Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

kolka1
8. okt 2009

Ahojte,

dakujem velmi pekne za knizku, budem studovat 😉 . Inac vcera som mu dala cucnut pred mojim spanim a aj tak sa zobudil ako standardne ako kazdu noc ale asi to chce cas.

Zase dnes cely den kolikujeme, dufam ze uz to zachvilu skonci. Ak nie tak silne uvazujem o probiotikach.

Baby co uz beriete anitku, ako sa citite? Bolesti hlavy? Menzes? Vplyv na mliecko? Ja mam na skrinke pripravenu Cerazette uz druhy tyzden a este som sa neodhodlala ist do nej.

Babul co treba na zapis babatka do pasu?

perla200
8. okt 2009

ahojte...tak my sme boli na poradni mame 6280g a 60cm....u doktora urobila mala randal a potom na dve hodiny zachrnela.... a inak včera sme chceli ist do reštiky a v momente ako nam priniesli jedlo tak mala spustila randal....tak nič zabaliť a doma sme to spapali....čo už 😀

babulka123
8. okt 2009

ahojte, takze nasa bambulka spi uz od pol 8, tak bola unavena ze som ju dala do postielky a este podla mna ani nebola polozena a uz bola tvrda.. som zvedava do kedy bude takto haji..

neviem ci citi zmenu pocasia alebo co , ale nespala poobede moc dobre a to som s nou bola vonku od 2.
uvidime..

babulka123
8. okt 2009

baby mam jednu otazku chodi vam materska a pridavky dokopy? lebo mne prisla len materska a teraz neviem ci to je uz aj s pridavkami alebo nie, dakujem

karin.
8. okt 2009

babulka: mne nechodí materská spolu s prídavkami ale každé osobitne a o každé si musíš osobitne požiadať. Po prídavky si choď na úrad práce, soc.vecí a rodiny - presne tam kde si si niesla žiadosť o jednorázový príspevok pri narodení dieťaťa.

leri
8. okt 2009

ahojte, nas alex am dnes 2 mesiaceeeeeeeeeee 🙂
zajtra ideme k dr do poradne, tak tipujem ze uz ma viac ako 6 kg....a este stale sopli tak som zvedava co povie dr.
a k tej knihe...........tam je vyslovene napisane, ze sa to nema aplikovat na deti mensie ako 6 mesiacov a ze musia byt zdraveeeeeeeee, takze u nas to este nepojde, da sa z toho vybrat nieco uz aj teraz, ale urcite je este moc skoro takych prckov ucit na nejaky system.......ani ja to nedodrziavam, a co sa tyka toho budenia v urcitu hodinu ked ideme my spat, tak to by sa dalo uz aj teraz, ale je tam napisane, ez to treba robit niekolko dni aby bolo vidiet vysledok a ze to zaberie na vacsinu deti, ale tiez nie na vsetky 🙂
a podla mna to ma vyznam hlavne pre tie co vstavaju v noci kazdu hodinu alebo dve........ked vam dieta prespi 4-5 hodin vkuse alebo mate takeho spaca ako babulka, tak tam nie je co menit 😀 ja som mala dni ked som vstavala kazdu hodinu a pol, ale uz sa to zase upravilo a budi sa kazde tri hodiny, takze to sa mi zda ok vzhladom na vek .........riesit to budem az neskor ked bude vacsi a stale sa bude budit

babulka123
8. okt 2009

baby kuk...
podlozku odpporucam je super..
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6848499

a este jedna vec..

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6848499

babulka123
8. okt 2009

karin ja to uz mam vybavene vsetko.. no musim sa spytat na to .. aj tak tam musim nieco odniest..

babulka123
8. okt 2009

leri .. nooo ja len cakam kedy sa to zmeni.. heeh

z.vrablova
8. okt 2009

babulka, poslala si link 2x na to iste

martinex
9. okt 2009

kolka aj ja mam cerazette a uz tyzden ju papam... zatial zaidna zmena... malemu mlieko chuti, na vahe nepriberam..a ziadne vedlajsie nepozorujem...cize zatial som spokojna

leri to mas recht ze na takych malych detoch sa este neda system uplatnovat...bud ho maju alebo nie...a ked nie,tak treba pockat kym budu vacsie a vnimavejse..

a my mame dnes 2 mesiace!

babulka123
9. okt 2009

matka a my vam s ninkou gratulujeeeeemeeeee velmi moc.. ako to leti ze?

martinex
9. okt 2009

bubul aj my vam 🙂

straasne to leti...sak 2 mesiace je doba... hlavne ked som bola tehu mi to prislo ako 2 roky 😀 vtedy slo vsetko pomaly....

kolka1
9. okt 2009

Ahojte,

Mati dik za feedback. Kua 11 rokov som brala ATK a teraz tu nad tym filozofujem 😀 😝.

Babul dala si Ninku zapisat do pasu? Co k tomu treba?

Mati ako dopadla vecera? Kde ste boli?

babulka123
9. okt 2009

kolka nic len rodny list a 3 eurovy kolok..
ja som bola v DS a za 5 min som bola vonku .. mala je zapisana v marekovom pase, lebo ja nemam a tak je to ok, ved aj tak vsade chodime spolu..

matka.. ani nehovoro.. a ked tak nad tym uvazaujem uz by som bola aj znova.. heheh

martinex
9. okt 2009

babul co by si bola znova??? tehu???

kolka pohodka...a vecera bola uzasna...boli sme nakoniec v nasej oblubenej restike v Raci- Krasnanska kuria... tam je uzasna atmosfera,sqele jedlo a velmi dobre ceny... tak sme si trosku zarandili s drahym 😀

babulka123
9. okt 2009

matka nooo.. sakra.. heehehehhehe ale bez posledneho mesiaca a otehotniet by som chcela v lete aby som rodila v aprili. hehehe ake planovanie?

z.vrablova
9. okt 2009

babulka podobne, tiez si viem predstavit, zeby som bola znova tehu.... ja som si to tehotenstvo velmi neuzila, kedze som si odlezala dva mesiace v nemocnici a este o mesiac skor som rodila... ziadne bruskate fotky nemam... a tiez je podla mna najlepsi cas na rodenie na jar, v lete to bol uuuplny brutal, tie horucavy. A zimu si tiez nejako neviem predstavit.
Marti, gratulujeme... my sme mali uz 3 mesiace, tiez to riadne leti.

lulu73
9. okt 2009

ahojte

ja som tu len na skok, lebo idem s malou na gymnastiku 😀

kafulienka...nasla som si cas a precitala cely clanok co si poslala....knihu by som si rada precitala, zial vyzera to tak ze nie je ani v ceskom ani slov preklade...zatial ........a jedine co mi z toho vyplyva a co sa mi aj potvrdilo je, ze dietatko treba nosit,nosit,nosit, venovat sa mu, musi nas cele citit,musi byt v pohybe...je to tam pekne popisane, aky sok vlastne zaziva po porode....je to podla mna vsetko pravda, co ta zenska pise ... lenze tiez je pravda, ze v "nasom svete "sa neda vsetko aplikovat tak, ako si to mozu dovolit maminy v nejakom indianskom kmeni ktore su spate s prirodou

jedno vsak robim...snazim sa minimalizovat plac malinkej, pretoze nevidim dovod preco by mala plakat...jej plac mi vzdy nieco signalizuje a je na mne vediet ho identifikovat...mne sa osobne nepaci nechat dietatko vyplakat az sa unavi...mozno starsie, ktore uz spekuluje...urcite vsak nie novorodenca...jaaaaj, to je cele na dlhu debatu 🙂

ja citim, ze chcem malu stale nosit,ked place, brat ju na ruky a prikladat si ju na nahe telo a prsia,ukludnovat ju dotykom a pohybom .... no a tak to aj robim

babulka123
9. okt 2009

lulu super, riad sa tym co citis..

u nas je nosenie minimalne, lebo malinka vela neplace {dakujeeeem za to } ale ked tak ide na ruky a vacsinou sa ukludni.. ,

martinex
9. okt 2009

babul tak ked pockas par rokov,tak si to mozeme nacasovat spolu 🙂 vies,ako lenka...rovno si vnuca spravite 😀

lulu tak pekne si to napisala 🙂 a mas pravdu... ked je dieta velke a uz chce s tebou manipulovat je to ine,ale novorodenec je este drobcek,ten len vie,ze nieco nie je ok..on este neviem spekulovat a robit nieco naschval 🙂 len sa pekne mojkajte.treba si to uzit kym nam to deti dovolia...ked budu vacsie,uz im to nebude po chuti

stansun
9. okt 2009

aj ja som si precitala ten clanok a tiez mam z toho zmiesane pocity pretoze je to vazne ine niekde v divocine ako v meste 😉
nasa malinka sa moc nosit nechce lebo ked ju zoberieme tak spekuluje, rada sas nosi iba vecer ked uz je nervozna 😵 a tiez sa nerada pusinkuje to sa vzdy tak zatvari ze pre boha co mi robite fuj 😀 😀 😀

inak kocky tie co uz nekojite davate babatkam neaky cajik? Ja uz nad tym premyslam lebo Ema sa mi nevie dobre vykakat hrozne dlho tlaci a to cez noc a az rano sa jej to podari tak by som jej chcela neako pomoct. Dnes v noci sme aj cvicili ale pomohlo iba na chvilku 😖

babulka123
9. okt 2009

stan.. mala je rovnaka. tiez sa nosi az vecer..

a ja jej davam vodu, na podiv chce len teplu aj to len niekedy, a davam jej do toho pidimini malinko granulovaneho harmancekoveho caju.. obcas si cucne obcas nie..
a kakame uz zlte tak som rada..
ale tiez len 1 max 2 x denne..

stansun
9. okt 2009

ja jej chcem davat takyto http://www.mojalekaren.sk/hipp-napoj-feniklovy-...
sice si stale prdka ale kym nieco vykaka tak to trva dost dlho a kaka 1 krat za den vzdy rano a zacina tlacit od druhej chudatko, potom sa nevyspi ani ona a ani ja 😒

babulka123
9. okt 2009

mam aj ten ale opatrne s nim vraj sposobuje krce
v tom harmancekovom je aj fenikel

stansun
9. okt 2009

krce sposobuje? Do kelu a co im potom mame davat 😠

lenka_66
9. okt 2009

ahojte , stani ja davam http://www.superdeal.sk/hipp-caj-instantny-pro-...

alebo http://www.predeti.sk/var/products//hermankovy_...

no marek cajiky nelubi tak ich vygrcka stale

stansun
9. okt 2009

no neaky vyskusam a potom dam vediet ako sme dopadli 😉

livia1
9. okt 2009

S tými čajikmi ozaj opatrne. My sme mali obidva a z oboch mal malý bolesti. ☹ Teraz kupujeme v lekárni detský čaj a ten je úplne super. 🙂 Kubka vôbec bruško po ňom nebolí a ešte si aj dobre poprdká. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre