Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

mirko
24. jan 2010

sisulka musis si poziadat 😉

sisulka7
24. jan 2010

mirko dik za info. Inak ako vas citam, tak si pripadam, ze nasa bambulka papa ako vrabec, vsetko do nej tlacim a co sa tka pitia, tak ak jej dam do flase nieco ine nez mliecko, tak sa s nou hra a hryzie ju. papame zeleninku a aj masko sme skusali e bolelo ju brusko z toho, zato aspon otvarala pusku. A my bezne spapame len 100ml mliecka.

leri
24. jan 2010

takze podavam hlasenie, alex sa uz znovu tlacil.........takze kasa ani na nas neucinkuje inak ako na pobavenie......rozhodne nie dlhsi spanok, zobudil sa ako zvycajne o jedenastej s obrovskym placom ze chce okamzite jest 😀
lizatko, nesedi, nedavam ho sediet.....teda sedi ale sameho ho nenechavam, pockam kym sa bude sam davat do sedu, hadam to s tou svojou ritkou zvladne 😀
prave vykrikuje z postielky ako keby bolo prave poludnie, no co mu mam spraviiiiiiiiiiiiit 😀

lizatko1009
24. jan 2010

leri to mas este dobre ze sa zobudi s placom, moj sa zobudi a bude ticho po tme lezat, za ten cas stihne na seba stiahnut cely baldachyn a bude dalej ticho lezat, ja ani poriadne neviem ako place. a este len teraz zaspal, tak neskoro chodi spat.

ani ja ho dlho nenechavam on sa strasne tlaci do predu a lezat nechce bud bude sediet a pozerat ako sova, alebo bude stat na nohach a perovat, ale lahnut ani za svateho.

leri
24. jan 2010

co by som ja za to dala keby sa alex zobudil bez revu 🙂 ale hadam sa toho dozijem ........ale aby som mu nekrivdila.......par krat cez den sa tak uz zobudil 🙂

lizatko1009
24. jan 2010

leri ja som sa velmi bala ze budem mat zleho maleho co nebude spat a bude stale revat, lebo mama mi hovorila ze ja som taka bola a mam pravy opat a urcite to prejde aj tvojho maleho, ja som mu nad postielku zavesila taky velky mesiac tak ked sa zobudi pozera nam aj 15 minut 😀 chvala bohu ze spi a ja mozem odpisovat do 2 rana 😠 a ked sa nam uz narodili v rovnaky datum skoro aj v jednaku hodinu si predstav ze sme najprv chceli alexa, ale tvoj maly je podareny ake hadze xichty 😉 nemas z neho novsie foto?

leri
24. jan 2010

nejake foto mam, ale nemam to v pc, raz za cas to stiahnem ked si najdem cas a mam na to naladu.......idem si ja lahnut, lebo o taku hodinu znovu kojim

lizatko1009
24. jan 2010

tk dobru noc ja so idem dat sprchu a pokracujem v uceni 😖

zuzkamilko
25. jan 2010

rankooooo 🙂
asi to bude tym,ze som sa postazovala,lebo moj drobec sa len raz v noci zobudil a spinkal dalej-krasaaaaa 🙂

bagaja
25. jan 2010

ahojte

noc....no coment 😠

sisulka ked máš RD od teraz toho roku, tak už automaticky by si mala dostať zvyšený...ak od decembra tak musíš on požiadať

a malá spí tak idem asi aj ja, ale treba mi prať žehliť popratať....no môžem sa ja na to 😝

livia1
25. jan 2010

Baga nemáš pravdu. švagriná poberá rodičovský do 2,2, potom ide na matersku a tiež si o ten vyšší musela zažiadat. Ja idem vybavovat rodičovský vo februári a tiež budem vypisovat žiadost o zvýšený rod. pr.

livia1
25. jan 2010

Inak prajem dobré ránko.

Na Kubka sa budem už len sťažovat, ked sa postažujem, že ako zle spí tak prespí skoro celu noc. z predvčera na včera sa zobudil pred polnocoua spal do 7:00 a dnes do rána bol hore raz a spal do pol 8. 😀

rene82
25. jan 2010

hej treba o to žiadať. ja som mala vypísaný "starý papier na rodičák", čo som si ešte zobrala z úradu po pôrode a teraz v januári, keď som si to išla vybavovať sa ma pani pýtala, že či aj robím. lebo ak nie, tak je na to úplne iné tlačivo. vyslovene je tam napísané, že zvýšený rodičovský. tak som vyplňovala znovu.

rene82
25. jan 2010

a kaša sa podáva lyžičkou, lebo je hustá. iba tie hotové zarobené v krabičke (na cesty) sa podávajú fľašou lebo sú riedke

babulka123
25. jan 2010

ahojte.. takze my sme hore boli 3 x, heheheh u nas nezvyk.. des..
o pol noci sa zobudila s placom, zachranil nas dudel, potom o pol 1... dostala caj, spala do 4 , o 4 mlieko a este ako tak spala do pol 8..

dnes zacinam s 90dnovkou.. no som veeelmi zvedava..

baby co je s Adenkou ? nebola tu ani nepamatam.. ani kolka...

bagaja
25. jan 2010

ale ja poberám RD od 4,1 a žiadala som iba raz, šak automaticky mi dala žiadosť aj o ten vyšší...takže nechápem, ale u nás tak 😉

babulka123
25. jan 2010

ale na 100% to budu zuby.. lebo je nervna aj cez den, stale place, prsty strcene az neviem kde, skrabka si dasna... ked jej dam dentinox tak apson na chivlku je pokoj.. uz nech su vonku

bagaja
25. jan 2010

Aden má tušim niečo s noťasom...

a ja ďakujem že nás zuby veľmi netrápili až na tie soplíky sme nevedeli že nám idú, dúfam že to bude aj dalej tak...

a Babul držím palce k diéte ja idem na to o tžden, lebo ešte ideme na chatu a to by som zbytočne porušila 😝

no a vrátili sa mi hemáče ale tak to bolí že hrôza.... 😢 😢 😢 😢

Hej a vôbec som teraz nespala lebo dajaký debil tu vrta jak o dušu, sa čudujem že malá ešte spí 😠

babulka123
25. jan 2010

baga.. no my sme umrncane.. ninka stale huci .. neviem teda ci su to zuby, alebo sa jej paci ten zvuk alebo sa nudi.. hehehe
normalne je vidno ked pride sestra s Filipkom ako na neho zazera , ty zradca ty uz stojis a ja musim lezat.. hehehe docela sranda ich pozorovat..
no co uz .. nejako to vydrzim .. mozno.. ako povedala kamoska.. 3 dni do zadu rozmyslala ci spachat vrazdu alebo samovrazdu.. hehehehehheh.. ale obe su zdrave a zive.. takze nakoniec si to rozmyslela.. hehehehehe

bagaja
25. jan 2010

babul 😉 😉 😉 och bože.....ale dakedy človeka v slabej chvílke napadne hocičo, nie?niekedy sa ani nečudujem tým matkám čo odložia dieťa, lebo ked nemajú podporu doma a troška im prepne v hlave čo je po pôrode bežné, tak to ide lahko ☹

babulka123
25. jan 2010

sak to...

aj ninka ma na to svoj nazor..

m;t,lkjtioriltog490ol40o6-g

bagaja
25. jan 2010

ahoj Ninka 😉 ako?mamka počúva? 😉

babulka123
25. jan 2010

mamca hej.. ale ddnes to vidim na veeelmi "vesely"den.. fakt od rana len huci a rozculuje sa.. no pekny den pred nami...

a stale fuci.. pluje cez pery.. a cez dudel... a stavia sa na hlavu a paty.. no des.. a co je horsie som si vsimla ze ked ju mam na kolenach mam pocit ze ma hlavu stale vykrivenu do jednej strany.. nejako sa mi to nepaci..
zaciatkom mesiaca by som mala s nou ist k ortopedovi na klbiky myslis ze by sa mohol pozriet aj na to .. ??

bagaja
25. jan 2010

určite mu to spomeň...možno sa ti to iba zdá, nech sa radšej na to pozrie...

henrieta76
25. jan 2010

ahojte
podam strucne hlasenie.
takze mame 8900g a 75cm
nepretacame sa,len na bok,nesedime sami,papame len flaskove(hipp,hami)doki povedala ze nevadi.
od prveho ockovania vstava niekolko krat v noci a to mi prespavala celu noc.a posledne dni mi nespi doobeda a poobede len cca 1/2 aj to na ciciku,hned ako ju dam dole vstane takze super.a zaspava vyhradne len na ciciku.
a od dnes nemam strarsie deti konecne doma,boli chory a s prazdninamy boli doma 7 tyzdnov uz som sa skoro zblaznila.
a pravdepodobne nam idu zuby.

bagaja
25. jan 2010

no heni tak veľa síl ti želám...a krásnu váhu máte 😉

missy97231
25. jan 2010

ahojte.
heni, tak to plne chapem po 7tyzdnoch mat zase "klud" 😀

baby co este kojite 😉 nenaucili sa vasi krpci "hrat" s bradavkami??? 😀 😎 nas didi si zvykol normalne kusat, aj ked este ziadne zubky nemame, ale uz to vie perfektne,,, a normalne to boli az moc 😠 niekedy je to fakt hrozne 😕
nemate aj vy s tym problem? ja si hovorim co bude robit, ked uz bude mat zubky???

babulka123
25. jan 2010

misi.. kamoske toto robil maly ked uz mal zuby.. jedna frcka do nosa to spravila.. sice bol strasny rev.. ale uz viac nehryzal..

bagaja
25. jan 2010

no missy u nás je to isté a teraz ked má zuby....som čakala kedy to príde...a jak ma v sobotu kusla, tak som tak skrikla že sa až rozplakala....tak teraz každé kojenie čakám kedy sa to zopakuje ☹

Babul a ešte sa spýtam ked začíname s príkmami...a papáme cez den o 8,11,2,5,7 tak mrkvičku jej dám o 11 alebo o 2? a kolko dni jej mám dať iba mrkvičku a kedy možem pridať zemiačik?

babulka123
25. jan 2010

baga. malo by sa tak ze 3 dni len mrva a potom plus k mrkve zemiak , po 3 dnoch k tomu dalsia zelena a tak dookola..

a to ze kedy papate to sa vam tak poposuva ze dovi dopo..
ale dala by som jej ju o 2... cize 8, 11 mlieko , 2 mrkva = dopit mliekom, ... atd..

ked budes po mesiaci davat aj ovocie tak o 11 ovocie.. ale to sa vam posunie..

my teraz jeme tak vselijako.. dnes napr o 4 rano mala mlieko o 8 znova, teraz ked sa zobudi tak bude ovocie, a kym pojde spat tak dostane obed.. potom pojde haji obedny spanok - teda dufam ze aspon 2 hod..., potom dostane uz len mlieko az do vecera..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre