Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

uankab
4. jan 2010

ahojte, my mame dnes 4 mesiace 🙂 , tak verim ze bruska bolenie nam uz coskoro prejde... rano nas vazili a mame 6,2kg... no a poslednu noc sme boli hore kazdu hodinku, tak su strasne unavena... neviem co jej bolo, preco sa stale budila, aj teraz spinka v kociariku ale uz som pri nej bola aspon 3x, co sa vzdy zobudila s placom... rano som jej nasla hrcku za uskom, ako keby mala zdrurene uzliny, tak sa to do zajtra nezlepsi tak pojdeme k lekarovi...
ivet, my tiez ideme o 2 tyzdne domov, tak snad to zvladneme v pohode...
kolka, veru drzkaj sa, je to naozaj vysoka teplota pre take male babatko... snad bude Borko coskoro zdravy...
baby, tie co uz prikrmujete, v com varite papanie? vo vode ci na pare???

perla200
4. jan 2010

to ako fakt mam behat po úradoch kua.....dnes som volala gynde že chcem príst na kontrolu po sestonedelí...a sestrička že aká som srandistka že po pol roku hádam nie?🙂))

martinex
4. jan 2010

perla no ty si dobra..... to by som sa aj ja pobavila 😀

uanka ja na pare, na vianoce som od mami dostala taky paro-mixer.... 😎
http://www.amazon.de/Beaba-93923900-Babycook-So...
je to super vec, len u nas sa neda kupit, mamina mi ju doniesla z francuzska

iveta6384
4. jan 2010

Uan tak idemeskoro naraz 😉 Ja robim zeleninku na pare. Tak ako babul, viacej naraz zamrazim a potom vytahujem kolko potrebujem. Ale my sme prikrmovat este len zacali,tak je tonovinka pre nas a zvykame si, Akurat som vesala pradlo a bodynka od mrkvy, to uz asi nevyperiem. Prala som to na 60 stpnov. Ja perem vsetko na 60 akurat biele na 90. Tak mi je to aj luto, ze ostali take zaserkane. 😖

lilly21
4. jan 2010

ahojte...ja som tu dlllho nebola, chodim teraz do mladych mamiciek...ale prisla som sa k vam poradit - davate kojenym babikam nieco pit? ja som doteraz zastavala nazor, ze MM staci...teraz je lilkina najvacsia zabava olizovat vsetky pohare a plastove flase a zlosti sa, ze ja pijem a jej nic netecie 😀 tak rozmyslam, ze by som jej spravila konecne cajik alebo dala vodicku... skusit? a z flase alebo lyzickou?

lilly21
4. jan 2010

ivet - ja vsetko vyperiem, ak to pred hodenim do pracky namydlim oibycajnym 5Ocentovym jadrovym mydlom...

martinex
4. jan 2010

lilly ja nedavam malemu nic zatial,az ked zacnem s prikrmami...ale vcera tiez chcel zjest pohar z ktoreho mu davam kasu,tak ked tam bolo len trosku,dala som mu to k puse a pekne z neho pil 😀 sice kasa tiekla aj po brade,ale taky bol spokojny 😉

lilly21
4. jan 2010

😀 😀 dokrmujete?

martinex
4. jan 2010

na noc mu davam, potom mi lepsie spinka.... a okrem toho je to hlados,zjedol by aj rezen ak by som mu ho pozula... 🙂

lilly21
4. jan 2010

aj ja som rozmyslala, lebo spavala 8 - 9hodin + 3 po napapani...a teraz sa mi budi aj dvakrat za noc...

lilly21
4. jan 2010

kolko vazite?

martinex
4. jan 2010

no mne sa budil kazdu hodinu.... a mame 7,5 kg

uankab
4. jan 2010

mati, presne ten som pozerala 🙂 .. cize odporucas to? je to dost draha sranda, ale ak je dobra, tak sa asi oplati investovat...
ivet, skus si kupit vanish mydlo a tym to predprat, malo by to ist dole.. je ho dostat vo Wilkinsone, ak tam take nieco mate 😉
lilliy, ja nedavam nic okrem mliecka.. vsetky knizky hovoria ze nie je treba...

martinex
4. jan 2010

uan no stoji to dost,ale je to parada... naparis to a pomixujes... ale podla mna mozes ficat aj na normalnom parnom hrnci....ja si ho aj tak chcem kupit, aby som pre nas mohla na pare robit....

uankab
4. jan 2010

lilly, 8-9 hodin??? my kojime kazde 2-4 hodiny od narodenia, nas rekord je 5 hodin !! v noci kojim pravidelne kazde 3 hodiny, niekedy aj castejsie, poslednu noc som bola hore kazdu hodinu 😒
kolko vazite vy? my mame 6,2 kg..

rene82
4. jan 2010

mati akou kašou prikrmuješ? ja dávam od nestlé moja prvá kaša. zatiaľ to nestriedam, neviem či sa môže. z tejto problémy s bruškom nemá. ja jej dávam cez deň lyžičkou, ale veľa povypľúva, lebo ešte nevie narábať z jazýčkom. rozmýšľala som aj nad fľašou s otvorom na kašu, ale potom sa lyžičkou nenaučí papať. a v sobotu som kúpila v tescu taký ten celoplastový pevný podbradník. je to super vec, na oblečko sa nič nedostane. a prať na 60 alebo 90 C? ja čo mám všetky veci, tak je tam napísané, že prať do 40 C.
a s tým pitím si to myslela tak, že až keď dáš aj dáku zeleninku, alebo kedy treba začať. ja dávam zatiaľ iba tú kašu zarábanú s luckou.

rene82
4. jan 2010

uan aj mne väčšinou prespí 8-9 hod. výnimočne sme hore každé 3-4hod.

martinex
4. jan 2010

rene ten podbradnik som aj ja kupila... a davam mu Hami-ryzova nemliecna kasa,ale len vecer a len 60 ml, nechcem aby mi z toho zacal moc priberat...
a to pitie,az pri zeleninke... pri kasi nedavam nic a zarabam ju s Nutrilonom

martinex
4. jan 2010

idem ja off, mm sa ide hrat na pc.... bru nocku

babulka123
4. jan 2010

ivetka.. kup si v DM zlcove mydlo.. a s tym to potri hned ako to zababre.. a potom to vyjde uplne v pohode..

babulka123
4. jan 2010

no my uz hajinkame.. ninka spala do 4 a potom uz ani sekundu.. dosla sesternicka pomohla mi ju okupat, lebo normalne som ju nevladala ani udrzat a zajtra bude s nou aby som ja mohla torska polezat... strasne je zlata.. uplne ju zboznujem za to ..

iveta6384
4. jan 2010

Rene na 90 periem len bieleako uteraky, biele ponozky, utierky atd. A na 60 periem vsetko co by sa malo na 40, ale ja tak periem stale a nic sa tomu nestalo. 😀 😀 😀

iveta6384
4. jan 2010

Babul no v Dm to mi tu nemame.. 😅
Ale idem za 2 tt na svk tak si donesiem. Babulka oddychuj az ta rychlo ta choroba prejde.

bagaja
4. jan 2010

ja nedávam malej nič iba kojím, ani kašičky ani čaj, nič, že načo zaťažovať bruško...

o a že 8-9 hodín spánku to čo je, to pekne provokujete 😔

mati a ten stroj vyzerá supiš, škoda že u nás nedostupný...tiž rozmýšlam že musíme kupiť parný hrniec na zeleninku...

lilly21
4. jan 2010

😀 predvcerom sme mali aj novy rekord - 10 hod v kuse 😀 super je, ze sa napapa a spinka dalej - ikea - od desiatej do desiatej
ale sme chorunky - prva nadcha ☹
tak ten cajik teda odlozim

babulka123
5. jan 2010

ahojte, tak my sme hore.. ninka od pol 3 len ochka a achka a kruti sa nespi... marek chrape tak ze nemozem ani ja spat.. takze ninka sa prave hra v ohradke a ja cakam kedy sa unavy na tolko aby som ju supla spat a mohla si ist este lahnut.. akurat dnes ked by som potrebovala spat a spat a spat..

chuda sesternica tiez sa poriadne nevyspi ale sak co .. hehehe nech vie ake to je mat dieta.. ma dorazi ked si to precita.. najhorsie je ze zajtra bude cely den s malou tak bude nevyspata uz ku mne nepride.. heheheh

inak ja uz aj teplotujem 37.8, takze uplna parada.. ma slahne..

no nic idem sa jej nejako venovat nech sa unavi , teraz cuci na mna na brusku a je to teda naozaj bohovska zabava.. sa tu rehoce na mne.. a este k tomu aj tlaci do plienky..

eviqa
5. jan 2010

pekné ránko, tak ja dnes akosi nemôžem spať. Moji dvaja muži ešte spinkajú, tak nech pospia.

kolka, skoré uzdravenie
babulka, aj vám. na teplotu sú dobré vajíčka do ruky z chladničky. To zbije teplotu dole.

tak ja som včera bola v práci, ohľadom toho tlačiva, samozrejme, prišla som domov večer. Sme sa nakrákali s kolegyňou, ale dobre mi to padlo.
...a k tým tlačivám. Ja som toto tlačivo o potvrdení materskej zo sociálky už od začiatku mala potvrdené doma, len som musela ešte dať potvrdiť to od zamestnávateľa a dnes, teda ak budú mať úradné hodiny, to idem odniesť. Tie úrady sú asi štát v štáte, ako čítam každý úrad iný. Ešte musím odniesť aj to tlačivo, aby platili za mňa štát do II. piliera.

bagaja, my sme v tom boxe žiaden cumel nemali.

perla200
5. jan 2010

dobré ránko....

no babulka...to je na prd ked mala je hentak hore a čože sa Ninke stalo? My sme spali super....bez prestávky od pol 9 do pol 7....takže parada......

už pozeráme Macochu🙂))))

zuzkamilko
5. jan 2010

dobre ranko 🙂
my este spinkame,raz bol hore o piatej,takze super,ale musim povedat,ze kazda noc je ina....
evi,to ake tlacivo na ten II.pilier?

bagaja
5. jan 2010

ahojky

no tak vám poviem že ešteže na koňa nepotrebujem hlas, lebo som ho stratila, čiže dnes nemluvím iba koníkujem 😀

evi myslíš prihlášku do soc.poist, že bude teraz za teba platiť štát do II.piliera?to som dala včera a na to baby nezabudnite lebo spätne sa to nedá prihlásiť, iba pár dní...aj to neviem či isto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre