Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

perla200
30. mar 2010

čaute kočeny....my ideme do poradne o týžden po dvoch mesiacoch...tak som zvedava....dnes sme boli na kontrole a doktor ma moc nepotešil, ked malú neprejdú sople do týždna mame dávat fenistil tak na výter a možno alergia na pel....asi ma porazí z tých alergií.... nuž ale aj ja som na pel alergická tak simonka ma po mne dalsie krásne dedičstvo 😖 😖 😖 😖

čo sa týka jedla nam chutí tak normalne, ale bravčové mäso eee.....ale inak zje takmer vsetko samozrejme čo nema laktozu....

mame doma krásne záclony inak - strasne sa im tešímmmmm..... a zase som umývala okná už nič nerobím fakt...zajtra big nákup a dovi dopo oddych a sviatky....

a zo života nášho mikuláša - kocúra - sedí na terase a taký fúka že ho odfúkava tak sa bavím.... 🙂

babulka123
30. mar 2010

juuuj baby zas ked vas citam tak mi pridu nase problemy minimalne.. ninka aspon ako tak nieco zje.. a dnes priam ukazkovo, doobeda zjedla celu vyzivu 190g, na obed na naladovala zeleninou normalne som nechapala, spala teraz 3 hod a maminka s nou ..ze aka parada a teraz zjedla vyzivu s namocenym rozkom v tom ... chcela som ist von ale sak tak fuci ze by nas uchytilo aj s kocikom.. sakra.. takze vydrzat do vecera dnes bude vesele doma.. nemam to moc rada, som zvyknuta poobede s nou ist von aj ked prsi alebo tak .. ale ked fuci tak je to fakt o nicom

snad pride tatinko dnes normalne domov..

zatial sa tu nahana s loptickou uvidime ako dlho ju to bude bavit.

no a vecer idem skusit dat zas mliecko tak som zvedava ci ho bude alebo nie. ale ked si rano dala tak snad aj vecer bude ok. a hlasim ze aj kako sa nam upravilo , dnes "len" 2x a tuhe.. tak som rada..

martinex
30. mar 2010

babul ten poobedny spanok zavidim, dado si zdriemol len hodku,ale zase je v pohode,tak to neriesim..lozi si tu pri mne po ohradke,vykrikuje, vyska...no sranda...sem tam si lahne a chvilu len lezi a odpociva 😀 a potom jak struna,davaj na nohy a uz pochoduje dokola 🙂

u nas jedlo v pohodke,ja ho presli tie zuby,tak pekne papa aj cez den,aj vecer mlieko a v noci sme hore max dva krat co je parada....

zuzanakarolinka
30. mar 2010

martinex, vy už aj chodíte? mi len v chodítku

paulusa
30. mar 2010

boze ako vam tie denne spanky zavidim. vcera spal 2x po hodine a pred vecerom my zalomil na polhodku. dnes polhod. do obedu, tak som sa sla poobede prejst, ze bude spat v kociku dlhsie a velky prd- zase len pol hodka.a teraz lomi tretiu asi zase len polhodku. ako ho mam prekrutit na dva spania, ked s nim sa neda vydrzat. on nikde nechce byt, este aj na rukach reve a ked ho dam do lahu tak v tom momente tvrdy 😠

paulusa
30. mar 2010

tak a mame za sebou tretiu polhodinu 😠

babulka123
30. mar 2010

ja vam neviem, ninka doobeda da len tu max hod a poobede o 1 uz je tvrda.. prvu 3/4 hod spi tvrdo to si stihnem spravit co potrebudejm a potom si idem lahnut k nej , spi na velkej posteli, takze sa zmestim .. heheh

ked sa aj preberie tak jej len "podlomim" ruky aby si lahla spat a spinka... no tesim sa z toho strasne moc..

paulus inak neviem ci si pamatas ale aj my sme mali take obdobie ze len 3 pol hod spanky a potom sa to zmenilo.. vydrz. skus ho davat v rovnakom case spavat pravidelne na to iste miesto .. mozno to pomoze.

napr. my uz ani za svet nespavame v kociku a ked viem ze ma ist spat tak ideme domov, a von chodim tiez az poobede. ak aj niekde sme tak sa snazim ju dat spat v rovnakom case, a navstevy a tak si planujem tak aby mala kde drochmat..

aj zajtra idem ku kamoske, tak viem ze ten prvy spanok bude mat v aute to je v pohode, ale obedny dlhy musi mat niekde v posteli .. takze podla toho sa snazim prisposobit..

martinex
30. mar 2010

zuzana ano,chodime,ked sa drzi tak chodi v ohradke dokola... a ja som choditko vobec nepouzivala

babulka123
30. mar 2010

no u nas podobne, ruckujeme pri nabytku ..

facovka
30. mar 2010

zuzka ze len v choditku,my ani nestojime, casu maju este tie nase babatka dost 😉 choditko neplanujem, max, na par minut,ale ked z bude sam stat aspon 🙂

martinex
30. mar 2010

ja som choditko ani nechcela, ortoped mi povedal,ked sme boli na klbikoch,ze v ziadnom pripade,ze to nie je dobre na vyvoj....

a uz spime..uff... aj by som si isla spravit nejaku veceru,len neviem co.... 😒

aninka29
30. mar 2010

ahojte mamky 🙂

bože,ja keď tu čítam,ako vaše detičky pokrokujú.....to je úžasné......poniektoré už začínajú chodiť 😵

moja malá nič,nič,nič.....akurát sa pretáča a točí okolo svojej osi....toť vsio 😖 .....ešte ani nepasieme koníky ☹ ...ale tak utešujem sa tým,že dokina vravela..že na všetko je čas 🙂

nech sa vaším detičkám darí 🙂 🙂 🙂

paulusa
30. mar 2010

babul- spava v rovnakom case, len kratko. dufam ze to nebude takto dlho trvat. aj ked lahnem k nemu tak je mu to jedno, proste polhodiny a potom my vlasy sklbe a robi vsetko mozne len nespi. 😒
my behame v choditku, mne to moc pomaha, lebo v kociku dlho neobsedi, v ohradke tak polhodinu a ostatok v choditku a na rukach.

perla200
30. mar 2010

no my stvornožkujeme rýchlostou minimálne 80km/h....prejde do kúpelne minule ku vchodovým dverám takže musíme mat zamknuté...dnes sa chytila stoličky a snažila zdvihnút ale zatial to neslo moc.... ale ako vôbec neležíme na chrbte...iba bud sedíme alebo stvornožkujeme a v chodítku lieta rýchlostou este väčšou to naráža do gauča a lieta hore dole...že sa jej chce....a spíme doobeda hodinu poobede 2-3 hodiny....kedy ako niekedy aj dlhšie....ale len vonku spíme tolko bud na prechádzke alebo na terase.

babulka...a ty dávas mliečne či nemliečne kase?

lenka_66
30. mar 2010

zdravim
docitam neskor len hlasim poradnu . za mesiec sme pribrali 3 GRAMY .no lenze my sme od vcera nekakali takze sme vlastne schudli 😀 😀 😀

babulka123
30. mar 2010

lenka.. fuuuuha .. heheh e

perla.. pekne.. ty mas akeho draka doma.. skus ju natocit a hodit na FB nech sa zabavime..

baby ja hlasim uspech 180 mlieka... umrem z toho .. perla dakuuuuujeeeeeem

a davam teraz nemliecne kase.. s vodou .. ale tusim ich budem robit s tym mliekom a ked uz nebudeme musiet mat bezlaktozove tak ostanem pri Francuzskom

matka .. posuniem ti zbytok nutrilonu ???

bagaja
30. mar 2010

babul tak to je super, teším sa s tebou

Lenka to som niekde čítala že može byť že aj schudnú deti, lebo že viac sa hýbu a tak, už im rýchlejšie spaluje...ale šak on má celokm dosť kg 😉

no a naša herečka bola u segry a ta ju na chvílku šupla do pavuka a po dvore chodila a ošúchala nové capačky adidasky, čo malá páru razy obuté, bo moja segra ju neprezula, až potom ked to zbadala, ma ide šlak trafiť bo budeme musieť celú jar sa motkať v takých, nové jej už nekúpim ani náhodou 😠

paulusa
30. mar 2010

leni- urcite zameskane grami teraz dobehnete 😀
babul- tak super uspech, len tak dalej.

paulusa
30. mar 2010

zabudla som baga- mna by s toho asi tiez piclo ale Petke to bude asi jedno 😀

bagaja
30. mar 2010

no šak dostali krik všetci, aj mamka, aj segra, aj Peťka 😉 ta čo narobím, ale také milé sú...no budeme mať také 😖

perla200
30. mar 2010

babul - nemas za čo...ja som strasne rada ved uvidís ako to pôjde dalej.... ja len to, že ja zarabam nemliečne kase s tým mliekom, alebo hádzem donhopiskoty a dam banan a jablko a to má svačinu🙂)))))))))) a nasa sa ide potrhat za tým...
vidís musím ju natočiť, ale mame len na fotaku kameru tak to nebude bohvieaká kvalita ale super nápad dík🙂

no neviem kolko nasa pribrala idem o týžden ale je dosť ťažká...ale samozrejme že moc nepriberú podla mna, lebo nasa je vkuse v pohybe či papa, kaka, vkuse...potom večer len leží posediačky a odfukuje no bohovská je potom naberie dych a znovu dookola... ako martinexov dado🙂

bagaja
30. mar 2010

ozi baby a čo obúvate vašim deťom? capačky, alebo už také s tvrdou podrážkou...myslím do kočíka a tak do auta?

perla200
30. mar 2010

no u nás topanky? no dam jej také cvičky do behúla za pár sekúnd ich vyzuje a minule stala ako bocian ani sa nepohla pozerám čo jej je? a ona vyzutá aj ponožka asi ju chladila podlaha tak sa ani nepohla z miesta.....je to strasný expert a čo robí vo vani? kriste celá som mokrá ked ju kúpem tak špliecha vsade

bagaja
30. mar 2010

hej hej Perla to poznám, vyzuvať ponožky je najväčšia zábava...a tá kuoelna po kupani ani mi nehovor....

no idem papa

martinex
30. mar 2010

babul mozes, budem len rada 🙂

baga mi topanky ale nemaju ziaden uspech..dado si rozvazuje snurky,ked je v kociku a snazi sa ich vyzut...takze bojujeme 😉

lulu73
30. mar 2010

ahojte

my sme dnes tiez boli na poradni, tak mame 6,2 kg a meriame 67,5 cm 😀 cize stale vedieme v augustovcatkach ako najmensi...nevadi, podstatne je ze rastie a aj pribera....ja mam novinku, vcera som malej dala na veceru ryzu so spenatom a spala celu noc...s jednym kojenim o tretej !!!!! ja som bola z toho uplne mimo... po kojeni zaspala a zobudila sa az s nami o osmej.... no proste po 4 mesiacoch uplny sok

baga...ja davam malej topanocky, sandalky a tak

a len pre zaujimavost nazory nasej dr. : kojenym detom jogurty, krupicu,lepok...az po roku .... cize skutocne co lekar, to iny nazor

lulu73
30. mar 2010

a este som chcela napisat, ze ako jedava nasa Emma.....ona musi mat obidve ruky namocene v jedle a vtedy je spokojna ze aj ona sama sa krmi a pekne papa...akonahle jej to nedovoli, tak uz sa myka, place, vymysla a nechce jest ☹

ako jedia vase deti? pekne sedia a otvaraju pusinku? a su cistucke? ....my perieme po kazdom jedle vsetko a umyvam aj podlahu pomaly...podla konzistencie jedla 🙂

babulka123
30. mar 2010

ja malej davam normalne topanky, lebo sak my behame za ruky vonku.. strasna zabava..
co sa tyka vane, tak my stale kupeme vo vanicke, mame nadstavec nad vanu takze je vo vyske nasho tela a je to max. pohodlne , ale sedi tam , vo vani je to u nas o hubu, stale sa stavia a chce lozit a tak .. ale kupila som jej taky sedak do vane, pricucne sa o spodok dieta do toho polozite - teda posadite - a je to super, aspon viem ze sa nevysmykne a neutopi... inak vo velkej vani nemame sancu..

martinex
30. mar 2010

lulu ja po kazdom jedle umyvam podlahu,seba aj dada... otaca sa v stolicke,ruky mi pcha do jedla, najnovsie sa snazi postavit v stolicke a odist... takze v podstate cakam,kedy mlady muz ma chut na dalsie susto 😀 alebo ho nahanam okolo stolicky a snazim sa mu dat jest

lenka_66
30. mar 2010

lulu , ved nie nadarmo sa vravi co je male je mile 😵 😵 😵 .

paulus , my nemame zameskane gramy ale tazime z dostatocnych zasob 😉 kludne dalsie 2 mesiace mozme tak vela pribrat 😀 😀

ja davam tie capacky ci ako sa to vola .take hrube ponozky a spodok je kozeny (no nie cista koza).
mame u\z v skrini aj nike , adidy ale su velke.a kupim aj tak az ked bude snaha o chodenie.pocitam jun a neskor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre