Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

daniela33
5. feb 2010

mysiak presne, vojtovku necvič a hlavne nie podľa netu, to jedine ak by doktorka nariadila. Nás poslala naša obvodná k neurologičke, lebo mala nedvíhala hlavičku na brušku a rúčky dávala za chrbátik a na neurologii nás poslala na rehabilitácie a cvičiť sme museli, lebo mala stuhnuté svaly ...

každé dieťa je iné, niektoré sedia už v piatom mesiaci a chodia v desiatom a iným to trvá dlhšie ...

daniela33
5. feb 2010

xi xi evi 😀

evi ja som včera dala prvýkrát so zemiakom a tiež hame už hotový, celkom jej šmakoval, tak chcem aj dnes, len už nemám, spasala celú fľašku, tak sa chcem tak či tak zastaviť po ceste v optime, nakúpiť ešte príkrmy aj iné drobnosti, musím že nás zobral otec autom ... 😀

bagaja
5. feb 2010

nstihám vas čítať, len hlasím, že od tretej v noci moje dieťa odmieta jesť a nervné jak neskutočné, neviem čo mám robiť, akonáhle ukážem cicek rev na celý poprad ☹

eviqa
5. feb 2010

mysiak, bud rada, že ste vojtovku nemuseli cvičiť. My to máme už za sebou, ale uff. Drina pre malého aj pre mňa.
...a inak, my sa ešte neprevaľujeme z bruška na chrbátik, nekľačíme,nesedíme, nejeme poriadne, ale aspoň spíme poriadne. no nemám ho ľúbiť droba jedného podareného? 😀

daniela33
5. feb 2010

uff Bag ☹ , držm palčeky, nech ste čo skoro zasa oki, a malej znova sa vráti apetít ... a nemôže to byť zo zúbkov? alebo ju bolí bruško? bráško má ročnú dcérku a spomínal, že ked jej šli zuby, odmietala jesť, a hlavne mlieko nechcela

eviqa
5. feb 2010

...no a hurá, začali nám čistiť chodníky. Jeden čistí a traja ho kontrolujú. Takto im to bude trvať do marca 😀 no a že sa konečne vzchopili, týždeň kalamity

bagaja, a nebolí ju bruško alebo zo zúbkov? vieš, mne mama tvrdí, že on možno aj preto menej je, že tie dasienka ho bolia. A je to celkom možné, lebo len kuše do lyžičky alebo do cumľa od fľaše

daniela33
5. feb 2010

evi ten váš spánok by som brala hneďddd 😀
nám zas šmakuje, ale spať v noci ani za toho ...

baby čo kojíte, neviete či môžem piť žihľavový čaj? to ma len tak napadlo teraz sa opýtať, lebo sa ním nalievam denne ....či to malej nejako nemôže škodiť

daniela33
5. feb 2010

evi a máte už zúbok? my ešte nie a to mám pocit že od tretieho mesiaca sa tlačí von

eviqa
5. feb 2010

dani, my sa od 4. mesiaca trápime, malý sa hrá na žralok a stále nič.

podľa mňa žihľavový môžeš, ved to je len na čistenie krvi

zuzkamilko
5. feb 2010

bagaja......mne tiez mama vravela,ze ked idu zubky,niektore deti odmietaju jest,dokonca schudnu,tak nech je to cim skor prec!!!!

eviqa
5. feb 2010

zuzkamilko, nestraš. ja chcem tote fajne faldované stehienka 😀

zuzkamilko
5. feb 2010

ale snad to nase deti bude obchadzat 😒

eviqa
5. feb 2010

zuzkamilko, no to je útecha. 😉 no dúfajme, lebo náš sa teraz v jedení nepretrhne. Joj, keby sme my chudli, kým im idú zuby, to by bola paráda a nie tie drobé stvorenia

zuzkamilko
5. feb 2010

evi..... 😅 tak schudnut by som potrebovalaaaaaaa a kedze nasho este stale len kojim,som zvedava,co ma caka,lebo teraz je jedak neskutocnyyyyy 😵

reginetta01
5. feb 2010

Evi, vy máte aspoň to spanie poriadne. snáď sa to skoro upraví
Baga ☹

reginetta01
5. feb 2010

bože, naša malá stále kecá. chce sa jej spať, ale ústa sa jej nezatvoria.

daniela33
5. feb 2010

košičanky čo cvičenie v pondelok, pôjdete?
dajte vedieť ...

ideme sa obliekať a ide sa na gastro, tak pekný dník zatiaľ

eviqa
5. feb 2010

dani, ja dám vedieť neskôr, lebo ideme na víkend k našim a mm čosi spomínal, že zostaneme aj na pondelok. tak sa musím dohodnúť najprv s ním

mysiak
5. feb 2010

OK, tak vojtovku nebudem cvicit. 🙂 Ved ani neviem, ako to vlastne funguje. Len som mala v plane si nieco o tom precitat na nete. Trait ho urcte nechcem. Ved okrem toho, ze sa nepretaca z bruska na chrbat, tak je inak ako poklad. Je vysmiaty, papa vyborne (mozno az prilis casto) a spi tie pekne.
Ozaj, pre kocky, ktore sa pokusaju deti naucit na cajik:
Moj maly doteraz za den dokazal dat mozno iba 20 ml a aj to sa doteraz ksichtil ako keby som ho chcela otravit.
Ale posledne 3 dni sa prekonava. Za den vypije aj 150!
Vzdy ked si pytal po prikrme este mliecko, tak som mu skusila dat caj a napodiv to zafungovalo. Asi bol po prikrme smadny. A obcas mu ho ponukam aj ked je uz unaveny dlho na brusku, tak potom tiez dost vela vypije.
A chuti mu Hipp napoj na dobru noc.

eviqa
5. feb 2010

mysiak, cez deň na dobrú noc? a potom že pekne spinká, ked má aj cez deň dobrú noc 😀
náš nechce ani vodu ani čaj 😠

mysiak
5. feb 2010

Neboj, to nema nejaky vplyv na spanok. Cez den toho vela nenaspi. Taha 3x po 30 minut, a najdhsie pospi vonku, to da aj 2 hodky. Takze nehrozi, ze by ho ten cajik nejako uspal.
Predtym som skusala vodu, feniklovy caj, svatojansky caj...., proste rozne, ale az tento zabral.

lizatko1009
5. feb 2010

ahojte to aj vasim drobcom bije srdce ako zajacom? akurat sme prisli z poradne tak som sa nato doki pytala, ona povedala, ze to je v pohode, ze sa to dalo pocitat, ale zase v cakarni cely cas skakal na nohach a teraz ked zaspal tak som mu napocitala tych 120-130 to je v pohode, ze?

mysiak
5. feb 2010

On mi pekne spinka akurat v noci. To sa nemozem stazovat.

eviqa
5. feb 2010

mysiak, ja viem, ja som to myslela len zo srandy
lízatko, deťom rýchlejšie bije srdiečko

lizatko1009
5. feb 2010

eviqa hej viem, ze im rychlejsie,a le tak on sa zobudi a vkuse bud kope nohami jak divi, alebo skace, tak mu bije rychlo a teraz ked zaspal, tak uz to bolo pomalsie, lebo som mu pocitala, doki povedala, keby tak rychlo bilo v klude tak vtedy by bolo zle. ja som velmi nachylna na take a na choroby.

idem robit karfiol a chcem dat prvy x aj malemu, staci ked ho uvarim iba vo vode?

eviqa
5. feb 2010

lizatko, aha. tak ho potom sleduj malého radšej
a karfiol, ja som priadala aj zemiačik, to ľúbime.

eviqa
5. feb 2010

...a z toho večného hýbania si nič nerob, náš včera rozkopal postieľku, povykopoval tie tyčky. Demolátor malý

lizatko1009
5. feb 2010

eviqa ked je v klude tak mu bije normalne ma tych 120 teraz som napociatala, ale ked vkuse kope a skace tak mu bije jak salene, uz mu nedovolim skakat, ale staci ten karfiol uvarit vo vode, ze?

bagaja
5. feb 2010

pomóooooooooooooooc, ona fakt neje, jedla o 10,15 a znova nechce, teraz dala 3 lyžičky mrkvy s veľkou biedou a parkrát potiahla z prsníka to jej ako stačí?

a regi dobre som čítala že malá sa ti budí raz za noc? a ty sa sťažuješ? lebo mne 4 x, čo ja by som dala za jedno nočné vstávanie 😒

lizatko1009
5. feb 2010

baga neidu zubky? skus zavolat do doki, ked tam este budu a vobec nic nechce?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre