Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

sisulka7
5. okt 2009

chrustik, je to uplne normalne. My tiez mame zatial takmer kazdu plienku a ked nemame tak sa strasne pucime a boli nas brusko, ale doktorka ma upozornila, aby som si nerobila starosti ak by nekakala aj tyzden, lebo MM je plne stravitelne a nemusi kakat aj zopar dni. Ani teraz sa nemozeme vykakat a od rana je mala hrozne nekludna a to papame dnes akosi castejsie nez predtym. Ona automaticky ked chyti flasu alebo prso tak zacne tlacit a ked to nejde, tak sa hrozne jeduje. Hold mame maleho jedoska.

kolka1
5. okt 2009

Chrustik, kakame od 1 - 3 x denne. Tiez sme pred casom nakladali do kazdej plienky ale ked sa B prestal cistit, tak sme kakanie zredukovali.

kolka1
5. okt 2009

Chrustik, zatial mam optimisticke vyhliadky 😉.

Baby uz je tu tema jun 2009 😕, leti to.

facovka
5. okt 2009

no my sme na UM, a kakame raz denne... 😉 max 2x..
ako pise sisulka, niekedy aj tyzden nemusi kakat ak je plne naMM 🙂

missy97231
5. okt 2009

ahojte.
my sme boli minuly tyzden na slovensku. maly bol uzasny... som zvedava co bude teraz robit, ked sme opat len sami dvaja cez den 😀 inak - doma som stracala mlieko... az som musela kupit umele, ale nastastie opat len kojime. este som vazne nechcela prejst na umele... je to drahe fakt... !!!zarabaju teda poriadne na babatkach ☹dnes sme boli v poradni, mame 5960g. vraj keby sme boli uz na umelom tak je to vela, ale ked len kojime, tak je to v pohode. 😉

facovka
5. okt 2009

🙂 missy super vaha a gratulka malemu k vymesaciu 🙂

adenka
5. okt 2009

ahojte,

tak dominika mi cez den uplne bojkotuje spanok...dnes bola hore od pol 8 a zaspala asi pred hodinou a aj to sme bojovali asi 7x do postielky - plac, potom manduka, tak zaspala no lenco som ju vybrala tak plac...potom som ju svacla do lehatka a povedala som ze ked nechce spat, nech si tam sedi ale na ruky nepojde ani ked na mna uz policajtov zavolaju ze ako reve... no po 10 minutach uz ozaj revala tak ze bola cela cervena tak davaj zasa na ruky... nakoniec sme zaspali spolu na posteli, ona prisata a ja hotova 😅 . neviem ako ju naucit cez den spat... ani v kociku ani nijak, len na rukach alebo v manduke... ☹
idem postudovat tu knihu, mozno ma nieco oslovi... lebo inak tu umriem hladom a smadom s dietatom na cicke 😀

stansun
5. okt 2009

no ja som mala velmi podobny den ako adenka, tiez mi mala bojkotovala doobedny spanok ale to mozno preto lebo ju velmi bolelo brusko a uz sa 3 krat vykakala co ona uz zvykne iba raz alebo dva krat za den 😖. Zaspala o druhej ale to uz bola vazne dost unavena. Mne cez den spi na manzelskej posteli a to tak ze jej dam dudlik chvilu si dudle a potom zaspi, samozrejme ze ked jej vypadne tak je plac ale to iba pribehnem dam jej ho a zase dudle a ked uz zaspi tak ho sama vypluje 😉

martinex
5. okt 2009

baby my sme mali dnesny den rovnako zly ako adenka a stanka....

maly je od 9tej rana hore... ani poriadne jeste nechce,stale len plac plac plac... spal za cely den asi 20minut v kocari.... no ako dovi dopo... a popri tom este mala stale nieco..aspon ze je samostatna a vela veci saci povedat a spravi sama...

lulu73
5. okt 2009

ahojte

my sme dnes aj vcera mali kakaci den...som presvedcena ze to je z toho mojho hruskoveho dzusu...ale je to super, lebo kakame a nepucime sa...zatial 🙂 vcera sa tak pototo., ze mala zlty cely chrbat, skoro az vlasky, tak isla do velkej vane pod sprchu ...no sranda velka

kolka...drzim palce, nech vam tie hnusne koliky coskoro prejdu....a nieje nahodou tema jun 2010 tema jun 2009 je ok 😎

kolka1
5. okt 2009

😀 😀 jun 2010 holt som unavena matka 😀.

My po "fantastickej noci" mame rozbity rezim, B rano spal do 10,00 a potom dal cca 2 x 30 minutove spanky. Chlap isiel na futbal a nam tu zacal "festival". Nastastie sa mi ho podarilo uspat tak dufam ze aspon hodku potiahne, je totalne hotovy.

Baby v noci bol spln, nemoze to vplyvat na babatka alebo je "nahoda" vsetky babatka zle spia?

Lulu hruskovy dzus akej znacky? Hned ho kupujem 😀 😝 .

lulu73
5. okt 2009

kolka...krasny spln bol...nam vypli elektrinu na 3 hodiny v noci, ale mesiac osvetlil celu dedinu

dzus sa vola ze Relax Premium Hruska s duzinou....fantasticky, pijem ho samozrejme zriedeny s Luckou 1:1 ... jablkove dzusy mi uz idu hore krkom a cista voda a caje na podporu mlieka mi uz tiez moc nevonaju

babulka123
5. okt 2009

zlaticka moje.. ja by som vam tak rada pomohla..
my sme dnes mali praveze spaci den.. zobudila sa o pol 9, o 10 zaspala a spala do pol 1, potom sme isli von , takze bola troska rozbita, ale to preto ze nemala cas spat.. v aute sa nepocita..

ale teraz uz je na poriadku hajinka, a musim sa pochvalit. konecne sme dosli na to ako pit z flasky a vyhovuje nam MAM flaska a dudel a co je najsamsuper, pasuje aj do Aventiek ktore mam doma, takze mensia investicia..

a co sa tyka kaky, tak my len 1max 2 x denne.. rano vacsinou tmavozelene az cierne smradlave ako das.. ale vraj je to ok, pri UM.

lenka_66
5. okt 2009

aden , ale prijemna smrt.

marek uz 3 tyzdne nespi cez den.tak raz tyzdenne zalomi na cca 2hodky cez den.inac take 10 - 15 minutove spanky.von v kociku uz tiez moc nie.dnes po 40 minutach vstal a kychal na svet.tak som mu dala strechu dole a cumel do sveta 😀 .aspon bol ticho.obcas cakam ze na mna zavolaju socku ze mi dieta vecne reve.

perla200
5. okt 2009

ahojte babenky...ano spln musí vplývať, nasa tak zle spala zo soboty na nedelu....včera sme mali hody tak som si myslela že dám jej papať a bude hore a určite pri tolkom hurhaji na kolotočoch pôjdeme po polhodine domov...a čo sa nestalo? mala zachrnela a spala poobede 2 hodiny cez krik, hurhaj, ludí a dychovku....až ked sme prišli do kludu spustila rev....ale večer strajk ale potom zalomila a spala 6hodín vkuse, tolko som nespala od pôrodu vkuse...a dnes od rána od 8.h hore do 15.H!!!!!! jeden polhodkový spánok....a teraz večer štrajk do 22.h....to bude nejaká revolucionárka to naše dieťa....

lulu73
6. okt 2009

ahojte

pridavam sa k maminam ktorych deturence cez den nespinkaju...nasa Emka si dava take max. polhodinky....cize ja fakt kojim skoro kazdu hodinu 😖 a to nie zeby sa s didou hrala, ona fakt pije

a pozorujem, ze rano vie byt chvilku aj bez placu...dokaze sa pekne pozerat a rozprava sa s hrackami alebo so mnou....vecer je to u nas najhorsie...vecerne place stale pretrvavaju

babulka... zaciname mat vo vlaskoch supinky....ako to riesis? spominala si tusim ze ich mate aj vy

facovka
6. okt 2009

aj my zaciname mat supinky....my sme filipkovi vycesavali olejcekom, ale existuje na to aj nieco, ked uz je to v mega stadiu, dr. mi to raz ponukala, teraz asi zapytam, vo stvrtok mame poradnu, nemam kua cas ani mu to vycesat, fakt.. 😕
inak som presla uplne na umelac...a basta

lulu73
6. okt 2009

a prsia co.....nebolia....nemozem dat otazniky lebo mala mi spi na druhej ruke 🙂

livia1
6. okt 2009

Ako vidím tak nie len u nás to funguje tak, že ja koňujem a malý na mne spí.

Na umelom mlieku sme aj my skoro uplne. za celý den naplním flašu Až na jedno krmenie cca 90ml.

Tie šupinky máme aj my a doky nám dala takú vazelinku, ktorú nám museli zarobiť. Inak je super,vlásky od nej umyjem na druhý krát, ale aspoň tie lupinky nemusím velmi vyčesávať, oni vlastne ako keby samé odpadávali.

No a choroba dorazila už aj ku nám. Martinko prišiel včera zo školy tak mu bolo nejak blbo. Celú noc vracal a mal teplotu. Máme antibiotiká, len dúfam,že to nechytí aj Kubka.

adenka
6. okt 2009

cafte baby....koncim so silami a hladam rezervy... dominika nespi vobec cez den...max 1 spanok okolo obeda 2-3 hodinky ale inak nic... a len plac...len na ruky a na dudku a aj to nepije len sa prisaje a o chvilu uz reve... kocik neznasa, reve v nom akoby ju z koze drali a to sme ju dnes doslova nechali vyrevat v kociku a ja som uz po 20 minutach kriku nevladala a vzala som ju na ruky... no aj tam mi uz place... ja nechapem, neviem a nevladzem...
dufam ze to je zas len nejake super prechodne obdobie a ze to dlho nepotrva, inak si uz manduku ani nedam dole a bude tam cely den a celu noc ☹ ☹

babulka123
6. okt 2009

hojte.. no toto sa robi aby cely den nesiel MK sak som skoro zosalela.. hehehe

co sa tyka supiniek. no je to hruza..my sme dostali vodicku od dr. ale v podstate staci aj olej alebo nejaky doooooobre mastny krem, namazat nechat posobit a potom vycesavat a vycesavat. a na noc umyt hlavku... je to des.. ale nezanedbajte to lebo sa im moze spravit taka velika skurpina na hlave a bude to hrozne.. baby naozaj pozor na to .. nemusia potom rast vlasky a tak..

u nas dnes pohoda, doobeda klasika spanok 3 hodky, niekedy aj dlhsie, poobede tiez.. nastastie.

aden nechcem byt hnusna alebo tak {lahko sa mi radi ked take nemam doma} ale skus obmedzit manducu.. hovorim to z vlastnej skusenosti - sestra na tom bola rovnako, tiez jej maly rucal v kociku , a len na rukach a poviem ti ze sestra bola na konci so silami.. ale dala si poradit a zacala maleho ked bol v klude davat viac do kocika, dokonca aj doma aby si zvykol a pomohlo to .. skus to lebo inak sa zblaznis.. chce to pevne nervy .. a hlavne to skus robit ked je v klude ... nie ked place lebo si bude mysliet ze je to zatrest..
neboooj zvladnete to.. cmuuk a drzim velmi palce.

lulu73
6. okt 2009

adenka.....hmmm, nejak sa mi ten vas plac nepaci...neboli ju nieco? napr. ten pruh?

facovka
6. okt 2009

adenka, je mi to luto,ale ak ta to "potesi" tak keby sme si vymenili deti ani nezistis ze nemas svoje, bohuzial aj my sme na tom ako vy 😔 proste kolikuje aj cez den,nielen vecer...ja si stale vravim ze do 3mes. nam to prejde...mne aspon v kociku spinkava,ked som vonku chvalabohu,ale zase nemoizem stale len vonku byt,ze?? a este ked zacne zle pocko, tak to len bude.. 😕

adenka
6. okt 2009

babul ja ju tam davam az ked je veeeeelmi zle.. cez den sa snazim ju davat do lehatka, na sedacku, kade tade... ale od vcera je proste uplne zla... sotva ju pustim z ruk pusti plac...ale taky ze dovidenia... a fakt ju nechavam aj plakat ale ked uz sa zajakava a straca dych tak ja proste nemozem....

lulu neviem...lekari tvrdia ze to neboli ale ja neviem... uz je plne kojena, takze koliky to nie su..krasne kaka 2-3x denne, uz sme jej aj nostek odsavali lebo dost chrchalala tak som sa bala ci nehlta sople...tak ja neviem...

babulka123
6. okt 2009

juuuuj babulky tak rada by som vam nejako pomohla... veeelmi .. cmuuk myslim na vas najviac ..

babulka123
6. okt 2009

aden.. milacik.. juuuj ... naozaj tak rada by som pomohla.. neskusala si pretret este oci plienkou pocikanou , ci nahodou ?
v noci spi alebo place?

adenka
6. okt 2009

fac keby mi spala v kociku tak ja sa aj prestahujem von.... ale chapem ze ked mas 2 tak je to este tazsie...

adenka
6. okt 2009

babul skusala ale revala aj tak...

v noci sa to tiez serie...spala mi od pol9 do takej 3-4, teraz zaspi o 8, potom je hore o 10, o 1, o 3, o 6 a potom ide spat az okolo obeda ak vobec..

babulka123
6. okt 2009

noo nieco nieje ok. nieco sa pototot.. neskusala si ju uspat skor?

adenka
6. okt 2009

babul dnes sa vyslovene pytala kupat o pol hodinku skor...tak sme ju okupali a trosku jedla a zaspala na prsniku.. tak spi asi od pol 8... ale uz ju pocujem mrncat tak cakam kedy spusti rev.... ja neviem co sa stalo.. fakt od kedy nam zistili ten reflux a mala koliky tak sa vsetko serie... prestala mi spat, je nervozna... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre