Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

z.vrablova
6. nov 2009

fac... vsetci lekari zlahcuju vedlajsie ucinky... vraj je to normalne, ale spravne by mal kazdy lekar informovat o vedlajsich ucinkoch statny ustav pre kontrolu lieciv. Statisticky su nahlasene 2% pripadov... a samozrejme s tym nikto nic nerobi... O vedlajsich ucinkoch mozete informovat aj vy...
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni...

facovka
6. nov 2009

zuzi, to prvy x vidim,dakujem.. 😉

lulu73
6. nov 2009

teraz som sa vratila z lekarne a na ockovanie Rotavirus som platila 43,49 E cakala som okolo 63 E

fac, nas ockovanie caka 3.12. ☹

facovka
6. nov 2009

lulu to za jedno, ci obe vakciny na rota?

lulu73
6. nov 2009

fac....za jedno

z.vrablova
6. nov 2009

Lulu, aku mate zdrav. poistovnu? Mne napisali zo Vsebecnej, ze sa doplaca..:

J07BH01 – Rotarix – rodič dopláca 61,26 €
Zdravotná poisťovňa prispieva sumou: 7,46 €

J07BH02 – ROTATEQ – rodič dopláca 42,49€
Zdravotná poisťovňa prispieva sumou: 4,98 €.

bagaja
6. nov 2009

no prišli sme z vonku, brutal počasie hmla neskutočná, radšej som išla domov

my na rotavirus nejdeme očkovať som sa rozhodla, dr. síce na mna kukol jak na matku ktorá nechce dať dieťatu jesť ale čo už.

lilly21
6. nov 2009

caute...

nam sa asi kazi spanie 😢 ..
lilka prve tri tyzdne spavala slabo..ja som bola na liekoch a mm s nou byval cele noci hore..ale ked som sa dala zdrav. do poriadku (od 1 mesiaca), mala spinkavala cca 12 hodin - od 22.00- 23.00 do 10-11 s jednym papanim okolo siedmej rano...
a teraz mi uz treti den vstala aj okolo stvrtej....tak neviem co sa stalo =(....
ma zabku v puske, moze to byt tym? ze by sa menej napakala vecer?

bagaja
6. nov 2009

lilly, tak my takto vstávame od narodenia. zabku myslíš aftičku? lebo aj naša to mala a je pravda že sa menej napapala tak uvidíš, ked zmizne, inak nám to zmizlo po tej fialovej vodičke.

lilly a malá je linduška po tebe?

lilly21
6. nov 2009

take tie biele fliaciky..
dnes som skusala sodu...ale asi fakt budem musiet dat gencianku =( zas budeme vsetci okolo fialovi =)

nie, ja som sa sem prihlasila, ked som este len chcela lilusku..teraz ju uz mam, ale uz nechcem menit nick ..ja som zuzana 🙂

bagaja
6. nov 2009

jaaaj, 🙂

hej také fliačky, no a fialový budete, ale malo by to zmiznuť

lilly21
6. nov 2009

a cim to davas? mne doktorka kazala gazou, ale ja jej dam prst do pusy, ona zahryzne a skoncili sme...niekto pisal, ze vatove tycinky, ale tie nie su sterilne. ale to by nemalo vadit, nie?

bagaja
6. nov 2009

ja som davala na vatový tampon, alebo gazu

lulu73
6. nov 2009

zuzi...toto mame J07BH02 – ROTATEQ – rodič dopláca 42,49€
Zdravotná poisťovňa prispieva sumou: 4,98 €. a doplacalka som teda 42,49

ani som nevedela ze zase existuju az dva druhy

babulka123
6. nov 2009

caute..

ja som bola za krnsnou mamou a ninka mi zaspala v autosedacke o 4 . tak tvrdo ze ani nevedela ze sme prisli domov, prelozila som ju do nasej postele a spil.. tak som ju nechalal oblecenu ako bola a otvorila okno..

lilly21
6. nov 2009

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2340-Balenie-n...
aspon nemam vycitky svedomia..bo nasa doktorka mi kazala 24 hodin denne...

facovka
6. nov 2009

lily vy este balite nasiroko? ste maly zly utz??my od 3t chvalabohu nebalime 😉

babulka123
6. nov 2009

ahojte. takze mna si chripka nasla asi tiez.. kazdy jeden klb ma boli, kazdy jeden sval.. no des a hruza.. takze malu nakrmim a idem rovno do postele aj ja s teplym cajom a paralenom .. do riti aj s chripkami..

bagaja
6. nov 2009

babul, tak sa pekne lieč pod perinou, nech to rýchlo vypotiš, veľa zdravíčka 🙂

joj baby a moja malá mala zas také stavy po kúpaní len plač a plač a ne ne sa najesť, potom sa nejako prisala a kus popapala a od unavy zaspala, nechápem, asi je veľmi unavená a nevládze už, ale aj som ju dala okolo 6 spať, no ona prd spala, neviem ako jej to naštelovať aby bola kludná 😒

z.vrablova
6. nov 2009

Babulka a vsetci chori, skore uzdravenie...
My uz spinkame.. dufam, ze tuto noc potiahne lepsie ako predchadzajucu. Cez den vela nepospala, 2 hod v kociari na prechadzke a asi 3x pol hodinove predriemnutie v obyvacke.

babulka123
6. nov 2009

no baby nie len ninka ale aj ja som uz v posteli.
paralen a horuci caj snad spravia svoje..
marek dnes obriadil malu.. normalne mi to chyba.. hehehe

baga.. ninka dnes zaspala o tej 4 ako som pisala a o 6 som mala problem ju zobudit tak som zvedava co bude dnes v noci.. ale dufam ze pochopila ze maminka je chorucka a potebuje sa vyliecit a necha ma haji..
len dufam ze ako naschval sa jej to nepokazi..

bru nocku..

perla200
6. nov 2009

čaute....my dnes fajn den....tahala tri hodky poobede...a potom hodku v kočíku vonku...ale začalo prsat tak som evakuovala domov..

bagaja - som rada že zdielas môj názor.....ako je dobre mat takú partačku že? dobrú noc...som k.o. idem hajat....

livia1
6. nov 2009

lilly nám na žabku doky dáva MYKOMAX. je to biela sladká tekutina. stačí dietatku 3xdenne vytrieť pusu a za 2-3dni to zmizne. nám to bohovo pomáha. ja to malámu davam po kazdom papaní a nadruhý den večer už nič nemá.A kludne mozeš použit vatový tampon čo sa použiva do uší. tak mi toporadila doky.

babulka123
7. nov 2009

ahojte..
pridavam sa do klubu deticiek ktorym sa pokazilo spanie.. ale si som dosla na to ze preco ?
mala strasne suchy vzduch v izbe a asi bola len smedna.. lebo ked som jej dala 60 nutirlonu tak spinkala v pohode... keby sme tak uz chceli pit vodu to bude super.. zatial mi vsetko vygrcka... 😔 😅

martinex
7. nov 2009

ahojte...

mam otazku..ked idete nakupovat kam date deti? beriete aj kocik,ci dame deco v sedacke do kosika,ci satky a nosice? hmm...poradte

babulka123
7. nov 2009

my chodime s kocikom, ak na kratsi nakup tak autosedacka na kocik, alebo sa da nakliknut aj na vozik..
sestra chodi s nosicom.

asi som ti neporadila ze?

martinex
7. nov 2009

babul ani moc nie 🙂 potrebujem ist totiz spravit velky nakup, mm je v praci,tak to musim s maly zmaknut sama...len premyslam ako to bude najlepsie

babulka123
7. nov 2009

matka ak velky nakup tak asi satka bude naj. ak je v nej zvyknuty..

martinex
7. nov 2009

zvyknuty je... aj mi to vychadza ako naj riesenie....

no idem troska upratat,potom dam sprchu a pojdeme... drz palec nech to zmakneme.... zaroven to bude prva testovacia jazda v punte 😀 no som velmo zvedava

z.vrablova
7. nov 2009

Matka my chodime na velky nakup autom a malu mam v satke... kociar aj nakup by nam do kufra nevosiel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre