Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

martinex
28. jan 2010

babul tak sa dame na podnikanie nie? ja som nad tym aj uvazovala,ze by to mozno bolo fajn...mas cas aj na deti,robotu si mozes porobit aj vecer... hmm?

babulka123
28. jan 2010

no sak ja cakam co vymyslis.. heheh a ja sa s radostou pridam.. hehehehehe
ale nie .. urcite budem musiet nieco vymysliet lebo uz len cestovanie do Ba bude pre mna velky problem kedze byvame tu ... uvidime .. aspon 2 roky by som chclea byt doma a potom sa uvidi..

ale matka vymyslaj.. a hlavne na mna mysli..

blazka24
28. jan 2010

marti plienky zadara ??? no akurát sme jednu naplnili 😝

babul to vážne? a ja horekujem že moju kanceláriu vypratali, dali inej osobe a na mojej stoličke už sedí sekretárka 🙄

blazka24
28. jan 2010

takže podnikanie ???? robím s fondami EU a podnikateľov som vždy obdivovala ako nosia projekty na preplatenie a keď sa ma pýtali čo sa nedám na to, ja som strachopud, bojím sa že na to nemám a skrachujem 😖

martinex
28. jan 2010

blazka hej, vyhrali sme v DM rocnu zasobu zadara 😀

babul neboj, budem na teba mysliet.... sak este mame cas vymyslat 😉

blazka ja som zvedava ci sa vobec vratim,kedze miesto mna sa vratila kocka z materskej co robila predtym asistentku,tak ju dali na moju poziciu ako obchodnicku... ci bude pre mna este miesto?!

babulka123
28. jan 2010

matka cmuuuk
idem si lahnut.. zajtra ma caka vesely den, zajtra kupem sama a vobec.. bleee.. uz nech je vikend..

martinex
28. jan 2010

idem aj ja,kym maly spi...pri nom clovek nikdy nevie na ako dlho to je 😀 dobruuuu

blazka24
28. jan 2010

marti to vážne? ja som ešte v živote ani brko od vtáka 🙂
moje miesto je stále voľné ale je nás tam veľa tak neviem či sa tiež budem mať kam vrátiť 😲

blazka24
28. jan 2010

my čakáme na kúpanie a tatino príde až po desiatej 🙂

perla200
28. jan 2010

hlásime prvý krát hore....o môj ty ježiš spala som hodinu s tým, že po polhodine dudel...takže zatial spánok
simonka 3,5 hodiny, maminka - hodinku....

čo sa týka roboty - chvalabohu som štátna takže mi držia flek....

livia1
29. jan 2010

Dobré ránko, žeby dnes prvá?

Kubko bol tuto noc úžasný. Papal o 1 a ešte spí 🙂

deina2005
29. jan 2010

ludia ja uz asi umieram.hlava jak balon teplato zdurene a totalne zahnisane mandle.tak asi klusem k DR.auto nemame deti mi takisto nikto nepostrazi noooooo super den a to som dnes asi spala 1,5hod ☹ ☹ ☹

deina2005
29. jan 2010

hihihh a uz sa to aj na pisani prejavuje ze :teplato hihihihi ale asi rozumiete ze to som chcela napisat teplota 😅

zuzanakarolinka
29. jan 2010

livia1 zavídím, a ty ho kojíš alebo prikrmuješ?

martinex
29. jan 2010

ahojte...

nasa noc este horsia ako tie predtym,ani som nespala....uz nevladzem... ale zistila som ze ten tlk neni hladny,proste len potrebuje mat prso v puse...no mozem ho okaslat...nastupuje tvrdy rezim, ideme sa ucit spat bez prsa lebo inak ma coskoro slahne....

blazka,hej vyhrali,ale som ani netusila ze taka nejaka sutaz je...ale velmi potesilo 😉

deina drz sa, ty to zvladnes, sak mas 4 deti- v mojich ociach si superzena! 😀

blazka24
29. jan 2010

ahojte takže sme od siedmej hore a dnes idem vybaviť rodičovský príspevok - super asi potrebujem odhrňač pred seba........neviem bližšie k tomu plateniu DNP - vôbec nie som múdrejšia dostala som odpoveď takúto :

marciella • Včera o 20:31

blazka24
ahoj, čosi som vyčítala, že keď poberáš materské, platiť DNP nemusíš a toto obdobie sa ti započítava do trvania poistenia, takže ak malé ochorie a ideš na OČR alebo nemocenskú, môžeš si znova uplatniť nárok...
ak prechádzaš na rodičovský príspevok, musíš sa rozhodnúť - buď si DNP ďalej platíš, (suma sa dá i znížiť na minimum) alebo ho ukončíš.
výhoda platenia je uplatnenie si nároku pri PN alebo OČR, nevýhoda platenie. NEviem čo sa viac vyplatí, to sa musiš rozhodnúť sama. ak ho chceš ukončiť, musíš si vypísať tlačivo na poisťovni.
Oplatiť by sa ti to mohlo, keby si chcela hneď druhé baby ...
Ale to závisí od toho ako skoro by si ho chcela, pretože DNP si môžeš prerušiť a potom uzatvoriť tak, aby si za tie posledné 2 roky mala to DNP tých 270 dní a do toho sa započítava i to predchádzajúce DNP ...

No a u nás je aj obdobie čerpania RD považované pre účely nároku na materské ako obdobie trvania NP, aj ked je v skutočnosti prerušené. Táto zmena v zákone bola robená myslím v r.2006, dovtedy ak mamičky nastupovalai z rodič.dovolenky na materské, tak nárok na materské nemali. Takže neviem, ako je to u vás. Bohužial som ti nepomohla. No nechcem ti niečo tvrdiť, čo neovládam.

livia1
29. jan 2010

no baby prave som sa vratila z pošty, des a hroza tam vonku 😖 . s kočikom sa niekam dostat je nemožné. napostu mi trva cesta cca 5 minut, dnes som isla 20 minut. deti sa tešia a dospely zuria 😠

livia1
29. jan 2010

zuzanakarolinka mi sme na UM

jajkar
29. jan 2010

ahojte kocka,
mame prve dva zuuuuubkyyy.................jeeej, tesim sa 🙂
a keby isli aj ostatne tak, ako tie dva prve...........ani sme nevedeli 😀 😀 😀

a baby, ze mliecnych je 20??? tak uz len 18 nam chyba 😀 😵 😵 😵

babulka123
29. jan 2010

ahojte.. matka.. ak ti mozem poradit urob to....

baby mame za sebou 1 pad z postele.. ani neviem ako len som sa otocila a mala bola na zemi.. ale bez placu..
mam taky pocit ze sa len zosuchla a nastastie padla asi na bundu co zhodila.. neviem ..
ale nebolo mi vsetko jedno , zrenicky mala rovnake, len sa jej chcelo spat... ale to aj preto ze uz bol cas spanku.. no snad bude ok...

sakra... som nasrata sama na seba..

perla200
29. jan 2010

martinex - vidím že rekordujete....:(((((((((
no ja som zistila dlhodobými výpočtami🙂 že malú ked uložím o pol 7 večer tak s jednou prestávkou taha do pol 5...tzm. že spí 10hodín.....takže celkom dobre, a volala som s kamoskou a ta hovorila že je normalne ked sa rozhádze režím ked je dieťa choré....lebo je navyknuté stale vkuse na niečo a teraz to nema tak dnes začíname s nasím starým režimom....min. 4 hodiny spánku cez den a dúfam že to bude dobré aj v noci..... nekašle, nekýcha nesoplí tak môžme ist von nie????? a ja sa tesím že konečne vypadnem z domu a to krásne svieti slniečko....hurá

daniela33
29. jan 2010

ahojte, nestíham čítať prepáčte, musím dnes doúčtovať kopec vecí, prídu si po papiere ....

som tu len na skok, viete mi poradiť ... veľa sa tu písalo o príkrmoch, len nestíham urobiť kuk naspäť, lebo už skoro všetky dokrmujete, ja som začala len v stredu mrkvičkou, dnes je tretí deň, kedy môžem pridať zemiačik už dnes, alebo až zajtra? bála som sa aby ju nezapieklo po tej mrkve, ale dnes ráno chudatko moje tlačila a tlačila a podarilo sa jej 😀

daniela33
29. jan 2010

inak s tou mrkvičkou, veľmi jej chutilo, prvý den som mala dať len zo dve lyžičky, taký rev spuspila, že som jej dala pol fľašky, a druhý deň dojedla druhú polku ... Bude to papkáčik 😀

perla200
29. jan 2010

ano daniela na tretí den daj zemiak.... a potom na tretí den dalsiu zeleninu ja som dala karfiol...a potom cviklu a pri tom sme zatial ostali, kamoska mi poradila šparglu tak uvidíme

daniela33
29. jan 2010

super Jani, ďakujem, tak som zvedavá na reakciu ... tiež plánujem karfiol, potom brokolicu, cviklu, špenát a cuketu

martinex
29. jan 2010

dani ale davaj aj cajik cez den,aby sa vedela vykakat.... aby nemala tu stolicu moc tuhu...

blazka volala som s tetou zo socialky a v podstate DNP sa ti oplati ak chces druhe dieta kym si na rodicaku, budes mat vyssiu matersku potom 🙂

daniela33
29. jan 2010

mati snažím sa dávať čajík, ale malá ho bojkotuje, tak som včera aspon pár lyžičiek nasilu dala, lebo inak to vypúšťala von... a ozaj aké množstvo môže papať? lebo ona by mi naraz zjedla aj celú fľaštičku a tá má 125 gr.

martinex
29. jan 2010

dani ja som zacala na 30 ml, potom 60ml a teraz jeme 100ml a to sme na prikrmoch asi 3-4 tt... moc by som jej nedavala zo zaciatku aj ked by chcela...treba postupne,aby si na to telicko zvyklo,predsa len to je ina strava

lizatko1009
29. jan 2010

dani skus davat tie stavy mozno jej viac budu chutit ako cajik. a v niektorych je pridany aj fenikel, to je super ze ti tolko zjedla, ved jej chuti, ja som vcera malemu kupila vyzivu jablkovu s piskotami ale je az od 6 mesiaca a strepal 200gr a potom len grgal 😀

vcera ma skoro slak trafil, on ked sa zobudi, tak neda o sebe vediet a tak sa nejak posadil v postielke a hodil sa na brucho jak mech zemiakov a nabil si nos, ma fajnu modrinu 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre