Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

amartina24
29. sep 2009

adaa ja asi dam,cim viac citam o tom,tak si myslim,ze ma priznaky rotavisu....uz mi z toho sibe...zajtra pôjdem ku doktorke a spytam sa na to...vraj to stoji okolo 100 eur

babulka123
29. sep 2009

ake su priznaky??

amartina24
29. sep 2009

velme neprijemne hnacky,vracanie,teploty,nechutenstvo...

amartina24
29. sep 2009

Rotavírus sa dostáva do tela z okolitého prostredia prostredníctvom zažívacieho traktu. Kým sa aktivuje a objavia sa prvé príznaky, zväčša prebehne 24 – 48 hodín. Rotavírus postihuje sliznicu tráviaceho systému.
Infekcia sa môže prejaviť príznakmi od vracania a krátkotrvajúcej miernej vodnatej hnačky až po závažný zápal tenkého čreva, ktorý je sprevádzaný životohrozujúcou stratou tekutín. Okrem toho sa často vyskytujú bolesti brucha a horúčka. Vracanie a horúčka ustupujú v priebehu 2-3 dní, kým hnačka pretrváva 5-8 dní.
Prvá infekcia rotavírusom je obyčajne najťažšia, pričom nasledujúce infekcie vyvolávajú čoraz miernejšie príznaky.

Organizmus malého dieťaťa sa bráni a odmieta prijímať akékoľvek látky. V takomto prípade hrozí dehydratácia organizmu a telíčko môže stratiť pre život dôležité množstvo tekutín. Je nevyhnutné vyhľadať lekára, ktorý môže stav posúdiť ako vážny a nariadiť hospitalizáciu .
Pokiaľ má rotavírusovová infekcia miernejší priebeh, mala by do týždňa odoznieť.

z.vrablova
29. sep 2009

Tak TOTO mnou dnes otriaslo.... som na pochybach ohladom ockovania...
http://www.blip.tv/file/2224472/

kolka1
30. sep 2009

Ahojte, tak dnes sa idem postazovat ja 😅.

Mame fajn rezim, spat sa ide medzi 19,00 - 20,00 v noci papame okolo 1 - 2, a potom okolo 5 - 6 takze sa aj vyspim. Potom pospi asi hodku, nasledne je hore a od 11 spinka az do cca 18,00.

No a vcera od rana rezim rozhodeny, spanok slabucky cez den spal cca 1,5 hodku. Vecer sme isli k svokrovcom oslavit muzove narodky, boli tam aj nejake dve kamosky svagrinej a maly spustil hodinovy plac. No katastrofa utisit ani zasvet. Ani cicicok, ani ruky, ani teplo ani zima, prebaleny a nie a nie prestat plakat. Nakoniec sa mi ho podarilo uspat o 19,00. No a bol hore o 0.00, 2,00, 3,30 - 4,30, 6,00. 7,15 havaria. Tak takuto noc sme nemali od narodenia. Vlastne nemali sme noc, kedy by sme vstavali viac, ako 1 - 2 razy a sa vyrazne odlisovala od rezimu ako pisem hore. Tak mozem zodpovedne prehlasit, ze 60 cm ma dalo do poriadku 😀.

Horsie je, ze sme najprv kolikovali a teraz sa zase nemoze vykakat. Idem s tym skusit nieco spravit.

bagaja
30. sep 2009

dobré ránko, hlásím sa po otrasnej noci spali sme od 8-12 a potom až od 3-4 a od 5-6, čiže katastrofa, dúfam že taká noc sa tak skoro nezopakuje, lebo ja mám oči jak angorak, manžel išiel do roboty ako "vygrcaná rezanka" a malička ma očičká spuchnuté a vôbec nie oddychnuté ☹

bagaja
30. sep 2009

kolka čím to bude presne aj my sme mali prvý krrát takú noc že sme boli hore viac ako dva razy, nie je spln alebo niečo čo môže na nich vplyvať?

lulu73
30. sep 2009

kolka.....vy ste to nepochopili mili rodicia.....to bol jeho darcek k narodeninam...velka celonocna zurka...taky su LEVi 😀

lulu73
30. sep 2009

btw, nasa Emka uz treti vecer mava nevysvetlitelny hodinovy vecerny plac...okolo pol siedmej...akurat vzdy pride mm z prace, tak ju chudak hned vyfasuje na ruky uz medzi dverami....je cela mimo, nevie ci chce jest, alebo kakat, alebo co a place takym sposobom, ze pri tom hlta vzduch,potom sa drhne, potom sa dusi, je cela nervna a cervena...a vtedy nic nepomaha....no proste sranda

martinex
30. sep 2009

ranecko kocky...

lulu ten plac poznam, u nas na dennom poriadku medzi 6-7mou.... akurat ked si chcem aspon v klude pozriet spravy 🙂 a tiez nepomaha nic... no sak ale aj plakat musi niekedy 😉

reginetta01
30. sep 2009

Ahojte, kočky! Som tu dlho nebola, lebo naša malá cez deň potrebuje papať skoro každú hodinku a spinká skoro len v kočíku, takže musíme chodievať do terénu.
Vidím, že nás naše pokladíky dávajú do pozoru =). Ako vás čítam, bojím sa, že aj naša malá bude mať záchvaty plaču a ja nebudem vedieť čo s tým. Už teraz plakávam s ňou, keď sa jej niečo nepáči, tak ľútostivo plačká.

lulu73
30. sep 2009

mati...pamatam si, pisala si o tom 🙂 vzdy si na vas pomeniem a hned mi je lepsie ze nie som sama 😝

martinex
30. sep 2009

lulu som rada ze zlepsujeme naladu 🙂

kolka1
30. sep 2009

Lulu, tak to vyzera na riadnu zurku s tymi nasimi detmi 😀 😝 , do 18 daleko. Tak zeby sa tie nase deti navzajom vcera spracovavali? 😉.

Dneska dorazne dohliadam na kvalitny spanok cez den, lebo zle spanie cez den = peklo v noci. Aspon u nas to tak je.

perla200
30. sep 2009

nasa sa celý den smeje ako sa blíži 17.30 spustí plačččč...proste to je ich hodina....ved iné nevedia.... no my sme do 1,5 mesiaca spali 2x4hodiny potom sa to zmenilo...rastú nepotrebujú tolko spat

reginetta01
30. sep 2009

babul, ty dokrmuješ?

reginetta01
30. sep 2009

kocky, kolko ste pribrali po prvej poradni? my 1300 g. nie je to moc?

lenka_66
30. sep 2009

zdravicko,
tak som to vcera zakrikla.o 14,30 zacal neskutocny plac trval do 21,00.nepomahalo nic ruky trosku .akurat prestavka bola kupanie (pobyt vo vode) .noc ubehla v podstate fajn.spali sme az do 3.napapkali a sli spat. no priblizila sa 4 hodina tak sme zas polhodinu kakali.dalsi budicek az o 7.no fajn spanok bol asi tou unavou a nie nocnym rezimom.

baby , mate este brucho? uz mi to ide na nervy.sak minule ma pustili v buse sadnut bo ze som tehu. 😠 😀

kafulienka
30. sep 2009

ahojte,

opat sa tu trosku votriem 😀 😀 😀

my sme vcera absolvovali prve (z trojice) ockovanie prave na vyssie spominany rotavirus - oralne - tu v Rakusku plne uhradzany poistovnou. Sestricka sa ma pytala, ze ako je to na Slovensku, ci sa tu ockuje este TBC, tak som sa hanbila - lebo som jej nevedela povedat naisto - len som vedela, ze babatka su ockovane hned v porodnici...
Mozem sa opytat, ze ako je to s ockovanim v prvom roku dietata? Vedela som, ze su "casove" rozdiely, ale nemyslela som, ze je to rozdielne, aj co sa tyka typov ockovania.
Dakujem krasne.

daniela33
30. sep 2009

ahojte,
nestíham ani čítať ani písať, posledné dni je to strašné, malá stále plače, spí jedine na rukách, v babyvaku alebo vonku, inak stále krik, keď ju priložím minútu ťahá a je dobre, a potom znova veľký plač a už je taká unavená ... ☹ a tiež začala v noci vystrájať, čo som doteraz nepoznala. Predtým sa najedla, a spala a teraz ju treba hodinu nosiť na rukách a plače.
a som stále s ňou stále doma, ráno som už takú depku chytila, revala som ako malá ... vôbec nemám čas sa venovať ani synovi, má kopec úloh ako tretiak a veľa veciam nerozumie ☹
nie aby to bolo čím ďalej tým lepšie, ale u nás je to presne naopak 😖
idem skúsiť počítať čo ste popísali a potom vyvariť flaše

reginetta01
30. sep 2009

Leni, tak my zasa počas kúpania plačeme. čo plačeme - reveme ako tur 🙂 . Ale už je to lepšie.
Ja už brucho nemám. V pôrodnici som nechala všetko okrem jedného kila, tak som spokojná.

Kafulienka, u nás sa TBC očkuje hneď. Nás očkovali ešte v pôrodnici. Rotavírusy bohužiaľ nie sú hradené poisťovňou, sú to 2vakcíny, každá stojí okolo 2 tis. Ale myslím, že sa to oplatí. A čo sa týka očkovaia, ak odoberáš Mamu a ja, tak tam je to vypísané. Ak to nájdem, tak Ti to hodím do IP.
Dani, máš to perné. Ja si myslím, že sa to s našimi bábami bude takto striedať. Dobré a zlé dni. Keby sme len vedeli, čo chúďatká chcú.

kafulienka
30. sep 2009

reginetta,

Mamu a ja neodoberam, idem skusit nieco vygooglit ohladom toho ockovania, ale ak by si to mala "poruke" tak by pomohlo, vopred dakujem....

🙂

babulka123
30. sep 2009

ahojte, no tak my standardne, spat isla okolo pol 8 , zobudila sa presne o pol 4, dostala ceceek , zaspala po vyskierani sa {uzasna sa smiala} o pol 5 a zobudila som ju o pol 9, stiahla si 90 flaska, a teraz zaspala na balkone..
ale uz nebudem trapna a chvalit sa tu.. aj tak kazdy den trpnem kedy sa to zmeni...

baby tie vecerne revy su vraj uplne normlane.. u nas je tiez od tej 6 vecer nerprijemna, dam jej jest a do 7 kym kupeme tak si vyzaduje byt na rukach , neplace ale treba aby sa jej venovalao..

pri kupani teda pri obliekani strasny plac, potom jest a spat.. a ze dovi dopo..

a niekto sa pytal, ano dokrmujem respektive uz viac menej krmim, este mi neodislo uplne mliecko takze dostane cez den aj cicik, ale potom sa musi uz aj tak dotlacit flaskou..

a co sa tyka ockovania, no radsej to ani nepozeram ani necitam a ani neriesim.. jednoducho sa to musi a hotovo, my sme boli tiez ockovany proti vsetkemu... tak snad..

reginetta01
30. sep 2009

Babul, vaša malá je iný spáč. to ja si môžem len priať! normálne ťažko uveriť.
Babul, ja som sa pýtala, lebo viem, že si mala strašne veľa mliečka. Ti začalo odchádzať, alebo prečo?

babulka123
30. sep 2009

regi .. heheh ani ja tomu obcas nechcem verit.. ale naozaj .. heheh je to tak.. a je to skvele.. nastastie..

a ano krmime flaskou, ja sa musim odstavit, mam nejake zdr. problemy a musim zacat brat lieky.. takze kojenie skoncilo.. ale zatial to zvladame v pohode, mal aje spokojna, ja som kludnejsia, lebo kojenie u nas bol hotovy boj.. nervy, krik,plac.. takze teraz je to super, uzivame si to obidve... po najedeni sa krasne usmieva na mna, ziaden plac.. no proste parada..

stansun
30. sep 2009

u nas sa to zacina tiez neako divne vyvijat 😖 vecer ked sa okupe a ideme papat tak trosku potiahne a potom zacne plakat a my nechapeme preco. Nikdy toto nerobila, potom ju dame do postielky a ona zaspi aj ked nie je skoro vobec najedena no normalne z nej nechapem 😕 😕

ja si zatial tiez nic necitam ohladom ockovanie a viem ze uz sa stalo ze po ockovani babo zomrelo 😢 takze radsej to neriesim lebo by som ju nedala vobec

reginetta01
30. sep 2009

Babul, ty sa tych problemov proste nechces vzdat 😉 Ale nie - chúďa, stale nieco mas. Mozno preto aj tak dlhsie spinka, po UM su deticky asi viac syte. Ktovie preco Ti plackala pri kojeni.
Ozaj, babul, ty si mala mail na tu laktacnu poradkynu? keby som nahodou potrebovala, aby som ho mala po ruke. Ak mozes, tak mi ho plis napis.

reginetta01
30. sep 2009

Stani, ja radsej take veci necitam. Bo by som sa zblaznnila. To je ako citat Anjelikov pocas tehu - samovrazda.

babulka123
30. sep 2009

regi ona je tu na MK vola sa annag.. staci jej napisat IP alebo chod do temy dakujem Annag..
a to ze prespi ccelu noc, no nevime , u nas je to tak od zaciatku.. teda nie vtedy prespala do pol 5 heheh teraz si to takto nastavila a je jedno ci dostane vecer UM alebo MM.. takze proste takto to je u nas od zaciatku od narodenia, ja som to vtedy riesila aj s DR. ci je to ok.. a povedala ze ano.. takze chvala..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre