Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
23. apr 2010

zuzi no mi sme kupili auto za peniaze co prisli za maleho pri narodeni...plus sme nieco doplatili...lebo auto som potrebovala... mm totiz zakazdym musel prist z prace,ked sme potrebovali ist k lekarovi ci niekam... a kedze je zivnostnik,tak on stracal peniaze ked nebol v praci...tak sme si to preratali a auto sa nam oplatilo kupit.. a hlavne mozem chodit kade tade ked sa mi zachce...

babul drzim palce...a zavidim zajtrajsok..sice mne konecne pride maminka domov...sa neviem dockat..kua sak uz je prec mesiac 😠

babulka123
23. apr 2010

a co sa tyka cestovnin.. ja kupujem tarhonu len ju uvarim a ninka sa ide zblaznit za tym.. a nemusim ani lamat , ani tlct { aj ked to je super napad.. hehe} a zeleninu ja uz len pucim , vacsinou ked sa to cele uvari tak vsetko dokopy a nie vydlickou lebo to sa mi nechce ale osvedcilo sa mi pucidlo na zemiaky.. je to tak akurat..

babulka123
23. apr 2010

no chodis kade tade ale samorin si este nenavstivila!!!!!hehehe

a ja som aj myslela na nu , ze chuda tam ostala asi nedobrovolne dlhsie ze? ozaj a kde byvali? starala sa o nich aerolinka alebo si to museli cvakat samy?

martinex
23. apr 2010

babul a tarhona sa vari ako ryza? nikdy som to nerobila

martinex
23. apr 2010

milacik,vies ze sa chystam 😀 sak ja tam raz dorazim..

martinex
23. apr 2010

no uz je z toho celkom na palicu....normaln zobrali si hotel a tulali sa po meste cele dni... a neviem ci im nieco preplatia...zajtra sa mozno dozviem

babulka123
23. apr 2010

no pekne, to som velmi zvedava ako to dopadne.. hehehe teda aj s maminkou aj s tym samorinom heheheh

a tarhona, no pre ninku to varim ako ryzu, cize len voda a hotovo, pre nas to robim tak ze najprv ju na oleji na sucho so solou oprazim , aby bola hneda a potom dokoncujem ako ryzu { POZOR, na zaciatku ju nepremyvaj ako ryzu heheheheh}
je to velmi jednoduche a dobre..

ked sa rozhodnes sem dorazit tak ti spravim.. hehehe

martinex
23. apr 2010

juuuj,tesim sa.... tak kupim a skusim spravit...

zuzanakarolinka
23. apr 2010

martin, veď ja som to myslela zo srandy 😉

a tarhoňu varím podobne ako ryžu, dávam, tam ale o trošku menej vody, iba aby bola zaliata, pred tým sa tarhoňa neumýva, iba daj do hrnca trošku oleja, vysyp tam tarhoňu, trošku ju opeč, aby chytila farbu, takú dohneda, ale aby ti to nezhorelo a potom zalej vodou, iba kúsok nad vrstu tarhone a ochuť to je všetko, voda sa vsiakne, ak by si ju náhodou mala ešte tvrdkavú a voda by bola fuč, tak trošku prilej ale nemiešaj počas varenia

zuzanakarolinka
23. apr 2010

babula tuším tu tarhoňu robíme úplne rovnako

marti, žiadna veda, neboj to zvládneš, len to skús a budeš variť stále, a podobne sa robí aj slovenská ryža

babulka123
23. apr 2010

zuzka.. sak toto je o tom ze kolko vody.. nooo ja davam tiez tak od oka.. primerene.. heheheh

babulka123
23. apr 2010

zuzka. a slovenska ryza vsak to je nieco podobne ako tarhona nie? to som este nerobila..

inak ak by si to varila dadikovy a nahodou by si ju mala este tvrdu tak ju daj do zeleniny co si mu varila a ona tam dojde..

zuzanakarolinka
23. apr 2010

šak to, lebo keď dáš viac, tak je z toho dobrá kaša, že? hehe

martinex
23. apr 2010

no to je hotova veda 😀 sak skusim a uvidim..ked tak ju slahnem do kosa a bude pokoj 😀

zuzanakarolinka
23. apr 2010

ale neboj nešľahneš

ale si podarená, to sa dobre číta takéto veci,

zuzanakarolinka
23. apr 2010

sranda musí byť aj keď na chleba nebude, v našom prípade na ťahoňu

martinex
23. apr 2010

zuzka 😀 sak co sa budem ondzit 😀 😀 😀

zuzanakarolinka
23. apr 2010

no jasné

martinex
23. apr 2010

boha moj muz furt nikde, o 7mej odchadzal ze o hodku je spat... no nejak mu to zase raz nevyslo 🙄

babulka123
23. apr 2010

matka a pisala si na FB ze upecies vsetko ale polievka neee.. co sa stalo ? co nevyslo ?

babulka123
23. apr 2010

no pekne..

iveta6384
23. apr 2010

Matka papiere na svadbu. Tak vec je taka, ze Andrwewova mama nam ich chcela vybavit v Australii a povedali, ze jej to nemozu dat, ze to musi on osobne. A ked sa nemoze dostavit, tak na ambasade v krajine kde zije. Tak sme to vybavili ntu v Dubline zaplatili okolo 150 euro a bolo nam to na velke hovno, lebo to neuznali. Povedali, ze to musi byt bud z AAustralie, alebo z Viedne z Australskej ambasady, lebo iba s nimi ma Slovensko nejaku akreditaciu a agreement. Ale toto vsetko viete, to som pisala. TAkze Andrew volal do Australie, ze jednoducho to potrebuje a ze sa nema ako dostavit a ze je to jeho krajina a su povinny mu pomoct. No a tetuska, ze sak v pohode. Potrebujeme k tomu, to a to. Tak sme im vsetko poslali, samozrejmecislo kreditky, oni nam to ztiahnu z karty a kurier by to mal niekedy buduci tyzden. Takze nakoniec to nebol taky problem ako jeho mama hovorila. Mozno narazila na nejaku neochotnu kravu alebo co. Lebo teraz mila ochotna pani vsetko vysvetlila a spravia nam to hned. Takze snad uz to bude vsetko. Akurat tam zasa nebude trvala adresa, ale to sa u nich nepouziva. U nas je trvala adres tam kde si prihlaseny. Tu v Irsku, alebo aj v Australii to tak nemaju. Trvala adresa je kde sa momentalne zdrzujes a ta moze byt kazdy mesiac ina. Tak teta na matrike u nas v PU povedala, ze spise cestne prehlasenie a bude. Tak uz dufam, ze to bude vsetko. 😀 😅

martinex
23. apr 2010

babul,ake kua...robila som brokolicovu kremovu a furt mam pocit,ze je nejaka vodova..aj som ju zahustila..ale proste chutovo onicom....ja polievky fakt neviem...len obycko zeleninovu a prdkaciu 😎 ale co, dam im do toho krutony so syrom a bude dobra 😀

ivet super....hlavne ze to mate..aj ked verim,ze nervov ste mali kopec 😒

zuzanakarolinka
23. apr 2010

iva, len aby to tá teta u nás na úrade ešte aj pochopila, lebo oni sú velice chápavé 😉

dúfam, že to vybavíte a nebudete mať problémy

zuzanakarolinka
23. apr 2010

mata ty si exotka

martinex
23. apr 2010

zuzi preco?

zuzanakarolinka
23. apr 2010

to neni urážka, že dobré hefty píšeš, ja sa len šúlam

emily3
23. apr 2010

ahojte mamulky...tak jeden nos sme ako tak vyliecili a dnes ti dvaja mladsi zacali soplit tak, ze im sople te cu a visia az po kolenach, nic nerobim len vysavame poctivo a dookola dokola.... 😒

martinex
23. apr 2010

zuzi sak ja som sa neurazila, neblazni! 😀 len som nevedala na co narazas...ale uz chapem, dnes mi to moc nepali 😉

uankab
23. apr 2010

ahojte, tak som tu zase na skok... s alergiami sa stale trapime, v podstate jeme len 4 veci - cuketu, tekvicu, zemiak a kukuricnu kasu... teraz jej skusam davat masko, tak snad aspon to bude ok... dufam ze sa coskoro dostaneme na vysetrenie, ved to je strach a hruza...
iveet, ten plan so zaspavanim mas dobry 😀 ... ale mozno ma naozaj len take obdobie, mne Magdalenka nastastie vzdy zaspinka sama, uz pocas kojenia a len ju prenesiem do postielky, niekedy sa pomrvi, otvori ocka ale hned odkvecne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre