Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lulu73
4. jan 2010

caute...zase po uradoch??? 😠 ked som si to v lete vybavovala, januar sa mi zdal taaak daleko...

martinex
4. jan 2010

rene ja asi 5 dni davam malemu vecer nemliecnu ryzovu kasu... a dnes ak nikam nepojdeme,zacneme s mrkvou

martinex
4. jan 2010

lulu no,ani nehovor.. a keby teti na socialke zdvihali telefony,bolo by hned lepsie... neviem totiz ako je to s poistenim,ci ho za mna bude platit stat,alebo si musim sama.. 😒

perla200
4. jan 2010

marti - ale ja neviem či niekde mam ist....mam? nikto mi nič nehovoril..kua vôbec sa mi nechce chodit po úradoch.....

marti - ty si bola nezamestnaná?

aj ja dávam kasičku a dnes až o pol 6 hore prvýkrát...asi jej pomohla zasýtit....

a včera večer dávali sex v meste ten celovečerný film na HBO tak som pozerala no super to bolo...môj muž ani nedýchal tak to so mnou sledoval🙂))))))))))))))))))))))))))))

rene82
4. jan 2010

no to tak ja takéto veci musím sama, lebo mm to nevie (aj keď sme stavali, všetky úrady som povybavovala a aj majstrov od elektriky, plynu,....). takže aj s týmto to je rovnaké. mm ma tam iba odvezie 😀

martinex
4. jan 2010

perla nie nebola... sak si skus zavolat na socialku,ci do prace na personalne

kolka1
4. jan 2010

Ahojte,

tak ja hlasim, ze mame doma maroda ☹. Od piatku vecer teploty nad 38, v sobotu aj v nedelu poobede nad 39. V sobotu sme boli na Kramaroch dostali sme antibiotika. V nedelu sme zas volali 112 lebo od teploty zacal mat krce v telicku, tak sme davali studene obklady no des. Dnes dufam bude uz lepsie, zatial malo hodin.

rene82
4. jan 2010

kolka ☹

martinex
4. jan 2010

kolka to ma moc mrzi ☹

rene82
4. jan 2010

ja som mala obrovitánsky strach, keď mala malá iba obyčajné soplíky a kašlík. takže viem si predstaviť, ako sa asi trápiš a bojíš.snáď to prejde čo najskôr

facovka
4. jan 2010

ach jaj kolka, presne viem o com pises,to kto nezazil nepochopi, drzte sa a nech je maly fit., a co mu dali ? atb? ci?

babulka123
4. jan 2010

kolkka zlaticko.. dufam ze ti dali aspon diazepam proti tym krcom.. ja som ako dieta mavala febrilne krce a mamina vravela ze to bolo strasne.. dufam ze ninka nic take nebude mat po mne..
borkovi posielame cmuuuk na uzdravenie..

inak ja som uplne zalahla, ledva sa tmolim, a prave lanarim sesternicu ku mne, nech pride.. hlavu mi ide roztrhnut, nos uplne zapchaty, citim kazdy jeden klb na tele.. strasne.. ani pusku nemozem dat ninuske..
ta spinka zatial na balkone tak dufam ze jej to vydrzi co najdlhsie, nech nieje somnou .. a marek je na tom uplne rovnako ako ja.. ale uz je v robote.. no lazaret hotovy

bagaja
4. jan 2010

kolka chudatko moje, nech je borko rýchlo fit, my tieš soplíme a kašleme a som z toho na nervy ☹

perla ale pozor o rodičák - peniaze musíš požiadať na UPSVar, alebo robíš niekde kde máte vlastnú soc.sieť?

ja som sa práve vrátila a všetko mám vybavené 😉

kolka1
4. jan 2010

Fac mame ATB. Velmi som na teba intenzivne myslela ako si to vlastne zvladla s dvoma malinkymi detickami. Borko iba na rukach cele dva dni, pospal max 20 - 30 minut, zblknuta tvaricka a ani sme sa od neho nepohli. V noci spaval vedla mna v postielke a kazdu chvilu sme kontrolovali teplotu, davali cipiky. No ciste zufalstvo mat chore babatko vam poviem.

rene82
4. jan 2010

no akurát som volala do sociálky na záhradníckej. tak dobreže som sa tam nevybrala bez zavolania, lebo na počkanie to aj tak nepotvrdzujú. mám si to poslať poštou a do týždňa to mám späť potvrdené. a potom hybaj (i/y) na upsvar. som si to rátala, tak mne materská končí koncom januára resp. začiatkom februára tých 28 dní (keďže tamarka sa narodila o skoro 5 týždňov skôr)

kolka1
4. jan 2010

Rene to fakt na pockanie nepotvrdzuju? My sme mali myslim rovnaky termin porodu. Ja som nastupovala na MD 11.7 takze na rodicak prechadzam 22.1 No najvyssi cas to vybavit. Skusim im to aspon osobne doniest, nech to je skor. Ci co Ti povedali?

rene82
4. jan 2010

no ja som nastupovala 6.7. tak som zle rátala tých 28 týždňov? mne to vyšlo nejak 1.2. 😅 to je jedno, vybavujem to skôr. no volala som na sociálku na záhradníckej (tam patrím, ty možno na lazaretskú alebo inde). tam mi povedala, že tlačivo Potvrdenie materskej pre účely výplaty rodičovskej (či tak dáko sa to volá) stačí poslať poštou a oni mi to do týžňa vrátia potvrdené. to tlačivo mám s UPSVaR, dostala som ho spolu s tlačivom na rodičovský príspevok.

babulka123
4. jan 2010

boze baby aj prsty ma bolia ked pisem..
marek uz zalahol do postele. .. a ja strazim dajako ninku.. ale poviem vam ze som uplne mrtva..
toto som uz dlho nemala..

lulu73
4. jan 2010

ahojte

kolka...☹ nie dobre spravy, ale verim ze sa coskoro date doporiadku...teraz su tusim vsetci nakapati

a tie potvrdenia, strasne s atesim ze budem zase behat.....kolka....tlaciva asi v petrzke v technopole vsak? 🙂 amen tma, som zvedava kedy s atam vytrepem ...mne konci MD 22.1. ... kokso si predstavte ze by sme mali nastupit do prace a deti dat opatrovatelke ako je to vonku zvykom 😨

inak ja mam este 7,5 dna dovolenky, cize ja musim akoze nastupit do prace, vycerpat dovcu a az potom ziadat o rodicak....aspon si myslim...tiez musim zavolat do prace

a ja naivna som si myslela ze nam budu rodicak posielat automaticky

babulka123
4. jan 2010

lulu mne ju preplatili

bagaja
4. jan 2010

lulu s tou dovčou je to v podstate tak, ale vlastne akoby ti ju preplatili, pretože rodičák dostaneš už za celý január

bagaja
4. jan 2010

a tie papiere mne potvrdili v socke za počkaním, v podstate kolegyne, ale vždy sme to robili za počkaním tak nechápem čo ta bratislava vymýšľa 😠 kua oni na zahradnickej furt boli výnimky

martinex
4. jan 2010

caute...

tak my sme sa prave vratili... isli sme do ba, po centre sme sa tulali a potom kukli aupark, malemu som kupila nadhernu teplakovu supravu len za 9€,tak sa vytesujem..... inak spinkal v kocari 1,5 hodiny a dalsiu 1,5 hodku kukuckoval....uzasny bol... a zajtra teda asi pojdeme do scs-wien....tesim sa,je tam jeden velky destky obchod,tak sa vyblaznim 😀

bagaja
4. jan 2010

mati nákupna horúčka 😀 😀 😀 uži si to, lebo o chvíľu príde rodičák 😀

iveta6384
4. jan 2010

Ahojte,

Eviqa ja som zacala s mrkvou 1.1. dnes sompridala zemiak. Prvy den spapal asi 20 gramov a postupne via a viac, dnes s tym zemiakom to bolo 45gramov a vsetko zvalil a za tym 150 ml mlieka. Tak neviem hadam vie kolko mliecka potrebuje.

Kolka chudatko Borko, nech vam to coskoro prejde.
Ja sa bojim za 10 dni ideme na svkaby mi tam mali tiez neochorel, predsa je tam zimsie. 😒

martinex
4. jan 2010

baga ani ti nebudem vraviet ako na tom sme...ale obaja s mm mame nazor ze peniaze boli, su a budu... 😉

bagaja
4. jan 2010

mati aj my sa tým riadime 😉 inak by sme nemali nič možno tak poloprázdnu ponožku 😀

bagaja
4. jan 2010

baby chcela som sa opýtať, či používali vaše bába ten cumlík čo bol v tom kufríku - NUK lebo moje zlatko iný nechytí a nikde sa nedajú kúpiť - prestali ich vyrábať či čo, tak by som si odkúpila od Vás 😉

babulka123
4. jan 2010

no takze deffinitivne som zalahla, pride sesternica sa mi postarat o malu, mam teplotu .
a ninka sa plazi.. teda dozadu cuva.. hehehe

bagaja
4. jan 2010

babul tak sa lieč, ja zatím teplotu nemám, a dúfam že ani nedostanem ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre