Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

bagaja
4. nov 2009

leni šak my sme mali ešte o injekciu viac 😅

lenka_66
4. nov 2009

baga , co mas v ockovacom preukaze napisane ?

eviqa
4. nov 2009

ahojte, tak ste toho popísali.
My sme doma z poradne, dnes sme zmákli v pohode obidve. Ruky mám síce vyťahané jak opica až po zem, taký je ťažký malý aj s tou sedačkou. 😉
inak vážime 6020 g a meriame 59,5 cm.
Očkovať nás nezaočkovali, lebo dr. povedala, že radšej počkáme, že ten náš začiatok bol pomerne drastický. Tak je lepšie počkať a potom zaočkuje aj proti rotavírusom.
Teraz malý spinká

bagaja
4. nov 2009

ha leni vidíš a zabudla som ho dať nech to tam zaznačia, hlavne že som ho mala v kabele 😒 ja som blbá

lenka_66
4. nov 2009

evi , nooo pekne takze sme iba o kilecko tazsi .

citala som ze inf.hexa obsahuje aj na pneumokoka.ked mne sestricka aj vravela ze co vsetko to obsahuje.no zacala vraviet a aj pichat.cize polku som pre plac nepocula.snad to ma ked je to povinne v 3 mesiaci

bagaja
4. nov 2009

hej aj mne vravela ale zapamätaj si sedem chorôb 😖

missy97231
4. nov 2009

ahojte.
tak v poradni sme boli aj my. a meriame 60,5cm a 7110g 🙂
a sme objednani na rehabilitaciu... preferuje kukat na lavo 😀 tak uvidime,,, budeme asi cvicit 😒

eviqa
4. nov 2009

missy, aj my chodíme cvičiť, lebo náš zasa viac kukal napravo.

missy97231
4. nov 2009

a ake su to cviky, evi? tazke? zvlada ich maly,,, neplace? a je uz vidno rozdiel? joj,,, to je otazok 😀

eviqa
4. nov 2009

missy, to je vojtovka, pri jednom cviku neplače, ani na fit lopte neplače, ale pri tom druhom, joooj. ten prvý je taký, že leží na chrbte, tváričku má otočenú ku mne, jednou ručkou mu držím jeho ruku pri tele a druhou tlačím na ramienko a prstom tlačím bod pod prsom. Ten je ešte v pohode. Ale na ten druhý, tak to máme aj kvôli tomu, že si nevedel vytiahnuť rúčky pod hrudník a preto ani nechcel byť na brušku. no a na fit lopte ho položím na bruško a posúvam či gúľam tú loptu dopredu, dozadu, doľava a doprava a on by mal automaticky vraj urobiť pohyb nôžkou, teda pokrčiť nôžku. Inak chodíme normálne aj na FRO kvôli tomu cvičiť. Zajtra ideme zas. Možno vám ukážu nejaké iné cviky. Inak hlavne ho mám polohovať na ľavú stranu. A pomáha to.
Dúfam,ž e z toho vyjdeš, čo som popísala. 🙂

missy97231
4. nov 2009

evig, jasne,,, ukazu nam cviky. to som zvedava. a inak by ma zaujmalo ako ho polohujes na lavu stranu??? ja sa snazim,, ale vobec to nejde. ked ho dam na bok, tak sa vzdy otoci a holt - uz kukuckuje opat na lavu stranu 🙄

eviqa
4. nov 2009

no ja ho položím v postieľke alebo na gauči na ľavý bok, ale tak, aby sa nepretočil. Kázala nám dozadu dať za chrbátik také tie polohovatka, vieš aby sa bábätko nepretočilo a pred neho položím zaujímavú hračku, najlepšie červenú.

missy97231
4. nov 2009

evi, tie polohovatka nemam ☹ a asi budem musiet to nejak vymysliet s vankusom. 😉

perla200
4. nov 2009

bagaja...už vás očkovali? a ako to mala zvládla??? nas to čaká zajtra...som zvedavá.....a muž ide do práce tak budem sama...som zvedavá ako to zvládnem obliekať ju ked reve pri tom ako pavián a ešte bude očkovaná.....

no toot je počasie...u nás prší a chcela som ist von s malou...ale vsak nedá sa..... ☹

eviqa
4. nov 2009

missy, tiež som na to myslela, skús dať zaňho nejaký malý vankúšik, alebo aj zrolovanú zavinpvačku alebo deku

eyya
4. nov 2009

Ahojte mamicky, po takom dlhom case sa hlasim. uf dievcata obdivujem vas ze si viete najst cas na konikovanie ja by som tak rada... ale dako nestiham, musim si to asi inak zorganizovat 🙂

Dominka rastie ako z vody asi ako aj vasi drobcekovia , je uzasne sledovat tie skoro kazdodenne zmeny, stale vie nieco nove hoci je o len napriklad zasunutie dudky naspat ked vypadne ale je to parada taky maly cloviecik 🙂

sem tam sem zajdem a kuknem vam do albumov ako tiez rastiete, no citanie nestiham...

chcem sa opytat neviete preco malej stmavli nausnicky v mieste dotyku s uskom? je to taka hnedo medenna farba. su to zlate nausnicky takze by nemali korodovat, netusim... 😒

a este malej sa az teraz zapalilo to miesto po ockovani myslim ze to ma byt skor, stretla sa s tym niektora z vas takto neskoro?

facovka
4. nov 2009

perla,neboj,trochen mrnkne a bude ticho... 😉 ."zabava" bude ked budu ockovani ked budu starsi, juuj, to my uz s fifom mame veselo.. ☹
aj fifo viac preferoval jednu stranu,ale nechodili sme cvicit aj ked nas strasili,aj ma zlezanu hlavku trochen na jednej strane, ale nakoiec ked uz bol starsi, kukal hore dole,takze sa to nejako upravilo, nejako torticollis sa tomu nadava, my sme to mali vynutenou polohou v maternici, ze tym to byva,chudatka, ked su tam polovicu tehu taky napresovany, nedivim sa 😕

lulu73
4. nov 2009

fac...cauko, ako zijes?

perla200
4. nov 2009

no fac...nakoniec som zistila že doktor ma zajtra dovolenku tak ideme až o týžden na očkovanie...chvalabohu....

ja som sa dnes konečne lahla s malou....potiahla 3 hodiny....a ja dve🙂 a už je uložená....moj pokladík...strasne ju tie dasienka svrbia...normalne si grcla dnes ako si to tam pchala...a nič nepomáha a ni dologel či mundisangel:(((((

babulka123
4. nov 2009

mameeeeee nauuuuusnicky.. mala je taka zlata v nich.. zajtra hodim foto..
no poviem vam , som rada ze som jej to urobit teraz.. plakala , az tak ze ked prestala tak take to lapanie po dychu alebo ako by som to nazvala.. az sa mykala ...

ale za 15 min. bolo dobre.. aj sa usmievala spokojna bola.. taka som rada..

a lulu.. prisla teta dala nam na vyber z nausic,.. boli aj farba strieborna ale aj zlate { teda ta chirurgicka ocel ale potiahnuta zlatom} velmo pekne.. take jemne..
drzala ju kamoska, lebo ja by som tetu asi kopla.. hehehe no a potrela jej uska liehom, naznacila bodky a len chytila a stretlila.. a bolo.. takze uplna pohodicka.. este dosla v takom case ze ninka isla potom jest tak sa ukludnila pri flaske.. takze pohodicka...

karin.
4. nov 2009

Ahojte maminky,

už včera som vám chcela napísať, že aby ste si v piatok kukli Dámsky magazín - mala by tam prísť profesionálna fotografka a vraj bude radiť rodičom ako si majú správne odfotiť svoje ratolesti, ja som teda strašne zvedavá...

z.vrablova
4. nov 2009

babul, hod fotos, ak mozes... uz nevieme dockat

z.vrablova
4. nov 2009

karin, vdaka, urcite pozriem...
Aj tu sa pisu zaujimave veci ohladom fotenia mimi...:
http://www.digi-foto.sk/ako-fotit/babatko-a-exp...

babulka123
4. nov 2009

z.. zajtra.. dnes som ju uz nechcela trapit.. taka bola smutna cely vecer..

babulka123
4. nov 2009

z..nemas nahodou nejaky program na upravu fotiek? kde by sa to dalo stiahnut?

z.vrablova
4. nov 2009

babulka poslala som ti email

babulka123
5. nov 2009

z... dakujem.

bagaja
5. nov 2009

ahojky, no včera sme sa zdržali na návšteve a malá išla spať až neskor, ale za to potiahla do tretej a potom až do rána, čiže paráda, akurát že som dostala po dvoch týždňoch kramy 😠 nechápem kde sa stratila moja pravidelnosť a bolesti jak sviňa...

babulka123
5. nov 2009

baga... no pekne.. ja som ani nevedela ze ich mam.. snad sa ti to upravi..

my klasika do 4 a do 7.. ale spat som isla o pol 10. vcera som mala taku migrenu ako dlho uz nie..
asi z toho ze mala tak strasne plakala.. boooze tak jej mi bolo luto.. aj slzu som pustila.. hehhe
ale rano sa zobudila vysmiata spokojna, takze pohoda..

perla200
5. nov 2009

z.vrablova môžeš aj mne poslat ten program na mail? dakujem🙂

inak katastrofa babul...nečuduj sa že si chytila migrénu...ja včera 4 kávy....a nič:(
inak nam dávali naušničky v nemocke mala tak plakala že ja snou som plakala a tá sestrička svina tak necitlivo jej to prepichovala....bože ked si spomeniem tak mi je zle teraz ešte....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre