Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

perla200
3. máj 2010

ani ja nemôžem malú nechat vyplakat neviem nedokážem to....5 hodín babul?? no nasa mala bola od pol 3 hore a o 19.h tuhá....ale zase už krásne chodí o dvoch rukách tak ju unavímmmmm až nevládze za 10 min je tvrdá.....

babulka123
3. máj 2010

perla.. heheh co by som ja za to dala.. ona dokaze ficat aj 6 hod. v kuse.. ja uz neviem ..

martinex
3. máj 2010

aj my sme nachavali krpca vyplakat a pomohlo...bolo to hrozne,plakal aj on aj ja...ale uz zaspava sam...teda vacsinou 😀

deina2005
3. máj 2010

samozrejme ze nemate nato srdce ved je to vase prve babo hihihihh ked budete mat 2-3-4-...............hihihih to uz bude ine 😝 😝

zuzujan
3. máj 2010

srandicky deina??? 😀 😀 😀 3-4

zuzujan
3. máj 2010

no super, tak moja je uz hore...... 😝

babulka123
3. máj 2010

a podotykam ze este stale brbrle

babulka123
3. máj 2010

ja by som ju nechala ale ako hovorim ona neplace , ale beha a lieta po postielke..
ale fakt co ju mam nechat tak ? raz to vyskusam ze kedy zaspi..

deina2005
3. máj 2010

fakt nechaj ju uvidis aj keby sa mala este 4 hodky hrat mozno si musi vytvorit sama ten sistem

babulka123
3. máj 2010

heheh si dam nocnu .. ja este pevne verim tomu ze pomozu vonkajsie zaluzie, spravim jej tam tmu..
ale v kazdom pripade ju zacnem asi skor davat do postielky.. mozno je to uz neskoro co chodi teraz.. ale zas ona ani neziva ani si nesucha oci , ziadne znamky unavy.. no co .. nejako bolo nejako bude.. heheh e

ono by to chcelo cele nejako prerobit. chcelo by to doobeda dlhsi spanok a poobede uz asi len kratsi.. aby sa skor unavila.. ja nevie m.. snad na nieco dojdeme.. hehehe

z.vrablova
3. máj 2010

Ivetka... to ze sme neostali v Skotsku nelutujem. Neplanovali sme, poznam mnozstvo parov, co funguju s detmi v zahranici, da sa, ale len na kratky cas. Kedze v Skotsku je materska len 39tyzdnov a potom absolutne nic (jedine chabe pridavky), zena je nutena vratit sa do prace. Manzelia sa teda pri dietati striedaju, podavaju si ho na parkovisku a pod. Cize manzelsky, alebo rodinny zivit 0 bodov. Vsetko na ukor penazi. Takze s touto moznostou sme ani nepocitali... a to ani nechcem mysliet na to, ako by moje tehotenstvo dopadlo, keby som tam ostala rodit! Predsa rodina je rodina, doma mi ma kto pomoct. Ja sa po skonceni materskej nemam kam vratit, kedze som skoncila (teda zamestnavatel drzi miesto max 1 rok). Rozhodli sme sa zit na vychode, a s pracou je to ozaj bieda, ani mm sa dosial nepodarilo najst si dobre platenu pracu, ani priemerne dobre...
Moja predstava bola, ze bude hned aj dalsie dieta, a ja si na materskej v klude spravim skolu, statnicu z anglictiny a po 5. rokoch bude viac moznosti zamestnat sa.... Nastastie byt mame vlastny, bez uveru.
Momentalna kriza ma vsak nuti premyslat nad jaslami a hladat si pracu.
Poslednych 5 rokov som nevedela, co je to nedostatok penazi, preto trpim hlavne psychicky, strasne nieco.... normalne chapem, ak niekoho nedostatok privedie psychicky na dno!!!
Rozhodli sme sa mat dieta, tak musime vydrzat, preklenut to nestatne obdobie, ja som optimista, stale verim na lepsie zajtrajsky... 😎
Deina, ozaj... mm je v zahranici pracovne len na cas, ci zatial neurcito.... ?

lulu73
3. máj 2010

babul...idem az ked sa mala naobeduje, cize po dvanastej a zaroven cestou domov zoberiem maleho z petrzalky....a tiez Hainburg

a peniaze.....mame nie jednu pozicku a leasing...ta najdlhsia je tiez na 30 rokov....cize je to svojim sposobom stres a zodpovednost, nemozeme si dovolit nepracovat ....a moj prijem chyba v prvom rade mne🙂 ... nemozem od mm ziadat velke peniaze kedze vsetko ide z jeho prijmu...ja osobne som sa musela uskromnit...nie ze by som nemala co na seba alebo do ust, to nie 🙂) ale nevyskakujem ako som vyskakovala....akoze vyskakovala som asi dva metre a teraz tak 30 centi 🙂)))))))))))

ale my na materskej sme hovno oproti nasim rodicom (teda mojim, som od vas starsia) ktori su teraz na dochodku a konkretne moja mama ma dochodok 370 eur...ja viem ze to mam docasne, ze mam este sancu pracovat...ale ona je uz doma....to je depresia podla mna ako prasa pre ludi na SVK co idu do dochodku....ide ma porazit ked pocuvam ake su dochodky v Grecku..najvyssie z EU kua a na koho ukor??? na nas vsetkych.......a my im teraz este mame pozicat.....na jedneho slovaka 150 eur .....to je nenormalne toto

no som sa teraz nasrala

cize dufam ze volby dopadnu dobre a strasne moc si prajem aby sa veci zacali hybat dopredu a nie stale dozadu

z.vrablova
3. máj 2010

Lulu.... tak Grecko zdviha zo stolicky aj mna.... najdolezitejsie pre vacsinu ludi je pravdaze hlavne ist volit, nech potom dalsie 4 roky nenadavame na vladu...!
A Kristinke tiez kazdy den dohovaram, ze by sa uz konecne mohla zacat hybat dopredu, a nie cuvat... (racica mala 😀 ).... a Eminka uz tiez skusa lozit??

martinex
3. máj 2010

baby no s tym Greckom ma Fico priam dojima... ked mu to tak lahko padne pozicat,tak nech pozicia z vlastneho .... dufam,ze ludia sa zobudia a pojdu volit..a hlavnie nie tohto demagoga a alibistu 😠

idem ja do hajan, nech som zajtra aspon trochu vyspata,idem s malym na Kramare-tak uz teraz mam z toho zaludocnu nevolnost 😖

babulka123
3. máj 2010

no ja tento rok idem volit urcite.. a hlavne kvoli tomu ze byvam na madarskej zemi a nedovolim aby tu vyhrali oni.. nic samozrejme proti ale nerada by som na cestu domov pouzivala pas..

lulu73
3. máj 2010

zuzi....emma sa uz snazi plazit, aj naznaky 4nozkovania dava 🙂)) ale hlavne je velmi ucenliva...opakuje vsetko po nas....a uplne najviac zacala rozpravat...dnes mala take monology ze dovi dopo 🙂)) uuuuzasne sa meni

idem aj ja spat, lebo viete ako to je u nas 🙂)

a ja volit pojdem urcite...tak ako vzdy

babulka123
3. máj 2010

idem aj ja ..
a baby nebooojte ono sa to tak rychlo rozbehne , este budete radi ze vam lezali..
my sme dens dali prve kroky .. kuk na video

perla200
3. máj 2010

AJ JA pôjdem voliť!!!! no dievčatá konec mojim spánkom so simonkou....vsetci spia len ja buntosím no je toto normalne????? pozrite kolko je hodín 1:13......mna porazí

ako lulu napísala.....aj ja som vyskakovala 3,2m a teraz tak 2cm......ale vydržíme.....hádam nas potom deti šupnú do luxusného starobinca🙂

leri
4. máj 2010

ahojte 🙂))) mame za sebou super noc 😀 alex spal s jednou prestavkou na jedenie az do rana 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leri
4. máj 2010

a teraz vazne 😀 😀 😀 😀 tak ako kazdu noc, 350x hore a o piatej definitivne, uz sme na neho obidvaja stekali ci je normalny, trieska si nohy o postielku, na posteli ho uz nenecham, lebo by zase spadol............a to ani nehovorim ze vcera mi padol pooobede este raz........a to z paradneho kresla fisherprice 😀 on tam sedi priputany, a nakloni sa dopredu a ide.....uz som ho parkrat nasla tak visiet dolu hlavou ale vcera to dorazil a uplne sa prekotil a treskol celovicu a buchol sa na to iste miesto na hlave, ale myslim ze sa nebuchol (teda nie moc 😀 ) skor sa zlakol toho kresla co islo s nim 😀 potom som ho radsej zaniesla svokrovcom na dve hodiny, lebo sak uz som zacala o sebe pochybovat 😀 😀 😀 😀 😀
jaaaaj, a este som zo statnicovych otazok neprecitala ani dva riadky, ale hadam dnes..................... mozno............ 😀 😀 😀

deina2005
4. máj 2010

zuzi no dufam ze bude v zahranici makat az do dochodku 😀 😀 no zatial ma zmluvu na 6 mesiacov a potom by mu mali predlzit zasa tak uvidim.preco??

zuzkamilko
4. máj 2010

ahojte.....
normalne rozmyslam nad tym,ze ake su tie nase deturence rozdielne,niektore uz skoro chodkaju,ine zas vedia vela veci tapy-tapy,aka velka vyrastie,kde je mama,tata,daj pusu......roznako stare a predsa ine,no su nase a su naj naj 😵 😵 😵

zuzkamilko
4. máj 2010

a to nevravim o tym sikovnych detickach,co uz nocnikujuuuuu 😎

facovka
4. máj 2010

no nas oli nevie ani tapy tapy, ani 4nozkovat,ani sa postavit o nic,len ked ho potiahnes za ruky, ani plazit....takze my sme taki lenivci akysi....a stale problemos s bruskom,na ine asi nema cas ☹ noc zlaaaa, ako vecerne uspoavanie 2,5h. vymyslal, a to uz ho lamallo o 19h, tak nakoniec s fnukotom o pol10...asi zuby,ja neviem uz ... 😒 😔 unavena som jak pes.....
a ozi,mam rezerve na 4dni v trencianskych kupeloch od 23.-26.8. akoze k mojim narodkam, masaze procedury, proste sama budem,vegeeet...dufam ze to vyjde a nic sa neudeje 😵

z.vrablova
4. máj 2010

Deina, ja len tak... ako to sama zvladas so 4 detmi, a este aj mm mas daleko.... Ja sa toho bojim ako cert kriza, ale ked sa nebude dat inak, aj to by pre nas bola moznost, ale len na chvilu... to by som potom radsej isla aj s malou s nim.... Neuvazujete, ze sa prestahujete, ked mm predlzia zmluvu? A kde vlastne pracuje?

perla200
4. máj 2010

ahojte.....inak my noc horor....teda ja 🙂)))) kuvikala som do pol 3......jak debil....
ano zuzka - sú rozdielne.... my už tapunkáme aj ukazujeme akí narastieme velkí.....a staviame sa o úplne vsetko radiátory, stoly, stoličky, zrkadlo, vsetko....musím mat oči aj vzadu....

z.vrablova
4. máj 2010

My noc relativne v pohode... o polnoci nacapena na tyckach od postielky, revy neuveritelne, hodinove zachvaty placu a kasla... asi zubky, to muselo byt bolesti, chudatko.... a zaspat sa jej potom nedalo, nakoniec som jej masirovala dasienka asi 15 min s gelikom az do uspania... moja ☹
Od pol siesej sme hore, ved preco nie... oci mam jak angorak, 4hod spanku... 🙄

leri
4. máj 2010

ja ked alexovi masirujem dasna, tak ma bije, kope, krici, chce to zjest, skriabe ma, reve a skrieka 😀 😀 😀 rozhodne si neviem predstavit ze by pri tom zaspal 😀

z.vrablova
4. máj 2010

No ona si s mojho prsta urobila cumel a tak vlastne sa mi podarilo ju pri masirovani uspat...

deina2005
4. máj 2010

zuzi to by som bola natom rovnako on pracuje na lodi a tak sa flaka kade tade holandsko francuzo nemecko belgicko takze tak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre