Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

facovka
21. máj 2010

no eviq, aj ja mixujem, dokonca minule kriza som nevaril, ked ma ten zubisko bolel, tak som mu dala sunarek z flasticky prikrm, a uz som videla v nom kusky, reku hadam zje, prd, aj to som mu musela ist namixovat, ako pisem fifovi som mixovala do 11mes 😖 tak asi ma to zase caka....proste nadrapuje a nadrapuje ho to...

eviqa
21. máj 2010

fac, ale potom fifo začal jesť aj kúsky? Ja sa bojím, lebo kamoškin malý mal kopu zubov od 4. m a aj tak mu do roka a pol mixovala. Tak ja to beriem ešte tak, že máme iba jeden zub, tak snád je to aj tým. neviem

facovka
21. máj 2010

eviq, my sme mali v rocku 8zubov, a potom uz zacal po kuskoch a tak...uz som sa nejako nastvala a nemixovala, sak od roka som mu pomaly davala uz z nasho vareneho, jemu som vzdy prvemu odobrala a potom dochutila a trochen neskor uz vsetko nase 🙂 teda vacsinu,vyprazany rezen este ee 😀

eviqa
21. máj 2010

fac, rezeň 😀 ale to by sa dobre chytilo do ruky, či nie? 😀 no tak ja počkám na dalšie zuby, snád sa ich dočkáme. Lebo zatiaľ fungujeme ako posledný jednozubec 😅

facovka
21. máj 2010

eviq,by si sa divila ako oni dokazu aj bez zubkov spracovat jedlo, na dasienkach ficia..machri su to 😉 no ale hadam do roka a pol nebudem mixovat,to som myslela ze my sme jedini komu tak dlho mixujem,a vidim ze niekto aj dlhsie 😅

eviqa
21. máj 2010

fac, nie ste jediní, sme v tom s vami 😀
a uvidím, budem dalej pučiť, tak ako písala babulka, tiež to robím s pučákom na zemiaky, ale neviem. NIekedy mám pocit, že on to ani nepokuše ani dasnami, len rovno zhltne, lebo taký je pažravý. 😀 no a potom sa dusíme. 😢
...predvčerom sa mi skoro s melonom. Som mu ho nakrájala na malinké kocočky, ale on frajer, iba ich držal v ústach, čosi tam žmolil, ale ja som si myslela, že to hryzie a on z toho iba šťavu vycucával. A ústa plné melonu. 😀

facovka
21. máj 2010

no,ja minule kukam zuje zuje naprazdno, vravim mm boze chuda ako ho tie zubky stvu, a fifo stale babo papa, ja reku nepapa zubok ho boli,ale pre istotu kuknem, a on na podnebi zvanec uzvachtlany papierovej vreckovky, co vam poviem.... 😒

babulka123
21. máj 2010

bre ranko...
maminka bola vcera zuuuuurovat.. juuj ako sa mi nechcelo tak bolo dobre, dala som si s kamoskou flasku vinka a kecali sme a kecali..
az dovtedy ako mi volal marek o pol noci ze ninka strasne place .. tak som isla domov { boli sme vonku asi 50m od domu} oni sedeli na posteli a marek robil co mohol aby ju zabavil.. ked som si ju zobrala hned ticho , tak som mu ju vratila ze sa idem prezliect do pyzama a ten rev.. no to ste mali pocut..
ulozila som ju, bola tichucko , ale vzlykala este asi pol hod.. neviem co jej bolo.. bud zuby alebo separacka.. no ale poviem vam az som sa zlakla ked som ju pocula rucat..
a znova idem vychvalit do nebies vonkajsie zaluzie.. dnes sme chrneli do 7.45... tma ako v rohu no proste paraaaaada

bagaja
21. máj 2010

ahojky

my sme akosi automaticky prišli z mixovania na pučené...a v poho, tak sa teším, lebo šak komu sa chcelo ten mixér furt umývať 😀
a naša tiež niekedy sa tak strasie, ale myslím že to vtedy ked ciká....

a ten kočík čo dala aden je fakt super, len tie koliečka, no neviem neviem

Karin a čo tiež ti X-lander nevyhovuje? lebo mm ma nanho nervy, mne vadí len že sa nedá dať úplne do sedu a rúčka prehodiť, inak koliečka sú super a kedže mám veľké auto, tak vojde v pohode..... ale tiež asi budeme riešiť niečo nové

lulu73
21. máj 2010

dobre ranko

fac....no pekne 🙂)) nasa Emma ked zbada papier, okamzite ho zacne srotovat...niekedy dobehnem neskoro a cast papiera uz zjedena, niekedy vytahujem z podnebia 🙂

eviqa
21. máj 2010

tak nám papiere nechutia, ale za to omietka 😀 veľmi rád to olizuje 😀

zuzanakarolinka
21. máj 2010

dobré ránko, my nelezieme tiež, možnoneskôr príde na to, že aj tak sa dá, tak ako moje krsňa, len sa stavia na nohy a chce chodiť, už ani do chodítka moc nechce, len za ruky, moje kríže, som zvedavá dokedy vydržia

a momentálne spíme, noc ako tak, už bolo aj lepšie aj horšie, ale prežili sme 😉

adenka
21. máj 2010

dobre ranko,

fac reklama..nasa mala je totalny maniak, je jedno ci je, alebo sa hra a kde je...ako pocuje zvucku reklamy uz jej beha hlava a hlada telku.... 😀

a domika papa pucene od prvej chvile...som jej mixovala asi tyzden, ale bola som leniva tak sa naucila jest kusky...

babul ja ked som raz takto nechala erika a mala pri nom dostala hysak, tak trvalo 2 mesiace kym bola ochotna s nim ostat sama hoci len v izbe... vzdy som musela byt pri nich... teraz ked je erik dlhodobejsie doma tak ho zacina akceptovat ze to nie je nepriatel... 😅

zuzanakarolinka
21. máj 2010

to s tou reklamou adenka funguje aj u nás, z kuchyne dobehne ako strela keď počuje zvučku, a to máme kuchyňu dosť ďalej, nie veľa obývačky, no sranda, ale to tuším všetky deti môžu 😉

adenka
21. máj 2010

zuzi ja som si dovolila minule vypnut telku, lebo nechcela jest, stale hlava otocena k telke a komentovala... no a to si mala vidiet ten krik... normalne ma ovrieskala co som si to dovolila...manzel sa tu skoro usulal od smiechu... 😀

lulu73
21. máj 2010

evi...o omietke som uz pocula, vraj je to casty jav 🙂 niekedy to je aj nedostatkom vapnika, ale to urcite neplati u vas, nakolko v mlieku ma vsetko...no perfektne su tie nase deturence

ja mixujem uz iba ryzu, pred nou mam respekt, moj foter sa raz tak dusil ryzou ze som myslela ze umre rovno za stolom pri obede...najskor to vyzeralo hovadsky komicky, ale po par sekundach sme mali vsetci dost....asi tu ryzu nejak vdychol alebo co....mama mu tresla medzi lopatky a nejako sa to zlepsilo...odvtedy foter nejedol ryzu 🙂)) a ostatne iba popucim, maso trham na take kusky...jasne ze aj to sa moze vdychnut, alebo zabehnut, ale ryza je pre mna kapitola sama o sebe 🙂

a pozeranie TV....emma pozera Tele Tubbies...uuuplne je zazrata do deja, opakuje skoro vsetko co tam robia....mne to uz lezie na nervy, to je taka hovadina ze az, ale jej sa to strasne paci...hlavne ze jednu vec opakuju asi 100 krat a na tom sa normalne smeje a tlieska si ... a ked ju nieco velmi velmi zaujima, napr. deti, tie uplne zboznuje, tak vytiahne krk ako E.T. natiahne sa dopredu a pozeraaaa az nedycha

zuzanakarolinka
21. máj 2010

také aj u nás býva, keď ju idem kojiť, musím vypnúť tv alebo ísť do spálne, lebo nemám šancu, ani to mlieko jej nie je prednejšie, sakra 😉

adenka
21. máj 2010

baby a kolko mlieka piju vase deti? lebo domika pije vecer flasu, tych 100-150 ml, a v noci 2x kojime, ale podla dlzky a intenzity tahu to tipujem na max dalsich 100 ml dokopy...mne sa to zda strasne malo, ale cez den ju uz kojit nechcem a aj ked jej ponuknem prso tak ona si tam urobi pohodlie a hra sa.... 😒

lulu73
21. máj 2010

statisticky mi vychadza, ze chlapci a muzi maju vacsi problem s prehltanim ako my 🙂
aj Marco sa drhol a napinalo ho cele detstvo....jeho doteraz...dostat do neho tabletku je zazrak bozi, cirkus a divadlo okolo toho

zuzanakarolinka
21. máj 2010

adenka, a ona ťa celkovo odmieta, už vôbec nechce tvoje mliečko?

zuzanakarolinka
21. máj 2010

ja moju iba kojím, žiadne iné mliečko nepoužívame, teda okrem váry

lulu73
21. máj 2010

aden....tiez by ma zaujimalo kolko mlieka vypijeme, ale podla toho ako pije ked kojim tak tipujem ze maaalicko...a denne zje okolo100 ml jogurtu.....dr. to nijako neriesi...cez den kojim aj 4-5 x , v noci uz iba 2x

adenka
21. máj 2010

zuzi neviem ci to nazvat odmietanim, v noci nema problem ale cez den si da radsej maso 😀 ... ale nie, ja uz vyse mesiaca kojim iba v noci a cez den som si vsimla ze takmer vobec nemam mlieko..takze ona mozno 3x potiahne a uz jej nejde....

adenka
21. máj 2010

no ja sa to tiez snazim kompenzovat jogurtom, robim jej ryzu v mlieku, puding, alebo zemiakovu omacku...ale aj tak sa mi to zda malo...

eviqa
21. máj 2010

aden, my vypijeme 240-210 ml večer, a ráno 210 ml a v noci nejeme, spíme celú noc. No pri zúbkoch občas nestiahne ani to, ale iba 120-150, ale aj tak spí celú noc. tak to mu nerozumiem.

lulu, však ked mu to chutí tá omietka, čo mám robiť? neolizuje ju celý deň, sem-tam ho načapám. A výsledky krvi má dobré, tak neviem. a s tou ryžou aj mayko sa mi s ňou dusil, ale včera som mu ju dala nemixnutú, tak spapal bez ujmy na zdraví.

zuzanakarolinka
21. máj 2010

aha, a to na noc sa ti urobí, to čo je za srandu? neber to v zlom, len je mito smiešne, že máš mlieko iba v noci, ty funguješ čo proti slnku 😀

eviqa
21. máj 2010

aden, domka je inteligentná, však ťa nebude v noci preháňať, aby si jej robila mäso 😀

zuzanakarolinka
21. máj 2010

trefná poznámka eviqa 😀

adenka
21. máj 2010

evi aj moja mama lizala omietku ako dieta a v tej davnej dobe im doky hovorila ze jej chyba vapnik...

zuzi je to sranda, ale cez den mam prsia uplne splasnute, no nejake mlieko tam urcite je, ale v noci ked ide papat okolo 2 tak vidim ze su naliate.. podla mna si to telo prisposobi podla toho kedy dieta papa...

adenka
21. máj 2010

evi no este to tak...staci ze zacala vstavat na jedenie o 2... a za bozicka jej to neviem posunut 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre