Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

lenka_66
6. okt 2009

evi , v novej fro? hej aj ja som mala ten ,, wolkmen "

aden , hej no aspon sedis.a nie nosis.pozri nam sa to pomalicky upravuje.vy ste 2 tyzdne pozadu tak vydrz 😔

lenka_66
6. okt 2009

blazka ano kecame este aj nocne dialogy vedieme.tusim ze predvc

babulka123
6. okt 2009

my stikutame aj 3-4 x denne ale v pohode.. ked vela rozprava tak dostane stikutku ked lezi na brusku tak ju ma do 5 minut..

lenka_66
6. okt 2009

do slaka mi to samo odoslalo.

... tusim ze predvcerom sa aj marek smial v spanku nahlas 😀

eviqa
6. okt 2009

lenka, v šaci. No a ten walkmen je naozaj super

blazka, náš to robí, vtedy je úžasný, sama sa smejem na vlastnom dieťati. Je to normálne? 🙂

lenka_66
6. okt 2009

evi , ked pojdes zas skus sa spytat na plavanie s drobcami

lenka_66
6. okt 2009

evi , ze ty sa na nom smejes a svojho volam ze ugo fantozi(neviem ako sa pise)

babulka123
6. okt 2009

nasa sa tiez rehoce kade chodi. taka je zlata teraz uz..

eviqa
6. okt 2009

leni, dnes som bola s malým aj u Varadiho, tak sestrička mi hovorila, že nad popradskou, tam je tá VIla Regia, robia plávanie pre detičky v morskej vode, ale až tak od 5 mesiacov.

lenka_66
6. okt 2009

no tak nic moc v januari.no ale ak by ste sli tak to mame v strede 😀 .

baby tak mam ho budit?

blazka24
6. okt 2009

no to rehotanie je zlaté, ale náš aj pazvuky vydáva a ja ho napodobňujem, muž mi hovorí že som nenormálna xixixi
a rehoceme sa veru na malom, lebo ak má náladu tak sa začne rehotať sám hocikedy 🙂))

adenka
6. okt 2009
eviqa
6. okt 2009

leni, to hej. neáme to daleko

blazka24
6. okt 2009

adenka díky za stránku je fakt super, akurát som hovorila manželovi že my sme o tej perinke ani nikde nečítali a sami sme zistili že malý je spokojnejší v perinke, ale od včera som ho začala učiť bez perinky, lebo sme ho krmili len v perinke a teda v nej aj zaspávala.....veru bol nespokojný a nechcel spať ak v nej nebol..........
ale teraz fakt cez deň poriadne nenaspí lebo môže hýbať nožičkami len tak ale bála som sa aby nemal problémy s nožičkami keď v nej bude celý deň len tak vystretý........

adenka
6. okt 2009

blazka my nepouzivame perinku vobec...spala v nej mozno pve 2 tyzdne...ale dnes som ju uz od zuflastva dala do zavinky...spinka uz 2 hodiny v nej...

lenka_66
6. okt 2009

aden , asi im to brusko pripomina

lenka_66
6. okt 2009

aden , ukazala som stranku marianovi a povedal ze skvely navod na obsluhu 😉

blazka24
6. okt 2009

adenka presne, náš malý spinkal v perinke doteraz lebo lepšie sa mu v nej spalo, preto som ju používala ........

dievčatá dnes mám šťastný deň - objavila som konečne darček pre starých rodičov na vianoce - šálku ktorá sa po naplnení horúcej vody zafarbí na fotku ktorú dáte, tak pošlem im fotku nášho drobca a starých rodičov mám z krku 😀

adenka
6. okt 2009

lenka asi...lebo v nosici mi zalomi do 15 minut a spi tam spokojne aj hodinu...mozno aj viac, ale vacsninou ju uz prelozim do postielky a to je hned hore...

adenka
6. okt 2009

lenka ja to tiez este studujem...ale niektore veci sa mi zdaju nerealne...no uvidime...

blazka super napad 😉

blazka24
6. okt 2009

adenka inak čítam tiež to čo si mi poslala stránku, muž má nervy lebo pozerá telku a ja mu sem-tam prečítam niečo a komentujem to xixixi

lenka_66
6. okt 2009

aden , ono to bude mozno tym ze ta neciti.marek pocas spanku otvori ocko tak na polovicu a ak ma zbada zavrie ho a spokojne sa usmeje .a ak ho v noci nedam do postielky tak spi dlhsie pri mne ako v postielke.asi nas potrebuju mat pri sebe

adenka
6. okt 2009

lenka mozno...ale u nas je nocny spanok relativne ok...problem je hlavne cez den...dnes som aj skusala byt pri nej kym celkom nezaspala, ale ju nechat spat pri sebe v obyvke ale nic...
no uz zasa zacina mrncat..idem baby...majte sa krasne a prajem nerusenu noc 😉

blazka24
6. okt 2009

lenka presne ako môj malý, on spinká ale medzitým otvorí oči a ak ma zbadá znova ich zavrie a spí ďalej a takto to robí aj keď spí na mne, akonáhle začnem hlbšie dýchať tak sa pekne zahniezdi a spí jak zarezaný 😀 horšie je že celý deň tým pádom musím sedieť v sedačke a čakám kým príde muž z práce aby som sa mohla aspoň najesť 😀

lenka_66
6. okt 2009

blazka , ono mame taky maly veget.

lenka_66
6. okt 2009

zobudili sme sa IDEM

blazka24
6. okt 2009

malý veget? noooooooo neviem či je to veget ale keď som bola tehotná časopis mama a ja som prečítala za jeden maxi dva dni, teraz ho čítam aj tri týždne 😀
takže máš pravdu, sedím v kresle a pozerám infantilné seriály alebo čítam knihy, mám jednu od svokry o deťoch, potom knižku ktorú som objavila teraz a dali ju mužovi pri zapísaní syna na matrike a medzitým mi otec nosí plus sedem dní tak to čítam aj s mesačným oneskorením 😀
čo neurobíš pre dieťa 😲 😅

z.vrablova
6. okt 2009

Ahojte... Blazka s casopismi je to aj u nas podobne... jedine miesto, kde si nerusene precitam casopis je WC... takze Mama a ja citam skoro mesiac. Adenka, podla mna mate teraz obdobie rastoveho spurtu, babatka vraj boli, ked rastu... len vydrzat.
Dnes sme mali stretacku s holkami z nemocnice-porodnice, som sa uvolnila... super bolo. Dobre padne poklabosit si raz za cas... tie 2 mesiace v nemocnici predsa len na nieco boli, ziskala som nove priatelstva...
Dnes ma nasa Kristinka presne tri mesiace... na rehab ju chvalia, vraj je vrtka, rychla, silna... uz pasie konicky na takmer vystratych ruckach...sikovnica mala... hlavicku uz takmer udrzi uuplne, len, ked ju mam na rukach, tak jej sem-tam, ked je akcna kyve na strany... Sa mi vidi, ze mam obdobie, kedy mam viac mlieka, mala po kojeni uz nechce UM tolko, co kedysi... tak sa tesim... aj ked je lenoska, nechce sa jej tahat, ked jej prestane tiect, vrti sa, neskutocny plac a diozaduje sa flase.. tak bojujeme, ale som si povedala, ak to bude mozne, ak budem mat mlieko, do pol roka vydrzim...
Asi pred troma dnami sme prestali davat Espumisan a zda sa, ze ziadne krce, bolesti bruska alebo koliky nemame... asi to preslo, kedze je mala pohyblivejsia.
Vcera mi mama vzala malu od pol jednej do siestej na prechadzku (medzitym dostala len UM), cely cas jej prespala... to ste mali vidiet v noci... od osmej bola v postielke... nie a nie zaspat... tak len lezkala kvakala, potom uz aj plac... o pol jedenastej sme nakrmili, zaspala az okolo polnoci, o piatej rano hore, papali sme a potom uz len driemkanie... rano od desiatej prespala 4 hodiny natvrdo... odvtedy uz nie, az teraz vecer, tak len dufam, ze ma uz rezim zase ako predtym... som vravela mame, ze ju nemoze nechat spat poobede pred vecernym kupkanim, to sa potom celu noc nevyspime...
Vacsinou spavame doobeda asi 2-3 hod a poobede uz len take podriemkavanie, potom sa v noci budi len na jedno krmenia okolo 1-2ej a az o 5-6 rano...a to je uz okolo siedmej v postielke...
som sa teda rozpisala... hehe

lindush
6. okt 2009

ahojte baby,

davno som tu nebola,cize vobec neviem,ako sa vam dari,ale skusim aspon posledny den docitat 🙂

My sme boli par dni u svokrovcov v rod.dome,tak som si oddychla a maly bol aspon na vzduchu,cele dni sme sedeli na dvore 🙂
Inak neviem,ci som si uz na toto rychlo tempo zvykla,alebo sa moj maly zlepsil,zo zaciatku mi vobec nespaval,mali sme zle dni aj noci,ale teraz je to kazdym dnom lepsie,stiham sa uz aj upravit,ked niekam ideme 😀 (klop-klop)

Akurat mam problem,ze mi zacal odmietat prsnik,mam pocit,ze odkedy som mu zacala davat cajik z flasky tak spohodlnel a tahat z prska sa mu nechce,nemate taku skusenost?

a ake velkosti nosia vasi drobci?U nas je to rozne,niektore vecicky oblecie aj 56 a niektore ma aj 68,zalezi od oblecka...inak uz mame 5600g,dobre priberame 🙂

uz tu asi nie ste,idem vas docitat....a pridala som aj nase foto do albumiku 🙂

lindush
6. okt 2009

inak baby ktorych babatka maju koliky a robite UM alebo cajik z vody Lucky...skuste ju vymenit za dojcensku korytnicu....kamoska mi to na radu doktorky poradila,vraj korytica ma lepsie zlozenie a niektorych babatkam ta Lucka nerobi dobre....po vysadeni Lucky problemy s kolikami presli...tak skuste,mozno pomoze,za to nic nedate 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre