Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
30. mar 2010

leri , aj nam .no mne mama vysvetlila ked mal marek 6m. ze 18-12 (oblecko 12-18)= 6 mesiace 😀 😀 😀 inac tiez nechapem to cislovanie.

ja som uz kolko krat kupila a kym som mu to obliekla tak male.mam uz svoje obchody kde vedia aky je.abo ked idem niekde inde bez mareka tak berem ze nohavice a prirovnavam 😀 .ako take mesuge

lenka_66
30. mar 2010

do slaka prave nacuval do skinky so soskami 😠

leri
30. mar 2010

alex zautocil na kabel od pc 😀

lenka_66
30. mar 2010

ak mate zub tak POZOOOOR velky daj 😀 😀

leri
30. mar 2010

lenka, tak to my nemame 😀 takze este nehrozi prehryznutie 🙂 ale uz sa hadam nieco rysuje 😀 on ma aj tak najradsej adapter, lebo ten je teply 😀

lenka_66
30. mar 2010

leri tak hadam sa uz docate zuba.sak alex bol prvy co ho zacal trapit co ako to bolo.kazdy ma rad nieco ine 😀 😀 😀

paulusa
30. mar 2010

leri- 😀 , mne sa minule zahryzol do stolika, este ze nemame zuby 🙂

a ked uz davate vahy- my 8600g, a neviem kolko meriame- musim premerat.
tie cislovania su niekedy ozaj smiesne. mne sa stalo ze som kupila komplet tricko a teplacky, tak teplaky nosime teraz a tricko asi ked bude mat rok a to bola velkost 80-86. dobre nie?

autosedacku sme kupili uz aj my, ale este zatial asi vajicko, bo v nom pospinka este.

leri
30. mar 2010

lenka, ked mal 6 tyzdnov tak mu dasna navreli a bolo uz vidiet biele flaky, a dr povedala ze to je otazka 3-4 dni a ma zub,..............trochu sa sekla .............iba o par mesiacov, ale mne to nevadi, bol kludny takze som sa tesila .......teraz to ale zacina byt huste 😀

lenka_66
30. mar 2010

leri no tak neako som to vedela .takze hustne to aj uvas .pekneeee
ja som v podtstane zuby nepostrehla kedze marek je total nervacisko po tatkovi

paulus , no trenuje na brusenie.

ja mareka nazvem aj pirana bo ked sa s tymi 2 tesakmi zakusne tak auuuuuuuuuu

bagaja
30. mar 2010

leni tu bolesť poznám a najlepší je mamin prst, alebo ruka 😝

a spali sme 35 minút, no potom som si lahla k nej tak ešte zalomila a chrní stále sa teším bo snád nebude taká nervná, len nejaký debila začal dačo buchať takže sme zrejme dospali 😠

babulka123
30. mar 2010

no ahojte zlaticka ... takze sme spat z poradne mame 7770g, vysku neviem , nemerala nas.. a mlieko.. takze mame ostat na bezlaktozovom s tym ze o take 2-3 tt mam skusit dat jogurty a tak a ak to bude znasat tak potom az dat normalne mlieko... tak uvidime co bude.. inak ninka asi co zje to vybeha.>

a co sa tyka krizov ani nehovorte ja si s tymi svojimi uz vykam ,... hehehe a zuzi tie popruhy su super vec, segra to teraz vyuziva na malom a je to fakt parada... tusim poriesim uz aj ja pre ninku lebo takto ... no poviem vam boli ma cele telo.. heheehh

babulka123
30. mar 2010

za 2 mesiace sme pribrali 400 g

bagaja
30. mar 2010

babul oni už teraz priberrajú menej čiže je to v norme, nie?

livia1
30. mar 2010

babul a doky ti povedala že je to dobre? Kubko pribral od 13.1. do 24.3 900g 😒

martinex
30. mar 2010

baby pokial viem, deti v tomto veku by mali pribrat okolo 100g tyzdenne, minimalne

babulka123
30. mar 2010

no dor povedala ze je to dobre.. ze pekne pribrala tak neviem ..
ale mimochodom sak ona je nonstop v pohybe takze podla mna to co aj zje to hned vybeha..

bagaja
30. mar 2010

no ja som zvedavá že ako my sme pribrali lebo ked sme boli 16.2 tak mala 7700g a teraz idme až 20.4, ale myslím že tiež veľa nepribrala...mne sa to zdá tiež oka ta váha, ved ked je v kuse v pohybe ani nemože pribrať...a ešte teraz mala tie hnačky nie? tak to tiež urobilo svoje...

eviqa
30. mar 2010

ahojte, tak my až teraz naobed sa hlásime. Vidím, že rozoberáte váhy a veľkosti.
...my sme na poslednej poradni 8500g a 70 cm. Nám je ešte 74 veľká, ale musím povedať, že niektoré čísla sú nejaké divné, lebo jedno body nosí ešte stále 56. Tak to teda nechápem. Asi to body rastie s ním 😀
...a jupí, dnes idem osláviť deň učiteľov, ma zavolali do roboty, takže sa pomaly chystám a čakám kedy dôjde mm, aby bol s malým

leni, leri, ta vy máte iných bossov doma 😀

bagaja
30. mar 2010

jooj evi normálne ti závidim tu oslavu, tak si to uži....ešteže ja idem na anglinu a malá ku mojej segre lebo ma dnes triafa šlak z nej 😠

martinex
30. mar 2010

eviq tak si uzi oslavu,aj ja by som isla...vsak ale bud.vikend pojdem, sestra oslavuje 20tku tak bude velka zurka, len musim upiect tortu,asi poschodovu,lebo nas bude ako hadov... a vymysliet hlavne aku....
a dalsiu idem piect muzovmu bratovi,ten oslavuje 18tku,tak zase nieco speci treba a zase neviem co 😀

babul sak ninka je nonstop v pohybe,jak dado,tak to maju kde spalit...a kym jej rebra netrcia,tak je dobre 😎

sisulka7
30. mar 2010

bagaja, tak take sme dnes dve. Nase jedenie je neustály boj, ja uz nato jednoducho nemam nervy. Tak prave som horko tazko do nej natlacila trocha zeleniny s masom a to sme pri tom celu jednu porciu vyhodili, lebo princezna papat zemiak s cuketou a vajickom nebude. Tak som rozmrazila maso s brokolicou, co normalne papá a musela som s nou pol hodiny bojovat, aby jedla. Nakoniec to na mna vsetko vysablila, musela som ju komplet prezliect a okúpat a to ma brat o pol stvrtej antibiotika pred ktorymi nesmie 2 hodiny jest a hodinu po nich. Tak som do nej natlacila aspon trocha mlieka, ale myslim, ze to bude este zaujimave. Dala som ju do postielky, samozrejme vrieskala jak tur, nakoniec sa buchla co tam nieco vyvadzala, tak som ju musela vybrat a momentalne si ju prebral ocko, lebo ja uz nato nemam nervy. Esteze idem na anglinu o pol stvrtej, tak nech si ju ocko uzije.

bagaja
30. mar 2010

no sisul vitaj v klube 😉 a ty ešte odsávaš? alebo si už s tým praštila?

bay
30. mar 2010

Ahojte. Po dlhsom case sa hlasim 😵 😀

Sisulka, to ako keby som citala tie obedove obeje o nas ☹ Mesiac bojujeme. Ani zeleninku ani ovocie 😠 Iba kasu vecer a mliecko. Ked ma dobry den tak sa natlaci a zje neuveritelnych 60g ale normalne tak max 5 lyziciek po polhodinovom boji 😠 Sice potom neplace kvoli hladu a v poho da 3 hodky (alebo aj viac) ale nemam pocit ze to je ok 😔 Takze dnes uz pretiekol pohar trpezlivosti a vraciame sa ku kojeniu a prikrmovat moze tato ked ma take silne reci 😠 😠 😠 😠 😠

Inak postarom. Zuby ziadne 😀 Plaz je to riadny. Uz ciastocne 4nozkuje. Sediet sa mu nechce 😀

eviqa
30. mar 2010

marti, bagaja, dík. Určite si to užijem plnými dúškami, len dúfam, že sa stihnem s každým vykecať 😀

bagaja, aj my máme dni, kedy by som najradšej otvorila balkon a vyskúšala si beh cez balkonovú prekážku zo 7. poschodia. Držím palčeky, aby peťka mala už iba krásne dni

sisulka7
30. mar 2010

este trocha odsavam, ale uz s tym chcem prastit, len nemam cas si nestudovat ako sa odstavuje od mlieka. Tak dufam, ze cez sviatky sa mi to podari.
Bay, u nas ona aj zje, len sa musi pri tom neskutocne zabavat a ja uz nemam nervy ked musim okolo nej skakat cely den. Kolkokrat si o tretej poobede dopijam kavu, co som si urobila o osmej rano. Inak je to pokladik, je krasna, sikovna, ale to jedenie ma neskutocne vycerpava. A najhorsie je, ze mi ju nechce nikto varovat, lebo ju sa boja ju krmit.
Inak zuby nemame ziadne tiez, ale jedujeme sa, akoby uz boli na ceste.
Ja kolkokrat uz vecer zaspim pri panelaku a to nastastie v noci dobre spinka, budi sa tak 2 x na papanie a inak spinka, sice bojujeme niekedy aj 2 hodiny nez zaspi, ale potom je to uz pohoda.
Evig uzi si den ucitelov, my mame big party buduci piatok, tak sa uz neviem dockat.

bay
30. mar 2010

No u nas na jedenie nezabera nic 😠 😔 A neviem aky trik som nanho este neskusila 😝
Tak nas zaspava super. Aj v noci uz spava super. Dava uz len 2-4 budenia. Ako kedy 😵

sisulka7
30. mar 2010

bay uplne ti rozumiem, masko so zeleninou este zjeme ako tak ale ovocie to je jeden velky boj. cez vikend som bola u nasich a dali malej len tak na spicku lyzicky paprikas a isla sa po tom zadrhnut. Normalne aj ústa otvarala, co sa u nas objavuje len zriedka. Co ked take jedla este nemoze. ☹

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
facovka
30. mar 2010

noi s tymi prikrmami,to vam nezavidim,nas oli krasne papa prikrmy,horsie mliecko,ale ani fifo nebol mliekovy....sak oni si casom "vypytaju" bo im nebude stacit mliecko iba, bay a kolkokrat kojis?? asi uz do nevidim co?? to bude tym ze on uz by aj potreboval tuhu stravu,len asi nevie prist na chut, 4x nocne papanie je uz velaaaaaaaaaa na nase babanka äteda pokial je zdravy) asi uz si to ziada aby papal tuhe..no ale co ked nechce...a cim si zacinala??mrkvicku?bo to jesladke,sranda, skus zemiak, tekvicu a tak...ale raz sa rozpapa a nebude stihat 😉

bay
30. mar 2010

Fac, no 4krat v noci iba v speci pripadoch (len neviem od coho su speci 😖 😀 ) 😅 Standard su 3. O 11tej, o 3tej a o 5tej (a to len preto ze mama chce este spat a dieta nechce bez mlieka niekedy zaspat 🤐 ) No a zaspava medzi 19tou a 20tou. A kojim rano cca o 7mej a potom az vecer pred spanim po kasi a v noci. Bo on po tych piatich lyzickach uz mlieko moc nepije. Potiahne tak 5 krat a staci a mne potom mlieko strieka cez celu obyvacku 😠 😠 (som ako fontanka 😠)
Fac skusala som mrkvu. Ta mu ide naj. Zemiak, cukyna, spargla, pastrnak, brokolica, spenat, ryza, zltok, kura, olej (olej fakt moze, s nim ako tak je ale pomer olej voci zelenine aspon 1:1). S mliekom bez mlieka 😔
Ovocie to iste - ani jablko, banan, hrusku, marhule, ...

Zo zaciatku papal dobre (asi 2 tyzdne). A potom uz nic. A 3 tyzdne odmieta 😔 Fac, ja mam pocit ze on si nevypita. On povazuje jedenie za stratu casu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre