonca dve noci od porodu podarilo spat bez podprsenky a bez tych prsnych vloziek 😀 inak nonstop musim mat a vyberam ich niekolkokrat za den total premocene, zacinam mat toho kojenia dost.......
a este raz mi prosim vas napiste ako davkujete tu chamomilu, kupila som to, rozpustim 10 guliciek v troske vody a to mu v priebehu dna davam lyzickou, ale nedavam to pravidelne, ako ma napadne........je to zle?
lizatko, ja som dostala raz v oktobri...........uplne normlana mrcha ako pred tehu a odvtedy nic..........

bagaja
14. jan 2010

no leri mne len cez den sa nalievajú v noci piohoda a ja som znova začal atie prsné vložky používať teraz, som ich asi dva mesiace nepoužívala, lebo nebolo treba...

a my chamomilu nedávame a vlastne načo to je ked to všetci dávate, ta začneme aj my.. 😉

leri
14. jan 2010

bagaja, malo by to pomhat ri nervozite ked idu zuby.........homeo
a ja teda minam tie vlozky na kila, niekedy sa citim ako krabica s pokazenym mliekom.........ide maz toho porazit

uankab
14. jan 2010

leri 😀 .. ja som na tom presne tak isto, cez den v noci.. to je jedno, pravidelna polozka na zozname nakupu.. uz sa ma mm ani nemusi pytat, ze ci potrebujem, automaticky ich kupi.. a tiez mi to lezie na nervy, lebo ani 5 minut nezostanem cista... 😠

chrustik1
14. jan 2010

tak rada počujem, že aj vaše deťúrence tak smradľavo prdia. Ja som spočiatku nadávala mm, že nech sa kontroluje, až potom som zistila, že to drobec 😀
baga, hej, ja pracujem, rodičov máme oboch ďaleko a keď mám možnosť pracovať z domu je to fajn, môžem byť na materskej celé tri roky
Jeej, paulusa je opäť tehu? Supeeeeeer, blahoželááám!!
No a moja mrcha, vyzerá, že už fakt definitívne skončila, nechápem, vždy som mávala 5 dní a teraz ledva tri (ak rátam aj ten hnedý výtok na začiatku) a to taká slabá, že nechápem. Ale teda stavy som mala pri nej ako pri prechode, hocikedy návaly tepla, hlava sa mi točila, ..no dovi dopo

eviqa
14. jan 2010

ahojte, tak sme doma od dr. aj z obedu. Na FRO všetko o.k.., ale ak budeme chcieť môžeme ešte v marci na kontrolu, že ako sa nám darí. Takže cvičiť netreba.

daniel, wenka, no vitajte po dlhšom čase. Príjemnú prácu nad zúčtovaním.
Daniel, prečo cvičíte?

leri, malo by sa to dávať každú hodinu,ale samozrejme, ked mi napr. môj spí dlhšie ako hodinu, tak ho nebudím. Potom mu dám dve lyžičky.

martinex
14. jan 2010

caute...tak som sa zobudila,pospali sme dve hodky,ale dalsi spanok si dam s malym zase,lebo sa mi oci krizia...

ja som mala mrchu len raz,v oktobri,odvtedy nic...

a musim pochvalit mojho krtka... uz sa dnes par krat dal na rucicky a kolienka-ako havino... takze nebude trvat dlho a lozime.... 😀

reginetta01
14. jan 2010

Ahojte, maminy!
Sme sa vrátili z poradne a vážime 7100 g a meriame 68 cm. Tak sa tešíme. Sestrička skonštatovala, že je buchtička na to, že kojím, ale že pohoda.
Eviq, super.
Mati, Dadko je šikula.

lulu73
14. jan 2010

ahojte

nase noci sa zmenili z 8 vstavani na 4 -5 vstavani 🙂 a to len preto, ze teraz ked mala zamrnka, tak ju hned nevyberiem, ale najskor ju pohladkama a niekedy sa stane ze spi dalej. Akonahle otvori oci, to uz je konecna, to uz viem ze treba brat na ruky a kojit.

nepamatam ktora sa tu trapite ze vam dietatko nepribera a ze mu brali krv kvoli tomu??? to je sila, podla mna mate vahu uplne v poriadku vzhladom na porodnu vahu a terajsi vek...nasa Emma je suverejne najmensia zo vsetkych deticiek Augostoviek...najskor ma to trapilo a teraz mi je to uplne jedno, pretoze pribera a to je hlavne

moja mrcha je uplne ina ako pred tehu...absolutne bezbolestna, ale brutalne silna...prve dva dni normalne teciem, dalsie dni su uz normalne...dufam ze sa este cistim a je to kojenim, lebo taketo stavy ze sa musim kontrolovat kazdu pol hodinu som predtym nepoznala

leri...ja som davala 5 guliciek a asi 3 ml vody rovno do inj. striekacky a tam som to nechala rozpustit a davala som jej to na lyzicke pocas dna kedy ma napadlo....lenze u nas ziaden efekt, tak nedavam...

babulka123
14. jan 2010

ahojte.. no konecne aspon na chvilku..

rano mi krpata zaspala na hodinu a pol v postielke.. trhla rekord.. normlane som nechapala..
potom smne sa nachalovali a hrali sa.. bohovsky sa jej paci bublifuk..

matka super, aj my sme na tom rovnako dame sa na 4 a potom sa tak hybe ako dopredu dozadu ale vacsinou nas sklamu rucicky a padne na cumak.. moje zlatko..

lulu veeelmi sa teism ono sa to dufam cele nejako viac upravi a budete spinkat viac..
a ta vaha .. neries.. ja zas troska davam pozor lebo ma tendenciu byt po svojich rodicoch velika, ale zatial je to ok..

a baby co uz mate babatka, neviete mi poradit, ninka papa jablko s bananom {strasne jej to chuti zje cca 150g} a straaasne sa mi pose.. potom .. ale desne, hnackoidno.. a teraz neviem ci jej to mam davat dalej alebo nie.

reginetta01
14. jan 2010

lulu, to je super. postupne na tie naše ratolesti vyzrrejeme, čo?

lulu73
14. jan 2010

leri, uan...tak vy ste ine dojky 🙂 aspon vas netrapia otazky, ci maju vase deti dostatok jedla...este mesiac a kojenie pojde na druhu kolaj.....drobci zacnu postupne vsetko jest a mlieko sa nam bude pomaly stracat..mne bude asi aj luto za tym 😉 za tym mojkanim pri kojeni...

eviqa
14. jan 2010

regi, pekne. ste síce trošku ľahší ako my, ale za to dlhší 😀
lulu, tak princezná zredukovala papkanie? to je fajn, že. Ale na druhej strane, ked k nej vstávaš, aspoň vieš, že nemáš doma šípkovú princeznú 😉

z.vrablova
14. jan 2010

AHojte... mam dnes anglictinu, tak mi mama vzala Kristinku uz o pol druhej az do vecera...
Daniela, Wenka, vitakte po dlhej dobe... som si vas obe povrdila na FB... krasne deticky...
My noc klasika, ale od rana do pol druhej spala len pol hod na balkone. Na obed mala dostat kuraci vyvar so zeleninkou, ale ani pocut... tak bola unavena, spustila huronsky rev, tak sme to vzdali, nakrmili Bebou a do kociara... Este som ani nestihla doobliekat, uz spala... Tak sa s nou musi popasovat mama, ked sa zobudi... (ale ved studovany pedagog, nemam obavy)...
Babul, nasa mala ma po mne tiez predispozicie, ale ju krotit nemusim, nie je nejaky extremny papkac... a teraz to grckanie, som zvedava kolko pribrala. Babulka, Ninka este grcka?
Matka, Babul... drobci su ale sikovni... Kristinka na brusku ako za trest! Vkuse sa napina, ruky, nohy do vzduchu, postlaca brusko a uz grcka... ale davam ju aspon 2x na 10 min denne... viac ani nestiham...
Eviq... to je super, ze uz necvicite... ja uz zacina mat pomaly plne zuby tej Vojtovky... a to cvicme od 10tyzdnov... dufam, ze Kristy bude co najskor chodit, dovtedy asi neskoncme... (ale to je vsetko tym, ze je predcasniatko... kazdy sa brani tym, ze pre istotu).
Lulu.. tesim sa, ze Emmke sa spanok pomalicky upravuje

leri
14. jan 2010

lulu, ja som rada ze mam dostatok mlieka, ale keby si citila ako smrdi ta prsna vlozka ked nasiakne mliekom......no hnus, ja by som chcela vydrzat do konca mesiaca iba kojit a potom zacat prikrmovat, uvidime, mozno len tak light zacnem nieco davat, ked aj len za lyzicku, nech vie co ho caka 🙂

martinex
14. jan 2010

babul aj my sa len 2x pohojdame dopredu dozadu a uz je celom zaboreny v madraci 😀
a potom mi daj vediet co ti povedali na tu lonovku,som zvedava...

inak sa dnes citim jak zbity pes, za chvilu pojdem ulozit maleho,uz sa tesim ze si lahnem tiez...

reginetta01
14. jan 2010

leri, tak to môžem potvrdiť. ja ani inak nespávam len s prsnou vložkou. už sa teším na noci bez podprdy 🙂
naša malá si teraz zmyslela, že zničí hrazdičku. búcha s tým ako nikdy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre