Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
4. feb 2010

aj nam ju ninuska upecie? 😀

leri
4. feb 2010

ahojte........ja uz zacnem s masom, sice len treti tyzden teraz davam zeleninu, ale zje vsetko co mu dam a to cely poharik hipp a k tomu este vzdy pridavam nieco doma uvarene, takze je to odhadom nejakych 150 g, okolo siestej vecer davam kasu, tiez okolo 100g ale on sa stale naje este aj mlieka, na noc to nema ziadny vplyv, najviac spi tri hodiny,.............jaaaaaaaaaaaj a tiez si oblubil vstavat rano o piatej, pol hodinu sa vykecava sam a potom zisti ze ho nikto nepocuva tak zacne kricat, vyzlieka sa z pyzama, odkope sa, nohy si pomaly za hlavu dava, ..........dnes som ponasierana vstala rano o siestej s nim, ze "dobre, vyhral si", ale sadla som si na fitloptu ze skusim ci zaspi a on zalomil do piatich minut a spal do deviatej........tak som ho vybozkavala rano, hned je svet krajsi 😀 takze skusam novu metodu, ked sa zobudi a zacne brblat tak skusim ho utriast este......len ci si zo mna iba dnes nespravil dobry den........

eviqa
4. feb 2010

zuzka, no spachtoš by z neho bol, ale jedák asi nie

bagaja, no a s tým jedením sa pripájam.

...už mi to začína liezť na nervy, to jeho jedenie, teraz som doňho ledva natlačila brokolicu a mäso, a s plačom zjedol 140. akože na normu 200 sa dostaneme neviem kedy. Ale mlieko mu za tým nedám ani za svet. Som asi zlá, čo?

...babulka, aj my takto spíme, že doobedu a poobede dve hodky, ale to som písala vyššie.

...no a čakám, kým teraz mladý pán zaspí, lebo akurát je to jeho čas a ja mám doučko, no veľmi sa mi nechce. Budem musieť vymyslieť niečo zaujímavé a hlavne nenamávahé 😅

martinex
4. feb 2010

eviq aj ja to do neho tlacim... skusim mu dat kupovanu zeleninu s masom,uvidim ci to bude lepsie... 😒

chrustik1
4. feb 2010

Ahojte maminy 100 rokov som tu nebola, nestíham. Musela som porobiť do roboty, potom Peťko začal horšie vnoci spávať (nechcem to napísať, že katastrofa keďže sa budil poctivo každú hodinu), mal slabunké teplotky ale už konečne pred 2 dňami po zhruba týždni sa to zlepšilo. Potom sa to síce zhoršilo ale hádam to bude trvať tiež iba týždeň. Dnes nám totiž vyšiel prvý zúbok, no hneď vedľa sa tlačí druhý, tak sa už pripravujem. Ten týždeň som bola fakt rozbitá, takže keď prišli tie dva dni oddychu keď sa budil iba každé tri hodinky tak som sa konečne lepšie vyspala.

My sa už do sedu ťaháme asi mesiac, keď si sadne a nekope celými nohami ako zajac tak aj sedí pekne rovno. Je to síce málokedy, lebo je dosť živý a vkuse kope nohami a obracia sa a neviem čo, ale občas je aj kľudný. V poslednej dobe ho to začalo ťahať stáť ale zakazujem. Ale zas sa nepretáčame, niežeby to nevedel, ale nechce sa mu, tak sa to snažím s ním trénovať. A dnes sa mu už dvakrát podarilo pretočiť sa z bruška na chrbátik. Na brušku toľko byť nechce, to mu vkuse musím hovoriť, že je strašne šikovný lebo nato reaguje a vtedy sa snaží predvádzať. Dokázal by to aj opačne ale nechce sa mu, otočí sa nabok a ďalej za nič.

My ešte nedokrmujeme, zatiaľ plne kojím, začneme o 2 týždne to budeme mať 6 mesiacov.

Blahoželám všetkým k ich pokrokom či polrôčku.

eviqa
4. feb 2010

marti, minule mal teľacie so zeleninou a ryžou a rovnaký výsledok. Ani to celé nezjedol to jedno malé sklíčko. Mama mi tvrdí, či to nie kvôli zúbkom, no ja neviem. Tak snád bude aj nadalej priberať a nie chudnúť. No na druhej strane, mu to možno stačí. netuším 😕

chrustik, uf, tak to ste nemali najľahšie obdobie, ale snád už bude dobre. Sikovný je, ked už by aj stál. Náš zasa chce byť iba na brušku, do sedu sa ťahu už dlhšie, ale dr. kázala, že ho nemáme dávať sadať, kým sa sám neposadí, lebo má mäkkú chrbticu. tak sa držte 😉

bagaja
4. feb 2010

babul: ráno vstávame okolo 6,30h(ale od 5-5,30 vykecávka v posteli a potom zvykne zalomiť), potom ideme spať okolo 9 do 10,30 niekedy aj do 11h no málokedy, potom sa ju snažím zabávať aby vydržala do tej druhej-pol tretej a spíme do štvrtej, podotýkam že v kočiari a okolo 6,45 sa ideme kupať a o pol osmej spíme 😕 aspon doteraz to tak vychádzalo

bagaja
4. feb 2010

no a ja asi skúsim ten kupený príkrm či jej to nebude viac brať, lebo neviem už...Mati a si ma potešila že niesom sama čo ledva tiskáme

lizatko1009
4. feb 2010

ja som minule kupila malemu telacie so zeleninou a nechcel to, odhodlala som sa to ochutnat, tak sa mu ani necudujem.

bambi02
4. feb 2010

bagaja: dakujem za povzbudenie, hadam to bude lepsie - vyzera to na zubky (musim si zatukat)

bambi02
4. feb 2010

ivet: pozeram docitavam - krasne papa tvoje babo, fuuuuha, my za den tolko nezvladame a to som si myslela, ze Adelka papa pekne...gratulujem, len tak dalej 😉

bambi02
4. feb 2010

bambulky, chcem sa spytat: tym co sa uz prerezavaju zubky a maju tie klasicke priznaky - teploty, hnacky - ako robite vsetky klasicke veci ako kupanie, prechadzky???? normalne alebo ako pri chorobe?

bambi02
4. feb 2010

ako tak docitavam - ako parada, papaju vam krasne tusim vsetky...to len ta nasa je teraz taka mimo? moze to byt tymi zubami alebo co to ma?

bagaja
4. feb 2010

bambi no ked ma teplotku tak nekup ani nechod na prechádzky, teda jka by som nešla radšej....

karin.
4. feb 2010

všetkým vám ďakujem ku gratulácii...

Ja tu chodievam takmer každý deň ale málokedy píšem príspevky. Akosi mi stačí prečítať si čo máte nové aké máte pokroky s detičkami, čo im dávate papať a tak podobne. Trošku teda popíšem aj o nás.
Takže dnes ste nám mnohé gratulovali k polrôčku, Adamko sa vie prevaľovať už mesiac ale posledné dni mu to ide omnoho lepšie a hlavne mám pocit že sa prevaľuje stále, nejak sa mu to zapáčilo. Dnes prvýkrát posunul nôžky pod ritku akoby sa chcel postaviť na štyri a začať štvorkovať ale bol to ozaj len pokus, budem to s ním však trénovať. Od 24.12. prikrmujeme, začali sme kašičkami a potom som mu začala dávať detské výživy. Samotnú mrkvu nemá rád ale mäsko so zeleninou mu chutí a to nehovoriac o jablku a ostatnom ovocí, to by teda mohol stále. Skúšali sme aj zemiačik a tiež neprotestoval. Dnes som mu do detskej výživy pomrvila piškóty a tiež chutilo.

Ako pripravujete ostatnú zeleninku pre svoje detičky?

No a ešte trochu popíšem o spaní. Už mesiac a pol zaspáva sám, dovtedy som ho nosievala na rukách ale keď začal môj chrbát protestovať vzdala som to vyskúšala metódu, že každé dieťa vie prespať celú noc. Prvé dva dni boli ťažké ale nechala som ho porevať a teraz je to už super. V postieľke mu dám mliečko, potom cumeľ, zhasnem sveto a odchádzam ak ho počujem plakať počkám 2 minúty a potom mu znova dám cumeľ a to už potom väčšinou zaspí.. V noci vstávame 1x medzi 02:00 - 3:30 záleží od toho čo papal večer. Ráno vstávame tak medzi 6:30 - 7:30 to tiež záleží od toho o koľkej bol v noci hore. Inak v noci mu len dám mlieko, cumeľ a líham do postele, niekedy si tam ešte kecá ale poväčšinou mi už pri mlieku opäť spí. Ráno sa potom pretrápime 2 hodinky a znova si ide oddýchnuť tak max. na hodinku. Cez obed mi spáva tak 3-4 hodiny.

Zatiaľ som veľmi spokojná s týmto jeho režimom a dúfam, že mu to ešte dlho vydrží a tiež dúfam, že keď som to tu teraz napísala, že sa to nejak nepokazí. A ozaj zúbky ešte nemáme. Takže to je asi tak v skratke o nás.

iveta6384
4. feb 2010

Ahojte,
Bambi dakujem no krasne ale niekedy to nie je jednoduche nervaci a nechce sediet pri tom tak vtedy nam dlho trva kym sa naje a niekedy zje misku 200 gramov za 5 minut a sedi ako pat penazi a len usta otvara.

gartulujem vsetkym 6 mesacnym... 🙂

babulka123
4. feb 2010

no ako vas tak citam tak musim ninke natiahnut bdenie cez obed aspon na tie 3 hod.. uvidime ci sa mi to podari..

zajtra skusime zas nieco nove.. hehehe

dnes ako som dopisala ze som nad nou vyhrala tka sa zobudila ale boli sme vonku a u kamosky co ma 2 jicky tak ju troska znicili tak si dala este 20 min... takze dnes kupeme okolo 7.. pojde troska neskor spat ale nevadi .. hodinu este zvlada..

no a zajtra ideme do BA takze zas tu nebudem cely den a skusim jej to teda nejako natiahnut nech je viac hore , snad potom bude lepsie spat.. dufam .. heheh

bambi02
4. feb 2010

bagaja: dakujem, ja som si tiez myslela, ze tak to ma byt...a ked jej trebars prejde zajtra teplotka, tak v sobotu by sme hadam uz mohli ist na chvilku von, nie? aj ked je to len teplotka zo zubkov....

ivet: wau, tak toto hadam aj my niekedy zvladneme...teraz mi spapala sice cely banan roztlaceny (doktorka odporucila na tu hnacku), ale teda trvalo jej to cez pol hodinu....

eviqa
4. feb 2010

no doučko skončilo, tak teraz sme samy. Môžeme si urobiť pyžamovú párty, lebo ocko je v BA a príde až zajtra. Tak je nám trochu smutno 😢
ivet, krásne papáte
bambi, nebud smutná, aj nám to trvá a nechce, ale ja mu už za desiatou ani obedom mlieko nedávam, hold, musí sa naučiť, že už nedostane a viac zjesť. tiež mám obavy, či mu to stačí, ale asi hej. ...a už dokáže riadne krútiť hlavou, že nie. 😉

bambi02
4. feb 2010

😀

babulka123
4. feb 2010

u nas podobne.. my papame 170-180g... do 5 min. je to v nej .. len sedi a papa..

rano mame 150 mlieka
desiata 100g ovocia
obed zelenina
olovrant sme vypustili kase a davame len mlieko 150
niekedy ma este jedno mliecko cca 90
a na noc 170-180 mlieka ako kedy

eviqa
4. feb 2010

babulka, no tak ovocia zjedia narovnako,

ráno 210 mlieka
desiata 100 g ovocia
obed zelenina a mäso 140g (maximum)
olovrant mlieko 180
večera mlieko 180

...a prečo si vypustila kaše?

babulka123
4. feb 2010

lebo som mala pocit ze bola ako neriadena strela potom .. neviem ci je tam cukor alebo co ale bolo to des..
a... neviem ..
uvidime mozno neskor.. teraz musim zosuladit troska spanie..

ozaj a ked takto papate kedy a kolko spite? pred jedenim po jedni ?? ako ??

u nas tak ze 7 rano hore dostane mlieko
okolo 9 ide spat, ked sa zobudi desiata
potom obed, spanok.. no bohuzial pol hod, max hod
potom mlieko a este jeden spanok,
ptoom to druhe mlieko cca 90 a
vecer.. mlieko

leri
4. feb 2010

tak neviem ci to niekoho zaujima, ale .............jediny rezim u nas je ze sa kupe okolo siedmej a potom ide spat 😀 😀 😀 😀
kokos baby, to si takto pamatate kedy jedli a spali deti? ja absolutne nemam prehlad.....tym padom ked sa tak nad tym zamyslim.........tak mi vlastne mozno mame rezim, len o nom neviem 😀 😀 😀 ale taky ze plus minus dve hodiny 😀

eviqa
4. feb 2010

no tak maroško má raňajky o 7.30. potom je hore a

9.00 - 9.30 do 10.30-11.00 (kedy ako) spánok
potom desiata
potom je hore, ale napr. dva dni za sebou zaspal ešte na hodinku
13.30 obed
14.00- do 16.30 alebo 17.00 spánok
olovrant
a už je hore , občas si zdriemne na pol hodinku, ale to občas je veľmi zriedka
20.00 spánok do 7.00

eviqa
4. feb 2010

leri 😀 ale ty máš na starosti ešte aj reštiku a tak, a ja len ten malý poklad. Tak to sa nedá nezapamätať 😀

lizatko1009
4. feb 2010

leri u nas to je tak ako u vas tiez mu nerobim rezim, ani neviem kolko pije mlieka ani nevazim ovocie ani zeleninu, akurat ked idem robit kasu tak viem kolko, ale chcela som mu odstrekat mlieko na kasu co sa zalieva s mliekom ale nejak toho mlieka uz neslo, tak zajtra skocim uz k lekarke s malym na poradnu a sa jej nato opytam akoze ja pocujem ako prhelta ked pijde, ale neviem kolko vypije a na UM neviem ako by sme si zvykli, ked nevie pit na flasu to by bola hroza a des 😠 🙄

z.vrablova
4. feb 2010

eviga... my sme na tom so spankom podobne... Kristinka ma o chvilu 7 mesiacov a sa mi zda, ze strasne vela spi... nevydrzi byt po jedle hore dlhsie ako 2 hod... ja by som ju asi tazko nastavovala, aby vydrzala dlhsie, je mrzuta, place, nezaujem o nic... to riesi jedine postielka...
Sama sa neposadi, ved ani otacanie este nezvlada, ale opieram ju do kojaceho vankusa po jedle tak do polosedu na 15min, dala som jej pred seba hracky, odisla som a o 5 min sa neviem akym sposobom sama vytiahla do sedu a sedela bez opierania, tak som ju nechala a zjavne bola spokojna... ale samu ju este takto neukladam sadnut...
My papame rano 120ml mliecka
olovrant striedame jeden den kasu (dnes asi 80-90ml), dalsi ovocie (90-120g)
obed tuhy (zmensila si porcie, priblizne 150-180g)
olovrant mliecko 90-120ml
na noc mliecko 90-120ml
a este v noci 120ml mlieka...

Kedy zacinate s jogurtom?? Ja som dnes kupila biely BIO, tak chcem najblizsie dni vyskusat.
Na gastro nam vravela, ze od ukonceneho 7.mes mozme zacat lepok, ale kedze sme predcasny, este radsej mame mesiac pockat... a potom pomaly cestovinky, korku z chleba, piskotky a pod...
Uz ste skusali ryby?

babulka123
4. feb 2010

zuzu.. ja s jogurtom este pockam chivlku aspon do 7 mesiaca.. aspon myslim ze tak nejako by sa mal.. ale skusim este vyzistit u dr.. ma docela fajn nazory..
a rozmyslam ze by som jej zacala davat susienky aspon do ovocka.. uvidim.. je to od 6 mesiaca ale tiez neviem ako s tym lepkom ci hej ci nie.. a chleba by bol na nezaplatenie teraz kvoli zubkom

a ryby .. no ja mam z toho troska este strach.. aj ked kamoska mi vravela { ninkyna krsna} ze pre jej baby to bolo naj naj jedlo ryba so zemiakom ze to bolo vynikajuce.. tak neviem

a napr ryzove chrumky co som jej kupila v bio obchode bez soli tak tie zboznuje.. tak to bude zuzlat..

eviqa
4. feb 2010

zuzi, ryby sa vraj do roka nesmú žiadne, tak sme teda neskúšali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre