Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

jajkar
13. jan 2010

no moju vlastne naucil nas tatino, ked bol doma ccez vianoce 3t, ten ma naucil ju tam nechat plakat, (nie revat), inak ja na to srdce nemam, a nechali sme ju tam aj 10 min, ten ma drzal a ja som si zapchavala usi 😀 , a teraz akosi sa to naucila. lebo ja som nevedela pochopit ze v kociari spinka aj 3-4 hodiny a doma po 30 min. Tak sme to tak zvladli, dufam ze to vydrzi 🙂

iveta6384
13. jan 2010

Baby ake cipky kupujete. Poradte co by som si mala kupit do zasoby ake lieky pre drobca, ale iiba volno predajne, kedze maly nema na svk doktora. V piatok letime tak by som si nieco odtial priniesla. Aj ked som bola naposledy doma som si nakupila skoro vsetko na svk, najlepsia masticka na ritku ta obycajna pasta z rybim olejom. Este nikdy sme nemali, cervenu, alebo zaparenu.. a to sme uz skusili vseliake plienky, lidl, tesco, pampers huggies (matkine oblubene) a v poho.

iveta6384
13. jan 2010

jajkar super, ale mne v kocari ak ma dobry den potiahne hodinu a to kedysi do kocara ani za svet, pucil sa kopal, som myslela, ze vyskoci odtial. Jemu je jedno, doma ci v kocari 30-40 minut koniec... 😒

jajkar
13. jan 2010

ty ivet, a v noci, ako spinka v noci
ja som zistila ked si dam pohar vinka, tak malinka spi este lepsie, 🙂)))) to teraz cez vianoce, ked vsade vsetci ale decinku mozes.............asi si zacnem doma sama ulievat 😀 😀 😀 😀

iveta6384
13. jan 2010

Ale ja nekojim, tak to nam nepomoze. V noci spi super... Chodi spat medzi 6:30-7:30 a budi sa o 01:00-02:00 a potom okolo 06:00-07:00 a potom azokolo 10:00, takz parada... spi super a ked je hore tak sa naje a do 15 minut spi znova... na noc sa nemozem stazovat. 🙂

iveta6384
13. jan 2010

Tak mame to tu 34minut a uz sme hore, to je ake nacasovane,nechapem... 😖

reginetta01
13. jan 2010

mati, však ja viem. musím už začať.
ked čítam, ako tie vaše detičky papajú, som zvedavá na tú našu cicu.
my po druhom očkovaní sme to mali tiež poprehadzované.

reginetta01
13. jan 2010

ivet, ja panadol.

bagaja
13. jan 2010

no tak my sme spali 1,15 hrúza, ona cez obed spávala aj 3 hodky, ale akosi to už zabudla, žeby rástla a netrebalo jej toľko spánku? ja mi jasné že už bude spať menej a menej ale už to začína.... 😠

jooj a bolí ma hlava hnusne, fuuuj

iveta6384
13. jan 2010

Baga nam to zacalo kedmal hadam mesiac, take spanie onicom cez den, takja neviem cim to je... 😕

martinex
13. jan 2010

aj ja mam doma panadol cipky pre krtka...

no,ideme pomaly von,dame si papat,obleceme fusak a sup ho do tej zimy.... tak zatial babule 😉

bagaja
13. jan 2010

no ivi my sme tieš spali tak 3*45 minút, ale postupne sa to zlepšilo okolo 4 mesiaca,a teraz spí tak 3*po hodke, no čo už 😉 aj horšie bude, ked nebude spať vôbec a bude pýliť nervy, nie? 🙂

mati aj my pojdeme, ale neskor 😉 síce sme kus nachladený, ale zababušíme a pojdeme aspon na pol hodku na čerstvý vzduch

eviqa
13. jan 2010

ivi, hanba s n. píšem až teraz, lebo mm prišiel na obed aj s kamarátom od nás, ta ja tu fungujem jak vývarovňa 😅

iveta6384
13. jan 2010

Au nas prsi takze pojdeme tak viete kam. Aj ked som s nim pred odchodom na svk chcela chodit kazdy den nech si zvykne, lebo tam budeme stale chodit kade tade, mame vela vybavovaciek a tam bude ina zima nie ako tu, ale do dazda, to sa mi nechce. Zajtra pojdeme lebo musime obehat par veci kvoli mojmu trvalmu pobytu do Australie. To uz bude aj tatinko doma, dnes je posledny den v praci pred dovolenkou, tak sa tesime... 🙂

Takze panadol a to je bez predpis, hej????

Baga ano ved pockajme, ked budu mat rok, zacnu behat a nespat to bude nadhera.... 😅

iveta6384
13. jan 2010

Diky Eviqa, som si aj myslela, ked som si to odvodila, ale pre istotu, nech nie som za blba.. 😀 😀 😀

iveta6384
13. jan 2010

Ja nevarim, vcera som robila kuracie masko s kukuricou a spenatovymi listami s takou syrovou omackou a ryzu, ale sme to ani nejedli, lebo si mm vymyslel, ze chce langose, takze to mame na dnes,... Parada... 😉

eviqa
13. jan 2010

ivi, ty si v austrálii?

eviqa
13. jan 2010

a k tomu panadolu, ja mám panadol baby sirup. Dala nám na recept, ale dá sa to asi aj voľne kúpiť, lebo vravela, že musí pozrieť, či to prepláca poisťovna.
a ešte k tým mrazom. Niekde som čítala, že sa má ísť von v každom počasí a niekde zasa, že ked sú veľké mrazy tak nie. Tak neviem. Ako na tom ste?

eviqa
13. jan 2010

...no nášmu sa v kuse čká. Viackrát do dňa. Ja neviem, čo stým. ☹

livia1
13. jan 2010

Ahojte v prvom rade sa idemechváliť, máme 7360g a 69 cm. druhé očkovanie máme tiež za sebou, chvílu plač a ked sme sa obliekali tak už aj s doktorkou vykecával, ved uvidíme večer ale panadol je nachystaný.

Eviq ja s malým chodím von aj ked su velké mrazy. nie na hodinu, ked len 15 minut, že saprejdem okolo domu, ale von ideme.

bagaja
13. jan 2010

evi my práve čkáme, dnes už tretí krát 😠 už mi to ide na nervy, lebo ona vodu nemusí a cicu tieš nechytí ked je napapaná, čiže budeme čkať ešte dobrú hodinu 😠

a ja chodím aj ked sú mrazy ale to iba tak na 30 minút a dosť a prikryjem ju dekou ešte cez fusak, aby nedýchala priamo ten ostrý vzduch

bagaja
13. jan 2010

livi pekna váha 🙂 a dúfam že očkovania bez následkov

bagaja
13. jan 2010

hej a máme novú zábavku, plienku si dá na tvár a potom trepé nohami, kričí: že mama nemožem dýchať, a stale dokola 😝

iveta6384
13. jan 2010

Nie Eviqa my sme zatial v Irsku, ale mne tu uz skoncila materska a zijeme z jedneho pltu a je to o hubu. Fakt na prd. Ono sa tu sice lepsie zaraba , ale aj naklady su vyssie. Priklad len najom mame 900 euro plus okolo 350 euro ucty mesacne. Takze je to tazke, predtym ked sme robili obaja to bolo ok. No a ja do rovboty nepojdem od takeho maleho babatka, tak sme sa rozhodli pre australiu, aj ked mne sa velmi nechce, lebo je to strasne daleko. Nasi su z toho total hotovi, ale co mam robit. Chcem, aby mal maly vsetko, tak ako som ja mala ked som bola mala a tu je to velnmi tazko splnitelne momentalne. Tak som nakoniec suhlasila a planujeme ist tam, aj ked ja som mm povedala, ze si neviem zatial ani len predstavit z tam idem uz na cely zivot, to teda ee. Tak uvidime, aspon na zaciatok, postavit sa na nohy opat. 🙂

iveta6384
13. jan 2010

Eviqa aj nasmu sa cka 2-3 krat za den, caj nechce ani vodu, tak vzdy to musi prejstlen same od seba. Neviem cim to je.

iveta6384
13. jan 2010

Mate uz niekto ten zoznam s menami na FB a na MK od Babulky???

bagaja
13. jan 2010

ivi na Fb je ten zoznam, pod kamošky Z MK kuk 🙂

eviqa
13. jan 2010

no tak my sme predchvíľou dopapali kalerábik, so zemiačikom a mrkvou. Dnes som tam pridala mrkvu a malého riadne napínalo, všetko si rukou vyberal z pusy a nakoniec ma opľul 😅 čiže toto mu asi nechutilo. Neviem, či zacítil nejakú hrudku z toho kalerábu, lebo nešlo to rozmixovať úplne do hladka, neviem,či tá mrkva, netuším.

bagaja, my sa takto hráme už dávno, ale posledné dva týždne, ked sa ho opýtam, že kde je maroško, tak si ju dá z hlavy dole. Aj predtým si ju dal, ale zo začiatku tiež len kopakl nôžkami, lebo nevedel dýchať. Teraz hráme schovávačku. Inak niekedy kričím, že kde je? kde je? a on riadne pod tou plienkou točí hlavou a hľadá. Na zjedenie je. tak príjemnú zábavu

ivi, tak potom šťastnú cestu a príjemný pobyt? alebo ako?

no a s čkaním, sme na tom rovnako. Vodu nechce, len kuše do cumľa, takže čakáme, kým to prejde.

livia1
13. jan 2010

Bag zatial to vyzerá že je spokojný. Pospinkal si , najedol sa a teraz sa hrá s knižkou vyškerený. uvidíme večer či aj potom bude taký alebo či ho nechytí nejaká bolest.

Ten zoznam na FB, kde najdem to kamošky z fb?

livia1
13. jan 2010

Oprava z MK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre