Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

iveta6384
5. máj 2010

Ahojte Perli to mi je luto, ale ako baby pisu, snad to nie je stratene a casom sa to upravi. Mne buduca svokra hovorila, ze ked bol mm babatko nemohol nijake mlieko len kozie a teraz je v pohode, dokonca ho aj lubi a pije aj samotne len tak pre chut. Tak snad Sajmonelka z toho vyrastie a vsetko bude ok.

A Uanke prajem to iste, tiez maju trampoty s Magdalenkou, chudatenko male takmer nic nemoze papat, snad sa aj vam polepsi.

Matka, Leri super zeny, nepochybujeme o vas, ste sikulky.

Matka gratulka k prvym samostatnym krocikom.
My lozime ako blazni ale sediet nevieme ani chodit. Sediet usedi na chvilku, ale musim na neho davat pozor, lebo sa hockedy prekodi a sam si nesadne, to len ke ja ho dam. No co maly lenivcek. Inak baby nas maly bol taky trosku tucko, zahyby vsade. A teraz sa mi zda, ze odkedy sa pretaca a lozi tak je chudsi a vytiahol sa do dlzky. Inak on je cely den na bruchu, to je neuveritelne... Na chrbte ani za svet, este aj ked ho idem prebalit a polozim ho na chrbat tak nery. On aj spinkava na bruskou, teda zaspinkava a potom spi vseliak, vykryteny ako paragraf pripadne hlava zaborena v matraci ako pstros a ritka vo vzduchu atd... 🙂

uankab
5. máj 2010

mati super, dadik bude zachvilku chodit 😉
ivet, maly je sikulka 😉 nasa magdalenka tiez este sama nesedi ani nechodi a plazi sa len dozadu 😀 ... uz ide aj hore na kolienka, ale este nevie co s tym 😉 .. ale cakam kazdym dnom, kedy zacne, lebo denne stale trenuje, a je vsade, dnes som ju vyberala z kvetinacov, mm uz robila poriadok v taske, prave mu vytahuje nejake papiere z policky.... a skotsko teda balite nadobro? mne uz konci materska, ale ziadala som doma o rodicovsky, tak snad ho dostaneme...

z.vrablova
5. máj 2010

U nas sa uz od stvrt spi... na prvy sup...
Perli, hlavu hore, to sa este vsetko upravi, len mysli pozitivne... tes sa, ze je Simonka inac zdravucke, vesele, sikovne dievcatko, co ine si moze rodic priat.... 🙂
Uankab podobne, verim, ze aj Magdalenke sa to co najkor upravi a o par mesiacov budete papat ako vsetci ostatni..
Pred siestou Kika spasala cely roztek cestou z Tesca v kociari, okupali sme a este sprasila cely jogurt Supercremo od Danone, piskotovy, az nedychala, ked ho jedla, presladeny je az strach, ale strasne jej chutil... tak raz za cas jej snad neublizi tolko cukru, odgrgla, a hned postielka... a nastastie spi ako dudok...
Vlasky zafarbene... cervena ako paradajka... sa tesim... 🙂

z.vrablova
5. máj 2010

Uankab, dostanes, len sa nesmies zamestnat... vraj ak si mala matersku znamena, ze si platila odvody do poistovne, automaticky dostanes rodicak... (teda dufam, ja stale cakam za rozhodnutim)....

iveta6384
5. máj 2010

Uanka my sme v Irsku a uz odchadzame na dobro za 2 tt, Andrew konci colleege, tak vlastne iba preto sme tu ostavali, bola by skoda sa na to vykaslat v poslednom rocniku. Takze ideme na svk na 2 mesiace a potom ta austarlia, sem sa uz nevraciame.
A k tomu ze vsetko otvara to aj u nas, najradsej by hryzol kable to je parada, mama infarkt vsetky kable vylozene vo vyske. Tatovy rozhryzol a roztrhal podklady na otazky na zaverecne skusky, vazu uz jrdnu rozbil, sufliky otvara, no skratka sranda. Neviem kde je to moje male babatko, ktore lezalo a poriadne sa ani nepohlo. Teraz cert a len to co nemoze to ho najviac laka a bavi, sak ako kazde babatko. Takze tak.

babulka123
5. máj 2010

no som sama doma, idem vas docitat, a dnes si davam den D, kedy nebudem uspavat { uz som to skusila ale nepomohlo } takze som velmi zvedava kedy zaspi.. pomooooooc !!!

babulka123
5. máj 2010

a zacinaju revyyyyyy , ako toto zvladnem to neviem

iveta6384
5. máj 2010

babul drzimpalce. nas maly spalod 16:30 do 18:00 to je nezvyk, on len pohodinovky dava, ale tosom spalas nim tak asi preto. Takze pocitam ze pojde spat tak okolo 21:00 a to je tu o hodinu menej ako u vas, ceize si este pockam... 😅

z.vrablova
5. máj 2010

Babulka, len vydrzat... drzim palce..

martinex
5. máj 2010

babul drz sa..nedaj sa nou zlomit 😀 cmuk

babulka123
5. máj 2010

inak dnes docela fajn den, doobeda som jej spravila fakultativny vylet autobusom .. sedela kukala snad ani nedychala..heehe
boli sme za babkou v robote a bolo super, poobede si dala 2 hod, potom ju zobrali svokrovci von, a v tom najvacsom lejaku som isla domov.. stierace nestihali.. no ale doma uz len tak poprskavalo.. tkaze pohoda.
marek isiel na zraz fajkarov tak neviem kedy pride..
ja som hladna ako vlk, mala som na nieco chut ale neviem na co tak som to vyriesila chrumkami.. hehe

my sme zacali uz tiez pochodovat troska, dnes som skoro odpadla, hrala sa pri gauci a zrazu otocka a davaj ku mne.. kukala som ako puk na nu ... urobila nejake 3-4 kroky ale potom sa pekne dala na 4 a doliezla.. uvidime ako dlho to bude trvat..
marek ide od 12 .5 na 5 dni na kanarske { tie co si pamataju tak ked som bola tehu tak v tomto case bol v Turecku , zas vyhral nejaku sutaz} tak som zvedava ci ho po navrate ninka nahodou neprivita uz postojacky.. to by bola sranda..

a teraz vas idem docitat.

babulka123
5. máj 2010

to sa neda vydrzat.. pomoooc

babulka123
5. máj 2010

revala ako tur, tak som tam isla { zyvkne takto plakat ked je posrata} tak som ju vytiahla, kukla do plienky, odsala sople, polubila a dala som ju spat, nechala som mpootvorene dvere a ono to zaspalo..
uvidime co zas bude zajtra...

deina2005
5. máj 2010

unas uz pol hodiny ticho konecne 😝

babulka123
5. máj 2010

aaa co sa tyka chlebika.. tak u nas je to uz viacmenej pravidlo , ze poobede ked sa zobudi dostatne olovrat, ale vonku dostane vzdy pol rozka.. ten spapa, a na veceru dostava aj chlebik, bez korky s lucinou alebo maslom a mnaaam velmi to lubi

babulka123
5. máj 2010

no moje nervy uutrpeli vaaaznu traumu.. idem do postielky.. { keby som mohla tak sa strcim k Ninke do postielky} nech neni smutna.. moja princezna malinka.. som to ja mater.. sakra..

uankab
5. máj 2010

z.vrablova, ja som v liste od zamestnavatela uviedla, ze som pocas zamestnania platila odvody... sama som ho pripravila dvojjazycne, poslala na podpis.. na UPSVaR sme to dali hned po velkej noci a zatial sa nam ozvali... povedali ze poslu rozhodnutie do UK, ale to ich chcem vidiet 😝
do zamestnania spat nepojdem, ved malinka by nemala kde zostat, plus sme sa stahovali tak moj zamestnavatel je 300km vzdialeny teraz...
ivet, uz asi balite, vsak? nezavidim, ja si neviem predstavit ze sa budeme jedneho dna stahovat z tadialto, ... tu sme prisli nalozeni v jednom aute, a budeme odchadzat asi s kamionom 😝

missy97231
5. máj 2010

uanka... to poznam 🙂 my momentalne sme na SK, ale byt mame v cechach - opusteny - neprenajimame (kriza). ale neviem si predstavit momentalne ze ho mame vypratat, keby nahodou sa mali najemci stahovat 😀 😀 😀

a inak - som trochu smutna 😔 asi koncim s kojenim definitivne. maly uz dlhsie (asi mesiac) cez den odo mna nechce... ale v noci sme nemali problem. a vcerajsiu noc - o 3tej - ako zvycajne, sa zobudil,,, tak ze mu dam pit, a on nechcel. ale hladny bol... nechcel odo mna. nebola som pripravena. takze kym som mu urobila mlieko, tak to trvalo. 😖 uvidime co bude tuto noc.

babulka123
5. máj 2010

babulky z BA nepojdeme??? mohlo by to byt fajn.. ak nebude prsat..

http://www.presporkovo.sk/milapremamubratislava...

uankab
5. máj 2010

missy, my to mame to iste, byt v BA a v nom kooopa veci.. ale co s nim, ked nevieme kde skoncime !!!
a kojenie nevzdavaj, skus mu ponukat aj cez den, aj ked si potiahne len par krat... ono cez flasku jednoduchsie tecie, tomu verim, ale drzim palce aby si vydrzala co najdlhsie !!!

missy97231
5. máj 2010

uanka, cez den to fakt nejde 😀 on sa zakusne,,, a proste nepusti ,, skusala som vyse tyzdna stale, a proste - odmietal. to vsak taky problem nebol, kedze papal tuhu stravu cez den, tak mlieko ani moc nemusel... ale v noci nikdy sme nemali problem. az na minulu... este 10min, a mozem konecne ist spat 😀 (o 11stej maly ma antibiotika 🙄)

martinex
5. máj 2010

babul ja som chcela ist,ale tak na prd mi to teraz vyslo..takze az o rok...a snad uz s dvoma detmi 😀

missy nebud smutna, mne dadik tiez niekedy v noci prso odmieta a inkody mu ho nemozem vybrat lebo sa hned zobudi a place,tak potom spime tak ze on zuzle prso a ja skrutena pri nom..naposledy som si tak cvikla nerv,ze ma 3dni bolela ruka jak som nou ledva hybala...

missy97231
5. máj 2010

no vsak dufam, ze to vcera bol nejaky omyl 😀 a opat sa to vrati do normalu, lebo akoze ist dole do kuchyne a prihriat mu mlieko (davam kravske), tak to sa mi teda fakt nechce kazdu noc 😀

livia1
5. máj 2010

Missy ty už dávaš iba kravské mlieko? Malý ti ho v pohode pije? Kubko mi ho vypil raz aj to s troškou cukru a viac ani bohovi, bez cukru mi pred tým nechcel vobec

martinex
5. máj 2010

missy ja v noci davam len caj...tiez inak pijeme kravske...ale planujem ho do 2tt odstavit od kojenia uplne,tak nech si to este uzije 😀

missy97231
5. máj 2010

livia hej, davam iba kravske... oco (dedko) rano podoji Jahodu, aj vecer,,, takze to ma aj cerstve 😀 😀 😀 ale jasne, ze ho prevaram. a cukor nedavam... a dufam, ze ani mama (babka) ked ho prizera 😠 bola by schopna mu ten cukor dopriat 😠 😠
pije to uz neviem,,, 2tyzdne? a ziaadne reakcie.

marti, davidko caj nepije. on pije iba cistu vodu ... zo zaciatku pil iba granulovany (lebo bol sladky), ale aj ten prestal, tak sa naucil na vodu,,, a tu mu v noci nenukam.

lizatko1009
5. máj 2010

missy lekarke si povedala, ze davas kravske?

missy97231
5. máj 2010

nie, nepovedala.
lizatko. jasne,,, kazdy doktor ma na to iny nazor... do roka, do dvoch, ci troch sa nesmie podavat kravske mlieko... vraj nema tie potrebne vitaminy, ktore su v UM - reklamovanych 😀 pokial nema ziadne reakcie, tak ja som sa rozhodla ze davat budem... 😕

lizatko1009
5. máj 2010

missy ved to uz je na kazdom, ale na stranke zdravie bola tema kravske mlieko, ze dietatu by sa nemalo davat, rozoberalo sa tam aj preco by sme mali pit mlieko s kravy ked ich telata nepiju nase a dobre to znasa? ziadnu reakciu nemal? mame u nas automaty na mlieko, ale ked som to videla v tych flasach ja osobne by som sa asi nenapila 😀

martinex
5. máj 2010

ani ja som dr nevravela ze davam kravske, a ani som sa jej na to nepytala...
a aj my bez reakcie..a bez cukru

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre